New Posts New Posts RSS Feed - Pitanjce
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pitanjce

 Post Reply Post Reply Page  <12345>
Author
pomalo_stari View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Sijecanj 2014
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 65
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pomalo_stari Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Rujan 2014 at 14:13
Hahahaha moram reč da san se lipo nasmija kad san vidija da si spomenila cheat i 2 palačinke :D pa neće ti bit ništa od 2 palačinke to je nekakvih 300kcala ovisno čime su namazane pa tokom cheat daya se ne boj unit malo više, jedi šta te volja, npr rekla si da ti je TDEE 2000kcala tokon cheat daa komodno unesi i po 2200-2300 pa i 2500, nije ti cheat day ako pojedes 200 kalorija više nego inače :D Ja znan da te straj da ćeš izgubit napredak i to sve al stvarno od jednog cheat daya u 2 tjedna ti apsolutno ništa neće bit, ne debljaju se ljudi jer 2 ptua misečno pojedu više, nego jer svaki dan...Samo počmi sad lagano sa unosom više kalorija da malo ubrzaž metabolizam kroz 2 tjedna dodji na 2200-2300 i onda opet mos pocet sa dijeton i 1500kcala i svako 2 tjedna ubaci cheat day...E i da normalno ja san ovde priča općenito o kalorijama al kako 1500kcala stvarno nije puno potrudi se da to bude kvalitetno, šta više proteina i da bude dovoljno nezasićenih masti, šta manje UH iako mora i njih bit...Junk food i slatko i to ostavljaj za cheat day a ostatak jedi šta više bijelog mesa, ribe, bademi, zelenog povrća, zobene pahuljice, jaja,... itd itd možeš nać mali miljun jelovnika i šta je najbolje zdravo se hranit je jako skupo, al s obziron  koliko malo tebi triba ni to neće bit problem :D
?Pain is temporary. It may last a minute, or an hour, or a day, or a year, but eventually it will subside and something else will take its place. If I quit, however, it lasts forever.?
Back to Top
Bathory View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Lipanj 2014
Status: Offline
Points: 57
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bathory Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Rujan 2014 at 15:10
Hahaha pojela sam ih prazne,da stvar bude bolja XD Ali su me svejedno uspaničarile. Ma nije meni problem sklepat obrok,završila sam za kuharicu pa mi stvarno nije problem haha :D
A što se tiče tog jedenja više kroz 2 tjedna...mislim da mi to nije potrebno...jer sam u zadnja 3 tjedna natukla 5 kila koliko sam jela. A jela sam jako loše i jela sam jako puno. Patim od poremećaja u prehrani i onda imam faze prežderavanja i gladovanja. To su bile stvarno abnormalne količine hrane,pišem sve šta jedem pa imam zapisano šta sam pojela jedno popodne,pa eto da ti dočaram koliko sam jela: 27.08.2014 17:30 tegla čokoladnog namaza od 400g i 300g kruha,kutija domaćice,3 komada pizze,200g maslaca od kikirikija (jela sam ga na žlicu) i još sam isti taj dan na večer pojela 2 sendviča i kakao. Vidiš o čemu pričam? Puuuno loše hrane,i to je trajalo 3 tjedna,jedan dan gladovanje drugi dan ovo..i natukla sam 5 kila. Jedne večeri sam se čak ispovraćala koliko sam pojela i bilo mi je loše. Zato mislim da mi to povećanje kalorija stvarno ne treba. Nego moram odmah krenut sa skidanjem kila i treningom. A taj poremećaj ću probat riješit i kontrolirat putem...drugi izlaz ne vidim :D
Dobroga konja ljudi jasu,pa tako i dobrog covjeka!
Back to Top
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Rujan 2014 at 16:22
Draga, ključno je da si ti ništa ne uskraćuješ, evo vjeruj mi. Pazi na kalorije, pazi na unos, ne drami ako ako premašiš 200-300 cal, mislim, to je ništa u odnosu na epizode prejedanja, zar ne? :)
Stroge kombinacije piletina, posni,zob ostavi zasad po strani, naravno gledaj da ti je to neka osnova (uz povrće i zdrave masti naravno), ali jedi i sve drugo.
Dvije prazne palačinke, pa daj se stvarno nemoj sekirati, vjeruj, nije vrijedno :)))
Znači, evo ja jedem sve, ok, danas mi je 'opušteno' pa sam si kupila onu manju teglicu kikiriki maslaca, ali sam umjesto na kruh ili s bananom namazala na jednu palačinku pečenu od zobi i bjelanjaka..U drugom obroku sam pokušala mazati na sirove paprike.. isto nije uopće loše bolje nego kruh! :) Znači, nemoj si uskratiti uživanje, to je za mene i tebe jako bitno... Ne smijemo misliti da si nešto jako puno uskraćujemo. Ja sam pojela svašta X puta, stvarno, evo u ovih mjesec dana, jedino sam pazila da ne premašim kalorije. A evo jučer sam se mjerila, centimetri su otišli u prvi mjesec, pomakla rupu na kaišu jutros, a muž jučer me gledao i rekao da sam se stvarno suzila u području struka i bokova, da tek sada vidi.. Osjećala sam se sjajno jer sam znala da sam to SAMA svjesno postigla.
I što da ti kažem, to se desilo, iako sam ja znala ispeć krumpir navečer i pojesti van plana, tijekom jedne noćne obveze pojela i dvije čokoladice na benzinskoj.. popila dva red bulla na koncertu.. Par puta mužu ukrala poneku 'musli' pločicu... kupila i raženi kruh i napravila si sendvič s majonezom, ali obavezno ujutro, i obavezno majoneza koju sam sama napravila.. nisam izbacila ni maslac ni sir.. ispečem i ćevape, ali pojedem pola količine od ranije, i obavezno uz salatu pokraj (nikakav kruh i krupmir), rižu sam isto jela jednom, no nikakve masti uz nju... strogo kuhana s malo graška..

Dakle sve sam to jela s time da mi je zadnjih 10 dana aktivnost uglavnom samo brzo hodanje, i centimetri idu!
Znači može se! Ne treba se izgladniti da bi se moglo, ne treba jesti 1000 kalorija. A nisam ničeg željna i jedem raznoliko.
Zasad ću tako, ima vremena za veće restrikcije.

no, neke stvari sam si na dnevnoj bazi uskratila, osim samih kalorija, ne griscam orašaste (jer mi nose puno kalorija), sira kupim uvijek samo 10-15 dag i to ne svaki dan, manje prerađenih mesa (pureća prsa u ovitku), maslac podijelim na kockice i doziram kad god mogu, slatko sam naravno na dnevnoj bazi zaboravila (u zamjenu pojedem nešto od posnog ili dodam kakao u whey), sladolede izbacila (ne pada mi toliko teško), voće sam smanjila (znači ne svaki dan i obično ujutro), bijeli kruh, biljna ulja, kolače, bureke, sokove naravno, kupovne majoneze, paštete, nutelle, kekse ne moram ni govoriti... tom nema mjesta u mojoj kuhinji jer je to zapravo skupa hrana, preskupa,a nimalo hranjiva i ne isplati se.

Uglavnom što je moja poanta, pusti druge i njihove jelovnike, znaš si kalorije, znaš si potrošnju, savjetujem ti da pokušavaš pratiti unos na početku, a s hranom eksperimentirati... znači, od zdrave hrane izaberi si ono što voliš, i jedi to, nemoj se siliti gutati ono kaj ne voliš.. kupi začine, kuhaj, zezaj se..ako ti slučajno nešto od toga ne paše.. izbaci i uzmi nešto drugo.. Nađi si ono što ti je izvedivo i s čim ćeš biti zadovoljna, barem sad u prvoj fazi. Jel to više Uh, više masti, rjeđi ili češći cheat - na tebi je.
Naravno, ne moraš ti mene poslušati, ali evo, moje iskustvo je takvo da je to fakat zasad djelotvorno i drži me stabilno na režimu.
Istina, vrlo je moguće da si osoba koja će bolje odgovoriti na stroži režim, to moraš usput odrediti sama...
Ali kaj oću reć, još jednom, nemoj se posipati pepelom zbog te dvije proklete palačinke, nije vrijedno.
Btw, probaj ih drugi put napraviti sa mljevenom zobi ili integralnim brašnom pa ih barem pojedi ko čovjek :)




Edited by bejb - 04 Rujan 2014 at 16:26
Back to Top
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Rujan 2014 at 16:34
E da, još nešto - izbaci sol!! ja sam se preporodila otkako sam to napravila jer sam primijetila da sam dalje pomalo natečena unatoč kalorijskoj restrikciji. Znači pokušaj se priviknuti da ne dosoljavaš hranu, ako ne ide odjednom onda pomalo smanjuj/ izbacuj, nevjerojatno je koliko se vode izluči iz tijela (pazi, mogla bi ići piškiti čitavu noć ko ja LOL) a odraz u ogledalu će te razveseliti..
Malo je čudno ispeći jaja bez soli i slično... ali ja se već navikavam.
E da, bonus, trenutno sam u PMS-u, izbacila sol i nemam nijedan simptom kao inače, osjećam se sjajno.
Usto, dobila sam jače potrebe za tekućinom kako ne solim hranu, ne znam ima li to veze ali desilo se.



Edited by bejb - 04 Rujan 2014 at 16:41
Back to Top
pomalo_stari View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Sijecanj 2014
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 65
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pomalo_stari Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Rujan 2014 at 23:08
Pazi ako si do nedavno jela toliko onda ti u ovoj fazi ne triba taj suficit koji san spominja jer očito nisi dužiperiod u deficitu ka šta sna prvotno razumija...onda kreni odma unosit po 1500kcala tdnevno šta bi tribalo rezultirat gubitkon od oko 2-3kg misečno...ako vidiš da ne ide dolje onda dobro razmisli o treningu jel dovoljno naporan i o tome jesi dobro izračunala dnevni unos kalorija, ALI NIKAKO NEMOJ ići ispod tih 1500kcala...e i da probaj to šta jedeš da bude kvalitetno, a ne da pojedeš npr jedan topli i gotovo za cili dan...normalno i tako s emože mršavit al to je puno nekvalitetnije i nezdravije...
?Pain is temporary. It may last a minute, or an hour, or a day, or a year, but eventually it will subside and something else will take its place. If I quit, however, it lasts forever.?
Back to Top
Bathory View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Lipanj 2014
Status: Offline
Points: 57
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bathory Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Rujan 2014 at 10:06
Mislim da mi nakon onoliko hrane stvarno nije potreban nikakav suficit XD
Odmah se ja primam posla...neuspjeh si više ne mogu dozvolit,tako da ću odmah pojačat treninge. A što se hrane tiče...stvarno i nastojim da to bude kvalitetno. Najviše jedem proteine,a Uh unosim samo za doručak ( zobene)pa čak i tih 1500 kalorija uspijem podjelit na 4 obroka :)U redu...primam se ozbiljnog posla,uzela sam si mjere,uslikala sam se i krećem. I naravno,javljat ću kako napredujem :D
Dobroga konja ljudi jasu,pa tako i dobrog covjeka!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Rujan 2014 at 11:02

Na stranu whey i sol......Bathory, žao mi je vidjet da se nakon svega napisanog pred koji mjesec stanje nije puno promijenilo Ouch ... i dalje radiš iste greške i bojim se da će se to nastavit i dalje. Koliko ti mi piskaranjem možemo pomoći, ne znam, nisam sigurna. 

I dalje stojim pri tome da netko treba s tobom radit individualno i prilagodit ti prehranu da imaš svega u dovoljnoj mjeri (ne pretjeruj s posnim) i da rješiš pozadinu iza tih prejedanja. Ne radiš si dobro, a ne znam koliko je ovo dobro mjesto da se na to utječe, pogotovo zato što će te svatko bombardirat sa nekim svojim pristupima.


A ekipa iz gyma....heh....


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Bathory View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Lipanj 2014
Status: Offline
Points: 57
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bathory Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Rujan 2014 at 12:54
I meni je žao,neznaš ni sama koliko. Ali eto,stalno se trudim i pokušavam....razgovor sa psihijatrom mi nije baš previše toga donio. On je zaključio da nemam samopouzdanja. Tell me something I don't know. A teme prejedanja se nije skoro ni dotaknuo. Nije pronašao uzrok prejedanja,nije mi pomogao da to smanjim,čak sam jela više nego ikad dok sam išla na te terapije,nije mi pomogao nikako. Tako da sam opet prepuštena sebi,kao da nisam ni bila. Novaca za "savjetnike",privatne psihijatre,nutricioniste,trenere,nekoga tko će me voditi...ili šta god bi mi trebalo jednostavno nemam. Tako da mi ne preostaje ništa drugo nego da se i dalje sama borim i pokušavam. I sama vidiš da ne odustajem. Nakon svakog pada se opet dižem i kažem sebi da će bit bolje i da ću uspjet. I svaki put opet krenem...nisam se još predala i ne želim. A ovdje na forumu ipak pronalazim neku sigurnost i motivaciju...
Dobroga konja ljudi jasu,pa tako i dobrog covjeka!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Rujan 2014 at 13:18

Znači ništa od tog razgovora ipak... :(  Nadala sam se da će pomoći...možda taj psihijatar jednostavno nije bio pravi izbor, to što je navodni stručnjak ne mora biti znak ničega. Ne vjerujem da se ti nisi trudila, prije da se on nije potrudio dovoljno odnosno nije znao naći pravi pristup. Ne znam zapravo, teško je reći i suditi ovako pa neću ulaziti u tu priču, ali ću ti se javiti.....

Kužim potrebu za motivacijom i sigurnošću, samo ti budi s nama...Hug
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Rujan 2014 at 13:52
Ponekad je potrebno malo promjeniti perspektivu i stvari se same od sebe riješe. Kad imaš neku krizu, osjećaš se nesigurno ili bilo što slično, napravi pauzu, ohladi malo glavu i sagledaj realno okolinu, i vidjet ćeš brdo ljudi oko tebe s istim dilemama i problemima, i koji vjerojatno ne bi napravili ništa puno bolje da su taj tren u tvojoj koži. Ako svakodnevno ne deaktiviraš atomske bombe i spašavaš milijunske gradove od terorista, ništa strašno se neće dogoditi ako tu i tamo riskiraš, blefiraš ili jednostavno pustiš stvari da idu svojim tokom.

A što se prehrane tiče, preporučio bih ti staljinistički model. Planiraj jelo tjedan dana unaprijed i kupuj samo namirnice koje planiraš potrošiti u tom periodu. Riješi se svog junka i svega što ti se ne uklapa u prehranu. I da ti dođe da se prežderavaš, s čim ćeš ako u kući nema ničeg.
Back to Top
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Rujan 2014 at 14:05
Ja zbilja svašta mislim i znam na ovu temu psihe i terapije(na blogu piše uglavnom sve), ali kako sam u samoj prehrani zapravo 'beba' bolje da zasad više ništa ne savjetujem.
Bathory, sretno, stvarno to mislim. :) I potpisujem druge - dođi na forum kad je teško, mislim da može pomoći.
I zapamti, išla na terapiju ili ne, uvijek si TI ta koja mora odraditi, i nitko drugi. Nema zaobilaznog puta. Savjeti i terapije mogu pomoći (nekima jedno, nekima drugo), ali opet se sve svodi na tebe i tvoju volju.
Ponekad (često) si sama, nema nikoga, nemaš kome plakati, a svejedno iz sebe moraš iščupati tu neku snagu za odraditi. Svi ljudi to prolaze manje ili više.. Zato opet kažem, sretno!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Rujan 2014 at 14:15

S druge strane, možda problem i nije toliko psihičke prirode koliko neadekvatno sastavljenog jelovnika pa te prejedanju zapravo dovodi premalo hrane, odnosno nedovoljan unos hranjivih tvari zbog toga, a i jednoličnost kojoj si vidim sklona ;) No nisi jedina u tome.

Treba poraditi prvo na tome, i naravno na boljoj i realnijoj slici sebe u odnosu na okolinu skupa s tim....nije tako teško imati samopuzdanje u ovo ludo vrijeme, samo ne treba toliko vjerovati u iluzije.


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Rujan 2014 at 15:39
Možda i nije, točno. A ako i jest, slažem se da bi dovoljno kalorija u jelovniku (dakle ne puno ne malo već dovoljno) dosta trebalo olakšati stvar. Puno više nego da se neko vrijeme jede premalo.


Back to Top
Bathory View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Lipanj 2014
Status: Offline
Points: 57
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bathory Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Rujan 2014 at 00:08
Pošto sam bila na putu nisam bila u mogućnosti pratit što ste sve napisali...ali eto,ja isto mislim da i to pre malo hrane ili loše sastavljen jelovnik dovodi do toga između ostalog. Ja ću se potrudit da to ispravim,iako nisam neki stručnjak..naučit ću,pokušat ću poboljšati taj jelovnik. Ovo mi je već 2. tjedan bez prejedanja. Ponosna sam na sebe. Inače se svaka 3-4 dana dogodi. I ja se stvarno nadam da je ovaj put to stvarno to.
Dobroga konja ljudi jasu,pa tako i dobrog covjeka!
Back to Top
never-give-up View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2014
Location: Dalmacija
Status: Offline
Points: 464
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote never-give-up Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Rujan 2014 at 09:04
Kad počneš više i kvalitetnije jesti ta potreba za prejedanjem će ti nestati. I uz fizičku aktivnost. Kad te uhvati želja izađi vani, prošetaj, vozi biciklu, razbistri se malo i proći će
Back to Top
Thor View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Prosinac 2011
Location: Solin
Status: Offline
Points: 252
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Thor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Rujan 2014 at 17:07
Originally posted by Bathory Bathory wrote:

Pošto sam bila na putu nisam bila u mogućnosti pratit što ste sve napisali...ali eto,ja isto mislim da i to pre malo hrane ili loše sastavljen jelovnik dovodi do toga između ostalog. Ja ću se potrudit da to ispravim,iako nisam neki stručnjak..naučit ću,pokušat ću poboljšati taj jelovnik. Ovo mi je već 2. tjedan bez prejedanja. Ponosna sam na sebe. Inače se svaka 3-4 dana dogodi. I ja se stvarno nadam da je ovaj put to stvarno to.


Koliko ti imaš godina, živiš li sama ili, jesi li zaposlena, opiši svoj fizicki izgled (visina, težina), koji ti je cilj, imaš li idola (nekoga kome se diviš), za kraj, kako ti trenutno izgleda prehrana i trening?

..i da, koliko vremena odvojiš za san (od kad do kad)?





Edited by Thor - 09 Rujan 2014 at 17:10
Obsessed is a word that lazy people use to describe the dedicated!





Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12345>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.