New Posts New Posts RSS Feed - PCOS - iskustva i savjeti iz prakse
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

PCOS - iskustva i savjeti iz prakse

 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
inzenjerka1 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 85
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote inzenjerka1 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Listopad 2014 at 11:39
Bok! Molila bih cure koje se bore s PCOS-om da mi odgovore na nekoliko pitanja:
1. BC da ili ne?
2. Osvrti na tablete tipa Yasmin i YAZ?
3. Da li je moguće popraviti hormonalnu sliku prehranom?
4. KEto, LCHF/PALEO da ili ne?
5. Mliječni proizvodi i PCOS?
6. Rješavanje problema retencije vode?
7. Gubitak masnog tkiva: low carb ili low cal pristup

Da pojasnim, preko godinu dana (koliko sam i na ovom forumu) se borim s prirastom težine. Većina će reći da "prasica jede previše, da nema pojma o prehrani". Nakupljeno 6-7 kilograma, što i nije očaj, ali ako uzmete u obzir da se bavim dugoprugaškim trčanjem te sam nedavno uspješno istrčala polumaraton, tu nešto ipak e štima. Pazim na energetski unos, rjetko kada premašim 1800 kcal, BMR je 1430, a TDEE 2150 kcal, a neovisno o tome kilaža raste. U duhu toga, ajde malo istražiti. U studenom prošle godine je utvrđen preslabi rad štitnjače i dobila sam terapiju. Ok ju podnosim, ali problem s amenorejom i kilažom nije nestao. Da ne duljim, nakon dugotrajnih pretraga dijagnosticiran je PCOS te mi je prepisan YAZ. Počela sam ga uzimati (14. dan) te sam do sada zamjetila: pospanost, bezvoljnost, naticanje (ne mogu obući cipele), valovi vrućine, mučnina, glavobolja i novo debljanje unatoč vrlo pažljivom planiranju prehrane. Razmišljam o odustajanju od konzumiranja istih te molim cure/dame/majke/kraljice da mi odgovore na gore postavljena pitanja i udjele kakav kvalitetan savjet iz prakse. Ispričavam se na kukanju i dugačkom postu, ali moram naglasiti kako mi moja liječnica nije uopć objasnila što je PCOS, koji su rizici, mogućnosti liječenja, posljedice na fertitilit, trudnoću, kvalitetu života i sl. Unaprijed se zahvaljujem.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.