New Posts New Posts RSS Feed - Jos jedan novajlija :)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Jos jedan novajlija :)

 Post Reply Post Reply Page  <1 8910
Author
SamoTvoja View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Studeni 2014
Location: Bosnia
Status: Offline
Points: 88
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote SamoTvoja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Studeni 2014 at 22:15
Pozdrav svima :)

Imam 30 godina i visoka sam 175 cm. Cijeli zivot imam problema s tezinom. Uvijek sam se izgladnjavala, ganjala neke dijete, preskakala obroke i iz godine u godinu postajala sve teza. 15.9.2014. sam imala 97 kg, lose sam spavala, tesko sam disala i izgledala starije od cura moje generacije.  Problemi su uvijek bili cokolade koje su mi slaba tacka i kasni, nezdravi obroci nakon nocnog izlaska (neka pizza, sendvic ili nesto slicno iz objekata koji rade u 2-3 ujutro).

Danas mi je 50 dan novog nacina ishrane. Jutros sam imala 86 kg (11 kg manje)  Tongue  Izbacila sam cokoladu kao namirnicu i sve ostale slatkise kojima sam se inace prejedala. S vremena na vrijeme pojedem neki kolac (samo domace kolace, nikada iz trgovine ili slasticarne). Izbacila sam svu hranu iz restorana, fast food i sl. Jedem iskljucivo ono napravljeno kod kuce. I dalje vikendom popijem 1-2 case bijelog vina.

Svako jutro pocinjem cijedjenim limunom sa toplom vodom. Doruckujem zitarice, uglavnom muesli (razne vrste sa vocem, cokoladom, medom, ljesnjacima) s nemasnim jogurtom (oko 50 gr.zitarica i 150 ml jogurta). Uzina mi je uvijek voce (banana/kruska/neko sezonsko voce) i par badema koje jedem da me ne uhvati glad u toku radnog dana. Rucam hranu koju moji kod kuce spremaju. To su uglavnom piletina, puretina i teletina/junetina na razne nacine i prilozi poput krompira, rize, blitve, integralne tjestenine. Ne jedem nista iz konzerve kao ni bilo kakvo industrijski preradjeno meso (sunke, salame, hrenovke i sl.) Pravim heljdino pecivo koje jedem uz rucak. Uzina je opet neko voce dok je vecera ili voce (banana), jogurt (2,8% mm) ili neka zitna plocica. Tri puta sedmicno idem na fitness /nikada se nisam bavila sportom/, vodim dnevnik prehrane i raspolozenja koji me stalno gura naprijed. U ovih 50 dana sam imala samo jedan tzv.gresni dan koji pripisujem PMS-u (kao i sve greske koje zensko pravi :) ) i za sada nisam imala ni jednu ozbilniju krizu posto se dobro osjecam a ne izgladnjavam se.

Zaboravih napisati, cilj mi je 72 kg

Zanimaju me vasa iskustva, savjeti, preporuke...


Edited by SamoTvoja - 02 Studeni 2014 at 22:21
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 8910
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.