New Posts New Posts RSS Feed - Jos jedan novajlija :)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Jos jedan novajlija :)

 Post Reply Post Reply Page  <12345 10>
Author
SamoTvoja View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Studeni 2014
Location: Bosnia
Status: Offline
Points: 88
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote SamoTvoja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Studeni 2014 at 17:56
Zamijenila sam dorucak, Sada su zobene sa nekim suhim vocem, bez ostalih dodataka ali nisam mogla jos da predjem na ciste :) Mjerila sam se i u struku sam izgubila 8 cm cm u 2 mjeseca i sve su to super pokazatelji samo me vaga frustrira :D
 
Inace nemam probleme tipa umora, slabosti ili sta takvo, ali sam primjetila u zadnjih par dana probleme s probavom, nadutost i grceve poslije rucka pa mi je stomak kao da sam se kamenja nagutala :)  Posto uz rucak jedem heljdino pecivo, razmisljala sam da ga izbacim na par dana da vidim da mi mozda ono nije pretesko za varenje posto ostala hrana su uglavnom piletina, puretina i riba.

Gym girl, hvala ti sto se ukljucis :)


Edited by SamoTvoja - 18 Studeni 2014 at 18:03
Back to Top
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Studeni 2014 at 18:13
8 cm je sjajno! Ja brojim -5, isto nije lose, iako je manje nego sto sam planirala, najgore je sto zbog zelje da sve skupa ide brze zaboravimo na ono sto smo do sad postigli... mislim da to ne bi trebali.

glede vage ja te stvarno kuzim, vidis promjenu ali vaga je i dalje previsoko, a posto su to i dalje velike brojke naravno da nekad padnes u ocaj... najgore je sto rijetko tko pise o svemu tome i svim tim fazama izmedju.. samo vidis prije i poslije, a sto se sve izmedju dgoadjalo na tom putu ostaje skriveno.

priznajem malo mi je lakse sto nisam sama u ovome svemu, hvala vam svima na tome
Back to Top
SamoTvoja View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Studeni 2014
Location: Bosnia
Status: Offline
Points: 88
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote SamoTvoja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Studeni 2014 at 18:22
Ujutro ustanem, osjecam se lagano, cilo i sva pozitivna krenem na vagu i mislim sad ce biti koji gram manje jer se tako dobro osjecam :) I onda stanem a ona se zabetonirala i ni grama da se pomakne :) Tacno nekada dobijem zelju da je izbacim kroz prozor  Angry

Cestitam na tih -5 cm :) Bolje -5 nego nista :) Srecom imaju ovako ovi forumi gdje jedna drugoj mozemo kukati, a onda naleti i neki profesionalac pa nas malo uputi i ohrabri :D
Back to Top
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Studeni 2014 at 18:32
Hahah skroz te kuzim, ja imam dana kad se osjecam kao pero lagana, sva puna energije, a metar i vaga ni makac, cak bude i koja brojka vise.
onda ima dana kad se osjecam ko tenk, a metar pokaze pad, eto, tko ce ga znati, mozda je najpametnije spremiti te mjerne instrumente negdje do daljnjeg. :p
Back to Top
Didii View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 164
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Didii Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Studeni 2014 at 18:41
Originally posted by SamoTvoja SamoTvoja wrote:

Ujutro ustanem, osjecam se lagano, cilo i sva pozitivna krenem na vagu i mislim sad ce biti koji gram manje jer se tako dobro osjecam :) I onda stanem a ona se zabetonirala i ni grama da se pomakne :) Tacno nekada dobijem zelju da je izbacim kroz prozor  Angry

Cestitam na tih -5 cm :) Bolje -5 nego nista :) Srecom imaju ovako ovi forumi gdje jedna drugoj mozemo kukati, a onda naleti i neki profesionalac pa nas malo uputi i ohrabri :D



Haha, znaci citam i mislim jesam li ovo ja pisala :D
Ooo znam, ista sam takva kao i vas dvije. Ja sam skoro pa 3 mjeseca kako "pazim" na ishranu, a 2 mjeseca kako sam u teretani, ali vaga mi pola kg nije otisla nize. Stoji na 60 i ni da se nasali nekad pa da padne na 59 :D
Stvarno demotivirajuce. Ali sto kaze bejb, mozda je najbolje sakriti vagu daleko od ociju. Pogotovo ja, imam naviku da svako jutro nakon ustajanja, stajem a vagu, u nadi da cu vidjeti neki pomak, ali nista. A sto se tice cm, tu vec i ima nekih promjena, ali se nesto ubijem u pojam da mi se cini, da nisam dobro izmjerila, ili da nisam izmjerila na istom mjestu kao prosli put, tako da i tu ne dajem sebi neke motivacije..
Back to Top
SamoTvoja View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Studeni 2014
Location: Bosnia
Status: Offline
Points: 88
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote SamoTvoja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Studeni 2014 at 19:19
Hahahaha, sad mi je lakse :D Al ne mogu ove kile biti tvrdoglavije od nas :) Jedno jutro cemo stati na vagu i pokazat ce nam bas ono sto zelimo vidjeti a do tada cemo ovako da kukamo i da se trudimo :D
Back to Top
Didii View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 164
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Didii Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Studeni 2014 at 19:37
Ma nema odustajanja, evo ja dobijem morala kad procitam ponesto na netu, npr. ovaj clanak, kad ga citam, znam da barem 10/11 ne grijesim, ali zato 9. gresku poznajem vrlo dobro :D
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Studeni 2014 at 20:15

 
Smile Cure, vi se sve brinete, a napredujete Tongue

Zašto vam je ta vaga toliko bitna? :) Hoću reći...ako već vidite neke promjene na sebi i osjećate se dobro prije nego stanete na vagu (btw. važite se 1 tjedno max, sve ostalo je kontinuirana frustracija dok priroda radi svoje :) čemu tolika razočaranost brojkama? Pustite za kratko brojke, u svim oblicima, samo uživajte u kvalitetnoj hrani, aktivnostima, i tome kako vam se tijelo mijenja, vidjet ćete kako će sve bolje krenuti. Nemojte mislit da je sve ovo o čemu pišete meni strano Smile Kao da ja nemam takve dane, perce/tenk dilema, već sam se i naviknula LOL Relaxxxx! Sve to dođe na svoje.

Možda vam samo fali nekih nutrijenata pa mašina ne može raditi kako treba, unatoč svim tim naizgled dobro posloženim brojkama :) Inače, ja i ne vjerujem baš u brojke, od samih deklaracija do reakcija u različitim tijelima....koliko to na kraju kalorija ispadne teško je znati - a zašto bi i trebali? :)


Samo Tvoja, nema na čemu ;) a što se peciva i nadutosti tiče, moguće - je li domaće pecivo ili kupovno? Možda reagiraš na nešto u tome, probaj maknuti pa vidi!

Ja bih vam samo dala savjet da sve ovo shvatite kao igru pa će rezultat biti brži i bolji ;)





 











"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Morrighan View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 05 Svibanj 2010
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 1020
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Morrighan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Studeni 2014 at 20:21
E peciva uglavnom jako nadimaju i to vecinu ljudi! Kvasac radi svoje. Ja znam bas od dosta nutricionista a bogami i hemicara da se kvasac neutralise zagrevanjem(tostiranje, mikrotalasna, pechenje) tako da bi to trebalo da smanji tu nadutost u probavnom traktu, tako sam cula - ne znaci da je istina, ali probaj ili smanjeni unos peciva ili kupuj/pravi hleb bez kvasca. Meni za nadutost jako pomazu one ovsene mekinje koje i rade po tom principu da ciste sve sa krvnih sudova i iz creva i to je jedino sto je meni kroz godine pomoglo sa nadutoscu stomaka, zbog izbacivanja vode.
Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Studeni 2014 at 20:26
Originally posted by SamoTvoja SamoTvoja wrote:

Ovo moje skidanje kilica je stalo, ustvari skroz usporilo. U zadnjih 15 dana sam izgubila oko 1 kg, a nisam nista promijenila u odnosu na dosadasnju prehranu i trening. Istina je da mi je sva odjeca velika pa sebe tjesim da pomalo dobijam misice ali ako cemo iskreno, bas je demotivirajuce. Treba mi savjet kako da poguram dalje.
 


a baš mi je drago da san ovo pročita. baš sam pisa o tome (CHEAT DAY)a ti si mi doletila na balun(loptu).sad postaješ nervozna jer sve staje.moraš se jedan dan resetirat .tijelo ti se adaptiralo na taj režim a da to ne kužiš i nećeš mršavit bit ćeš sve gladnija i dolazit će ti da odustaneš.napravit cheat day znači malo se taj dan ubij đankijom i sutra opet nastavi i opet ćeš pržit salo . šta te bude zanimalo javi sve ću ti reći i objasnit sve šta te zanima.
Back to Top
SamoTvoja View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Studeni 2014
Location: Bosnia
Status: Offline
Points: 88
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote SamoTvoja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Studeni 2014 at 20:45
Gym girl, mi ti vise onako malo kukamo da nam bude lakse :) I sada kad procitamo da sve imamo iste "probleme" dobijemo motivaciju :) Tvrdoglave zene :)

Dena75: Ja sam cijeli svoj zivot na dijetama sa nekom rokovima, izgladnjavanjima, strogim rezimima i nikada nije bilo efekta. Sada samo znam sta zelim postici, imam volju i znam da ne moze preko noci. I nikada mi nije bilo lakse :) Ne izgladnjavam se, jedem sve sto mi se jede samo pazim u kojim kolicinama i gledam da jedem sto manje industrijski preradjene hrane. Fastfood ionako ne jedem jer imam problematican zeludac, a kada mi se jede nesto slatko pojedem, samo gledam koliko (vise ne pravim palacinke kod kuce nego odem vani i kupim samo jedan palacinak).
Citala sam o cheat day po forumu i ta ideja o prejedanju losom hranom u velikim kolicinama na silu mi nikako ne djeluje prihvatljiva za mene bas zbog toga sto nemam standardni plan ishrane i neku strogu dijetu. Ali ako imas neki savjet koji bi se mogao uklopiti u moju prehranu, bice mi drago da ga isprobam :)  




Edited by SamoTvoja - 18 Studeni 2014 at 20:47
Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Studeni 2014 at 21:22
Originally posted by SamoTvoja SamoTvoja wrote:

Gym girl, mi ti vise onako malo kukamo da nam bude lakse :) I sada kad procitamo da sve imamo iste "probleme" dobijemo motivaciju :) Tvrdoglave zene :)

Dena75: Ja sam cijeli svoj zivot na dijetama sa nekom rokovima, izgladnjavanjima, strogim rezimima i nikada nije bilo efekta. Sada samo znam sta zelim postici, imam volju i znam da ne moze preko noci. I nikada mi nije bilo lakse :) Ne izgladnjavam se, jedem sve sto mi se jede samo pazim u kojim kolicinama i gledam da jedem sto manje industrijski preradjene hrane. Fastfood ionako ne jedem jer imam problematican zeludac, a kada mi se jede nesto slatko pojedem, samo gledam koliko (vise ne pravim palacinke kod kuce nego odem vani i kupim samo jedan palacinak).
Citala sam o cheat day po forumu i ta ideja o prejedanju losom hranom u velikim kolicinama na silu mi nikako ne djeluje prihvatljiva za mene bas zbog toga sto nemam standardni plan ishrane i neku strogu dijetu. Ali ako imas neki savjet koji bi se mogao uklopiti u moju prehranu, bice mi drago da ga isprobam :)  


Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Studeni 2014 at 21:31
Originally posted by SamoTvoja SamoTvoja wrote:

Gym girl, mi ti vise onako malo kukamo da nam bude lakse :) I sada kad procitamo da sve imamo iste "probleme" dobijemo motivaciju :) Tvrdoglave zene :)

Dena75: Ja sam cijeli svoj zivot na dijetama sa nekom rokovima, izgladnjavanjima, strogim rezimima i nikada nije bilo efekta. Sada samo znam sta zelim postici, imam volju i znam da ne moze preko noci. I nikada mi nije bilo lakse :) Ne izgladnjavam se, jedem sve sto mi se jede samo pazim u kojim kolicinama i gledam da jedem sto manje industrijski preradjene hrane. Fastfood ionako ne jedem jer imam problematican zeludac, a kada mi se jede nesto slatko pojedem, samo gledam koliko (vise ne pravim palacinke kod kuce nego odem vani i kupim samo jedan palacinak).
Citala sam o cheat day po forumu i ta ideja o prejedanju losom hranom u velikim kolicinama na silu mi nikako ne djeluje prihvatljiva za mene bas zbog toga sto nemam standardni plan ishrane i neku strogu dijetu. Ali ako imas neki savjet koji bi se mogao uklopiti u moju prehranu, bice mi drago da ga isprobam :)  



pa ovo ti je savjet vrhunski zašto si tvrdoglava. vani u svijetu postoje pravila i svi ih se drže jedino kod nas su skeptični.
taj dan jedi sve šta voliš ne moraš se prežderavat šokiraj svoje tijelo vodi ti njega a ne ono tebe.  čega se bojiš.da ćeš se udebljati. vidiš i sama da staješ.
Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Studeni 2014 at 21:37
Originally posted by SamoTvoja SamoTvoja wrote:

Hahahaha, sad mi je lakse :D Al ne mogu ove kile biti tvrdoglavije od nas :) Jedno jutro cemo stati na vagu i pokazat ce nam bas ono sto zelimo vidjeti a do tada cemo ovako da kukamo i da se trudimo :D 

čak se i važeš. aj ća ubit ćete psiha. sad ti i stres radi.
Back to Top
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Studeni 2014 at 21:41
ovo je sitina sto Morrighan kaze za kruh tj kvasac i peciva, ja na sebi bas primijetim instant promjenu ako se pocastim s malo vise kruha, recimo da je neka kolicina koja mi pase mozda jedna kriska, ili dvije tanke, obavezno tamnijeg tipa, sve preko toga mi instant stvori problem, i to sam bas skuzila da je kruh (meni) puno puno gori od ostalih carbsa, bukvalno mi remen postane tijesan drugi dan ako ga jedem. S rizom je recimo drugacije, nje mogu pojesti i vise a da ne ostavi takav efekt, cak i slatkisi nisu toliki bed (utjecu mi na umor i spava mi se poslije, ali nema tolikog nadimanja).
Tako da , ako prehranu koliko god kalorijski restriktivna bila, cini previse namirnica s kvascem i psenicom, stvarno moze izgledati kao da napredak stagnira, to je ziva istina

iz istog razloga nisam podnosila pivo nikad, cak i akda uopce nisam pazila na hranu, cim popijem par gutljaja odmah se nadmem, u roku 5 minuta, nevjerojatno, pogotovo su mi bile fascinantne osobe koje nakon rucka popiju pivo, to mi je oduvijek bilo nezamislivo, na pun zeludac jos se nalijevas tim kvascem. sto je najbolje to su redom mrsavi ljudi bez viska, ja bujam od samog pogleda na kruh i pivo.
ocito je moj organizam malo osjetljiviji na to, nema drugog objassnjenja.


Edited by bejb - 18 Studeni 2014 at 21:55
Back to Top
SamoTvoja View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Studeni 2014
Location: Bosnia
Status: Offline
Points: 88
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote SamoTvoja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Studeni 2014 at 21:53
Bejb: Sama sam ga pravila ovaj put, a posto sam losa kuharica, mislim da sam stavila malo vise kvasca (pravim 2/3 heljda i 1/3 raž pa moram staviti malo kvasca) pa mi ne odgovara ta smjesa. Sutra cu ga zamijeniti nekim obicnim tek da budem sigurna da mi on pravi problem. Inace s ostalim namirnicama koje jedem nemam problema, osim hrane s paprikama (ajvar mi je omiljeni), ali one su mi problem skoro cijeli zivot posto imam dosta osjetljiv zeludac.

A Dena, molim te ne histerisi ovuda. Ako mozes neki savjet lijepo dati, onda ok, ali ta agresivna, histericna ponasanja zaista nikome od nas ne trebaju, posto vidis da ni jedna od nas nit je histericna, ni agresivna niti psihicki nestabilna.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12345 10>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.