New Posts New Posts RSS Feed - Jos jedan novajlija :)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Jos jedan novajlija :)

 Post Reply Post Reply Page  <1 23456 10>
Author
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Studeni 2014 at 22:00
Samo tvoja, ne znam, probaj, kako tu vise ljudi kaze, moras probati, ono sto vazi za mene, ne vazi za tebe, to je jedina istina. :)
moguce da kvasac pravi problem, ali mozda ga ipak mozes malo vise istolerirati nego ja, jednostavno treba probati. evo nedavno sjedim na kavi s kolegicom, zena je mala mrsavica, onaj tip kojem se 'nista ne prima', svratile smo u pekaru da si zena kupi rucak, ni pet ni sest uzela je bar tri slanca i dvije buhtle, sve je to smazala dok smo sjedile u kaficu i jos nakraju narucila pivo a da nije ni trepnula, ja sam samo gledala i zijevala, evo svega mi, da meni rucak tako izgleda ja ne bi mogla drugi dan zakopcati hlace bukvalno.

glede paprike, meni je ok, ali samo ako ju jedem u kombinaciji s masti i proteinima, znaci nikakvi carbsi uz paprike, pogotovo mi je losa kombinacija kruh+paprika. tako da isto tu treba pokusavati.
ja obozavam paprike pogovoto crvene i ne bi mogla zamisliti ishranu bez njih pa sam morala naci nacin da ih nekako unosim.
Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Studeni 2014 at 22:18
Originally posted by SamoTvoja SamoTvoja wrote:

Bejb: Sama sam ga pravila ovaj put, a posto sam losa kuharica, mislim da sam stavila malo vise kvasca (pravim 2/3 heljda i 1/3 raž pa moram staviti malo kvasca) pa mi ne odgovara ta smjesa. Sutra cu ga zamijeniti nekim obicnim tek da budem sigurna da mi on pravi problem. Inace s ostalim namirnicama koje jedem nemam problema, osim hrane s paprikama (ajvar mi je omiljeni), ali one su mi problem skoro cijeli zivot posto imam dosta osjetljiv zeludac.

A Dena, molim te ne histerisi ovuda. Ako mozes neki savjet lijepo dati, onda ok, ali ta agresivna, histericna ponasanja zaista nikome od nas ne trebaju, posto vidis da ni jedna od nas nit je histericna, ni agresivna niti psihicki nestabilna.

taman san čita sve tvoje komentare a ti si mi se javila.oprosti stvarno mi te ža jer san po komentarima tvojim skužija da si utučena.vidim da si teška 86 kg znači tvoja dnevna potrošnja je 1900 kalorija a da bi mršavila tribaš biti u deficitu 500 kalorija to ti je prva opcija znači 1400 kalorija. druga ti je opcija da jedeš više proteina dva dana poslije treninga jer čučnjevima ubrzaš metabolizam i tada se mršavi 48 sati sve dok se ne izbace laktati iz tijela. treća opcija ti je biciklo šta imaš za to vozit triba ti pulsmetar. pa dalje imaš povremeni post .sad ću stat pa se javi
Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Studeni 2014 at 22:20
Originally posted by bejb bejb wrote:

Samo tvoja, ne znam, probaj, kako tu vise ljudi kaze, moras probati, ono sto vazi za mene, ne vazi za tebe, to je jedina istina. :)
moguce da kvasac pravi problem, ali mozda ga ipak mozes malo vise istolerirati nego ja, jednostavno treba probati. evo nedavno sjedim na kavi s kolegicom, zena je mala mrsavica, onaj tip kojem se 'nista ne prima', svratile smo u pekaru da si zena kupi rucak, ni pet ni sest uzela je bar tri slanca i dvije buhtle, sve je to smazala dok smo sjedile u kaficu i jos nakraju narucila pivo a da nije ni trepnula, ja sam samo gledala i zijevala, evo svega mi, da meni rucak tako izgleda ja ne bi mogla drugi dan zakopcati hlace bukvalno.

glede paprike, meni je ok, ali samo ako ju jedem u kombinaciji s masti i proteinima, znaci nikakvi carbsi uz paprike, pogotovo mi je losa kombinacija kruh+paprika. tako da isto tu treba pokusavati.
ja obozavam paprike pogovoto crvene i ne bi mogla zamisliti ishranu bez njih pa sam morala naci nacin da ih nekako unosim.

bejb to je tip žene koja je non stop u muvingu takva mi je ćer (14)
Back to Top
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Studeni 2014 at 22:26
haha vjeruj mi da bi i ja bila non stop u muvingu da me posao ne veze uz komp kao i mnoge ljude :)
iako, godinama sam i bila u muvingu stvarno po cijeli dan (imala sam pokretni posao), pa sam imala iste probleme.. eh kad bi samo u muvingu bila stvar hehe
Back to Top
SamoTvoja View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Studeni 2014
Location: Bosnia
Status: Offline
Points: 88
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote SamoTvoja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Studeni 2014 at 22:28
Uhhh bas moze pojesti :D Kod nas se to kaze "od lopovluka joj se ne prima" :D  U svemu ovome meni je najbolja stvar sto sam uvela redovne obroke. Prije sam znala cijeli dan biti na poslu da ne doruckujem i onda dodjem u pola 4 gladna i pretrpam se. Mislim da sam se zato i debljala svo vrijeme. Kako jedem redovno, kilogrami spadaju ali sto je najbitnije osjecam se bolje.
Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Studeni 2014 at 22:31
Originally posted by bejb bejb wrote:

haha vjeruj mi da bi i ja bila non stop u muvingu da me posao ne veze uz komp kao i mnoge ljude :)
iako, godinama sam i bila u muvingu stvarno po cijeli dan (imala sam pokretni posao), pa sam imala iste probleme.. eh kad bi samo u muvingu bila stvar hehe

sidit je zafrkano za guze
Back to Top
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Studeni 2014 at 22:34
sto je najbolje, nemam problema s guzom, zapravo je dosta cvrsta, moj najveci problem je trbuh hehe

@Samo tvoja, da te promjene su najbitnije, i treba se stalno podsjecati na njih, i kod mene ih ima, malo je reci da mi je zivot sasvim drugaciji nego ranije, sredila sam ritam spavanja, imam duplo vise energije, kondicije bez pretjerivanja 300% vise nego u pocetku i zavoljela sam kardio, to su za mene ogromne promjene.


Edited by bejb - 18 Studeni 2014 at 22:37
Back to Top
Didii View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 164
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Didii Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Studeni 2014 at 22:35
Evo ja sam "u muvingu" pa sta mi vrijedi, kad gu*ica moze pojesti vise nego sto potrosi
Back to Top
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Studeni 2014 at 22:38
Didii, hahahahaha ali me nasmija :D

ali da, posebno kad krenes racunati kalorije skuzis koliko je lako npr unijeti 500 kalorija a tesko ih ujedno potrositi.
Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Studeni 2014 at 22:45
Originally posted by Didii Didii wrote:

Evo ja sam "u muvingu" pa sta mi vrijedi, kad gu*ica moze pojesti vise nego sto potrosi

vraga gujica oči gladne
Back to Top
SamoTvoja View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Studeni 2014
Location: Bosnia
Status: Offline
Points: 88
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote SamoTvoja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Studeni 2014 at 22:47
Hahahahahaha, ucinile ste mi vecer vrlo zabavnim :) Kod mene je vrijeme za mojih 7 sati sna za ljepotu  Wink  A sutra smo opet blize cilju :) Javljajte kako ide :)
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Studeni 2014 at 23:44
Ne znam da li je u pitanju kvasac, može i na raž reagirat :) A pitanje je i koliko je soli u igri. Kako god, poigraj se malo sa sastojcima pa vidi razliku! Ako vidiš da ti kruh smeta (što je moguće) minimiziraj ga i posveti se drugim izvorima uh-a. Mahunarke, ostale žitarice, riža, više voća.....


S druge strane dena, koliko ga je god muka čitat na sve strane, možda i je na nekom tragu po tome da treba malo zapaliti mašinu :) Ljudi često zaglave u premalo hrane, sve nešto kao čisto i tako dalje...zapne i tijelo i psiha. Iako ja i dalje ne vidim da je toliko zapelo kada centimetri idu ;)

U svakom slučaju, nemojte se bojat isprobavat razne stvari i još važnije - nemojte se bojati potencijalnih grešaka :) Ja sam se puno puta vraćala nazad i cijenim svako iskustvo. Ovo ide na duže staze, polako ;)







"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Morrighan View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 05 Svibanj 2010
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 1020
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Morrighan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Studeni 2014 at 01:55
Jao ja samo moram da kazem da se uopste ne opterecujete tim curama sto im se "nista ne lepi", to je manje vise trenutni i prividni benefit koji ne moze da traje godinama bez uticaja biologije. A da ne pricam o nekom overall zdravlju tela koje ne moze nikako biti skroz normalno ako stalno jedes lisnato testo, ne kazem ni ja da se svi trebaju pridrzavati ovih fitness nacela - sa kojima se ni ne slazem jer ne promovisu zdravlje i funkcionalnost i ne idu u tom smeru. Takodje pitanje je ukusa, ne bih menjala svoju mezo prirodu za te prirodne mrsavice :D

Inace u pravu ste, i zitarice u nekoj vecoj kolicini znaju da smetaju pogotovo ako telo nije naviklo na ta vlakna i muci se da ih svari, isto vazi i za mahunarke ( kada se pocinje sa njihovom konzimacijom a da ih nismo imali toliko ranije u ishrani u sustini se pocinje od manjih kolicina, u suprotnom su tu sve te nuspojave, nadutost, gasovi i td...jer telo nije naviklo do tada na ta vlakna i ne zna da ij svari kako treba....ovde su za probavni trakt isto jako teske pecurke i ako se desi da se jedu u vecoj kolicini telo se muci sa njima jer nema potrebne enzime koji bi pomogli u varenju)
Back to Top
Didii View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 164
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Didii Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Studeni 2014 at 10:00
Originally posted by bejb bejb wrote:

Didii, hahahahaha ali me nasmija :D

ali da, posebno kad krenes racunati kalorije skuzis koliko je lako npr unijeti 500 kalorija a tesko ih ujedno potrositi.



To uvijek ponavljam, kako ih je lahko pojesti, a tesko potrositi, ali eto, sve se moze kad se hoce, povucemo rucnu i idee :)
Back to Top
SamoTvoja View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Studeni 2014
Location: Bosnia
Status: Offline
Points: 88
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote SamoTvoja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Studeni 2014 at 09:36
Ja malo da se pohvalim :) 84 kg jutros :) 2 kg ovog mjeseca i ponosna sam na sebe sto me onih desetak dana stagnacije nije obeshrabrilo. Odjeca koju sam kupila prije mjesec mi posiroka i sad se samo zalim kako nemam sta obuci :) Cak sam pocela i da kuham :) Malo pozitive od mene u ovo subotnje jutro i hvala vam za sve savjete i podrsku :)
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Studeni 2014 at 13:13
bravo
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 23456 10>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.