New Posts New Posts RSS Feed - Gastritis i probavne tegobe
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Gastritis i probavne tegobe

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Gastritis i probavne tegobe
    Posted: 01 Srpanj 2009 at 09:57
Pozdrav, ljudi!
Vec se dugo mucim s kronicnim gastritisom. Pazim na prehranu, proucavam to manijakalno, ne da mi se kljukat ljekovima više, ionako ne pomažu. Imate li slicnih tegoba i kako ste tome prilagodili svoju prehranu? Dajte napišite svoja iskustva i što vam odgovara od hrane. Meni je npr. upaljeni želudac znao umiriti š00 % sok od tropskog voca (papaja, ananas, marakuja, naranca, mandarina); to je bio gusti sok iz Ipercoopa, a sad ga više nema za kupit, kao ni Franckovog caja za želucane tegobe s cikorijom, a isto je bia dobar. Javite se, gastriticari. Pozdrav svima
Back to Top
musculus View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 21
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote musculus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Srpanj 2009 at 12:18
  ma zaboravi cajeve i sokove, pomažu ti samo lijekovi i nije to kljukanje lijekovima, nego je to jednostavo protreba i sprjecavanje puno gore situacije... nemaju ti oni nekih nuspojava kojih bi se trebala bojat, puno gore je ne konzumirat i pustit da ti želudac pati...
Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Srpanj 2009 at 13:49
Znam da su ljekovi nužni, ne bježim baš tako od njih kako je zvucalo.
Ipak, važan je i stil prehrane. Dosta toga mi smeta, imam katastrofa reakcije, a ni uz ljekove nije puno bolje. Od pretjeranog uzimanja ljekova uništila su mi se jetra, pa mi je dugo trebalo da to dovedem u normalu.
Mene ovdje više zanimaju ideje za obroke/međuobroke, jer mi je prehrana dosta jednolicna, malo bi to htjela "osvježit".
Back to Top
musculus View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 21
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote musculus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Srpanj 2009 at 12:22
aha, to je druga stvar... samo što ti je to s prehranom jako individualno, od osobe do osobe... što znaci da moraš sama eliminirat namirnice koje ti ne odgovaraju... tu ti niko ne može pomoci... uglavnom ljudima ne odgovara mlijeko, kava, i kisele salate i kiseliji sokovi... cudnovato kako ti je bilo dobro do soka od narance?! ja bi prednost dao npr. š00% sok od jagode.. jesi ti probala?
Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Srpanj 2009 at 17:16
Sok od jagode je super stvar, slažem se. Ali mislim da nema š00 postotni. U onom soku koji sam spomenula je narance bilo malo, ali evo, u zadnje vrijeme pijem š00% juice naranca, ali ga razrijedim vodom, pa me ne smeta.
Masno, prženo, preslano i preslatko-sve smeta, a najbolje podnosim bijelu ribu i pileca/pureca prsa lešo i na roštilju, skoro sve povrce osim luka, cešnjaka i paprike(to me dotuce).Posni sir i fermentirani mlijecni proizvodi su mi glavna namirnica, a voce kako koje. Zanimljivo je da mi kupine ne smetaju, a maline da.
Ali i to što sam navela ponekad dojadi,pa pomislih, možda netko ovdje ima slicne tegobe, pa da ponudi neku zgodnu i ujedno prikladnu ideju za obrok
Back to Top
dalmatinka13 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 17 Srpanj 2009
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalmatinka13 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Srpanj 2009 at 10:47

 Pozdrav svima!

I meni je dijagnosticiran, bas nedavno, kronicni gastritis, jos se uhodavam u to sta smijem ili ne smijem jesti, no primjetila sam da kad su sokovi u pitanju, najbolji su mi djecji od Fructala ili Hippa, lagani su.

Ima jedan narodni lijek, zvucati ce ludo, ali vjerujte mi djeluje, mama mi je bolovala od cira na dvancsniku, ostecena sluznica jednjaka i zeluca...(genetika!), svako jutro nataste pila je š dcl soka od kiselog kupusa tzv.rasola. A nije lose, ujutro isto nataste popiti veliku zlicu maslinovog ulja da se zeludac oblozi i zastiti. Znam zvuci ludo, osobito ovo s sokom kiselog kupusa, ali djeluje. Treba probati.

 

Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Srpanj 2009 at 17:18
Hvala na postu i solidarnosti.
Ajde lakše je kad te netko razumije. Ja cesto koristim one gotove vocne kašice Frutek, Nestle, Hipp i stvarno umiruju želudac, lagane su i biram bez dodanih šecera.
Možda da probaš?
Back to Top
dalmatinka13 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 17 Srpanj 2009
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalmatinka13 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Srpanj 2009 at 15:39

Hvala na savjetu, pretpostavila sam da bi to moglo biti dobro, probat cu.

Reci mi sta unosis od tekucine u organizam? A od slatkog?

Ja ne mogu nista osim vode i Donat Mg. Vec sam danima,brojim ih :)), bez kave i cokolade, ludim polako...stalno nesto leso, lagano..spasavaju me Mavrovicevi kolacici od smokve kad se zazelim neceg slatkog...navikavam se jer moram, u protivnom boli.

Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Srpanj 2009 at 14:39
Ciao Dalmatinka, drago mi je da si se javila.
Tekucina je kod mene najviše obicna voda i neki laganiji sokici bez šecera, breskva, jabuka i pokoji multivitamin.

Kavica samo Nes od vanilije.

Nisu loši kakvi pudinzi od obranog mlijeka, a cesto je na repertoaru i griz na mlijeku, no sad sam otkrila kašicu tipa cokolino, samo je od integralnih žitarica bez šecera dodanih kao i bez aditiva(eko proizvodnja) i to od MILUPE. Ima za kupit u Dm-u i Billi, miješa se s mlijekom do gustoce koja ti odgovara.Dobro dođe kao lagana vecera.

Ne bi mogla ni bez AB Kulture, to mi je super u kombinaciji s posnim.

Za zasladit život preporucam ti keksice od integralnih žitarica MISURA zaslađeni prirodnim zaslađivacima.
Back to Top
dalmatinka13 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 17 Srpanj 2009
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalmatinka13 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Srpanj 2009 at 15:03

 Ciao Kate,puno ti hvala na savjetima i pomoci!  

Iskreno, potrebna mi je pomoc. Ne znam sta mogu jesti, a sta ne, pa eksperimentiram. Jucer sam, blesava misleci da mi nece biti nista, pojela samo malo sladoleda...koma!! Danas boli za poludit! Covjek na greskama uci.

Reci mi molim te sta jedes za dorucak?

pozdrav

Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Srpanj 2009 at 13:34
Hi, frendice!

Mislim da se nisi jako zeznula sa sladoledom, osim ako je bio jako "težak" s puno nekih cokoladnih prelijeva, dodataka tipa karamel i nugat kreme, keksi, kokos i sl.
Ja se dapace znam pocastit iceom, ali biram neki jednostavniji- tipa cista vanilija ili vocni(ima finih sorbeta, al treba birat manje kisele, znaci više neko šumsko voce, breskve, nemoj okus limuna )
Također, nikad nemoj jesti prebrzo štogod to bilo, jer ceš se nagutat zraka, a onda može doc do podrigivanja ali onog uzastopnog ko štucavica.

Možda si brzo( onako navrat nanos) popapala sladoled, jer želucana sluznica ne podnosi jako ledeno, ali ni prevruce(kipucu juhu npr.)

Moj dorucak je malo jednolican priznajem, trudit cu se poradit na tom, ali imam 2 provjerene kombinacije:

š. Voce ili vocna kašica natašte. Kojih pola sata kasnije-Integralno pecivo(najbolje s lanenim sjemenkama koje sadrže sluz koja obnavlja sluznicu želuca) + tanjur posnog sira * lagani jogurt

2. Voce/vocna kašica
   Integralno pecivo(Sovital-posebna mješavina koju u ponudi ima dosta velikih gradskih pekarskih poduzeca tipa Klara) + lagani tvrdi sir/ili sirni namaz/ili mozzarella + pureca šunka od prsa + neko povrce(rajcica-ali ona nekima smeta, zelena salata, cikla...)

Nadam se da sam malo pomogla. Samo pitaj ako ti šta zatreba, dugo sam s tim pa se skupilo znanja. Ali eto ja malo od skepticnosti cesto koristim isto pa moram i sama poradit na raznolikosti.

Pozdrav!
Back to Top
mariah89 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Listopad 2010
Status: Offline
Points: 28
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mariah89 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Studeni 2010 at 16:59
Meni je nedavno dijagnosticiran gastritis.evo ima vec par dana muku mucim s bolovima.skoro sve mi izaziva bol.danas sam dobila controloc,a zadnjih tjedan dana sam pila ranital,koji mi je cak malo pomogao.uglavnom,malo sam morala uzet pauzu od vježbanja i cim mi bude bolje vracam se treninzima.htjela sam samo pitat jel vi možda vidite po sebi kako vam vježbanje utjece na gastritis?najviše sam cula da ono pomaže,naravno jer umanjuje stres (što je kod mene glavni uzrok gastritisa),al sam i cula od par ljudi da im ono samo pogoršava gastritis a pošto ja volim intenzivnije treninge i opcenito vježbanje,stvarno se ne mogu zamislit da nešto takvo više ne smijem radit.znam da možda i imam glupo pitanje,ali shvatite me pošto mi je ovo sad sve novo
Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Studeni 2010 at 19:53
Upravo tako kako si rekla.


Preintenzivno i preagresivno vježbanje ti može štetiti, ali s mjerom može biti itekako dobar helper

Strestotalno pogoršava gastritis, the reason why ga treba naucit kontrolirat i ne dopustit da on kontrolira nas.

kak je u Psiho Temi rekla Anastasia, treba naucit "handlat" stres, da mi možemo navuc vodu na svoj mlin, a ne bit žrtva


Back to Top
mariah89 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Listopad 2010
Status: Offline
Points: 28
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mariah89 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Studeni 2010 at 19:25
Eh da,procitala sam komentare u toj temi i s ovime se totalno slažem,ali treba to i napravit :) al ok,ja znam da to mogu i nastojat cu se što manje nervirat.i baš šteta za vježbanje,voljela sam jako intenzivne treninge :) još sam pocela i insanity vježbat i taman kad sam trebala zapocet još jace treninge ovo me uhvatilo :( tako da cu bar zasad uzet nešto laganije

Edited by mariah89
Back to Top
Mini me View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 19 Travanj 2010
Location: Miami
Status: Offline
Points: 685
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mini me Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Prosinac 2010 at 22:18
  eh, znam da je stara tema, al tek jen sad vidjeh
imam i ja taj damn gastritis, al blaži
nisam pila ljekove al znam šta trebam izbjegavati
ugl to su kisele stvari, pecene masne stvari, prije je bio i kruh, i sokovi više manje svi, cešnjak, kapula
a što se tice treninga, razmak između jela treba biti minimalno 2, 2ipo ure, stim da nesmijem pit puno vode prije i za vrijeme treninga. prije sam znala popit pola l vode, i onda raditi trbušnjake....neopisiva bol..

Obstacles are what you see when you take your eyes off your goal.
Stay focused.
Back to Top
deejay View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Veljaca 2012
Location: cerna
Status: Offline
Points: 106
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote deejay Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Veljaca 2012 at 01:38
ovako ja ga imam i pio sam sve moguce ljekove a ajmo rec da sam ga izljecio 90%,, jos nekad imam sitne tegobe al to je zanemarivo.. CAJ OD PELINA.. odvratan je al za 5 dana ce ti promjenit zivot.. pozz nedaj se
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.