New Posts New Posts RSS Feed - Gubljenje masnog tkiva
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Gubljenje masnog tkiva

 Post Reply Post Reply
Author
kosinus2pi View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Srpanj 2014
Location: Ivanic Grad
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kosinus2pi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Gubljenje masnog tkiva
    Posted: 25 Srpanj 2014 at 08:38
Pozdrav, novi sam na forumu i imam problem kao i večina.
Htio bi izgubiti masne naslage, bez gubljenja mišića, pa me zanima režim prehrane, i treninga.

Inače sam dosta aktivan, idem u teretanu zadnje 2 godine, sa nekim pauzama, ovisi o volji. Samo prehrana mi nije bila jača strana, ali napretka u snazi i mišićima je bilo. Visok sam 187 i 95 kga. BMR mi kaže kalkulator na temelju visine, starosi i mase je 2120 kcal

Nedavno sam malo pojačao teretanu, 4-5 puta tjedno po sat vremena, obično split radim.
Vozim dosta redovito bicikl, 45-90 minuta svaki drugi dan recimo, i dosta rijetko trčanje, ali to mislim malo pojačat da dobim na konciji možda.

Htio bi promijeniti plan prehrane, tako da gubim samo masno tkivo.
Sada, posljednjih dana pokušavam unositi samo UH i P i nešto malo masti iz salata ili pečenja.

Ujutro popijem whey sa 100g zobenih.
Oko podne ciljam samo na proteina, 200-300g piletine.
Nakon posla, oko 16h opet proteini i UH (riža, krumpir i sl.)
Onda teretana, nakon nje whey i zobene opet
Prije spavanja pokušavam samo proteine kroz hranu unjet.

S time da teretanu često radim dosta kasno, jer sam iscrpljen prek dana od sjedenja u stolcu...

I pojedem tokom dana puno povrča, to mi je navika cijeli život.

Koliko bi mijenjali unos makronutrijenata i koliko pomaže teretana i bicikl u skidanju masnih naslaga,
bi li i to trebalo promijeniti?

Hvala





Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Srpanj 2014 at 09:02
Ne bih mjenjao nego bih dozirao masnoće i povečao kalorijski deficit...jer ovo je pre velik za tvoju kilažu... spalit ćeš mišiće ako nastaviš ovim tempom 5 puta tjedno teretana plus bicikl....


Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Srpanj 2014 at 09:02
I u deficitu nemoj biti skroz moraš imati faze punjenja..jer ćeš usporiti metabolizam..i neće to biti dobro onda :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
kosinus2pi View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Srpanj 2014
Location: Ivanic Grad
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kosinus2pi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Srpanj 2014 at 09:37
Je li može brojčano koliko bi preporučio unos makronutrijenata?
I to bi bilo sve.
Back to Top
kosinus2pi View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Srpanj 2014
Location: Ivanic Grad
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kosinus2pi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Srpanj 2014 at 09:47
E da, i je li ima smisla uzimat kreatin, ako idem na smanjenje mase?
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Srpanj 2014 at 13:20
Može biti u deficitu i bez punjenja, ali blažem.

kosinus, pri skidanju masnih naslaga teretana i bicikl mogu pomoći ali i odmoći. Čak i s tim, ako jedeš previše, a skupa s tim ne treniraš dobro (iako možda misliš da da) možeš skupljati masne naslage. S druge strane, ako treniraš previše u odnosu na ono što jedeš, to ti može biti premalo pa će ti tijelo s vremenom počet čuvat zalihe, jer dobiva premalo energije.


Pitanje si uputio Mettu, pa ne znam da li da se ubacujem, možda želiš slijediti njegov primjer Wink Ako je tako, ja ću ti odmah reći da ne kopiraš nikoga, nego ideš svojim pravcem, ovisno o svojim mogućnostima. Već vidim da je količina Mettovih aktivnosti i tvoja nešto nespojivo Smile


Možeš i sam doći do svojih brojki. Ako želiš biti konkretniji, poprati malo trenutne unose kcal i omjere makronutrijenata pa vidi otkuda krećeš i kako se to odražava na tvoje sadašnje stanje. Na osnovu toga korigiraj dalje. Ne funkcionira svatko isto na istom omjeru. Ja ti mogu reći da probaš 50-30-20 (UH,P,M)  ili 40-30-30 ili 55-25- 20.....sve ti je to na kraju bezbroj metoda pokušaja i pogrešaka dok ne nađeš svoje. Na kraju krajeva, badava ti svaki omjer ako jedeš više od onog što ti treba i ako jedeš nekvalitetno. 

Ako jedeš napamet, prvo to promijeni, postani svjestan unosa hrane pa onda radi na svemu drugom.


I jedno pitanje - koliko si gladan u prvom dijelu dana? Do ručka i poslije?


Kreatin...kažu da ima smisla, a ja ti kažem da možeš i bez toga.
















Edited by Gym_girl - 25 Srpanj 2014 at 13:22
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
kosinus2pi View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Srpanj 2014
Location: Ivanic Grad
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kosinus2pi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Srpanj 2014 at 14:15
Ej, pozdrav

Ma pitanje je postavljeno svima tko ima volje za odogorom.

Da, jedem napamet, znam što unosim, ali ne i količinu, a i to varira dosta, ovisno o danu.

Da, taj unos kalorija, koliki bi mogao biti deficit, a da nema opasnosti za mišiće, ako je BMR 2100, a treningom dnevno potrošim oko 750-1250 kcal, jeli ok onda da ostane 2100, ili treba povisit na barem 2500?


Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Srpanj 2014 at 14:33

Dobar si kad znaš i točan BMR i točnu potrošnju kcal Wink

Pogledaj prvo koliko trenutno jedeš (tjedan dana prati unose što detaljnije i napravi prosjek) i kreni otuda. Ako u tih tjedan dana ostaneš isti na vagi, uzmi to kao start i reži oko 300 - 500 kcal od toga. Ja bih prije išla na manju brojku.

A ako ti se već neda čekati toliko, odredi si neko okvirno održavanje - recimo 3000 kcal i kreni od toga na 2500-2700 pa prati. Ako ti bude previše vidjet ćeš, isto tako i za premalo ako prebrzo počneš gubit na kilaži i snazi.

Naravno, nije nebitno ni kako je trening posložen. Stimuliraj mišiće, nemoj ih još više jesti sa bezbroj ponavljanja, setova, vježbi (pogotovo nepotrebnih) i odustajanjem kad postane teško :)



"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
kosinus2pi View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Srpanj 2014
Location: Ivanic Grad
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kosinus2pi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Srpanj 2014 at 14:55
Ma taj RBM je ovaj s neta, znam da je netočan, al sam uzeo kao primjer.

Izgleda da ću morati tako..nadao sam se lakšem nečem :D

E sad, je li bi trebao možda i mijenjati trening, jer ovaj sad je više orijentiran na snagu i masu?

Hvala vam puno, obojema (je li tak ispravno?)
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Srpanj 2014 at 16:28
Eh da je tako lako... Tongue

Opiši trening....


Nema na čemu, ispravno ili ne, jasno je Wink
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
kosinus2pi View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Srpanj 2014
Location: Ivanic Grad
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kosinus2pi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Srpanj 2014 at 18:29
Ovak,

idem 4-5 puta tjedno u teretranu zadnjih mjesec dana

radim split
prsa (4-5 vježbi, ponavljanja i serije variraju, idem uvjek neku složenu 5x5, pa dalje 4x6, 3,4x8, 3x10)
leđa isto tak
noge (3 vježbe, čučnjevi 5x5, ovo ostalo neko pumpanje više 3x10)
ramena (do 5 vježbi, jedino press 5x5, ovo ostalo više ponavljanja)
biceps/triceps (4 superserije)
Još ubacim nekad vježbu za biceps/triceps na leđa/prsa dan i trbuh stavim, ako radim zgibove

Onda skoro svaki dan, ili svaki drugi vozim bicikl, rekreativno 45-90 minuta, iako danas sam malo jače vozio, ali samo pola sata jer je to bila zadana ruta

Imao sam u planu se dizat prije posla svaki drugi dan u 5 ujutro i otrčat par kilometra i napravit koju seriju trbušnjaka, ali nikak da mi pređe u naviku, možda bude uskoro

To je to sad od treninga.

Zar ne postoji neki trening, tipa anaerobni za skidanje samo masnog tkiva, dok bi sa teretanom i pravilnom prehranom gradio mišiće istovremeno?
(još da potpomognem sa fatburnerima i sl. stvarima)




Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.