New Posts New Posts RSS Feed - I need help :)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

I need help :)

 Post Reply Post Reply
Author
Esthera1986 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 15 Listopad 2014
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Esthera1986 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: I need help :)
    Posted: 15 Listopad 2014 at 09:37
Hej ekipa, 

ja sam totalno pogubljena i treba mi tona savjeta :) pa, savjetujte, pliz :)

Visoka sam 1.78 m i imam 71 kg. Prije par mjeseci radila sam Herbalife testiranja, tada sam imala 69kg i rekli su mi da imam 15 kg masti viška u tijelu i preporučili korištenje njihovih proizvoda... Međutim, to nisam uradila.

Prije par tjedana počela sam ići na treninge - 3x zumba, 1x tae bo, izbacila slatko i tjestetninu i vise bila gladna nego sita. Jučer sam se vagala i vidjela da imam 71 kg (zapravo se udebljala 1.5 kg otkako sam počela s treninzima).

Moji obroci su zapravo sve nego obroci, a što je najgore, toga sam i sama svjesna.

Ustajem se u 7.15, a prvi "obrok" mi je banana u 8.30. Nakon toga ne jedem ništa do 13h, tad pojedem par rižinih krekera i malo namaza, oko 15h opet neku voćku, ručak u 16.30, odem na trening, te poslije treninga pojedem rajčicu i malo piletine ili ribe.

Ja ne želim ništa preko noći, ali očito da sve naopako radim. Voljela bih barem do ožujka doći na 65 kg.

Svaki savjet je dobrodošao, pogotovo kritike :)
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Listopad 2014 at 10:46
Draga Esthera,

napravila si velik propust što nisi koristila Herbalife proizvode. U samo 3 mjeseca si mogla sigurno izgubiti barem 90 dana. No još nije kasno, još postoji nada da dosegneš svoj Level 10.

Sad malo ozbiljnije.

MORAŠ JESTI. MORAŠ JESTI KVALITETNU HRANU. MORAŠ JELOM UNOSITI ADEKVATAN BROJ KALORIJA. MAKRONTRIJENATA I MIKRONUTRIJENATA.

Eto, za početak znamo koliko ti je godina, koliko si visoka, teška. Ako imaš 71kg sumnjam da imaš 15kg viška, visoka si 178... 69-15=54, na tu visinu se ta kilaža u medicini zove anoreksija. 65kg je daleko realniji cilj, i do ožujka ima dovoljno vremena.

Probaj si izračunati BMR i TDEE, i na temelju toga ciljani kalorijski unos. Oko samog jelovnika, omjera makronutrijenata, se ne bih previše petljao, cure s foruma ti tu mogu bolje pomoći.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Listopad 2014 at 16:52

Ja ne bih ništa brojala, nego bi se fokusirala na što više hranjivih namirnica za početak, prvenstveno povrća u što više obroka.

Esthera - kako izgleda ručak? Zašto tako malo jedeš ujutro, ima koji razlog ili ne znaš što biš smjela? Kako se osjećaš nakon ovakvih obroka - umorno, gladno, ok?

Ne trebaš puno dolje sa kilažom, očito tu treba samo malo bolja kompozicija tijela. Dobro bi došao trening snage i malo sređeniji jelovnik.




Edited by Gym_girl - 15 Listopad 2014 at 16:52
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
never-give-up View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2014
Location: Dalmacija
Status: Offline
Points: 464
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote never-give-up Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Listopad 2014 at 18:14
Užasno malo jedeš. Super je što si to upisala i što treniraš, sredi prehranu pod hitno, ovako ogromnu štetu svom tijelu radiš. Jedi i treniraj, rezultati će doći!
Back to Top
Esthera1986 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 15 Listopad 2014
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Esthera1986 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Listopad 2014 at 20:52
Znam da sam uzasna s hranom, zato sam i dosla po pomoc. :(

Zasto jedem kako jedem - pa rekla bih kombinacija (svjesne) gluposti i neznanja. Kao, trudim se na poslu jesti zdravo, necu narucivati pizze, sendvice itd, jest cu voce, mozda pahuljice itd, onda pregladnim, pa uzmem par rizinih krekera... 
Mislila sam da ce mi taj deficit kalorija + vjezbanje samo malo ubrzati tempo, zato sam trpila, ali nije upalilo :)

Kuci je rucak 90% nesto kuhano - mahune, grah, piletina i grasak...
evo sad sam dosla sa zumbe i pojela 3 pecene i oguljene paprike i pretpostavljam da to nije dovoljno.

Nazalost, imam problema s koljenom, tako da su mi zabranili da dolazim na tae bo, sutra idem specijalisti da tocno utvrdim sto i kako... 

Sustina svega je da meni stvaaaaaaaarno trebaju savjeti i pomoc. :)
Ponavljam, ne ocekujem nista preko noci, ali "samo" da mi netko kaze da moji ciljevi nisu nerealni.



Back to Top
never-give-up View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2014
Location: Dalmacija
Status: Offline
Points: 464
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote never-give-up Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Listopad 2014 at 17:34
Pa naravno da su malo te paprike.
Teško je da ti mi sastavljamo točno kako ćeš jesti, sama najbolje znaš što voliš i što možeš jesti, kupiti...prvo moraš izračunati kalorijske potrebe uz te aktivnosti koje imaš i po tome prilagoditi količine.
Za doručak predlažem ti zobene u kombinaciji s mlijekom, jogurtom, orašastim plodovima, voćem, možeš i malo čokolade, ovisi kako ti odgovara.. Pa neko integralno pecivo sa posnim, tunom, rajčicom, paprikom, purećom salamom, nekim drugim sirom, pekmez bez šećera, omlet.. ma ima toga koliko ti srce želi, a da budeš zadovoljna i ti, i tvoj organizam. Za međuobrok ubaci isto nešto od toga gore navedenog, samo možda u manjoj količini, ako ti je brže ručak.. Jedi juhe od povrća, dosta su zasitne, a ukusne, ubaci puno povrća, piletine, puretine, ribe, žitarica.. I nema greške :)

Edited by never-give-up - 16 Listopad 2014 at 17:35
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Listopad 2014 at 12:11

Originally posted by Esthera1986 Esthera1986 wrote:

 Kao, trudim se na poslu jesti zdravo, necu narucivati pizze, sendvice itd, jest cu voce, mozda pahuljice itd, onda pregladnim, pa uzmem par rizinih krekera... 



Dobro si odlučila ali nisi smislila zamjenski plan :) Rješenje je - nositi svoje obroke na posao. Dat ću ti samo jednu ideju od mnogih, za početak - navečer si pomiješaj 2 dcl jogurta, 3-4 žlice zobenih, žličicu cimeta i žlicu lanenih sjemenki (ili mljevenih badema/oraha) te nešto voća (moja preporuka je zaleđeno šumsko voće, jagode, maline...ali može ići sve od jabuke do kiwija...).....fora je i sa kakaom i kokosom...Pomiješaj, pusti u frižideru preko noći i ujutro zgrabi na posao ;)

Za lagani međuobrok ti može poslužiti neki zdravi sendvič (vidi ideje gore), raznolike salate ili šaka orašastih, pokoja voćkica.

A onda sredi večeru i opskrbi se mnoštvom raznolikog povrća i nečim od izvora proteina, sa žlicom maslinovog ulja. Pečene paprike? Come on ;)

Moraš jesti i to hranjivo. Pusti kcal, jedi tako da ti tijelo energiju oslobađa na najbolji mogući način. Nemoj se bojati hrane, negu ja shvati kako saveznika za ono što želiš ;) Samo se treba malo više potruditi oko planiranja.

 
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Esthera1986 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 15 Listopad 2014
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Esthera1986 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Listopad 2014 at 17:45
Hvala vam svima na odgovorima i savjetim :) :)
Puno ste mi pomogli!

Za sutra sam spremila sljedeci jelovnik: gym_girl's prijedlog + posni + tuna + kifla od integralnog brasna, kuci ce biti nesto kuhano... jel to bolje*
mozete mi reci sto jesti prije treninga? u petak sam opet kiksala s hranom i nisam imala ni 40% snage za raditi trening kako treba.

@nevergiveup... pa ja sam sve te sunke i salame svrstala pod nezdravo :/  znaci, ok je i to ponekad za dorucak? diiiivno :)

Od sutra idem po ovom novom, normalnom rezimu :D
javljat cu se i dalje (podrske nikad dosta).

Dakle, krecem sa sljedecim: 
1.78, 71 kg, struk - 75 cm, bedra - 54 cm, nadlaktice - 27.5cm (valjda sam dobro izmjerila).

Za mj dana se opet vagam i mjerim, pa cemo vidjeti.

hvala jos jednom, puse svima :D
Back to Top
never-give-up View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2014
Location: Dalmacija
Status: Offline
Points: 464
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote never-give-up Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Listopad 2014 at 18:06

imaš malomasnu šunku, pureću delux salamu, mislim da je to skroz prihvatljivo Smile

Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.