New Posts New Posts RSS Feed - Ishrana (Nemam vremena)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Ishrana (Nemam vremena)

 Post Reply Post Reply
Author
LukaG View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Veljaca 2017
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote LukaG Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Ishrana (Nemam vremena)
    Posted: 17 Veljaca 2017 at 12:32
Zdravo svima :) Imam 24 godine, 190, 76 kg, krenuo u teretanu prije otprilike mjesec dana. Htio bih se malo oblikovati, 10-15 kg bi bilo sasvim dovoljno, nemam zelju za ogromnim bildanjem i tim stvarima.
Nastojim jesti zdravo, imam onaj cudesni Nutribullet u kojem miksam svasta sa raznim sjemenkama. Pored toga koristim i whey, quinoa sjemenke i druge izvore proteina koje uspijem naci. Nemam vremena za pripremanje nekih ekstra obroka koje sam vidio da se preporucuju, a nisam bas veliki ljubitelj mesa.
Ima li netko neki savjet sta da napravim :D Sto da jedem kako bih postigao taj svoj cilj za fino oblikovanim tijelom?
:D
Back to Top
Warrior98 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Srpanj 2016
Location: Radoboj,Krapina
Status: Offline
Points: 198
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Warrior98 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Veljaca 2017 at 17:50
Orašasti plodovi su izvanredni u tom pitanju,osim sjemenki,ako imas novaca,koristi indijske orascice,kikiriki,bademe,brazilske orascice...
npr. jedna banana ima 7 grama proteina tak da netrebas koristiti meso uopce ako ne zelis,imas proteina u spinatu,brokuli,cvjetaci i drugom zelenom lisnatom povrcu,onda tome dodas recimo zob,isto ima određeni broj bjelancevina,posni sir je izvanredan...ne kuzim na sto mislis kad kazes da nemas vremena za spremanje ekstra obroka,skuhas si neka jaja,dodas k tome posnog sira i super kombinacija,netrebas se brinuti oko proteina previse jer vecina ljudi ih unosi dovoljno,ono sto im fali jest ostala energija iz masti i UH...uglavnom ak se puno oslanjas na nutribullet,miksaj lisnato povrce,orasaste plodove,whey,voce i tak dalje :P sretno!
"Exercise is the thing we must do to replicate the conditions under which our physiology was - and still is - adapted, the conditions under which we are physically normal."
Back to Top
LukaG View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Veljaca 2017
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote LukaG Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Veljaca 2017 at 18:20
A takoo... Da, to jedem, imam dosta različitih,pa mijenjam. Također, koristim i neke proteinske jogurte sa 26 g proteina po bočici, a malo masti i UH. Pitao sam jer sam vidio ovdje te pojmove 'kalorijski suficit, deficit' za debljanje,sa jelovnicima sa mesom (tipa 200-300 grama govedine za jedan obrok plus ostalo, wtf xD), a ja zbilja nemam volje da to jedem, pripremam i sl.jer obicno jedem na poslu i kad u 16 sati dođem doma, nema smisla praviti velike obroke.
a Nutribullet je zakon, melje sve :D
Dakle, ti misliš da mogu to ostvariti sa ovim nekim svojim načinom prehrane?
I da, hvala ti :)
Back to Top
Warrior98 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Srpanj 2016
Location: Radoboj,Krapina
Status: Offline
Points: 198
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Warrior98 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Veljaca 2017 at 18:12
Ja jedem 1-2 dnevno i to oko 4-5-6 popodne i u zadnjih tri mjeseca dobio sam misicne mase na svim dijelovima tijela koliko nisam u zivotu i nedam vise nikome ni iz fitness industrije ni ovih oko mene nevjernika da mi govori da je 5-6 obroka jedini nacin i da u svakom mora biti proteina ili d ako jedem 1 dnevno da cu se ubit s vremenom...imam jos puno dorade i prerade na tijelu za napraviti ali fanaticno se drzim kalistenike i hrane koju volim i to je to...ovo moram napomenuti,ja ne kazem da proteini(bjelancevine)nisu bitne,nego da ih vecina ljudi unosi dovoljno osim ako nisu na nekakvoj dijeti e onda je sranje...vecina bodybuildera ionako unosi previse proteina...ako ne volis meso imas puno dobrih opcija...grašak,kvinoa,grah,orascici i njihov maslac,slanutak,tofu,heljda,sezam,suncokretove sjemenke,bućine uz chia,jaja,posni sir,mlijeko koje ne potjece od zivotinja(imas u DMu samo su skupa dosta i u nekim trgovinama,tipa 30kn po litri,al su preukusna :D ),svo zeleno lisnato povrće...
Ti si kreiraj zivotni stil kak tebi paše i onda znas da ga se mozes drzati zauvijek! I uvijek ce ti donositi rezultate...
Ako mislis da bez mesa nije moguce nabaciti super misicne mase,pogledaj samo vegan bodybuildere tipa Joe Coleman,Torre Washington(ovaj je zvijer a zivi od smoothija,zobi i tempeha,raznovrsnog voca itd,kaze da ne broji niti makronutrijente vise jer zeli slobodniji pristup bodybuildingu),Greg Moorman,Jim Morris i tako dalje...jbte,Herschel Walker,onaj koji je MMA zvijezda,jedan od zescih nekadasnjih igraca americkog nogometa,znaci zvjer na svim poljima,kaze da jede jednom i to je uvecer,uvijek zapocinje s juhom od povrca i cijeli obrok mu je baziran na POVRCU(normalno nije nisko kaloricno povrce,ali je POVRCE u pitanju)...
dizi to zeljezo i svoje tijelo i postat ces zvijer kad tad :D
"Exercise is the thing we must do to replicate the conditions under which our physiology was - and still is - adapted, the conditions under which we are physically normal."
Back to Top
LukaG View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Veljaca 2017
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote LukaG Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Veljaca 2017 at 19:50
wow, dakle zbilja je moguce. Hahaha, gledao sam vegane i iznenadio se koliki su. Doduse nisam toliko istrazivao kao ti, ali sad kad si spomenuo sva ova imena, mogao bih. Necu se onda pretjerano opterecivati svim stvarima koje sam procitao, jer po onome sto ti kazes, moze se i drugacije. Doduse, nije mi bas cilj biti kao oni, samo bih se za pocetak ono lijepo oblikovao i mislim da bih bio bas zadovoljan.
Drzat cu se svog nacina ishrane onda
Hvala jos jednom xD Mnogo!
Back to Top
Warrior98 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Srpanj 2016
Location: Radoboj,Krapina
Status: Offline
Points: 198
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Warrior98 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Veljaca 2017 at 22:09
Jedino obrati pozornost da unosis dovoljno hrane odnosno energije za oporavak misica i njihov rast! Sretno!
"Exercise is the thing we must do to replicate the conditions under which our physiology was - and still is - adapted, the conditions under which we are physically normal."
Back to Top
Croata36 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Studeni 2013
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Croata36 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Veljaca 2017 at 16:41
Lijepi pozdrav svima, nakon duže bolesti i stanke od preko godine dane (bavio sam se amaterskim nogometom 8 godina) odlučio sam krenuti u teretanu po prvi put i već sam na drugom mjesecu. Prehrana mi je 90% dobra, naravno tu i tamo ima neki junk food. Moje pitanje je za vas iskusnije, naravno kako je poslije treninga potrebna kvalitetna nadoknada izgubljene energije u vidu pravilne prehrane, tako je i prije treninga potrebna pravilna prehrana? Hoću li tijekom treninga koristiti energiju iz hrane koju sam prethodno pojeo, iz misica, ili nešto treće? Moje posljednje pitanje jest kad jedem junk food, ako nakon toga vježbam hoće li se koristiti taj junk food u vidu energije ili nešto sasvim drugo. Hvala svima koji mogu pomoći :)
Back to Top
Warrior98 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Srpanj 2016
Location: Radoboj,Krapina
Status: Offline
Points: 198
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Warrior98 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Veljaca 2017 at 18:55
Ja uvijek treniram na prazni zeludac oko 16-20 sati nakon zadnjeg obroka...energija koju trosim su masti u tom periodu,međutim buduci da treniram s otporom,logicno,razdirem vlastita misicna vlakna,odnosno dolazi do katabolizma,nakon treninga jedem kaj sam si vec priredio za taj dan,tijekom noci nastaje anabolizam,odnosno rekuperacija misicnih vlakana i izgradnja novih...
Hijerarhija trosenja energije sto se tijela tice ide ovako: ako tijelo ima pristup alkoholnim secerima,to ce trositi prvo.Ako nema,trosit ce glikogenske rezerve u jetri i misicima,ako nema glikogenskih rezervi,trosit ce masti iz cijelokupnog tijela(bodyfat) a zadnja opcija su proteini iz misicnih vlakana,odnosno razgradnja tvoje misicne mase.
Ako pojedes junk food neki,i odmah nakon toga ides na trening,trosit ces tu energiju iz tog junk fooda ako je tijelo to stiglo usisati,nesto ce "izgorjeti"prilikom treninga,nesto ce misici usisati da povrate izgubljene glikogenske rezerve,nesto ce otici u masne naslage...to je otprilike to. Lijep pozdrav!
"Exercise is the thing we must do to replicate the conditions under which our physiology was - and still is - adapted, the conditions under which we are physically normal."
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.