New Posts New Posts RSS Feed - Izbjeljivanje zubi
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Izbjeljivanje zubi

 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Izbjeljivanje zubi
    Posted: 14 Lipanj 2010 at 16:28
Kako izbjeliti zube?



Jeste li išli kod stomatologa kada na izbjeljivanje zubi?
Vidio sam da uglavnom ti tretmani - izbjeljivanje zubi - cijena bude oko š500kn.
Imate li kakvih iskustva tu?

Koju zubnu pastu koristite - da li padate na one fore "whitening"?
   

Edited by Zoki
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
Blia View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Points: 152
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Blia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Lipanj 2010 at 10:22
išla je moja rodica na to izbjeljivanje, ali opet s vremenom zubi požute pa žali bože novaca.

onaj tko ima prirodno žucu nijansu zubi nikakava whitening pasta ne može pomoci, barem su moja iskustva takva.
Back to Top
niXa View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Ožujak 2009
Status: Offline
Points: 276
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote niXa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Lipanj 2010 at 10:43
redovno prat zube i nemaš frke xD
Back to Top
Blia View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Points: 152
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Blia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Lipanj 2010 at 09:50
Originally posted by niXa niXa wrote:

redovno prat zube i nemaš frke xD


nemaš frke sa zdravljem zuba, ali prirodna boja zubi se ne može promijeniti sa cestim pranjem. ja zube perem 3-4 puta dnevno, ali isto izgledaju kad koristim neku whitening pastu i kad koristim neku 'obicnu'
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Lipanj 2010 at 10:12
Ajmo ljudi, dajte svoja iskustva - kako izbjeliti zube.. ?

I ja sam poceo koristiti whitening pastu, vidjet cemo da li ima štogod od toga..
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
chaxy View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 09 Studeni 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1305
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote chaxy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Lipanj 2010 at 10:24
Ma nemate pojma.

Crest Whitestrips

Preko ebaya za cca 30 $, trakice za izbjeljivanje, 2 tjedna ih lijepiš preko zubi i držiš 30 min i rezultat -->

ja sam svoje izbjelila ima 3 god i još uvijek su snježno bijeli... iako, moram napomenuti da su i prije bili poprilicno bijeli.
Strong is the new skinny.
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Lipanj 2010 at 18:50
Originally posted by chaxy chaxy wrote:

Ma nemate pojma.

Crest Whitestrips

Preko ebaya za cca 30 $, trakice za izbjeljivanje, 2 tjedna ih lijepiš preko zubi i držiš 30 min i rezultat -->

ja sam svoje izbjelila ima 3 god i još uvijek su snježno bijeli... iako, moram napomenuti da su i prije bili poprilicno bijeli.


Ovo je stvarno dobra stvar... Moj jedan jaran koristio, zubi ko u holivudskog glumca :)
Al licno mislim da ostecuje caklinu, pogotovo ako se cesto radi !
Pa ili zubi ili ljepota
Back to Top
chaxy View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 09 Studeni 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1305
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote chaxy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Lipanj 2010 at 19:21
Originally posted by tare tare wrote:


Originally posted by chaxy chaxy wrote:

Ma nemate pojma.

Crest Whitestrips

Preko ebaya za cca 30 $, trakice za izbjeljivanje, 2 tjedna ih lijepiš preko zubi i držiš 30 min i rezultat -->

ja sam svoje izbjelila ima 3 god i još uvijek su snježno bijeli... iako, moram napomenuti da su i prije bili poprilicno bijeli.
Ovo je stvarno dobra stvar... Moj jedan jaran koristio, zubi ko u holivudskog glumca :)Al licno mislim da ostecuje caklinu, pogotovo ako se cesto radi !Pa ili zubi ili ljepota

gle, i izbjeljivanje kod zubara šteti ali i košta oko š500 naku, a to ti je ista stvar samo ti on tamo napravi kalup za zube bla bla i masno to naplati

i ove trakice kao i izbjeljivanje kod zubara ne preporuca se raditi cešce od š-2 puta godišnje, a ja sam zadnji put prije 3 god i još uvik holivudski smajl
Strong is the new skinny.
Back to Top
Ann View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 15 Studeni 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 764
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ann Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Lipanj 2010 at 19:30
thanks Chaxy!
Bas mi je trebalo da smislim što bih opet mogla s Ebaya
piknut.
Back to Top
chaxy View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 09 Studeni 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1305
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote chaxy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Lipanj 2010 at 19:35
Advanced Seal su ti najbolje i stavljaš ih samo jednom dnevno
Strong is the new skinny.
Back to Top
Ann View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 15 Studeni 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 764
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ann Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Lipanj 2010 at 19:36
Originally posted by chaxy chaxy wrote:

Advanced Seal su ti najbolje i stavljaš ih
samo jednom dnevno


Koliko dugo?
Back to Top
chaxy View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 09 Studeni 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1305
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote chaxy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Lipanj 2010 at 19:38
Originally posted by Ann Ann wrote:

Originally posted by chaxy chaxy wrote:

Advanced Seal su ti najbolje i stavljaš ih
samo jednom dnevno


Koliko dugo?

U pakiranju je za š4 dana. Naravno ti možeš i krace ako bude zadovoljna rezultatima i prije od toga
Strong is the new skinny.
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Lipanj 2010 at 17:08
Originally posted by chaxy chaxy wrote:

Originally posted by Ann Ann wrote:

Originally posted by chaxy chaxy wrote:

Advanced Seal su ti najbolje i stavljaš ih
samo jednom dnevno


Koliko dugo?

U pakiranju je za š4 dana. Naravno ti možeš i krace ako bude zadovoljna rezultatima i prije od toga


super...baš sam razmišljala o tome...a i imala sam priliku vidjeti da su zubici stvarno snježno bijeli
Back to Top
chaxy View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 09 Studeni 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1305
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote chaxy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Lipanj 2010 at 17:26
Originally posted by dalila dalila wrote:


super...baš sam razmišljala o tome...a i imala sam priliku vidjeti da su zubici stvarno snježno bijeli

hehe napravi to, sad imaš i dokaz
Strong is the new skinny.
Back to Top
tweety View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Lipanj 2010
Status: Offline
Points: 59
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tweety Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Lipanj 2010 at 21:23
  Za uspješno izbjeljivanje zubi treba uzeti u obzir nekoliko parametara: dobro uzeta anamneza, pomno napravljen pregled kako bi se utvrdilo da li postoje kontraindikacije za izbjeljivanje zubi, te naravno imati dobro razrađen plan postizanja rezultata.
Postoji izbjeljivanje vitalnih i nevitalnih zubi.
Izbjeljivanje nevitalnih zubi je složeniji postupak koji se može izvoditi iskljucivo u stomatološkim ordinacijama, jer se ovdje izbjeljivanje vrši "iznutra".
Izbjeljivanje vitalnih zubi se može raditi u ordinacijama, cijena je oko 2000 kn ili kucna radinost...koja zapravo i nije preporucljiva,jer nije pod kontrolom stomatologa te može doci do visoke osjetljivosti zuba i zubnog mesa. Preosjetljivost prolazi za 24-48h.
Kucno izbjeljivanje može biti pomocu gela i individualne udlage koja se nosi preko noci, ili pastama za izbjeljivanje koje se smiju koristiti svakih 3-6 mj, a ucinkovite su samo za održavanje bjeline zubi nakon profesionalnog izbjeljivanja u ordinaciji.

Nije svaka osoba potencijalni kandidat za izbjeljivanje zubi. Zubi žute i žuto-smeđe nijanse se lakše izbjeljuju od plavo-sivih nijansi. Vezano za starost pacijenta, donja granica je š0 godine, gornje nema. Potrebno je napomenuti da ce netretirani dio zuba ostati u staroj nijansi (korijen zuba).
Također osobe pušaci, konzumacija kave,tamnih cajeva, crnog vina, osim što uzrokuju diskoloracije na zubima, nakon izbjeljivanja skracuju dugotrajnost postignutog rezultata.
Back to Top
tweety View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Lipanj 2010
Status: Offline
Points: 59
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tweety Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Lipanj 2010 at 21:29
  Zaboravih još napomenuti: prije samog procesa izbjeljivanja zubi trebaju biti sanirani i stari ispuni zamijenjeni
pozdrav
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.