New Posts New Posts RSS Feed - Izboceni abdomen ( pivski trbuh )
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Izboceni abdomen ( pivski trbuh )

 Post Reply Post Reply
Author
paziuvijek View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 03 Prosinac 2015
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote paziuvijek Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Izboceni abdomen ( pivski trbuh )
    Posted: 09 Veljaca 2016 at 23:23
Pozdrav
Probat cu biti kratak a radi se o JEZGRi tocnije abdomen.Naime prije vise od godinu sam vjezbao oko 6-8 mjeseci i vrhunski sam napredovao samo sa bw vjezbama iako sam izbjegavao zasebne treninge abdomena i nogu.Tocnije noge sam radio u omjeru na 20 dana 1 trening.U tom periodu sam napredovao 20 kilograma sto se itekako primjetilo u ledima koja su rapidno rasla jer im nisam dao niti dan odmora preneseno premarao sam ih.Izgubio sam 9 kg nakon operacije te nisam vjezbao dobrih pola godine jer sam izgubio volju.Tu i tamo sam uskakao u treninge ali sam brzo gubio volju.Prije 20 dana sam ponovno krenuo.Nisam fan utega iako sam imao uteg od 16 kg kojim sam radio veslanja i biceps pregibe tu i tamo kad odmaram.Moj problem je u izbocenom abdomenu prema naprijed iako nema nista sala poput lordosticnog drzanja.Kicmu sam sliako te vratnu kraljeznicu i nema lorodze,kifoze i skolioze.Malo sam se raspitao kod trenera sa zbucnijim imenima i dobio sam savjet da jacam citav zadnji lanac.Slabi glutes ,donja leda i trbusni zid.Sad u treningu imam raspored tako da se svaki misic i zasluzeno odmori te sam si napravio uteg od 50kg.Radiop sam do sad 5 dana mrtvog dizanja sa 50kg sto mi nije problem dignuti ali kako nisam radio nikad dobro pogada misic.Takoder slijeganje za trapezijus sam uveo kao obavezu.Noge su svakako prioritet barem 2 puta + sprintovi svaki 3 dan.U tih 20 dana sam poprilicno lijep tonus vratio i napredovao 5 kg .Mene konkretno zanima zasto je abdomen izbocen prema naprijed i koji misic bi se trebao jacati ,neka logika navodi na donja leda koja sad radim mrtvim dizanjem te sam uveo i trening core 3 puta tjedno koje vjezbam na vratilu i propadanju podizuci koljena ,ravne noge ,lednjaci itd.Nalazim se u zbunjujucim informacinjama putem interneta te nisam siguran koji misic bi se trebao jacati kako bi se trbuh " uvukao" napominjem sala NEMA skoro nista a prva 2 reda trbusnih su puno bolje razvijena od donja 2 reda trbusnjaka " donjih ".Takoder sam uveo i plank u rutinu a mogu izdrzati oko 3 minute.Najvise me zabrinjava sto sam citao da jacanjem trbusnih ce taj izboceni dio doci jos vise do izrazaja , nesto poput lopte za nogomet i na njoj trbusni misici ( karikirano ).Definitnivno sad ne odustajem jer sam super krenuo ali me frustrira kad vidim trbuh svaki dan pokusavam drzati ravnoi izbaciti prsa.To me zamara i zivcira djelomicno jer sam siguran da su neki misici bitni.Usputno svaki trening se zagrijavam a nakon treninga istezem barem ovih 20 dana dok prije sam se istezao samo kad mi se dalo.Prilozit cu slike koje ce bolje objasniti stanje ( kukovi mozda takoder imaju uloge ).Ni na jednoj slici nisam praznog zeludca

Slike:
http://postimg.org/gallery/ciq1gwj8/


Back to Top
paziuvijek View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 03 Prosinac 2015
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote paziuvijek Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Veljaca 2016 at 13:56
Edit:
Zanemariva skolioza silaznog torakalnog dijela u desnu stranu za koju nije potrebna intervencija.Mana koja je urodena
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.