New Posts New Posts RSS Feed - Kada lupiš o zid i nemaš ideje kako dalje :/ :-D
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Kada lupiš o zid i nemaš ideje kako dalje :/ :-D

 Post Reply Post Reply
Author
Ancient.Dweller View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Srpanj 2015
Status: Offline
Points: 17
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ancient.Dweller Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Kada lupiš o zid i nemaš ideje kako dalje :/ :-D
    Posted: 21 Srpanj 2015 at 09:24
Novi sam na forumu, imam 30 godina 179cm 115 kg. Naravno naletio sam na ovaj forum pretražujući pojmove o prehrani. Priča ide ovako, uvijek sam se kretao sa težinom oko 95 kg dok nisam sa 21 otišao sezonski na more raditi, tu je puklo i došao usljed loše prehrane i nezdravog života na 110 kg skojima već evo se borim 3 godine (sa usponima i padovima). Prva shema mi je bila bicikl to sam vozio preko ljeta, ali kako nisam baš pazio na prehranu nije bilo puno koristi. Mislim došao sam u kondiciju kakvu takvu. Ciklo ture su bile onako 50-90 km sa minimalnim odmaranjima i ajde pao sam na nekakvih 107 kg iako nisam uzimao nikakve suplemente niti sam pazio na prehranu. Nakon toga sam imao pad s bicikla, napuknuto rebro itd što je rezultiralo mirovanjem, pa kad tome dodaš obaveze na fakultetu (stari student) sve se svelo na hranu iz menze, čipseve i učenje. Opet sam skočio na mislim u jednom momentu čak 120 kg. Rekao sam sam sebi dosta je i počeo Brazilski Jiu Jitsu trenirati, na kraju sam zavolio tu vještinu i evo imao sam kontinuitet 5 mjeseci 3-4 treniga tjedno i ispravio sam se malo, sad sam opet na 115 kg, sa daleko više snage nego prije (ubacio sam  još nekakve vježbe nakon treninga za ruke, leđa i prsa).
Ali sad trebam pomoć i savjete kako nastaviti dalje. Kako su ljetni praznici sada planiram i ciklo ture opet pojačati. Ali ponajveći mi je problem oko dodatnih vježbi uz BJJ, što konzumirati nakon treninga (sad mi se sve svodi na shake od domaćeg kefira, sa bananom, kakaom, đumbirom i lanenim uljem ili mljevenim sjemenkama). Od dodataka prehrani samo uzimam navečer magnezij iz DM-a i prije treninga guaranu u kapsulama takodjer iz DM-a (smanjio sam unos kave samo na jutarnju i ovu random za "socijaliziranje" LOL ). Izbacio sam alkohol i cigarete gotovo potpuno. Ponajviše ne želim se izgladnjivati, gubiti mišićnu masu nego što je moguće više gubiti "špek" a mišiće i snagu izgrađivati. Ne kažem da nisam napredovao, od prvog treninga gdje nisam zagrijavanje mogao kako treba odraditi, a da ne govorim da su mi 6 minutne runde sparinga bile čista tortura LOL  do sada kada bez problema izdržavam cijeli trening sa sparing rundama + redovito ostajem nakon treninga radeći vježbe za povećanje fleksibilnosti zglobova, trbušnjake, leđnjake itd bez da se drugi dan ne mogu ustati od upale mišića (mislim svakako nakon Open mat treninga drugo jutro se osjećaš kao da te kamion udario ali taj osjećaj prođe čim se razgibaš) .
Naravno budem pregledao forum detaljno kako će mi vrijeme dopustiti, ali nadam se da ima netko iskusniji tko je već u tome pa da uleti sa kakvim korisnim savjetima, jer u ovo internetsko doba teško je isfiltrirati od hrpetine informacija onu pravu.
Svima unaprijed zahvaljujem na odgovoru

Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Srpanj 2015 at 10:24
Dobro nam dosao :)

Najvaznije je da si svjestan problema i da si odlucio se boriti protiv toga.

Prvo sto bih te savjetovao je da pocnes unositi sto vise vode, i razmisli u kupovini ribljeg ulja u kapsulama.

Sto se tice aktivnosti, svakako bi dobro bilo da ubacis sto vise setanja dok jos ne padnes na tezini, da rasteretis zglobove malo. Uz to jedan trening snage za ubrzavanje metabolizma i odrzavanje misicne mase je preporucljiv.

Sto se prehrane tice, gledaj imat sto vise manjih obroka dnevno(5-6), koji energetski naravno prelaze bazalni metabolizam, a opet si na kraju dana u kalorijskom deficitu (npr. osoba od 100kg ima cca BM 2500kcal, plus kroz dnevne aktivnosti potrosi jos 1000 sto bi znacilo da s 3500kcal dnevno si na odrzavanju, i onda jedes izmedju 2500 i 3500 za mrsavljenje). Svaki obrok bi trebao sadrzavati proteine, sto vise povrca,kompleksne ugljikohidrate te zdrave masti (ako je dnevno visok unos ugljikohidrata, onda mora biti smanjen unos masti, znaci obrnuto proporcinalno). Sad se malo baci na guglanje :)

I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Ancient.Dweller View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Srpanj 2015
Status: Offline
Points: 17
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ancient.Dweller Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Srpanj 2015 at 17:25
Hvala na savjetima.
Što se tiče aktivnosti, imam 4 treninga tjedno brazilskog jiu jiutsua, vozim bicikl okolo ture u najgorem slučaju je to 25 km minimalno, te ovisno o intenzitetu treninga nekad nakon njega odradim i nekakve dodatne vježbe snage, malo bench, burpies, sklekovi, trbušnjaci itd.
Ponajviše sam savjet potražio za vježbe kojima bih upotpunio ovu rutinu BJJ-a. Povećanje eksplozivnosti i snage te usput topiti špek.
U početku kako sam aktivno krenuo na treninge, po nekoj mojoj računici imao sam kalorijski unos od 1500-1800 kalorija. Pazio sam što jedem, izbacio kruh, smanjio ugljikohidrate, počeo odvajati proteinske i ugljikohidratne obroke. Za divno čudo isto mi se činilo premalo kalorija, ali nisam osjećao posebnu želju za hranom, niti sam bio umoran niti ništa čak štoviše u prvom mjesecu kako sam to počeo paziti što jedem i redovite treninge jiu jitsua ubacio sam trčanje po savskom nasipu u dane kada nisam imao treninge. Sve je to bilo ok dok nisam pobrao prehladu, a i stislnuli su lagano ispitni rokovi na fakultetu pa mi se sve svelo na redovite treninge jiu jitsua i prehranu u studentskoj menzi.

U konačnici sam zamjetio da iako napredujem po pitanju izdrljivosti na treninzima, snazi, itd ne gubim dobar omjer tjelesne masnoće, tj da uz sav trud oko aktivnosti  trebam jako obratiti paznju na prehranu.

"Jiu Jitsu is a mousetrap. The trap does not chase the mouse. But when the mouse grabs the cheese, the trap plays its role."
-Helio Gracie-
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Srpanj 2015 at 00:11
Pozdrav,

Ako ti je primarni cilj skinuti masno tkivo, kolko sam shvatio i je (iako spominješ i povećanje explozivnosti i snage) , a u tih 5 mjeseci si skinuo samo 5 kg? onda nekaj prilično ne štima s načinom prehrane (ako nećemo uzimati u obzir i moguće zdravstvene probleme koji bi mogli utjecati na poteškoće rješavanja masnog tkiva)

S obzirom na 4 treninga BJJ tjedno koji su vjerujem zahtjevni, kombinacija snage, misicne izdrzljivosti, dobrim dijelom metabolički zahtjevni, plus bicikl i dodatne vjezbe koje radis nakon treninga mogu jedino reći da ti aktivnosti nikako ne fali.........zapravo mozda je i previše s obzirom na kvalitetu prehrane i premalen kalorijski unos koji si naveo, te to svakako može biti glavni problem........

Najbolje da tu ispišeš dnevni menu unazad dva tri dana pa će biti jasnije......

Što se tiće povećanja snage i explozivnosti u svrhu poboljšanja performansi u borbi na treningu/natjecanju to ipak zahtjeva ciljan i programirani rad koji uključuje vježbe maximalne jakosti , pliometrije i explozivne vjezbe kojima je cilj razvoj max sile, a da ukljucis one dijelove tijela i pokrete koji se mogu prenjeti i simuliraju sportsku aktivnost......
Pozabavi se najprije skidanjem kila i vjezbama za povecanje anaerbne izdrzljivosti, simulirat metaboličko opterečenje unutar rundi. Skidanjem kg i povecanjem izdrzljivosti ces trenutno vise postici nego razvojem jakosi i explozivnosti jer je za to potrebno puno vise vremena da dođe do vidljivih pomaka........Naravno mozes trenirati i u tom smjeru sto ce utjecati takđer na skidanje manog tkiva, no i onako previse treniras mozda. Ako se radi o svakodnevnom bicikliranju, dugom, to neće pozitivno utjecati na razvoj explozivnosti donjeg dijela tijela... nije da ti ne treba aerobna izdržljivost i da nije ok za fat loss, no opet ukoliko zelis razvoj exlopzivnosti svakodnevne kilometraži pedaliranja utjeću negativno na tu sposobnost......
Back to Top
Ancient.Dweller View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Srpanj 2015
Status: Offline
Points: 17
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ancient.Dweller Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Srpanj 2015 at 09:12
Hvala na opširnom postu i korisnim digresijama. Zdravstvenih problema nemam samo kažem taj niski kalorijski unos je bio svega mjesec dana dok me spomenuta prehlada nije uhvatila i odmah nakon toga stisnuli ispitni rokovi, pa se nije stiglo paziti na prehranu. Nego samo studentska menza, gdje je većina hrane przena :-/ ili što se stigne nabrzinu ubacit u kljun. Konkretno nekakva klasika je bila: Pomfri ili neki drugi przeni krumpir uz frigane lignje, lignje sa roštilja, bečki odrezak,zagrebački ili nešto slično uz nerijetki kolač i čokoladno mlijeko.
Malo je i mene iznenadilo kad sam se izvagao nakon tih 5 mjeseci da sam pao samo 5 kg jer iz nekog razloga sam imao osjećaj da sam izgubio više. Jer kažem osjećam se "jače" izdrzavam treninge bez problema, pogotovo sparinge kad imaš 6 minuta intenzivnog "natezanja" i držanja gripa, bez upale mišića naredni dan, jedino taj osjećaj kao da me kamion udario kad se probudim dan nakon treninga ali to prodje nakon što se razgibam. Ne znam da li je moguće da sam simultano dobijao na mišićima, a zbog prehrane nisam gubio "špek" koliko bi bilo optimalno da se gubi u tom razdoblju i uz tu aktivnost?
Kako sam počeo BJJ trenirati bicikl sam smanjio drastično, ali i dalje kada sam trebao bez problema su se odradjivale duže rute. Planiram sad ovo ljeto početi opet stime kako ću vremena imati.
Sad odnedavno kako imam ljetnu pauzu na faksu odlucio sam se više pozabaviti prehranom i planiranom tjelovježbom.
Ako izostavim nedjelju koja mi je uvijek pomalo "hedonistički" nastrojena (čips, pizza, slatko) generalno ovako izgleda jedan prosječni dnevni jelovnik.
Doručak:
-Crna kava bez šećera sa mlijekom,
Shake(banana, kelj, kakao ili cimet, đumbir, mljevene lanene sjemenke ili žličica lanenog ulja, homemade kefir, zobene pahuljice)
eventualno ako zaboravim kupiti nešto od voća ili sl skuham jaje ili brzinski sendvič kakav (to rijetko jer u 90% slučajeva se sjetim kupit sve što trebam :-) )
Ručak:
-To standardno što mi padne na pamet eto u petak je bio nekakav home made umak od rabarbare, svinjetine, pasirane rajčice, kao prilog bulgur i rajčica na salatu.
subota je bio varivo grah sa amaranthom sa nekim suhim mesom.
Danas opet umak od svinjetine sa tikvicama, rabarbarom kao prilog bude ili integralna riža ili pašta.

Večera:
Obično ide ili nekakav brzinski sendvič ili ako je nakon treninga onda opet shake nekakva voćka (breskva, lubenica ili slično sa dodacima za shake) , nakon treninga popijem magnezij, a prije treninga guaranu.

To sam sada odnedavno primjenio, za vrijeme ovih 5 mjeseci nisam pazio skoro nikako na prehranu pokusavao sam samo što je manje kruha jesti, a nakon treninga je znala i pizza zaletit ili kakav drugi junk :-/






"Jiu Jitsu is a mousetrap. The trap does not chase the mouse. But when the mouse grabs the cheese, the trap plays its role."
-Helio Gracie-
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Srpanj 2015 at 09:15
Uopce nemas proteina u prehrani... prebaci se na citanje nasih jelovnika :)
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Srpanj 2015 at 10:19
Dweller, slab ti je jelovnik za takvu ljudinu od 115 kg i toliko aktivnosti iscpljujučih.
Jedino kaj je kompletan obrok je ručak ,ukoliko pod umak od svinjetine uključuje i komade mesa unutra :)
Ovo shakici od voca i povrca su onak, za probudit probavni sustav ujutro, a ne nešto na čemu bi trebao bazirati prehranu , a baziraš ju jer imaš 2x u danu takav tekući obrok i samo jedan kruti. U tim obrocima tekućim , posebno ovom navečer di spominješ voćke ti definitivno fali proteina u obroku, pa uz taj shakić bar pojedi ili umiksaj u njega i 250 grama posnog sira pa si upotpunio obrok svim nutrijentima, posebno što je taj obrok zadnji vrlo vjerojatno nakon treninga.......
Uglavnom ovi shakići , ukoliko u njih ne utrpaš baš 100g zobenih su jako slabi kalorijski.Ja ih sada isto često pijem kada ima bobičastog voća, pašu mi po ovom vremenu, no više mi dođu kao nekakvi međuobroci kad sam gladan a ne želim se prežderat u junku radi gladi:) 
Zadrži skaheove, al ubaci obrok još koji jer je ovo slabo.........
Npr pojedi ujutro ta  jaja koja spominješ ponekad, a za 2-3 sata popi shake u kojeg ubaci malo wheya ili sira, pa pojedi ručak . Odi na trening, popi pwm , pa onda poslje pojedi nekaj laganije navečer, mozes opet smoothie svoj....... vec si napravio nekaj.........naravno ipak ja nebi 2x dnevno imao bazu tekuce obroke, tak da uvedi neki kruti ......ak oces nekaj lakše uzmi ostatke komadića mesa i složi slatu neku s mesom i hrpom povrća, stavi octa, maslinovog ulja, konzervu graha, luka i evo ti super obrok .......
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Srpanj 2015 at 10:22
i uzmi opsege krojačkim metrom na područjima koja se obično mjere pa imaj to kao dodatnu provjeru osim vage, koja kak si pretpostavio ponekad nije idealno mjerilo svega. Tu bus vidio jel imam kakvih promjena ili nema kada posumnjas na vagu.......
zaboravio napomenuti, ne predlazem da krens opsesivno brojati kalorije, razvijati stres i znanstvenu fantastiku da poslozis idealan "clean" fitness jelovnik jer nije potrebno picajzlit, posebno ne dok imas jako puno kg viska, samo malo popravi, ravnoteži obroke nutritivno jer su kak sam rekel slabi za nekog your size i ujedno manjkavi i sa proteinima, lak omoguce i UH..........


Edited by The Phoenix - 27 Srpanj 2015 at 10:25
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Srpanj 2015 at 11:01
I Dweller, daj bar pokusaj svoe hedonističke porive pomaknuti da budu svaka 2 tjedna, ne bas svaki vikend Clown
Bar da tijelo stigne se malo adaptirati i iskoristiti period bolje prehrane, ovak se izgladniš na neki način i onda utrpaš hrpu junka koji te zabetoniraju zbog tanke prehrane pa nikakva korist od ovog prije.....
Jbga, treba ipak mrvu odricanja za fat loss, no ovo je minimum koji nebi trebao predstavljati problem i narušavanja kvalitete života kao kroz strogu selekciju hrane, brojanje, monotoniju.......
Ak nejde,jbga, iskoristi masu kad legneš na njih u parteru i prhvati to Approve


Edited by The Phoenix - 27 Srpanj 2015 at 11:01
Back to Top
Ancient.Dweller View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Srpanj 2015
Status: Offline
Points: 17
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ancient.Dweller Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Srpanj 2015 at 09:09
Još jednom zahvaljujem na opširnim postovima io digresijama. Kritika uvažena, ovako danas manje više izgleda plan za jelovnik

Doručak:
crna kava sa mlijekom
100g zobenih na brzinu prokuhanih i ispečeno (ne na ulju)skupa sa jednim jajetom uz začine(ljuta paprika i origano)+rajčica+žličica lanenog ulja

Ručak:
Pileća prsa+Integralna riža+mješana salata(povrće)

Večera:
(nakon treninga)
Voćni shake sa dodatkom kakaoa, cimeta, lanenih sjemenki, zobenih i homemade kefira.

Biti će i nekakvi međuobroci kao voćke nekakve ili slično.

Mislim da je ovo nešto bolje složen jelovnik. Razmišljao sam još ubaciti nekakav proteinski dodatak nakon treninga, ali pitao sam par ljudi koje znam za savjet pa svako svoju priču priča. Jedni govore samo običan Whey, drugi predlažu ovako nešto http://gainer.sk/images/biotechnpwg.jpg . Pa ako može kakva preporuka vezana za te dodatke, jer to nikad zbilja nisam koristio nego jednom prije desetak godina kada sam zabrijao ne trening uzimao sam nekakvu kombinaciju daily one multivitamini, fat burner nekakav i l-carnitin.

Još jednom zahvaljujem na savjetima zlata vrijede.

"Jiu Jitsu is a mousetrap. The trap does not chase the mouse. But when the mouse grabs the cheese, the trap plays its role."
-Helio Gracie-
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Srpanj 2015 at 23:23
Nema na čemu Dweller.
Nije baš da je ovaj zadnji menu nešt drukčiji od prvo napisanog.....vrlo mala razlika od prvog........jednostavno dva obroka nekakva, a onaj baš poslje treninga u kojem si sigurno možeš priuštiti pošteni obrok i koji ti je bitan radi oporavka, ali i popune glikogena zbog treninga ti ga odrežeš i praktički ga nemaš (ne smatram taj vocni shake uopce obrokom, posebno ne nakon treninga, ali bi bio OK međuobrok)

Iako nisam jedan od onih koji govori ljudima da moraju kupiti ili koristiti suplemente kada treniraju jer uz dobru prehranu oni nisu potrebni, s obzirom na tvoju prehranu tebi bi svakako bilo dobro bar taj Whey (protein sirutke) ili neki mix proteina (sirutka, kazein, jajčani) uzeti pa bar malo pojačati proteinski unos jer tu fušaš na veliko. Jedno jajčeko za doručak? Možda, al za ove curke od 50 ak kg :) Imaš tu piletinu za ručak, no u večeri nemaš gotovo ništa (to malo homemade kefira je zanemarivo skroro , osim ak ga ne mazneš litru). I to još poslje treninga obrok......
Nisam ni zagovornik trpanja proteinima kako to zna bit slučaj u fitnessu pa ekipa mlati po 3 i više grama proteina po kg tjelesne mase jer to tak preporučuje ekipica u teretani, no ti u svom jelovniku  ukoliko bi išao zbrajti svaki gram proteina i iz namirnica biljnog proijekla možda jedva skupiš minimalnih 0,8g/kg koliko je mislim preporuka za minimalni unos od Svjetske Zdravstvene organizacije za normalno funkcioniranje organizma i potrebe "hranjenja" stanica, tkiva, krvi, i bla bla........
Ostalo od suplemenata ti ne treba..........no moras prestati razmisljati na nacin daako zelis smrsaviti moras nabaciti restrikcije koje su prevelike za tvoje potrebe, jesti minimalno i ne jesti   poslje 18h i sl, jer sve upučuje na to da od zelje za skidanjem ili straha od debljanja probjegavas minimalizmu :)
Back to Top
Ancient.Dweller View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Srpanj 2015
Status: Offline
Points: 17
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ancient.Dweller Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Kolovoz 2015 at 10:19
Nakon treninga sam obično zblendao zobene 50g,cca pola litre kefira plus spomenuti dodaci sa posnim sirom, nije baš da se izgladnjujem, ali manje više ravnam se po tome da se osjećam sito recimo ovaj doručak što sam spomenuo, me zasiti i ne osjetim glad preko 5 sati, pojačao sam unos vode. Recimo doručkujem to oko 7 ujutro nakon vježbi i kućnih drillova za bjj odem u knjižnicu i učim do nekih 12-13 sati ovisno dal sam si dan ranije skuhao ručak ili tek moram kuhati. Glad niti ne osjetim, pa sam se ravnao prema tome da mi je to čist dovoljno. Nekad popijem samo malo pojačan shake ujutro i isti efekt imam. Onda nakon toga opet oko 15 sati u knjižnicu pa do 19 nakon toga pojedem bananu il nešto i oko 8 na trening prvo radimo tehnike (ne zamarajuće, onda sparing  par rundi i nakon toga odradim koju seriju bencha, trbušnjake, burpies ili slicno. Na tom planu vježbanja još moram poradit, uhvatit vremena malo pa pročitati i složiti nekakav plan, jer koliko ja znam nije baš pametno svaki dan recimo udarat po benchu, sklekovima tj forsati iste mišićne grupe.


Nakon googlanja uveo sam si za ručak hladne salate npr tuna+pašta+slanutak/kukuruz šećerac+posni sir uz salatu od rajčice i paprike. Zaprav najveći problem mi je bio u kojoj formi spremit to sve da bude i ukusno jer sam gurman po prirodi :-D Malo eksperimentiram vidjet ćemo gdje me to bude odvelo na kraju.  Valjda budem s vremenom pronašao pravi omjer za prehranu skojom neću gubit mišiće, a opet omogućit normalan gubitak masnog tkiva i napredovanje na treninzima.


"Jiu Jitsu is a mousetrap. The trap does not chase the mouse. But when the mouse grabs the cheese, the trap plays its role."
-Helio Gracie-
Back to Top
Ancient.Dweller View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Srpanj 2015
Status: Offline
Points: 17
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ancient.Dweller Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Prosinac 2015 at 18:38
Ajde mali update da nabacim. Dakle od ovog posta je prošlo cca 4.5 mjeseca. Rezultat: trenutno sam na 106 kg, mislim da sam uspio uhvatiti rutinu topljenja masti i dizanja mišićne mase i snage. Što se tiče tjelovježbe i dalje redovito 4-5x tjedno treninzi BJJ-a po sat i pol, stime da nije uvijek naporno nekad se rade više tehnike pa se i ne umorim previše. nerijetko ostanem još dodatnih sat vremena raditi na tehnici ili random teretana vježbe. Ubacio sam jednom tjedno čisto teretanu, ponajviše za noge i leđa. Nakon bjj kada ostanem u teretani obično radim "curl" za biceps, bench ali napokon planiram malo uvesti reda i u to samo da mi popuste obaveze na faksu da mogu kao čovjek sjesti i posvetiti se 100% planiranju.
Prehrana hmm jedno vrijeme sam pokušavao biti u stanju ketoze, mislim da sam i uspjevao u tome neko vrijeme kasnije sam došao da mi mozda vise odgovara neki low carb rezim prehrane, Tu i tamo za vikend znam ubacit malo hedonističkih poriva u vidu palačinki, kojekakvih umaka sa tjesteninom ili čak u rijetkim prilikama sendvič ili kakav kolač. Zadnja dva mjeseca konzumiram i voće (u početku nisam). Prehrana mi je zasnovana ponajviše na mesu, od povrća dok je bila sezona tikvica bile su tikvice sada kombiniram crveni grah u manjim količinima, kupus, kelj, brokulu i slično, posni sir obavezno, kefir u kombi sa bananom, kakaom, orašastim plodovima, lanenim sjemenkama i odnedavno sam zbog treninga ubacio macu kao dodatak prehrani.
Suplementi a ono standardno multivitanim/multimineral, whey protein i danas baš uzeo omegu 3.
Za sada idem ka cilju gubljenje špeka a dizanje mase i snage.
"Jiu Jitsu is a mousetrap. The trap does not chase the mouse. But when the mouse grabs the cheese, the trap plays its role."
-Helio Gracie-
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.