New Posts New Posts RSS Feed - Kako sam postala manekenka
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Kako sam postala manekenka

 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
emean View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Kolovoz 2014
Location: Sarajevo
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emean Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Kako sam postala manekenka
    Posted: 25 Kolovoz 2014 at 23:43
Dobar dan forumasi,
ovo je moj prvi post, prvi i najdeblji. Odlucila sam da smrsam.Clap
Prosle godine sam krenula na fakultet poprilicno mrsava za neke normalne standarde,
55kg i visina 175cm, a hranila sam se kao ptica, svega ali malo malo Big smile
Nisam upisala lagan fakultet, i po cijeli dan sam sjedila i ucila, zivjela sama - i sve probleme rjesavala hranom.
Zato sada - kad jos imam malo raspusta (ocistila sam godinu, pa mi raspust traje do oktobra), zelim da se vratim na staro, bar da krenem pravim putem.
Imam 65 kg - u najboljem slucaju (jer se zna to popeti i na 67), sto znaci da sam se u 7-8 mjeseci udebljala 10kg, i ne bi to bio toliki problem da meni to stoji..
Ovo neprirodno izgleda na meni, i vidim da jednostavno nisam za ove tezine,
stomak mi je stalno u nekim svojim problemima, napuhan kao bojler, a i osjecam se jako nezadovoljnom izgledom,
nista od odjece mi ne stoji kao prije, tako da ili moram isprazniti ormar i kupiti nove stvari, ili se skulirati i smrsati - jer dobre su to stvari unutra...
Ne jedem vec preko mjesec dana secer - osim onog u vocu (voce bas bas jedem), ali jedem sve ostalo, sto me i deblja.
Moj plan je jednostavan - clean eating.
Nema secera, nema hljeba, a jedem samo onu hranu cije sastojke mogu nabrojati, i to na prste jedne ruke..
Dorucak - pahuljice s jogurtom, rucak neka hranjiva supa, a ostatak dana je voce u prvom (i jedinom) planu..
To je plan, a ja sam bik u horoskopu, sto bi vam odmah trebalo znaciti da sam toliko tvrdoglava da kad imam plan - moram da ga ispunim. (I wish)
Imam 35 dana do pocetka fakulteta, i u 35 dana ne smijem pogrijesiti nijednom, cilj mi je doci do 60kg, a onda dalje..

A da, zasto sam se registrovala?
Imam vremena, volim pisati, makar vodila i monologe, volim citati recepte (ocajno kuham), volim zdravu hranu i volim citati tudja iskustva (a najvise uspjehe!)...
Naslov ce imati smisla kad smrsam, obecavam! StarStar
Let the (hunger) games begin!


Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Kolovoz 2014 at 23:47
Mogu te zamoliti slike? Prije nego počnemo pričati :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
emean View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Kolovoz 2014
Location: Sarajevo
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emean Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Kolovoz 2014 at 00:03
Slika od prije 10ak dana , trenutna situacija je cak gora (mamina kuhinja, i moj slab karakter) Cry
http://i59.tinypic.com/nv4gw0.jpg
Back to Top
White_Insane View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 07 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1065
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote White_Insane Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Kolovoz 2014 at 01:44
i ona misli da je situacija grozna, ja tu vidim možda 3kile previše :D
Life is a journey full of adventures !!
Back to Top
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Kolovoz 2014 at 08:52
Nisam pristalica odredjivanja ikome koliko kg treba imati ali zbilja mislim da ovako naizged ovo nije za mrsavljenje u smislu u kojem recimo ja to radim. Ovdje treba jesti dovoljno i zdravo i primiti se utega i ako i ima ista viska nestati ce. Inace.. lijepo tijelo.
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Kolovoz 2014 at 09:08
Kao što sam i dobro pred postavio...sa 55 kg si bila kostur....

Ljutila se ti na mene ili ne... ovo ti stoji..da stojiti ti ova kilaža... možda čak i još koja kila gore...ali pametna kila gora...

Tvoj horoskopski znak neće jesti umjesto tebe i trenirati da izgledaš kako želiš...a ako ostaviš ovako bik bi uskoro mogao poklekniti...

Ovo je malo hrane užasno malo..i vratit će te dosta kg nazad...i šta si onda postigla? Šepurenje sa kostima....

Primi se utega...jedi punooooo ubaci kardio...i izgeldati ćeš super...

Nemoj trenirati da manje jedeš....i da smanjiš želudac... stim nećeš ništa postići...
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Kolovoz 2014 at 09:29
dodala bi da je ovo faza kad se tinejdzersko tijelo pretvara u zensko, dakle odatle malo bokova i ostalog, mozda i koja kila vise na vagi u odnosu na ranije. to nije znak za uzbunu, to je normalno i lijepo.. znaci utezi i oblikovanje. da sam barem ja u toj fazi, ehh Smile
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Kolovoz 2014 at 09:53

Ja bi sišla sa tog bika i počela jesti uravnoteženo i normalno....

Kad će opet doći ono vrijeme oblina.......

Istina, slika nekad zna malo poboljšati (a nekad i pokvariti) dojam pa nije prerealno ali svejedno, kako god se sada osjećaš u svom tijelu emean, sigurno ima boljih načina da skineš taj višak (ako ga ima) koji ti smeta. Možda ti je odjeća sada preuska jer si ju nosila kada si bila premršava za svoje potrebe....pa se nebi ni bilo korisno ni pametno vratiti na tu priču.

Možda ti treba samo malo rada na kompoziciji tijela......hvataj se treninga snage i kvalitetne papice. Ovdje je premalo svega i nećeš dugo ovako...



"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
GajbaPive View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2010
Status: Offline
Points: 921
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GajbaPive Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Kolovoz 2014 at 10:21
nitko nije primjetio da cura jede voce u velikim kolicinama? voce ti nije prijatelj u mrsavljenju...
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Kolovoz 2014 at 10:23
Kako ne pogotovo u ovom dijelu kada je napisala : " stomak mi je stalno u nekim svojim problemima, napuhan kao bojler, a i osjecam se jako nezadovoljnom izgledom,"
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Kolovoz 2014 at 10:28

Originally posted by GajbaPive GajbaPive wrote:

nitko nije primjetio da cura jede voce u velikim kolicinama? voce ti nije prijatelj u mrsavljenju...


Originally posted by emean emean wrote:


Ne jedem vec preko mjesec dana secer - osim onog u vocu (voce bas bas jedem), ali jedem sve ostalo, sto me i deblja. 

Dorucak - pahuljice s jogurtom, rucak neka hranjiva supa, a ostatak dana je voce u prvom (i jedinom) planu..
 


Di piše da ga jede u velikim količinama?

Čisto me strah da je to 1 jabuka do navečer ili tako nešto. Kako god, treba na svemu poradit. I ne bih rekla da je voće ni prijatelj ni neprijatelj, ništa se tako odvojeno ne može gledat. Itekako može bit prijatelj ako je dobro ukomponirano u ostalo.


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Kolovoz 2014 at 10:34
Nema tu ni grama viška.


Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Kolovoz 2014 at 10:35
Ma misli da je to Gajba više ironično napisao LOL 

Mada je ovo ozbiljan problem :P
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
White_Insane View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 07 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1065
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote White_Insane Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Kolovoz 2014 at 11:12
Bilo bi bolje da dolje piše LET THE CLEAN EATING GAME BEGINS :D
Pa previše voća jer je napisala da ga jede 3-4 puta dnenvo...tj. prva dva obroka ne a onda dalje u danu samo voće? Valjda je na to mislio, iako voća nikad dosta, ja ga jedem 3-4puta dnevno uz obroke svaki puta malo voćke taman dođe :))
U suštini sve to je premalo kalorija i premalo hranjivih tvari u cijelokupnoj prehrani. Nećeš tako dugo. Ako jedeš tako to je praktički skoro pa nula proteina na dan...:(
Life is a journey full of adventures !!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Kolovoz 2014 at 11:27
Ma nigdje ovdje ne piše 3-4 puta dnevno samo da ga ostatak dana jede, a to može biti od 1-2 voćke pa do 20 Smile 
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Kolovoz 2014 at 11:32
VOĆE SE NE BROJI KAO HRANA!!! LOL
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.