New Posts New Posts RSS Feed - kako smrsavjeti
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

kako smrsavjeti

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
zvijezdica123 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 16 Kolovoz 2017
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zvijezdica123 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: kako smrsavjeti
    Posted: 16 Kolovoz 2017 at 01:49
bok svima.
ovako da ne duljim previše, imam 19 god. visok sam 179 cm i težim 125 kg. odlučila sam se pokrenuti i učiniti nešto po tom pitanju, pa me zanima sto bi mi vi preporučili što se prehrane tiče kako započeti?
zahvaljujem
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Kolovoz 2017 at 09:08

Bok zvijezdice :)

Rado ćemo preporučit ali trebat će nam malo više podataka :) Što i koliko jedeš i piješ, u kojim vremenskim razmacima, koliko se krećeš tokom dana, kako ti općenito dan izgleda, školuješ li se još, radiš ili tražiš posao, kakve ti prehrambene navike imaju roditelji ako s njima živiš, da li si oduvijek imala probleme sa kilažom ili su se kile nakupile u određenom vremenskom razdoblju i iz određenih razloga...piši, piši, piši...što više pišeš to ti više možemo pomoći...


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
zvijezdica123 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 16 Kolovoz 2017
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zvijezdica123 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Kolovoz 2017 at 18:11
pa ovako obicno doručkujem neki pekarski proizvod jer idem u školu za ručak pojedem ono što je skuhano ( raznovrsna hrana koja se većinom sastoji od povrća i mesa) za večeru nekad pojedem jogurt ili neko voće a nekad uopće ne večeram. također oduvijek imam problema s kilažom.
nedavno sam počela s vježbanjem tako da sad svaki dan trčim oko 800 metara.
Back to Top
Warrior98 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Srpanj 2016
Location: Radoboj,Krapina
Status: Offline
Points: 198
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote Warrior98 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Kolovoz 2017 at 19:47
Sad ću ispasti neodgojeni idiot,ali zvijezdica123,nekaj tu ne štima je***a. Ja kad sam imao 120 kg to nije bio pekarski proizvod za dorucak,rucak povrce i meso,vecera nista ili voce. To je bilo 4,5 gozbi od bijelog kruha,pohanog,čokolade,suhih mesnih proizvoda i ostalog sranja tijekom 5 godina. Tako da nemojmo se zavaravati s sporim metabolizmom i takvim forama. Vjerojatno je uključeno puno više hrane od gore navedenog. Nama tu možeš reći. 

Ako ti je to sadašnji plan.opet ne valja. Pekarski proizvod baci van. Voće za večeru baci van,za večeru isto ko ručak i dodaj tome neki malo manje prerađen ugljikohidrat. Imaš na internetu dosadan sam sam sebi više koje izvore hrane konzumirati tipa grah,leća,zob,smeđa riža itd itd. 

Oprosti za ovakav pristup,ali pun mi je kufer kad ljudi misle da voće ne deblja,da šećer u kavi se ne računa,da su peciva bez kalorija,da nije moguće piti kalorije i tako dalje. 

Generalno,kloni se što više hrane koja se sastoji od jako puno sastojaka. Biraj onu koja ima 1,2 do 3 sastojaka.
Ako jedes kelj,to je kelj. Ako jedes posebnu salamu,to nije posebna salama kao takva nego niz razlicitih aditiva,sastojaka i svega i svacega. Samo kazem. Ljudi su katastrofalno loši kad treba okvirno procijeniti kalorije osim ako im to nije u opisu posla.
"Exercise is the thing we must do to replicate the conditions under which our physiology was - and still is - adapted, the conditions under which we are physically normal."
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Kolovoz 2017 at 01:30
Warrior, i ja ću biti oštriji, pa reći da nisi ispao nekulturni idiot, nego dečko sa frustracijom kojem su ugljikohidrati udarili na razum. Iz samog teksta i nadimka djevojke vidiš da je nesigurna, pomalo uplašena, boji se i samoj sebi priznati cijelu istinu, očito joj ni biologija nije bila omiljeni predmet, i treba joj pomoć i ohrabrenje,, a ne kritika i ... Slično se ponešto i iz tvojih komenta i nadimka može zaključiti. . . Svaka kalorija konzumirana iznad dnevnih potreba deblja, pa tako može i voće, ali znatno manje od mnogih drugih namirnica, pa te ta tvrdnja ne čini baš pametnim. Osim toga, ljeto je, imamo sezonsko voće, i neusporedivo je pametnije pojesti 200 grama jabuka nego 15 grama špeka ili zasićenih masnoća iz mesa, što je slične kalorijske vrijednosti. Osim toga i hrpa antioksidansa, polifenola i ostalih nutrijenata iz sezonskog voća može pomoći zdravlju. Prema tome ako se djevojka drži kalorijskog deficita, nema problema sa voćem, čak je i korisno. Osim toga, kod pretilih osoba je anabolizam i sinteza proteina često sasvimm različita nego kod nas ostalih.
    . Zvjezdica, jesi obavljala kakv liječnički pregled i krvne pretrage, masnoće, hormoni, CRP, glukoza, tlak, ekg, itd.... Nema jednog načina prehrane za sve, niti je svaka "zdrava" namirnica zdrava za sve.
Ako je za tebe trčanje 800 metara trening, očito do sada nisi bila fizički aktivna, čuvaj gležanj, koljena, kukove. Ako ti slobodno vrijeme dozvoljava,, bolje probaj brzo hodanje više puta dnevno, sa zamahom i rukama da je uključeno što više mišićnog tkiva, koliko god možeš, pa kad vidiš da ti to ide, tek nakon toga trčanje. Možeš ubaciti i više puta dnevno čučnjeve-polučučnjeve, stojeće sklekove uz zid - ti su najlakši. Pa k vragu, bar ponavljaj neke vježbe koje ste učili na tjelesnom, koliko dugo god možeš, bilo što.. Imaš i ovdje na stranici vježbe za totalne početnike. Svaka fizička aktivnost će ti utjecati na potrošnju kalorija,, vrijeme je da učiniš nešto za sebe, samo o tebi ovisi. A i polagano mijenjaj prehranu, neke primjedbe od Warriora o bijelom brašnu, šećeru, praznim kalorijamma i prerađevinamma su na mjestu i stoje, neovisno o načinu pisanja. Ako pronađeš snage za promjene u sebi, krenućeš na put uspjeha. Gym-girl ti može pomoći, zaista ima žicu strpljenja i određeno iskustvo za to, ali ako je ne slušaš, samo je uzalud izgubila svoje slobodno vrijeme. . . Poštuj to i kreni.
BTW Gymka, lijepo te je vidjeti opet, šteta što su ostali nestali. Nadam se da učiš i dalje :)
Back to Top
Warrior98 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Srpanj 2016
Location: Radoboj,Krapina
Status: Offline
Points: 198
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Warrior98 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Kolovoz 2017 at 09:46
Ivere,ovaj gore plan nemoze ovesti do pretilosti da ga j***s.
"Exercise is the thing we must do to replicate the conditions under which our physiology was - and still is - adapted, the conditions under which we are physically normal."
Back to Top
Warrior98 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Srpanj 2016
Location: Radoboj,Krapina
Status: Offline
Points: 198
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Warrior98 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Kolovoz 2017 at 09:54
Warrior označuje The Warrior Diet od Hofmeklera,ono što prakticiram i propovijedam,godina 98 godinu mog rođenja.
Moji komentari su ponekad malo necentrirani tu se slažem,dođem izfrustriran odnekud,život se dogodi,znate i sami i onda kad nekome pokušavam pomoći ili ne govori istinu ili ju govori djelomično ili pola toga što smatra nebitnim preskače. Ja nisam psiholog,trener,nutricionist,ali sam skinuo 35 kg u 6 mjeseci tak da nekog vraga znam sta pricam. 

Gore sam navedo da jede ugljikohidrate,šta me opet s tim napadate,svaki post u zadnje vrijeme naglašavam čistije ugljikohidrate koji neće tolko te uspavat,koji će ti odrzavati energiju stabilnijom,koji te nece ciniti gladnijim,koji imaju nekakvu mikronutrijentsku bazu i tako dalje.

Ivere,ako vi smatrate da je pekarski proizvod dobro rješenje,ok,jednostavno se ne slažemo. Ovo za voće,ak jedes samo banane je***a opet ce biti sranja s kalorijama tak da ne kuzim sta nije jasno tu. Ja uvijek pucam na najbrzi nacin kojeg mozes kasnije dograđivati. 
"Exercise is the thing we must do to replicate the conditions under which our physiology was - and still is - adapted, the conditions under which we are physically normal."
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Kolovoz 2017 at 10:13
Warriorsa, nisam ni ja stručnjak, ali kao netko tko jede slično kao ti, mogu reći da je to što predlazes tijelu ŠOK, o čemu ti baš i ne vodis računa. Ok ako imaš cca 3 do 5 kg za skinuti, makni voće, ali inače su 3 voćke dnevno sasvim ok i zdrave za nekoga tko treba pročistiti prehranu i naviknuti se na pravu hranu. Da sad ne prepisujem Ivera. Jbg, LCHF na dulje staze usporava metabolizam, bar ako je jako strog. Da ne govorimo koliko ograničava u izboru namirnica, pogotovo nekome tko ne živi i ne kuha sam
Back to Top
Warrior98 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Srpanj 2016
Location: Radoboj,Krapina
Status: Offline
Points: 198
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Warrior98 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Kolovoz 2017 at 10:42
Low carb netreba striktno znaciti da sam ispod 30 g UH po danu.
Moja prehrana se vecinu vremena bazira na sljedecem: domaca jaja,sir,mlijeko,meso,povrće od rajčice,mahuna,graška,paprike i ostalog sta uspjeva u mom podneblju,grah,zob,tu i tamo krumpir,maslac,mast,maslinovo ulje,ponekad riba,2,3,4 komada voća i tak dalje. 

Ako je to usporavanje metabolizma,onda je***a,gotov sam,ode ja u propast.
"Exercise is the thing we must do to replicate the conditions under which our physiology was - and still is - adapted, the conditions under which we are physically normal."
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Kolovoz 2017 at 12:00
Originally posted by Warrior98 Warrior98 wrote:

Low carb netreba striktno znaciti da sam ispod 30 g UH po danu.
Moja prehrana se vecinu vremena bazira na sljedecem: domaca jaja,sir,mlijeko,meso,povrće od rajčice,mahuna,graška,paprike i ostalog sta uspjeva u mom podneblju,grah,zob,tu i tamo krumpir,maslac,mast,maslinovo ulje,ponekad riba,2,3,4 komada voća i tak dalje. 

Ako je to usporavanje metabolizma,onda je***a,gotov sam,ode ja u propast.

Da, ali ovdje se to ne da iščitati :). Ovdje bacaš drvlje i kamenje po 99% UH. Npr. krumpir je jednostavni UH, ja ga prva ne smijem jesti, jer imam PCOS. S grahom isto oprezno. I što ti to neminovno povlači, čisto jedan primjer: Sva variva, koja se većinom zasnivaju na krumpiru(gulaš, čobanac, varivo s keljom, raštikom....) VAN. Jer imaju riže i krumpira, više UH i automatski nisu LCHF. Probaj to objasniti prosječnoj hrvatskoj obitelji i imaš rat. Znam, probala sam :). Slično, kad sam prelazila na LCHF, a počela sam kao i ti, sa suhomesnatim...... zadnje čega sam se uspjela odreći bilo je voće. Onog trena kad sam nakon LCHF-a ponovo uvela UH, 30% težine se vratilo(ne samo voda i glikogen). Cura je isto tako možda inzulinski rezistentna do neke mjere, a možda joj nešto i smeta od hrane, tipa mliječno. To još ne zna, ali u svakom će joj slučaju lakše biti održavati postupne promjene i pročišćavanja jelovnika, jer čak i brzo hodanje kakvo je Iver predložio i izbacivanje nerafiniranih namirnica može jako pomoći kod IR, bar po mom iskustvu.
Back to Top
Warrior98 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Srpanj 2016
Location: Radoboj,Krapina
Status: Offline
Points: 198
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Warrior98 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Kolovoz 2017 at 13:04
Pa dobro Justanyone,koje ti to UH onda jedeš ? 
"Exercise is the thing we must do to replicate the conditions under which our physiology was - and still is - adapted, the conditions under which we are physically normal."
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Kolovoz 2017 at 13:42
E jbg 😂, rekla sam ti. Voće,osim banana, grožđa, smokava... Prije i poslije treninga. Uglavnom poslije. I eventualno tamnu čokoladu od 75% kakaa. Ali to sam, kažem, ja, jer imam PCOS pa i nisam za puno UH. Drugima grah, zob, ječam... funkcioniraju čisto ok. Poanta je bila da je možda lakše početi uravnoteženo nego odmah rezati. Sorry ako se nije dalo iščitati.

Edited by Justanyone - 17 Kolovoz 2017 at 13:59
Back to Top
Warrior98 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Srpanj 2016
Location: Radoboj,Krapina
Status: Offline
Points: 198
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Warrior98 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Kolovoz 2017 at 14:54
I šta,prije i poslije treninga pojedeš 3 kile trešnji?

"Exercise is the thing we must do to replicate the conditions under which our physiology was - and still is - adapted, the conditions under which we are physically normal."
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Kolovoz 2017 at 15:06
Originally posted by Warrior98 Warrior98 wrote:

I šta,prije i poslije treninga pojedeš 3 kile trešnji?


Neeeee.... Poslije treninga jednu breskvu/jabuku..
Sta već ima. Ostalo mi se bazira na mesu, jajima, pismom, sjemenkama, orašastim, i 2 kile povrća, a ne trešnji 😃
Back to Top
Warrior98 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Srpanj 2016
Location: Radoboj,Krapina
Status: Offline
Points: 198
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Warrior98 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Kolovoz 2017 at 15:09
PA TAKVU PREHRANU JA PROPAGIRAM COVJECE BOZJI TU ME NAPADAS 6 MJESECI
"Exercise is the thing we must do to replicate the conditions under which our physiology was - and still is - adapted, the conditions under which we are physically normal."
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Kolovoz 2017 at 16:32
Originally posted by Warrior98 Warrior98 wrote:

PA TAKVU PREHRANU JA PROPAGIRAM COVJECE BOZJI TU ME NAPADAS 6 MJESECI

NE NAPADAM TE, sviđa mi se kako pišeš ovdje! 😃. Al' sve trpas u isti koš! Sta je za mene, nije za ovu curu i obratno 😆. I ti isto pomalo napadas, makar ja razumijem tvoj strah od UH, i sama ga imam.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.