New Posts New Posts RSS Feed - Keto dijeta i Hashimoto sindrom
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Keto dijeta i Hashimoto sindrom

 Post Reply Post Reply
Author
blonde_i View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Svibanj 2016
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote blonde_i Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Keto dijeta i Hashimoto sindrom
    Posted: 25 Svibanj 2016 at 10:08
Dragi Fitovci,

U zadnjih godinu i pol dana natukla sa malo masti. Po vazi iz teretane imam 72,5kg, 181cm visine,26%BF, 55 % vode,50.9kg misica, 2,7kg kosti. Dijagnosticiran mi je problem sa stitnjacom u sijecnju, tocnije Hashimoto sindrom.
Inace sam oduvijek bila sportski aktivna, teretanica, bicikla, trcanje. 
U treningu sam, ali nikako ne mogu smrsaviti jer sam konstanto u stresu.

Mene zanima da li je preporucivo ici na keto sa 26%BF?
Da li onda samo tezinski trening dolazi u obzir (dakle osnovne vjezbe za velike misice u nekoliko serija) ili lagani cardio do 130 otkucaja u minuti?
Da li je keto ok uz Hasimotov sindrom? Ne bi htjela jos vise poremetiti hormeone i zdravlje.

Ili je bolja opcija recimo 3x puta tjedno kruzni i recimo jos 1 puta trcanje ili plivanje? 
Za to vrijeme imati ukljuciti uh,m i p, ali biti u nekom deficitu od 500kcal na dan?

U stvari, kako najbolje posloziti trening i prehranu kad se boluje od hshimota? (zbog konstanog osjecaja iscrpljenosti)

Svaki savjet je dobrodosao, pogotovo iskustva osoba sa hashimotom. Hvala ljudici!

Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Svibanj 2016 at 14:06
Pogledaj si ovo:

http://istineilaziohrani.blogspot.hr/2014/11/dijeta-kod-autoimunih-bolesti-hashimoto.html

U svakom slučaju, prođi i komentare dolje.
Back to Top
Gym_Freaks View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Svibanj 2016
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_Freaks Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Svibanj 2016 at 14:51
Blonde a kakve su tvoje navike treniranja i prehrane bile prije nego si otvorila topic?
Back to Top
blonde_i View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Svibanj 2016
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote blonde_i Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Lipanj 2016 at 19:05
Originally posted by Goranchero Goranchero wrote:

Pogledaj si ovo:

http://istineilaziohrani.blogspot.hr/2014/11/dijeta-kod-autoimunih-bolesti-hashimoto.html

U svakom slučaju, prođi i komentare dolje.


Hvala, pogledala sam i pratim ;) Ima zanimljivih stvari na blogu!!
Back to Top
blonde_i View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Svibanj 2016
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote blonde_i Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Lipanj 2016 at 19:11
Sorry sto tako kasno odgovaram..

Evo ovako, dakle prehrana mi je bila sljedećia:
Dani treninga: 1600kcal, 180uh, 150p, 30m
Rest days: 1400kcal 70uh, 150p, 35m
Imala bi jedan cheat day.

Trenirala sam 3x tjedno Full body,sa opterećenjem naravno.
1-2 dana 45 cardio, ponekad bi plivala, ponekad bicikl ili traka u teretani. To lagano, tipa 130bpm.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.