New Posts New Posts RSS Feed - Koliko dnevno uzimati whey?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Koliko dnevno uzimati whey?

 Post Reply Post Reply
Author
RafaBarca View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Studeni 2014
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote RafaBarca Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Koliko dnevno uzimati whey?
    Posted: 28 Travanj 2015 at 19:20
Evo nov sam ovdje. Naime znam da treba uzimat dnevno 2g proteina na 1kg tjelesne mase. ali po tome bi onda trebao uzimat negdje 100g wheya dnevno a ostalo iz prehrane. Imam 85 kg, znaci da mi dnevno treba 170g proteina. A vidio sam da neki uzimaju jednu mjericu ujutro uz dorucak, a neki samo jednu mjericu odmah nakon vjezbanja. Ja sad uzimam ujutro uz pahuljice jednu mjericu(30g) i odmah nakon vjezbanja 2 mjerice (60g), a tijekom dana jedem sve zdravo tipa piletina ili tuna, jaja, posni sir i slicne stvari zdrave prehrane. I dnevno iz te zdrave prehrane pojedem nekih 60-70g proteina max jer jednostavno nemozes vise pojes vise kolicinski i onda prema tomu mi treba jos nekih 100g wheya da pokrijen dnevnu dozu.
Sad me zanima dali je ovo koliko uzimam wheya dosta, malo ili previse i kad je najbolje da ga uzimam tjekom dana? Te koliko da ga kolicinski uzimam i kad u dane kad nevjezbam odnosno kad odmaram?
Hvala
Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Travanj 2015 at 21:32
Ja u dane kad ne treniram ne reduciram proteine, već uhljikohidrate, a podižem razinu masti,to mi bude LCHF day dakle.

Što se tiče proteina, teži sam od tebe, ali unosim cca. 1.5g/kg i u redu je, koristim samo jednu mjericu wheya dnevno i to iza treninga, meni ovako odgovara, a sad...svi smo drugačiji
Back to Top
trip-to-fit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2014
Location: gym
Status: Offline
Points: 128
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote trip-to-fit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Travanj 2015 at 00:01
ako iz ostale hrane vučeš samo 70 grama proteina onda ne jedeš dovoljno. samo da za ručak i večeru pojedeš 200g pilećih prsa (što uopće nije puno količinski meni, pa računam da nebi trebalo biti ni tebi) to ti je već 80ak grama proteina. ako dodaš još 200 grama posnog ili zrnatog sira (međuobrok) to ti je + oko 25g proteina. i recimo još jedan međuobrok ili doručak 3 jaja to ti je isto oko 20 g proteina. da ne govorim da neku malu količinu proteina imaju i ostale namirnice koje vjerojatno konzumiraš, tu se isto nakupi (možda ne puno, ali da).
dvije mjerice wheya (jedna nakon treninga, jedna u doručku/međuobroku) su ti još 40 g proteina i imaš čak i viška :D
to sve skupa, bar meni, ne djeluje kao puno hrane (čak ni kad tome dodaš povrće i orašaste i zobene, krumpir... ) :D
mislim da je 1,5 g proteina po kilogramu sasvim oke omjer, ali sve ovisi o ciljvima. Ja bi to držala kao neki minimum za svakog tko trenira
Don't complain about things you're not willing to work hard to change.
Back to Top
RafaBarca View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Studeni 2014
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote RafaBarca Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Travanj 2015 at 21:19
Hvala puno
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.