New Posts New Posts RSS Feed - Kucanje oko pupka
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Kucanje oko pupka

 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Kucanje oko pupka
    Posted: 22 Travanj 2014 at 22:24
Stvarno me zabrinjava ovo...

Kad legnem da spavam na trbuh osjetim otkucaje srca oko pupka pa ne mogu zaspati na trbuhu i moram se okrenuti na ledja...

Jel to normalno da se osjete otkucaji oko pupka?

Ovo sam procitao u jednom clanku:

"Osećate nadutost i pulsiranje u stomaku? Naročito u predelu pupka? Boli vas, uplašeni ste, ali mučno vam je da idete kod doktora, pa se nadate da će proći. Pravite grešku! Neophodan je hitan pregled stručnjaka, kako bi se utvrdilo da nemate možda aneurizmu ili proširenje trbušne aorte."

Nemam nikakve bolove u trbuhu nego jednostavno osjetim otkucaje oko pupka...
Back to Top
flok View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Rujan 2013
Status: Offline
Points: 61
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote flok Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Travanj 2014 at 22:32
Neznam, ali valjda će sve bit ok
Back to Top
zika View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 16 Lipanj 2010
Location: Jamaica
Status: Offline
Points: 3015
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zika Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Travanj 2014 at 23:10
Jooj, ti članci na internetu kad upišeš tegobe
dobro da nisi već pročitao da je tumor u pitanju hahah

Ne vidim uopće neki problem, tj. od malena mi je tako, možda ženska stvar , ali s obzirom da paničariš, ubaci si b kompleks duplu dozu i magnezij obavezno, pa vidi kroz par dana
LiveStrong
Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Travanj 2014 at 06:31
Hahaha, pa ne znam jer svaki put procitam nesto na internetu sto uvidim na sebi i ulovi me panika...

Kao da se aorta mozda povecala i da imam bombu u trbuhu, lol
Back to Top
Lape View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Ožujak 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 131
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lape Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Travanj 2014 at 06:44
i meni se to znalo dogadati, i bas mi se micao trbuh, pomislila sam da imam aliena unutra haha ali mislim da to nije niista zabrinjavajuce :)
Nothing lifts me out of a bad mood better than a hard workout on my treadmill. It never fails. Exercise is nothing short of a miracle.
Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Travanj 2014 at 21:33
Ovo sam procitao u jednom clanku, prestravljen sam i bas sam poceo panicariti...

"ANEURIZME TRBUŠNE AORTE

• Uvod • Simptomi • Dijagnoza • Liječenje

Uvod

Aneurizme koje nastaju u dijelu aorte koji prolazi kroz trbuh često se javljaju u nekim obiteljima. U mnogo slučajeva te se aneurizme javljaju u osoba sa visokim krvnim pritisakom. Takve aneurizme često postaju i nekoliko puta šire od aorte, te mogu prsnuti.

Simptomi

Bolesnik sa aneurizmom trbušne aorte često ima osjećaj da mu nešto pulsira u trbuhu.

Aneurizma može izazvati bol, obično duboku, koja se uglavnom širi u leđa. Bol može biti izrazito jaka i obično je trajnog karaktera, ali može prestati promjenom položaja tijela.

Prvi znak rupture (proboja ili prsnuća) je obično izrazito jaka bol u donjem dijelu trbuha i u leđima sa bolnom osjetljivošću trbuha iznad aneurizme. Ukoliko dođe do unutarnjeg krvarenja bolesnik vrlo brzo upada u šok. Prsnuće aneurizme trbušne aorte je vrlo često smrtonosno.

Dijagnoza

Bol je koristan simptom za postavljanje dijagnoze, ali često se prekasno javlja. Ipak, mnogi bolesnici sa aneurizmom nemaju simptome, a dijagnoza se postavlja slučajno prilikom rutinskog pregleda ili na temelju rtg snimka obavljenog radi nekog drugog razloga. Doktor može osjetiti pulsirajuću tvorbu u središnjoj trbušnoj liniji. Aneurizme koje naglo rastu mogu brzo prsnuti. Često su bolne i osjetljive na dodir pri kliničkom pregledu trbuha. U gojaznih bolesnika teško se mogu otkriti čak i velike aneurizme.

Pri postavljanju dijagnoze aneurizme pomaže više laboratorijskih pretraga. Rtg snimanje trbuha može pokazati naslage kalcija u zidu aorte. Ultrazvučnim se pregledom obično može jasno prikazati veličina aneurizme. CT trbuha, posebno ukoliko je učinjena nakon intravenske primjene kontrasta, sigurna je metoda za određivanje veličine i rubova aneurizme, ali ta je metoda skupa. MR je također pouzdana metoda, ali je mnogo skuplja od ultrazvuka, a rijetko je nužna.

Liječenje

Ukoliko aneurizma nije prsnula, liječenje ovisi o njenoj veličini. Aneurizme širine manje od 5 cm rijetko prsnu, ali ukoliko su šire od 6,4 centimetra prsnu znatno češće. Radi toga doktori obično preporučuju hirurški zahvat radi rješavanja aneurizme šire od 5 cm, ako rizik nije preveliki zbog drugih popratnih medicinskih stanja. Prilikom operacije stavi se sintetički umetak (presadak) na mjesto aneurizme. Rizik smrtnog ishoda takve operacije iznosi oko 2%.

Ruptura (prsnuće) ili prijeteća ruptura trbušne aneurizme zahtijeva hitnu operaciju. Rizik smrti od operacije u takvom stanju iznosi oko 50%. Kad prsne aneurizma trbušne aorte bubrezi se nalaze u velikoj opasnosti zbog naglog prekida opskrbe krvlju ili šoka koji je nastao radi gubitka krvi. Ukoliko se zatajenja bubrega razvije nakon operacije, izgledi bolesnika da preživi vrlo su slabi."
Back to Top
Lape View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Ožujak 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 131
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lape Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Travanj 2014 at 04:43
pa odi kod doktora da ti bude lakse, mislim kazem ti meni se to znalo dogadati i to nije rijetko a googlanjem se samo vrlo cesto bespotrebno isprepadas
Nothing lifts me out of a bad mood better than a hard workout on my treadmill. It never fails. Exercise is nothing short of a miracle.
Back to Top
zika View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 16 Lipanj 2010
Location: Jamaica
Status: Offline
Points: 3015
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zika Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Travanj 2014 at 10:32
Dobro ljudi moji, ak se već bojite za zdravlje onda odite doktoru, sigurno vam nećemo mi tu pomoć, a definitivno ne članci na internetu na temu tih simptoma.
LiveStrong
Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Travanj 2014 at 11:58
Ma evo bio sam kod doktorica i ona se meni smije i kaze da mi je to arterija koja kuca...

Ako je arterija, zasto meni moji frendovi kazu da im nista ne kuca na trbuhu, tj. da ne osjete...
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Travanj 2014 at 12:27
ak si skinuo bf,možeš napipati pulsirajuću aortu,tak da mislim da nema panike.
ak te baš jako muči traži UZV abdomena
:)
you know that you're on the right track,when you become uninterested in looking back
Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Travanj 2014 at 13:19
Pa posto sam skinuo 15 kg jasno da se BF smanjio, ali ima tu jos sala na trbuhu...

A dobio sam uputnicu za UTZ pa cemo vidjeti, vjerojatno sam ja svasta umislio bezveze i sad sam u depresiji oko toga.

Sve ce bit OK ja se nadam
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Travanj 2014 at 13:24
pa na to sam i mislila, kad skineš masti,sve se bolje palpira,organi i sve ostalo,isto tako se na uzv bolje vidi,bez masti ispod kože,zato i osjećaš sve jače.
bit će sve u redu,ne brini
you know that you're on the right track,when you become uninterested in looking back
Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Travanj 2014 at 14:01
Hvala, nadam se

Makar ne razumijem kako moj frend to ne osjeti, a ima 180cm na 60kg, znaci sama kost i koza...
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Travanj 2014 at 14:11
Originally posted by r4mb0 r4mb0 wrote:

Hvala, nadam se

Makar ne razumijem kako moj frend to ne osjeti, a ima 180cm na 60kg, znaci sama kost i koza...


nemoj se s time zamarati,nisu svi isti,svatko je jedinka za sebe.

evo,ak te tješi ja to često osjetim,nekad kucanje,nekad kao da me nešto iznutra povlači pupak,a nekad je to i bol,a sa zdravljem je sve u redu
:)
you know that you're on the right track,when you become uninterested in looking back
Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Travanj 2014 at 17:31
Meni je sve OK dok ne legnem, ali kad legnem jako lupa...jos sam se danas na tjelesnom jako umorio dok sam trcao, boljelo me nesto lijevo od pupka, osjecam se umorno cijeli dan, ne znam sta mi je danas
Back to Top
zeusko87 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Rujan 2013
Location: sisak
Status: Offline
Points: 406
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zeusko87 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Travanj 2014 at 17:57
možda je debelo crijevo. bilo bi dobro da napraviš UZV abdomena.
 jedino tako ćeš biti siguran šta je u pitanju
Never give up
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.