New Posts New Posts RSS Feed - matea31
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

matea31

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
matea31 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Travanj 2015
Status: Offline
Points: 12
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote matea31 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: matea31
    Posted: 20 Travanj 2015 at 15:57
Odmah da se predstavim Big smile
Imam 31 godinu, visina 168 cm i kilaža 104 kg ( znam, strašno ). neću se pravdat , kilogrami su se nagomilali, bilo je tu i zdravstvenih problema( hormoni ) ali glavni krivac sam ja, pogrešna prehrana i nedostatak fizičke aktivnosti.
Prije neka 2ipo mjeseca se desio klik u glavi, odlučila sam smršat i promjenit način života, uvela sam promjene u prehrani i počela sa vježbanjem.
4 puta tjedno treninzi sa trenerom ( kružni, fitnes, trčanje...) i doma 2 puta tjedno sobno biciklo po 40-50 min.
Što se tiče prehrane dobro sam se dovela u red, od slatkiša si ponekad priuštim malo crne čokolade a jedem više povrća i badema, oraha...sve bijelo sam zamijenila integralnim al jedem samo jednom tjedno tjesteninu,jednom rižu, jednom puru a ostale dane povrće,povrće,povrće.
Pijem 2-2.5 l vode ,2-3 šolje zelenog čaja i dvi kave dnevno
Nakon 2ipo mjeseca uspijela sam smršat 8 kg ( sa 112 na 104 ) i izgubila sam 14 cm u struku i 10 cm na bokovima.

E sad ako može par pitanjaSmile
- da li da uzimam l-karnitin? probala sam tečni ( nekih 10 treninga) i nisam vidjela neku promjenu što se tiče izdržljivosti a ni znojenja. općenito se jako jako malo znojim čak i kad su treninzi jakog inteziteta- zašto?
-whey-protein uzimam nakon treninga a par prijatelja mi je savjetovalo i da uzimam ujutro. što vi kažete?
- inače sam anemična i zna me uhvatit slabost pred kraj dana, uzimam lijek za željezo, jedem grožđice ali mislim da bi trebala još nešto uključit ?
svaki savjet je dobrodošao i unaprijed se zahvaljujemClap

Back to Top
SamoTvoja View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Studeni 2014
Location: Bosnia
Status: Offline
Points: 88
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote SamoTvoja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Travanj 2015 at 17:22
Heeej :-) Ja ti ne mogu pomoci s tvojim pitanjima, ali zelim ti da istrajes :-D Samo hrabro Heart
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Travanj 2015 at 18:19
Jedan bolji suplement od L-karnitin ... Crna kava turska... bez dodataka šećera mlijeka...puno bolji učinak..jeftinije...zdravije odlično za mršavljenje... na tašte ju mazneš... prošetat 30 min malo više kao možeš....  Whey možeš uzet kad god ti hoćeš...nije bitno u koje doba dana.. evo primjer jučer mi se baš htjela čokolada... ubacio sam mjericu wheya zobi banane smiksao sve u shake... popio odlično..istu stvar sam napravio i nakon treninga sve izblendirao..i za kraj dana nije mi se dalo jesti sir žlicom ubacio sam u blender sir posni 2 mjerice proteina pola litre mlijeka malo cimeta i da vidiš veselja...možeš kako god hoćeš ....nije stvanro bitno..bitno je da uneseš
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
matea31 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Travanj 2015
Status: Offline
Points: 12
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote matea31 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Travanj 2015 at 19:19
hvala na dobrodošlici i na savjetu.
treniram navečer jer ranije zbog posla ne mogu pa ne bi se sad htjela naliti crne kave i biti budna cijelu noć ali definitivno ću probati da vidim kako na mene djeluje . 
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Travanj 2015 at 20:03
pa zato ti kažem ujutro ustaneš crnu kavu popiješ i pješke 30-60 minuta... ne navečer :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Travanj 2015 at 20:05
na prazan želudac *
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
matea31 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Travanj 2015
Status: Offline
Points: 12
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote matea31 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Travanj 2015 at 10:10
e sad jedino ako se računa šetnja do posla jer inače ustajem oko 6, sad kad bi se trebala ustat u 5-5ipo radi hodanja to bi bilo malo teže jer dan mi završava oko 23 sata i sigurno bi bila premorena :(
Back to Top
Anaaa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 38
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Anaaa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Travanj 2015 at 13:17
Nemoj me sto posto držati za riječ jer ne mogu linkati neki dokaz, ali čula sam od žene koja se muči s anemijama da joj je magistra u ljekarni rekla da zeleni čaj ometa apsorpciju željeza, pa bi ga anemični trebali izbjegavati.
Back to Top
trip-to-fit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2014
Location: gym
Status: Offline
Points: 128
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote trip-to-fit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Travanj 2015 at 13:21
htjela bih nadodati što se tiče wheya, kao što je mett rekao, možeš ga kad hoćeš, ali je uvijek bolje proteine unijeti iz "normalne hrane" tako da ako u jutro imaš izvor proteina u jajima, posnom ili nečem trećem, ne treba ti whey. Eto čisto ako je to bilo nejasno

što se tiče ostalih pitanja, stvarno nemam pojma, osim:
-količina znoja nije bitna, ja se na dnevnoj bazi ne znojim nikako, ali s treninga uvijek izlazim mokra. moj otac pak ni u jednom slučaju, tj. trening/fizički rad i sl. tek toliko. tako da eto, bar ti znoj ne smeta na treningu
-možda ima veze s načinom uzimanja željeza, jedna moja poznanica ga mora uzimati na prazan želudac i pola sata kasnije ništa ne smije jesti, pa ako ti način nije takav možda da to probaš ili da se posavjetuješ s liječnikom. po mom mišljenju, ako već to uzimaš doza ti treba biti takva da umanji tegobe, a ne uzrokuje neke druge probleme.

na kraju (a trebala sam početi s tim) svaka čast na životnoj promjeni, trudu i ustrajnosti, želim ti da tako nastaviš i postigneš željeni rezultat
Don't complain about things you're not willing to work hard to change.
Back to Top
ZorroRi View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 16 Prosinac 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 401
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZorroRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Travanj 2015 at 13:57
Evo jedan dobar citat o željezu koji sve kaže:

Dva su oblika prehrambenih izvora željeza: izvori hem željeza: meso, školjke, riba, piletina te izvori ne-hem željeza: žitarice i povrće. Hem željezo u organizmu lako se apsorbira, dok ne-hem željezo organizam ''upija'' manje učinkovito. Ne samo da je ne-hem željezo slabije bioraspoloživo, već je apsorpcija dodatno inhibirana fitatima, supstancama koje se nalaze u žitaricama i povrću te polifenolima iz čaja. Međutim, apsorpcija ne-hem željeza može se poboljšati ako se prehrana obogati vitaminom C. Ipak, valja imati na umu da prehrana bogata žitaricama i povrćem, koja isključuje meso, može povećati vjerojatnost razvoja nedostatka željeza pa i anemije.
Be healthy, be happy.
Back to Top
matea31 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Travanj 2015
Status: Offline
Points: 12
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote matea31 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Travanj 2015 at 14:02
hvala na odgovorima :)

hmmm, nisam znala to za zeleni čaj i anemiju, sad ću se malo bacit u istraživanje po netu :)

anemiju imam odavno, trenutno pijem željezo u ampulama, 2 dnevno al baš osjetim nedostatak. još jedem dosta zelenog povrća i grožđica ali očito imam problem sa arpsopcijom

što se tiče proteina, jedem posni,piletinu,jaja,ribu a whey smiksam sa zobenim,jogurtom,voćem

a znojenje, hmm, posebna priča. jedino se uznojim kad obučem onaj top i taice iz top shopa. a bez njih skoro pa ništa. s obzirom da popijem 2.5-3 l tekućine dnevno očekivala bi malo više znojenja,zar ne?
Back to Top
matea31 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Travanj 2015
Status: Offline
Points: 12
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote matea31 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Travanj 2015 at 14:07
uzimam vitamin C i kompleks B vitamina jer uz anemiju imam nedostatak folata a to je po mišljenju mog dr. sve povezano. hranom pokušavam popravit sliku-grožđice,orasi,crveno meso,jetrica,zeleno povrće,cvekla sve sa limunom. i to je nekako funkcioniralo dok nisam počela sa treninzima, valjda sad organizam ima veću potrebu za željezom hmm
Back to Top
ZorroRi View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 16 Prosinac 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 401
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZorroRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Travanj 2015 at 14:35
Neka te ne zabrinjava znojenje. Ja pijem dnevno i do 5 litara tekućine pa se minimalno znojim. Nemoj da ti znojenje bude mjerilo kvalitetnog treninga.
Be healthy, be happy.
Back to Top
matea31 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Travanj 2015
Status: Offline
Points: 12
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote matea31 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Travanj 2015 at 15:39
evo našla sam na članak o zelenom čaju i apsorpciji željeza , citiram : "Zeleni čaj sadrži tanin, koji može ograničiti apsorpciju željeza iz voća i povrća. No ako čaj pijete s limunom (vitaminom C) poništit ćete ovaj učinak." znači, samo limun u čaj i problem riješen :)
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Travanj 2015 at 23:55
Svi imamo poslove matea :) Barem većina..ako ti je stalo do nečega...nemoj tražiti izgovore već djeluj....ustajao sam u 4 ujutro šetati sat vremena na prazan želudac...potom se spremao na posao.... dolazio sam kući oko 2 sata  jeo sam... otišao odraditi trneing do 4...zatim sam radio od 4 do 9 navečer gdje sam radio još jedan trening.. vratio se  jeo...i još nekada znao šetnjjicu ubaciti.... .. tako da ne prihvaćam izgovore :))))) bez ljutnje 
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Travanj 2015 at 00:04
Hoću ti samo reći sa gore postom...da smo previše postali finanjaci na neki način ... izmoreni smo više psihički nego što mislimo da jesmo...jbga tražili smo si sami da si olakšamo...nebitno....najveća dobit je pomjeranje svojih granica...iz "ne mogu, pre teško je ovo za mene, pročitao/la sam da to ne može tako"  zajebi to draga moja.... Ja ne kažem da tako moraš raditi kako sam ti rekao..čisto sam ti dao jedan savjet...a ti ako hoćeš hoćeš..ako ne ne....shvati da u životu nije ništa jednostavno...niti ćeš sve dobiti na pladnju..što mislim da znaš i sama....pomjeraj granice...radi na sebi..."pre umorna sam" Neka ti bude " Ja ću to napraviti pod bilo koju cijenu" Nije stvar da se ograničavaš...viditi ćeš i sama..što vieš mentalnih barikada prođeš..to ćeš biti mentalno i fizički jača... Mislim da je više lijenost koja nam se nakon dugi niz godina usadila u naš stroj koji služi za kretanje a ne fotelju prevladava sve više što je i očito.... 
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.