New Posts New Posts RSS Feed - mjerenje bf kaliperom
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

mjerenje bf kaliperom

 Post Reply Post Reply
Author
rooney23 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Kolovoz 2013
Status: Offline
Points: 16
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rooney23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: mjerenje bf kaliperom
    Posted: 11 Veljaca 2015 at 14:02
jel postoji igdje detaljno objasnjeno kako se mjeri , gdje se prikazuju tocno slike i na kojim mjestima se mjeri ?
guglam vec 15tak minuta i nista korisno nisam nasao
Back to Top
ToniST View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 23 Ožujak 2015
Location: Split
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ToniST Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Ožujak 2015 at 12:38
Pozdrav, mjeri se na trbus -lijevo ili desno 5-10cm od pupka, na ledima ispod lopatica- srednja leda sa lijeve ili desne strane, na ruci na tricepau, na nogama lijevom ili desnom kvadricepsu te na lijevim ili desnim gornjim prsima, cak ti je jednostavnije otici u neku teretanu koja ima vagu sada skoro svi imaju one "tanite" stanes bos uzmes rucke u ruke i izbaci ti sve : ))
Back to Top
trip-to-fit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2014
Location: gym
Status: Offline
Points: 128
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote trip-to-fit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Ožujak 2015 at 19:09
nisam baš sigurna koliko ljudi ima kaliper doma pa da ti je to bitno, ako se doista budeš mjerio u teretani ili tako negdje, sigurno će osoba koja te mjeri znati gdje "štipnuti", nedavno sam bila na predavanju na kojem je rečeno da se od 7-8 mjesta najčešće uzmu 4 koja se mjere i da je to dovoljno: trbuh, ispod lopatica, triceps i biceps, i da kaliper daje gotovo 100% točne rezultate, dok se te vage mogu i zeznuti, ali su isto približno točne.
također mislim da uz kaliper dođu i upute kako se njime koristiti :D
Don't complain about things you're not willing to work hard to change.
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Ožujak 2015 at 23:17
trip to fit, tko je rekao na predavanju da kaliper daje 100% točne rezultate za % bodyfata? Kako mjere visceralnu masnoću?
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Ožujak 2015 at 07:43
Nabavio sam to prije više od godinu dana na ebayu. Koštalo dolar-dva. Sve u svemu niš posebno, i vrlo neprecizno. Traka je daleko jednostavnija metoda. Opseg vrata, struka i eventualno bokova i sve znaš.

No, mjerio, ne mjerio, nema od tog puno koristi, ne mršaviš ništa brže. Da se mjerenjem postiže napredak mjerio bih nešto drugo a ne body fat.
Back to Top
trip-to-fit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2014
Location: gym
Status: Offline
Points: 128
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote trip-to-fit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Ožujak 2015 at 12:23
predavačica je rekla visceralnu nitko nije ni spomenuo
Don't complain about things you're not willing to work hard to change.
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ožujak 2015 at 07:44
Predavačica nije Nixa, uzmi to njeno s malo rezerve.
Back to Top
ToniST View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 23 Ožujak 2015
Location: Split
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ToniST Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ožujak 2015 at 08:07
Biceps se nikada ne mjeri, iakljucivo triceps.
kvadar
sisa
triceps
srednja leda
trbuh

kaliper je najtocnija metoda mjerenja bf-a danas, vage, metri i sve drugo je manje tocno.

znam jer svakodnevno mjerin klijentima
Back to Top
trip-to-fit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2014
Location: gym
Status: Offline
Points: 128
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote trip-to-fit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ožujak 2015 at 13:45
sve ja uzimam s rezervom, samo sam prenijela ono što sam čula :P
Don't complain about things you're not willing to work hard to change.
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ožujak 2015 at 14:53
Originally posted by ToniST ToniST wrote:

Biceps se nikada ne mjeri, iakljucivo triceps.
kvadar
sisa
triceps
srednja leda
trbuh

kaliper je najtocnija metoda mjerenja bf-a danas, vage, metri i sve drugo je manje tocno.

znam jer svakodnevno mjerin klijentima


ToniST, oprosti ali skoro sve što si za kaliper napisao je netočno.
1. Ima više metoda mjerenja kaliperom gdje se mjeri i biceps.
2. Osim što ti mjeriš klijente svaki dan, koji su drugi razlozi zbog čega bi kaliper bio najtočniji?
    Naime, da znaš da je nešto najtočnije, morao bi usporediti sa nekom apsolutno točnom metodom. Sigurno si usporedio sa DXA, MRI i hidrostatskom metodom? :)
3. Ovako nešto može tvrditi samo netko tko slabo poznaje anatomiju. Naime većina fizički neaktivnih ljudi ima hrpu masnoće oko organa i u trb.šupljini, a to ne možeš mjeriti kaliperom. Pa si na tricepsu izmjerio 2cm, a nije ni slučajno ista količina masnoće ako je obim ruke za taj slučaj 25 ili 35cm, jeli? Isti primjer vrijedi i za ostale dijelove tijela. Pa što sa masnoćom na stražnjici, tamo je nema? Pa nije isto kad je ta masnoća raspoređena, ili je samo na donjem dijelu stražnjice, i hrpa drugih nedostataka itd... Volumen i masu ničega ne možeš odrediti mjerenjem samo jedne dimenzije, jeli? Izmjeriš debljinu potkožne masnoće, a koliko je taj sloj visok ili dug?
4. Kako odrediš postotak bodifata a da ne znaš nemasnu masu?
Pa opet itd jer mi se ne da više nabrajati...
Kaliper je prihvatljivo točan, ali daleko od potpuno točnog, za vitke i fizički aktivne ljude.
Za BIA metodu, postoje skuplji multifrekvencijski uređaji, koji se u 2% razlikuju od DXA, ali to je već druga priča.
   Ako ti voliš ili rabiš kaliper, vjerojatno nitko razuman nema ništa protiv, ali to je daleko od činjenice da je to najtočnija metoda.

   
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.