New Posts New Posts RSS Feed - Mlijeko i mlijecni proizvodi
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Mlijeko i mlijecni proizvodi

 Post Reply Post Reply
Author
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Mlijeko i mlijecni proizvodi
    Posted: 30 Ožujak 2014 at 21:39
Pozdrav.

Procitao sam negdje da bodybuilderi uopce ne koriste mlijeko i mlijecne proizvode jer sadrze laktozu te da takva hrana i nije bas nesto korisna i potrebna...

U principu zasto ja ovo pisem? Zato jer imam problema s visokim kalcijem zbog neispravnog rada paratiroidne zlijezde i dnevno bi trebao unositi samo oko 200mg kalcija...

Planiram izbaciti iz prehrane sve mlijecne proizvode, a jedini izvor kalcija u danu bila bi mi mjerica wheya i zelenog povrca sta bi pojeo taj dan...tako da mislim da je to oko 200mg.

Moja prehrana ce se vise bazirati na jajima,piletini,puretini,ribi,dimceku i raznoraznom povrcu i vocu dok posni sir kojeg sam tamanio do sada planiram u potpunosti izbaciti iz prehrane, kao i mlijeko s kojim sam radio zobene, radit cu ih s vodom sta se moze

Ja mislim da ovakav tip prehrane moze biti jako dobar, ali buduci da nisam nutricionist i ne razumijem se previse, zanima me i vase misljenje.
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Ožujak 2014 at 21:50
JEdnostavno pitanje .... dali si ti bilder :D
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Ožujak 2014 at 21:50
nema razloga da jedeš nešto što ti ne odgovara, ako ne smiješ nemoj, ako se poboljša stanje zadrži se na tome, ne mogu svi isto jest i isto trenirat itd
Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Ožujak 2014 at 21:56
Originally posted by mettasttaza mettasttaza wrote:

JEdnostavno pitanje .... dali si ti bilder :D


Nisam ,ali svejedno to ne smijem jesti pa ono...zanimalo me misljenje fitovaca o prehrani bez mlijecnih proizvoda.

Ja mislim da to ne igra neku ulogu i da mogu opstat bez problema bez toga

@Markane, ne vjerujem da ce se stanje popraviti dok se ne operira, ali nada umire zadnja
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Ožujak 2014 at 22:03
naravno da možeš bez toga, samo pošto vježbaš vjerojatno imaš i povećanu potrebu za kalcijem ali nisam doktor pa ne bih u to ulazio, ako doktor kaže ne smiješ onda ne smiješ i jbg...

Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Ožujak 2014 at 00:52
Dobro ovo metovo pitanje :) rmb, ono što čitaš na portalima vezanim za fitness industrije je sranje, čast iznimkama. Bilderi u vrijeme Arnolda su pili mlijeko, a čak i po litru vrhnjs da bi nskupili više proteina, a proteini su onds još bili iz soje, tsko da su dobili sve esencijalne amino kiseline. Neki i danas piju mlijeko. I po meni su čak onda bili i bolje građeni, ovo danas, profići su monstrumi koji se ne mogu ni sagnut.kako sam još u dodiru sa sportom, fitnes industrija mi je smiješna, uvijek ti želi prodati neku filozofiju koja ne stoji, dok u sportu šutiš,marljivo radiš po planu trenera radiš i čekaš rezultat da dođe. U fitnesu, novinari koji nemaju pojma, skupkjaju-selekciraju njima odgovarajuća istraživanja, pa ti onda prodaju dijetu i suplemente. u ozbiljnom sportu bi nekog sa takvom nestručnom dijetom izbacili iz kluba. jedi ono što to tvoje zdravlje dozvoljava. Ako ti fali neko mikronutrijent zbog nečeg što ne smiješ, zamijeni drugom hranom koju smiješ.I ne vjeruj u svašta, probaj popričati i sa nekim zdravog razuma.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Ožujak 2014 at 13:05
Originally posted by iver iver wrote:

 Ako ti fali neko mikronutrijent zbog nečeg što ne smiješ, zamijeni drugom hranom koju smiješ.


Eto, to je to Smile

Priroda nam je dala toliko alternativa, da se ne zamaramo ovakvim pitanjima Wink

btw. jesu li ti rekli što u vezi magnezija?


Edited by Gym_girl - 31 Ožujak 2014 at 13:18
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Ožujak 2014 at 15:37
Nisu, samo da moram unos kalcija smanjiti maksimalno...

Kalcija imam puno i to je jako lose za kosti, puno bolja varijanta je imati ga malo pa se to sve da nadonaditi manjak kroz prehranu, a ovako ja imam uvijek viska...

Da ne govorim da sam zbog kalcija s 10 godina imao bubrezni kamenac...sve je kriv kalcij.

Gledam ljude s mojom dijagnozom, jedva se krecu s cca. 50 godina, zato je meni vjezbanje, pogotovo s utezima jako bitno zbog jacanja kostiju, inace ce mi se u buducnosti lako moci desavati prijelomi, a to necu i ne zelim dozvoliti

Ovaj problem dao bi se rijesiti operacijom ali navodno u Hrvatskoj nije bas skroz sigurno to raditi jer su te zlijezde toliko male i nije to rutinska operacija.

Edited by r4mb0 - 31 Ožujak 2014 at 15:51
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Ožujak 2014 at 17:04
fino ti je rekao iver, jedeš ono što smiješ i ako te ne muči probava i nekakve alergije i bolesti samo nastaviš i ne slušaš gluposti okolo
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Ožujak 2014 at 17:38
Originally posted by iver iver wrote:

Dobro ovo metovo pitanje :) rmb, ono što čitaš na portalima vezanim za fitness industrije je sranje, čast iznimkama. Bilderi u vrijeme Arnolda su pili mlijeko, a čak i po litru vrhnjs da bi nskupili više proteina, a proteini su onds još bili iz soje, tsko da su dobili sve esencijalne amino kiseline. Neki i danas piju mlijeko. I po meni su čak onda bili i bolje građeni, ovo danas, profići su monstrumi koji se ne mogu ni sagnut.kako sam još u dodiru sa sportom, fitnes industrija mi je smiješna, uvijek ti želi prodati neku filozofiju koja ne stoji, dok u sportu šutiš,marljivo radiš po planu trenera radiš i čekaš rezultat da dođe. U fitnesu, novinari koji nemaju pojma, skupkjaju-selekciraju njima odgovarajuća istraživanja, pa ti onda prodaju dijetu i suplemente. u ozbiljnom sportu bi nekog sa takvom nestručnom dijetom izbacili iz kluba. jedi ono što to tvoje zdravlje dozvoljava. Ako ti fali neko mikronutrijent zbog nečeg što ne smiješ, zamijeni drugom hranom koju smiješ.I ne vjeruj u svašta, probaj popričati i sa nekim zdravog razuma.

Eh upravo sam to htio napisati..samo vrijeme bježiii mi ovih dana...sam sam u zapisivanju praćenju  napkon sam se našao Big smile
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Sophie_M View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Kolovoz 2014
Location: Hrvatska
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sophie_M Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Kolovoz 2014 at 08:40
obnavljam temu jer imam slično pitanje!
nemam nikakve zabrane, no čula sam da mliječne proizvode ne bi trebalo uopće koristiti.
neki kažu da mlijeko pijemo dok ne pređemo na krutu hranu, i da kasnije nema potrebe, no neki su i protiv sireva itd.
ima li to ikakvoga smisla?
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Kolovoz 2014 at 08:43
A što ti kažeš?
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Kolovoz 2014 at 09:37
Originally posted by Sophie_M Sophie_M wrote:

obnavljam temu jer imam slično pitanje!
nemam nikakve zabrane, no čula sam da mliječne proizvode ne bi trebalo uopće koristiti.
neki kažu da mlijeko pijemo dok ne pređemo na krutu hranu, i da kasnije nema potrebe, no neki su i protiv sireva itd.
ima li to ikakvoga smisla?
pa iskreno,ja mislim da ti je najbolje slusati samu sebe.  ako primjetis da nakon konzumacije mlijeka imas problema, jednostavno ga smanji. meni obicno ne skodi nekoliko dcl mlijeka dnevno, iako je cesce cak i manja kolicina u pitanju. s druge strane, skode mi svi psenicni proizvodi, kruh, griz, peciva, bilo sta od brasna, pogotovo ako ima kvasca unutra, bas mi bude lose instant prakticki (isprobano previse puta)
no dobro otisla sam previse u digresiju, poanta je da istrazis i vidis kako se osjecas. ako volis staviti malo mlijeka u zobene ili kavu, a ne skodi ti, ne vidim zasto bi ga prestala piti.


Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Kolovoz 2014 at 10:35
Trećina dnevnog kalorijskog unosa mi dolazi od mliječnih proizvoda. Još uvijek sam živ i zdrav. Laktozu u pravilu izbjegavam jer trošim samo punomasne proizvode koji su prošli određenu fermentaciju.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.