New Posts New Posts RSS Feed - Molim dobre i pametne savjete
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Molim dobre i pametne savjete

 Post Reply Post Reply
Author
Hrust View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Rujan 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 16
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hrust Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Molim dobre i pametne savjete
    Posted: 15 Rujan 2014 at 10:50
Bok svim fitnessovcima!

Imam 38 godina, visok sam 194-196 cm i mase 112 kg.Uvijek sam bio malo jače građe,već sa 20 godina sam imao preko 100kg,ali smatram da je to ipak malo previše i nastojim to što više reducirati.Prije cca 90 dana imao sam preko 120kg i odlučio zapeti.Imam volje i želje, ali mislim da ipak nemam dovoljno znanja oko prehrane i vježbanja da skinem još 10kg pa da sam oko 100kg.U ovih 90 dana sam biciklirao,trčao,igrao tenis i ponekad malo vježbao doma bez utega(čučnjevi,sklekovi i trbušnjaci)Čisto kao predodžbu u petak sam otčao 10km,prosjek ispod 5.30/km,nedjelja bicikl 40km,prosjek 22km/h i to sam prošao ispod 2.sata.Jučer sam bio na tenisu 2.sata singla.Mislim da sam u dobroj formi i svi mi to govore,ali kile su tu.Što se tiće sportova da dulje staze tu sam dobar,ali mi eksplozivnost nije jača strana(nikad i nije bila).Sada kad dođe zima planiram i u teretanu 3mjeseca 3.puta tjedno i 1.tjedno tenis.Išao sam u tereranu i ranijih godina,ali ona me jednostavno psihički umara i dosta ukruti iako sam imao vidljive rezultate.
Moram napomenuti da se uvijek bavim nekim sportskim aktivnostima,ali volim pojest i popit(oženio sam se i tast ima podrum sa puno vina kojim se i ja bavim).U ovih 90.dana vino gotovo da nisam ni popio,reducirao sam prehranu.Pijem 2.puta dnevno whey proteine(ujutro sa zobenimi navečer poslje sporta).Preko dana jedem voće i povrče te uglavnom bijelo meso,a petkom i ribu.Znam poslje nekog sporta popiti 1-max.2.pive.Kruh sam gotovo skroz uzbacio,fali mi slatko pa nekad pojedem čokoladu ili kekse.
Pregledavo sam ovaj forum i tražio što bi bilo najbolje za mene,ali jednostavno previše ima informacija.Molio bih da me netko uputi ili pošalje link na forumu gdje bih imao inforamcije koje su mi potrebne.Mislim da mi treba neki bolji plan prehrane za čovjeka koji želi imati 100kg i koji se bavi prosječno 3.puta tjedno sportom.Ako netko ima neku drugu ideju ili slično prihvačam je sve samo da ostvarim bolji i dugotrajniji rezultat.   

Radujem se svakom savjetu i komentaru!
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Rujan 2014 at 18:11
Za početak, mislim da si se vrlo dobro oženio. Još da je punac Baranjac ne bi moglo biti bolje.

Pošto sam prošao dosta sličan put, preporučio bih da još malo poradiš na prehrani.

1. Izbaci pivo
2. Možeš popiti 1dl crnog vina dnevno ako nemaš problema s visokim tlakom
3. Voće jedi samo jednom dnevno, zajedno s drugim obrokom, najbolje ručkom
4. Postoji i drugo meso osim pilećih prsa, probaj ubaciti u prehranu meso životinja koje su pasle travu, probaj ubaciti plavu ribu u svakodnevnu prehranu. Smrznute papaline su skoro džabe, sardine u umaku od rajčice isto imaju odlične karakteristike
5. Slatko... ili proteini s okusom ili čokolada 85%, ništa drugo, kekse nikad pa ni onda.
6. Izbjegavaj sve masti koje sadrže visok udio omega-6 višestruko nezasićenih kiselina (sva biljna ulja osim kokosovog, palminih koštica i pravog ekstra djevičanskog maslinovog (ako se može kupit u trgovini, onda to nije to), mislim da čak nije bitno toliko izbjegavati ugljikohidrate koliko linolejsku kiselinu. Štoviše, trebaš barem 30% dnevnih kalorija unositi iz masti. Dobar sir, maslac, plava riba.
7. Strpljenja. Ako želiš dugotrajan rezultat, daj mu vremena i nemoj na dijetu gledati kao nešto privremeno već novi životni stil. Ako si se desetljećima trovao, ne možeš očekivati da ćeš poništiti to u mjesec-dva. Doći će sve na svoje s vremenom.
Back to Top
Hrust View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Rujan 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 16
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hrust Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Rujan 2014 at 20:54
He,hvala,punac nije Baranjac,ali je Slavonac.Vjeruj mi puno je posla oko svega i trnovit put tako da me čeka još puno izazova.

1)Pivo ionako ne pijem
2)vino-znam,ali je problem kad dođe ekipa..
3)voće-ok do sada sam ga uglavnom 2.put dnevno jeo
4)ubacit ću najmanje dva puta tjedno ribu,pa recimo 2puta piletinu,1put puretina 1put govedina,1put teletina
5)ok pokušat ću
6)ok,pokušat ću
7)to mi je definitivno jasno

Molio bih te ako nije problem da mi napišeš neki primjer tjednog jelovnika može i onaj koji si i sam koristio.
Unaprijed hvala!
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Rujan 2014 at 21:52
https://www.fitness.com.hr/forum/novi-sam_topic9448_post158420.html#158420

Možeš ovo podebljati s 50g whey proteina, i možda da si nabaviš kokosovo ulje, pa ubaciš još 20-30g kokosovog ulja, 3xdnevno po 10g, možeš otopiti u proteine ili ubaci u crnu kavu.
Back to Top
JonyBravo View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Rujan 2014
Location: Rijeka
Status: Offline
Points: 25
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote JonyBravo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Rujan 2014 at 22:38
Bok.

U sličnoj sam fazi.

Svaka čast za trčanje i biciklu, samo pazi da ne pretjeraš zbog mogućih ozlijeda.

Samo hrabro naprijed!
Back to Top
Hrust View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Rujan 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 16
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hrust Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Rujan 2014 at 00:23
Hvala na savjetima i pohvalama.
Svakako ću se pokušat držat jelovnika i savjeta.Jedino mi se ne sviđa toliko ribe svaki dan.Mislim da to neće ići kod mene.Trebam nešto raznovrsnije.Ne mogu svaki dan isto.To mi i nema nekog smisla.

Što se tiće trčanja i bicikla svakako pazim,od trčanja me bole kukovi,a bicikl je ok za sada.Smanjit ću malo intezitet trčanja i pojačat neke druge stvari.Ovih dana je bilo i vrijeme loše tako da baš i nisam bio redovit...

Back to Top
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Rujan 2014 at 08:49
ma ne moras svaki dan jesti toliko ribe. postoji meso, jaja, iznutrice (jetrice).. svasta nesto. jedi sta ti se svidja u okvirima dozvoljenog, iako nemoj ribu sasvim zanemariti.
ja je premalo jedem zbog lijenosti (ciscenje) ali evo neki dan su muzu dosli nalazi, ispalo je da je anemican pa sad sve nekako gledam da ubacim vise jetrica i ribe u tjednu ishranu.


Edited by bejb - 16 Rujan 2014 at 08:50
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Rujan 2014 at 11:18
Razlog za toliku količinu smrdljive ribe je vrlo jednostavan, da ubrzaš mršavljenje.
110-120g proteina
8-9g EPA+DHA omega 3
1g+ kalcija
Vjerojatno će ti se s vremenom ogadit, no do onda bi trebao skidat i do 1kg tjedno. Izdrži do Božića i na konju si.
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Rujan 2014 at 11:34
Goran, a zakaj mu nisi preporučio domače kobase i proizvode :)
Inaće, mislim da je više štete nego koristi od ovih zamrznutih riba prepakiravanih i lovljenih po tajlandu i svugdje , a posebno konzervirane ribe i uopće jedenja konzervirane hrane, s obzirom na razne PBA kod konzerviranja hrane i ostale toksine prilikom prerade, obrade i upitne kvalitete toga. Kad god sam kupio smrznutu ribu užasno smrdi i nema veze okusom sa svježom ribom ulovljenom u jadranu. Nejestivo ponekad ...

Tako da dugoročno ,nutritivni sastav namirnice kod konzervirane hrane, kakav god on bio nama u ovom trenu prihvatljiviji zbog ganjanja estetike, je sigurno neusporedivo lošji  po zdravlje nego neoprerađen i nekonzervirani domaći proizvod daleko nama "nepovoljnijeg" nutritivnog sastava i s vremenom će doći na naplatu....
Tako da imamo nebulozu u fitnessu , kao zdrav način života, a ekipa se hrani i kupuje u bulku smrznutu brazilsku piletinu, konzerve tune i riba, smrznutu hranu, pasterizirane bezkusne posne "sireve" i sl.........Naravno onda popuše spiku i kao "svjesni" štovatelji zdravog života upotpune sve sa par "superfood" proizvoda poput cica, maca prahova, goji, doji, boji bobica, ulja ovakvog onakvog, sušeni jelenji penis, krila od šišmiša i sl....sam da nije domaće i da je što egzotičnije i slične nebuloze..eto, to je zdrava prehrana kao  ....Utrošak energije usmjerene u potpuno krivom smjeru ili od stabla ne vidim šumu izreka :)Ne znam kak su naši djedovi i bake preživjeli bez tih obrađevina i egzotičnih namirnica i doživjeli dobre godine, a sada odjednom toliko teoretiziranja i filozofije oko toga, a boleština danas nikad više, vjerovatno baš zahvaljujući toj prerađenoj industrijskoj hrani i načinu uzgoja i obrade iste.
Ključ je u aktivnosti , kretanju i korištenju tijela, a daj gram ove kiseline, ovog uh i sl je trla baba lan....


Edited by The Phoenix - 16 Rujan 2014 at 11:44
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Rujan 2014 at 11:48
drži se domaće klope za što znaš gdje je uzgojeno, bitno je da se pripazi na ukupan unos kalorija, masti jesu bitne i podržavam ovo s 30% ali bitni su i proteini a što se ugljikohidrata tiče može se i bez njih (znanstveno dokazano) ali obično uz njih idu vitamini i vlakna tako da ih ne treba odbaciti, ako je itko gledao dokumentarac o tome kako se uzgajaju proizvodi na tajlandu garantiram da više nikad neće ništa jesti na čemu piše made in thailand makar bilo i organsko (ako uspijem naći link za film stavit ću ga na forum mada sumnjam jer je industrija hrane abnormalno utjecajna) samo budi uporan i rezultati će doći
Back to Top
Hrust View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Rujan 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 16
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hrust Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Rujan 2014 at 12:24
Sa svime što ste naveli slažem se.Nema šanse da jedem svaki dan 6konzervi ribe bez obzira bila ona domaća ili ne.Molim ako je ikako moguće da se netko javi u smislu nekog tjednog jelovnika sa normalnim i dostupnim izborom hrane.Naravno svi savjeti i prijedlozi su dobrodošli.
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Rujan 2014 at 13:06
Ako ne želiš, nemoj jesti ribu. I bez ribe si ostvario napredak. Zamjeni s 50g domaće kobase i 50-100g polutvrdog sira. Osiguraj adekvatan unos kalcija iz namirnica, špinat kao salatu. Ako stagniraš, kupi si omega-3 riblje ulje kao suplement.
Back to Top
Obama420 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Listopad 2014
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Obama420 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Listopad 2014 at 13:58
,ali kile su tu.Što se tiće sportova da dulje staze tu sam dobar,ali mi eksplozivnost nije jača strana(nikad i nije bila).Sada kad dođe zima planiram i u teretanu 3mjeseca 3.puta tjedno i 1.tjedno tenis.Išao sam u tereranu i ranijih godina,ali ona me jednostavno psihički umara i dosta ukruti iako sam imSmile
Join online scjp study guide and wikipedia
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.