New Posts New Posts RSS Feed - Molim pametne savjete
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Molim pametne savjete

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Hrust View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Rujan 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 16
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hrust Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Molim pametne savjete
    Posted: 16 Ožujak 2018 at 00:35
Pozdrav svima.Čitam poprilično dugo ovaj forum,ali nigdje nisam našao slucaj kao moj.Dakle ovako krenuo sam u teretanu prije 6.mjeseci sa 194cm i 114kg.Imam 41.godinu i krenuo sam sa trenerom.Rezultati su tu i očiti su u smanjenju obujma,povećanju snage itd,ali gubitak kilograma je neznatan.Trenutno sam na 111.5 kg i osječam se super.Uveli smo sada na moj zahtjev da u tjedan dana odradimo 2.kružna treninga i 2.treninga snage,ali kile stoje.Jedan dan radimo čučanj(trenutno 4-5 ponavljanja sa 105.kg X4 serije)+ostale vježbe,sljede dva kružna treninga pa mrtvo dizanje(danas odradio 4serije x 5.ponavljanja sa 150kg)+ostale vježbe.Trener mi govori da jedem više.Meni je neki cilj doći na 105.kg ,ili moźda 100.kg ali ne znam kako doći do toga,a ne vidim da je ovaj put dobar.Ja bi htio imati određenu mišičnu masu i definiciju.Molim pametne savjete,nadam se da ih ima.
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Ožujak 2018 at 09:25
Pa znači da si na dobrom putu. Ako dižeš težinu, kg stoje, a cm padaju, znači da dobivaš mišiće, a gubiš salo. Kako se ti osjećaš kad se pogledaš u ogledalo?
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Ožujak 2018 at 10:57

Hrust, koliki je sveukupan minus u obujmu?

I kako jedeš? Ako ti je trener rekao da biš trebao jesti više onda moguće da zbilja jedeš premalo i jednolično, pa tijelo malo stagnira. Naravno da može biti i da jedeš previše, ali sumnjam s obzirom na komentar trenera, očito je upućen u to. Promjene u obujmu su dobar pokazatelj, ali je s obzirom na vremenski period bitno znati koliko je veliko to smanjenje jer vrlo vjerojatno treba malo pogurati stvar.

Sigurna sam da ti je trener objasnio stvari oko gubljenja kila/obujma pa pretpostavljam da bez obzira na to nisi zadovoljan svojim izgledom. U tom slučaju nam napiši malo više kako ti jelovnik izgleda pa da možemo vidjeti di bi se mogle uvesti promjene....

btw. koliko se krećeš tokom dana?



Edited by Gym_girl - 16 Ožujak 2018 at 10:59
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Ožujak 2018 at 13:16
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:


Hrust, koliki je sveukupan minus u obujmu?

I kako jedeš? Ako ti je trener rekao da biš trebao jesti više onda moguće da zbilja jedeš premalo i jednolično, pa tijelo malo stagnira. Naravno da može biti i da jedeš previše, ali sumnjam s obzirom na komentar trenera, očito je upućen u to. Promjene u obujmu su dobar pokazatelj, ali je s obzirom na vremenski period bitno znati koliko je veliko to smanjenje jer vrlo vjerojatno treba malo pogurati stvar.

Sigurna sam da ti je trener objasnio stvari oko gubljenja kila/obujma pa pretpostavljam da bez obzira na to nisi zadovoljan svojim izgledom. U tom slučaju nam napiši malo više kako ti jelovnik izgleda pa da možemo vidjeti di bi se mogle uvesti promjene....

btw. koliko se krećeš tokom dana?


Potpisujem,
jer i mene zanimaju isti detalji, kako bi vam mogli pomoci i dati vise detalja..

Kljucna stavka u svemu u konacnici je postotak masnog tkiva, a time naravno i "kriticne" zone u centimetrima, ukoliko opadaju, vjerujem da ste na dobrom putu. 

Iako mi je iskreno, bez obzira na sve (ukoliko ste na rezimu vec sest mjeseci), premali pad u kg. bez obzira na okolnosti, no mozda se ipak varam, sto ce potvrdit upravo ovo sto je Gym_girl pitala, a to su mjere, i nacin na koji se hranite trenutno? =)

Jer ako su to dvocifrene "cm" brojke primarno u "mid sectionu", gotovo je sigurno da radite veoma dobar posao.

Pozdrav
Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
Hrust View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Rujan 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 16
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hrust Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Ožujak 2018 at 20:26
Originally posted by Justanyone Justanyone wrote:

Pa znači da si na dobrom putu. Ako dižeš težinu, kg stoje, a cm padaju, znači da dobivaš mišiće, a gubiš salo. Kako se ti osjećaš kad se pogledaš u ogledalo?


Pozdrav,

hvala na javljanju.Osječam se jako dobro(ne odlično)ali sam očekivao više.Možda su mi očekivanja prevelika?
Back to Top
Hrust View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Rujan 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 16
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hrust Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Ožujak 2018 at 20:33
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:


Hrust, koliki je sveukupan minus u obujmu?

I kako jedeš? Ako ti je trener rekao da biš trebao jesti više onda moguće da zbilja jedeš premalo i jednolično, pa tijelo malo stagnira. Naravno da može biti i da jedeš previše, ali sumnjam s obzirom na komentar trenera, očito je upućen u to. Promjene u obujmu su dobar pokazatelj, ali je s obzirom na vremenski period bitno znati koliko je veliko to smanjenje jer vrlo vjerojatno treba malo pogurati stvar.

Sigurna sam da ti je trener objasnio stvari oko gubljenja kila/obujma pa pretpostavljam da bez obzira na to nisi zadovoljan svojim izgledom. U tom slučaju nam napiši malo više kako ti jelovnik izgleda pa da možemo vidjeti di bi se mogle uvesti promjene....

btw. koliko se krećeš tokom dana?


Pozdrav,

Trener mi je objasno i jasno mi je to da se salo topi i da je lakše od mišićne mase pa se sada to kod mene ne vidi na vagi.Radim uredski posao i kretanje je praktično zanemarivo,

Također ne mogu reći da sam se točno držao propisanog jelovnika.On mi je poslao jelovnik kojeg se nisam mogao držati.Svako jutro 5.jaja nema šanse da pojedem pa smo uveli modifikacije.U pravilu čini mi se da da mu prehrana možda nije jača strana ili sam ja previše očekivao.Rijetko i priča o tome samnom i mislim otići 01.04.od njega.Na početku sam bio u keto režimu,a kasnije smo uveli i UH.Svakodnevno popijem litru zelenog čaja sa koprivom+2.litre vode ili bolero soka koji nema kalorija,ujutro uzmem multivitamin i navečer prije spavanja.Snage stvarno imam i svaki trening odradim 110%,a znam i sam otići aerobno raditi u dane kad nemam trening,a sada kad dođe ljepše vrijeme ubacujem bicikliranje vani.

Ovo je primjer jednog tjedna:
Ponedjeljak:
doručak 2.jaja na oko+2.kom špeka hamburgera
trening 11-12. 3dcl vode+2.mjerice proteina u vrijeme treninga
12.30. 3dcl vode+2.mjerice proteina poslje treninga
13.30.ručak kuhano carsko povrče+2.šnicle piletina
16.00. kuhano povrče+2.šnicle piletina
20.00 protein activ napitak megle(30.grama proteina)
Utorak
doručak 2 šnite proteinskog kruha namazane posnim sirom+1.šnita šunke na svakoj
12.30.ručak blitva+puretina žar 200grama+salata
15.30. kuhano povrče+2.šnicle divlje teletine u umaku od gljiva
17.00 šaka lješnjaka(cca 10-15kom)+1.naranča
20.00 2.šnicle divlje teletine u umaku od gljiva+matovilac
21.30 2.kom naranče
Srijeda
doručak omlet sa povrčem
solo trening 10.30-11.30. 3dcl vode+2.mjerice proteina
12.30. orada+krumpir+blitva
15.30. brancin+krumpir+blitva
17.00 šaka lješnjaka(cca 10-15kom)+1.naranča
20.00 jaja na oko 3.kom+posni sir 100-150grama+kiseli krastavci
Četvrtak
doručak 2 šnite proteinskog kruha namazane posnim sirom+1.šnita šunke na svakoj
13.30.ručak povrče+2.šnicle piletina
15.30 povrče+2.šnicle piletina
17.30. šaka lješnjaka(cca 10-15kom)+protoinella par čajnih žlica(proteinska nutella) 
20.00 jaja sa gljivama i povrčem cca 200grama+kiseli krastavci
22.00 1.naranča+1.kiwi
Petak 
doručak 2 šnite proteinskog kruha namazane sa kikiriki maslacom
trening 11-12. 3dcl vode+2.mjerice proteina
12.30.ručak orada+kuhani krumpir+blitva
13.30. 3dcl vode+2.mjerice proteina
15.30. brancin+blitva
18.00 šaka lješnjaka(cca 10-15kom)+1.naranča
21.30 2 šnite proteinskog kruha namazane sa putrom+2.kom kuhane šunke po šniti+30grama kikiriki suhoprženi
subota:
doručak 2 šnite proteinskog kruha namazane sa putrom+2.kom kuhane šunke po šniti
12.00 dukat fit napitak(30.grama proteina)
trening 13.30-14.30 3dcl vode+2.mjerice proteina
15.30.ručak kuhano povrče,1šnicla svinjetine,1.šnicla puretine(ukupno cca 250grama mesa)+zelen salata
18.30. 1.jabuka,1.naranča,protein activ napitak megle,20.grama kikiriki suhoprženi
21.00.ostaci od ručka,šnicla mesa+povrče ili kikiriki maslac na proteinskom kruhu

kada sam treneru poslao ovaj jelovnik rekao mi je da dodam svaki dan po 2x50grama gaude i mjericu kreatina u proteine
Podaci prije 6.mjeseci:
Težina 114.5kg
Vrat:44
Ramena(opseg):131
Prsa:114
Lijeva nadlaktica:36
Desna nadlaktica:36
Lijeva podlaktica:31
Desna podlaktica:31
Struk na najužem dijelu:107
Struk oko pupka:119
Stražnjica na najširem dijelu:110
Lijeva natkoljenica na sredini:63
Desna natkoljenica na sredini:63
Lijevi list:33
Desni list:33

Danas:
Težina:111,5
Vrat:43
Ramena(opseg):131
Prsa:114
Lijeva nadlaktica:38
Desna nadlaktica:38
Lijeva podlaktica:29
Desna podlaktica:29
Struk na najužem dijelu:103
Struk oko pupka:107
Stražnjica na najširem dijelu:106
Lijeva natkoljenica na sredini:56
Desna natkoljenica na sredini:56
Lijevi list:41
Desni list:41

Back to Top
Hrust View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Rujan 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 16
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hrust Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Ožujak 2018 at 20:50
Originally posted by CeLe111 CeLe111 wrote:


Potpisujem,
jer i mene zanimaju isti detalji, kako bi vam mogli pomoci i dati vise detalja..

Kljucna stavka u svemu u konacnici je postotak masnog tkiva, a time naravno i "kriticne" zone u centimetrima, ukoliko opadaju, vjerujem da ste na dobrom putu. 

Iako mi je iskreno, bez obzira na sve (ukoliko ste na rezimu vec sest mjeseci), premali pad u kg. bez obzira na okolnosti, no mozda se ipak varam, sto ce potvrdit upravo ovo sto je Gym_girl pitala, a to su mjere, i nacin na koji se hranite trenutno? =)

Jer ako su to dvocifrene "cm" brojke primarno u "mid sectionu", gotovo je sigurno da radite veoma dobar posao.

Pozdrav

Pozdrav,

zahvaljujem na odogovoru.Moram navesti da sam svojih 20.godina imao preko 100.kg i to mi je bilo normalno.
Cijeli život sam u nekom sportu(košarka,rukomet,trčanje,tenis i sada teretana).U najtežoj fazi sam imao 125.kg tako da mi sada fit.U početku rada sa trenerom nisam se redovito držao plana prehrana i to je iza mene.I meni se čini da je ovo premali gubitak kila.Sala imam sve manje,imam dojam da bi sa 105.kg izledao savršeno.Pogledajte mjere koje sam posalo i što sam jeo.Voljan sam i platiti za dobre savjete i prehranu koja je funkcionalna.


Edited by Gym_girl - 31 Ožujak 2018 at 11:59
Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Ožujak 2018 at 21:23
Oukej, 

sada imamo vise detalja svakako..Smile
Pa ajmo nekim redom iz toga sto imamo!

Ne budem klasicno "qutoeao", vec ovako kopirao dijelove posta i odg. redom, da ne ispadne predugacko.

"Trener mi je objasno i jasno mi je to da se salo topi i da je lakše od mišićne mase pa se sada to kod mene ne vidi na vagi.Radim uredski posao i kretanje je praktično zanemarivo."
-> 
Stoji sto je trener rekao! Vise misica u pravilu znaci i veca potreba za kalorijama, sto bi u prijevodu znacilo i vise hrane.. a dugorocni/ultimativni cilj uvijek bi nekako bio, vise misica, manje masnog tkiva i sa time u kombo dovoljno hrane da takav izgleda mozemo odrzavat bez previse "mucenja".

"Također ne mogu reći da sam se točno držao propisanog jelovnika.On mi je poslao jelovnik kojeg se nisam mogao držati.Svako jutro 5.jaja nema šanse da pojedem pa smo uveli modifikacije.U pravilu čini mi se da da mu prehrana možda nije jača strana ili sam ja previše očekivao.Rijetko i priča o tome samnom i mislim otići 01.04.od njega.Na početku sam bio u keto režimu,a kasnije smo uveli i UH.Svakodnevno popijem litru zelenog čaja sa koprivom+2.litre vode ili bolero soka koji nema kalorija,ujutro uzmem multivitamin i navečer prije spavanja.Snage stvarno imam i svaki trening odradim 110%,a znam i sam otići aerobno raditi u dane kad nemam trening,a sada kad dođe ljepše vrijeme ubacujem bicikliranje vani"
->
Ako se niste drzali jelovnika, a bio je koncepiran sa nizom kalorijskom vrijednosti od ovoga sto trenutno jedete, to bi bio odgovor zasto niste isli dolje vise/brze sa kg/cm. ali, ako sam dobro shvatio i ove dodatne izmjene je radio trener, ili nije?

Iskreno da kazem, opcenito ne volim planove prehrane pisane od a do z u detalje (na sat), jer da smo roboti i samo zivimo za bb. ajde nekako bi ispratili sve u detalj. Za to covjek stvarno treba biti opsesivan i maksimalno posvecen u danu, sto po pitanju jedenja i tempiranja obroka, sto po pitanju pripreme hrane.. a to normalan covjek nije, niti treba da bude! U konacnici takav rezim iz mog iskustva, u 99% slucajeva vodi do ranijeg ili kasnije "pucanja" i vracanja na stare navike.. pod normalan dakako mislim na covjeka koji ima zivot i normalne dnevne obaveze kraj teretane i pripremanja hrane (posao, obitelj, socijalni zivot, prijatelje, itd.) i koji jednostavno ne zivi od toga i za to samo da bi izgledao dobro, niti mu je to prece od nekih drugih stvari u zivotu.

Sto se tice Prehrane, nije mi jasan dio oko ugljikohidrata samo, ovo bi trebao biti neki modificirani "low carb" ili?
Jer vidim da su ugljici na minimumu, odnosno da im je porijeklo koji dan iz minimum voca, a koji dan iz krumpira..
da li je taj krumpir u dane treninga, a voce u off dane ili?

Vezano za prehranu opcenito, i zapravo price oko samog gubljenja masnog tkiva/kilaze..
ako je cilj da se jace silazi dolje, jednostavno je potrebno kreirati jaci kalorijski deficit, hoce li to biti kroz hranu ili dodatnu ciljanu aktivnost, tijelu je zapravo u konacnici manje bitno. Ono zna da ima previse, premalo, ili pak naposljetku "taman" energije.
 
E sad sto ce tijelo samo "gubit" kada mi kreiramo deficit, veca je fantastika i postavlja se pitanje kvalitete samih namirnica u tim ukupnim "dnevnim/tjednim kalorijama", kakav se trening odraduje itd... 

Medjutim ono sto ja ljudima stalno govorim, ne postoji hrana na kojoj se kg. ne mogu gubit. Mozemo radit dijetu na Twice sladoledu solo, i veoma efektivno gubit kilograme ako smo ispuniili bitan uslov, kcal deficit.. Na stranu citava prica sto ce se zbivat sa tijelom, kako cemo se osjecat i sto cemo u konacnici zapravo gubit na toj vagi u vidu "brojki".. =)

Sto se tice before/after rezultata, neupitno je (makar u gornjem dijelu), da ste dobili na misicnoj masi, sto govore naravno same brojke, bez slika koje bi bile najbolje mjerilo svakako..

Na odgovor po pitanju gubitka masnog tkiva, struka, kukova i same kilaze koju navodite kao nekakav cilj, svakako da je moglo i bolje. Odnosno da se u periodu od sest mjeseci mogao skinuti jos koji centimetar bez problema, i dostici ta nekakva ciljana kilaza/izgled u konacnici.

Meni se nekako cini da je ovdje nastao problem u samom nesporazumu, ili jasan cilj nije bio definiran i dogovoren u pocetku suradnje..
Jer izgleda je trener bio vise fokusiran na dobijanje misicne mase i eventualni lagani suficit (bar tako izgleda, da ga je pokusao kreirat sa dodavanjem hrane), a vi ste s druge strane htijeli ici u konta smjeru, pa je to nekako bilo povuci potegni na pola puta. :D
Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
Hrust View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Rujan 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 16
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hrust Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Ožujak 2018 at 21:44
Zahvaljujem na odgovoru.Citiram i ja vaše posteve-novi sam ovdje i hvala na razumijevanju.
 
Ako se niste drzali jelovnika, a bio je koncepiran sa nizom kalorijskom vrijednosti od ovoga sto trenutno jedete, to bi bio odgovor zasto niste isli dolje vise/brze sa kg/cm. ali, ako sam dobro shvatio i ove dodatne izmjene je radio trener, ili nije?
Da,smatram da se nisam dovoljno držao plana,bilo je tu i slatkih namirnica i alkohola.Dodatne izmjene sam napravio ja u nekom dogovoru s njim.On je jedino jošš dodao 50.grama gauda sira dva puta dnevno.Čini mi se da on nije toliko posvečen mojoj prehrani pogotovo kad je vidio da u početku brljavim.Nisam od onih tipova koji će lagati i govoriti da se držim prehrane,a to nije tako.

Iskreno da kazem, opcenito ne volim planove prehrane pisane od a do z u detalje (na sat),
Nije mi nigdje naveden plan od a do z ni vrijeme...pokušavam da to bude otprilike podjednako...

Sto se tice Prehrane, nije mi jasan dio oko ugljikohidrata samo, ovo bi trebao biti neki modificirani "low carb" ili?
Jer vidim da su ugljici na minimumu, odnosno da im je porijeklo koji dan iz minimum voca, a koji dan iz krumpira..
da li je taj krumpir u dane treninga, a voce u off dane ili?
Iskreno ne znam,...to i  nije tako bilo u planu.To sam jeo tada.Plan je da nešto UH pojedem prije treninga i nešto poslje,a ostalo koncentracija na proteine i masti.

ako je cilj da se jace silazi dolje, jednostavno je potrebno kreirati jaci kalorijski deficit, hoce li to biti kroz hranu ili dodatnu ciljanu aktivnost, tijelu je zapravo u konacnici manje bitno. Ono zna da ima previse, premalo, ili pak naposljetku "taman" energije.
Kod mene je sigurno trening odličan,problem je očito u hrani

Meni se nekako cini da je ovdje nastao problem u samom nesporazumu, ili jasan cilj nije bio definiran i dogovoren u pocetku suradnje..
Jer izgleda je trener bio vise fokusiran na dobijanje misicne mase i eventualni lagani suficit (bar tako izgleda, da ga je pokusao kreirat sa dodavanjem hrane), a vi ste s druge strane htijeli ici u konta smjeru, pa je to nekako bilo povuci potegni na pola puta. :D
Cilj je bio ojačati cijelo tjelo,pogotovo leđa koja su bila u jako lošem stanju(nisam mogao napraviti 1.sklek) i skinuti desetak kila.Možda je sada vrijeme za skidanje kila uz skroz pravilnu prehranu?

Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Ožujak 2018 at 09:56
Da,smatram da se nisam dovoljno držao plana,bilo je tu i slatkih namirnica i alkohola.Dodatne izmjene sam napravio ja u nekom dogovoru s njim.On je jedino jošš dodao 50.grama gauda sira dva puta dnevno.Čini mi se da on nije toliko posvečen mojoj prehrani pogotovo kad je vidio da u početku brljavim.Nisam od onih tipova koji će lagati i govoriti da se držim prehrane,a to nije tako.
Tu je vjeroj. nastavio onda citav spor, jer jednost. sama matemika nije stimala zbog "dodatnog" unosa.
Lagat ni nema smisla, pogotovo u suradnji sa nekim.. Kako se kaze, primarno uvijek lazemo sami sebe. :D

Nije mi nigdje naveden plan od a do z ni vrijeme...pokušavam da to bude otprilike podjednako...
Ma mislio sam primarno na kolicinu broj obroka i ovo "vrijeme/tajming" napisano ispred.

Iskreno ne znam,...to i  nije tako bilo u planu.To sam jeo tada.Plan je da nešto UH pojedem prije treninga i nešto poslje,a ostalo koncentracija na proteine i masti.
Kuzim.. I to je bio dobar plan!

Kod mene je sigurno trening odličan,problem je očito u hrani..
Vjerujem.. Ma i kod vecine drugih! Nitko od nas ne moze "pretrenirati" losu prehranu, jednostavo ne ide.
Islo bi eventualno da pola dana provodimo u teretani, sto teoretski i nije moguce.

Cilj je bio ojačati cijelo tjelo,pogotovo leđa koja su bila u jako lošem stanju(nisam mogao napraviti 1.sklek) i skinuti desetak kila.Možda je sada vrijeme za skidanje kila uz skroz pravilnu prehranu?
S obzirom na mjere koje ste napisali gore, vjerujem da bi dobro doslo skidanje masnog tkiva jos na nize, ali u svakom slucaju jednostavna slika "full body" rekla bi puno vise, i bilo bi lakse suditi/savjetovati, sto i kako dalje.
U svakom slucaju, ja vjerujem da je podloga napravljena, sto po pitanju tehnike treninga, sto po pitanju snage!

Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
Sindi30 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Ožujak 2018
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sindi30 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Ožujak 2018 at 01:01
Mozete mi pomoci.Imam 55kg 163cm,ne zelim da smrsam,nego ucvrstim misice.Vozim sobno biciklo zasad.Da li mi predlazete trcanje napolju,il neku drugu aktivnost i da li trebam da povecam proteine u ishrani,ako zelim da istopim masnocu,a ocuvam postojecu tezinu..moja ishrana izgleda ovako: dorucak kafa s mlijekom ,1 isprzeno jaje,malo humusa,2 snite sunke,i trapista,pola kriske hljeba..
uzina-smuti(banana,spinat,malo sjemenki razni,bademi)..
kafa s mlijekom
rucak meso dinstano uz povrce blitva,brokula,salata,1/2 kriske hljeba
vecera 1/2 kriske hljeba,humus,sunka,trapist..nekad mladi kravlji sir..Ako pocnem sad i da trcim,jer bi trebala istopiti masnocu,da li trebam ishranu promjeniti,jesti vise i cega ?..da odrzim 55kg?
Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Ožujak 2018 at 08:09
Originally posted by Sindi30 Sindi30 wrote:

Mozete mi pomoci.Imam 55kg 163cm,ne zelim da smrsam,nego ucvrstim misice.Vozim sobno biciklo zasad.Da li mi predlazete trcanje napolju,il neku drugu aktivnost i da li trebam da povecam proteine u ishrani,ako zelim da istopim masnocu,a ocuvam postojecu tezinu..moja ishrana izgleda ovako: dorucak kafa s mlijekom ,1 isprzeno jaje,malo humusa,2 snite sunke,i trapista,pola kriske hljeba..
uzina-smuti(banana,spinat,malo sjemenki razni,bademi)..
kafa s mlijekom
rucak meso dinstano uz povrce blitva,brokula,salata,1/2 kriske hljeba
vecera 1/2 kriske hljeba,humus,sunka,trapist..nekad mladi kravlji sir..Ako pocnem sad i da trcim,jer bi trebala istopiti masnocu,da li trebam ishranu promjeniti,jesti vise i cega ?..da odrzim 55kg?

Sindi30,

molim te da otvoris svoju zasebnu temu, kako vlasniku sadasnje ne bi spamali u njegovoj.
Tamo ti budemo probali pomoc koliko god mozemo..

S lijeve strane gore pri vrhu imas opciju "New Topic"
I to je ono sto trebas kliknuti da bi kreirala svoju temu ->
https://www.fitness.com.hr/forum/kako-smraviti_forum37.html
Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Ožujak 2018 at 12:18


Hrust, gledajući prema ovom jelovniku, kako si se osjećao prije svakog obroka? Jesi li bio sit ko pas, negdje taman, ili jedva čekao da jedeš? Kako uopće ovakva koncepcija obroka (proteini i masti) utječe na tebe u smislu sitosti i nekog općeg raspoloženja?



6 obroka, razmak između njih 3h....2 mjerice wheya na treningu pa nakon pol ure još 2 mjerice...pa nakon uru 2 šnicle....ko da će sudnji dan pa treba sve nabrzinu izjest Big smile

Da ovdje izbiješ jedan obrok između, već si u deficitu....a ne gubiš puno...

Druga stvar - nije bilo nikakvog dana povećanog unosa UH-a, samo ovo ubacivanje oko treninga? Mada ne vidim ni to....

Meni je ovo nepotrebno natrpavanje....i smatram da se i sa nekim umjerenijim pristupom, prilagođenim tebi Hrust, moglo postići više - a što je najbitnije, postići to da se toga što usvojiš držiš duže vrijeme.


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Hrust View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Rujan 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 16
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hrust Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Ožujak 2018 at 19:19
@Gym_girl
Hvala ti na postu.Prije svakog obroka osječao sam se taman,a recimo wheya mi je bilo previše.
Opće raspoloženje mi je ok jedino sam posezao povremeno za slatkišima i u tom smislu se ni nisam držao dogovorenog plana prehrane.Ako dođem na trening,a da nisam pojeo nešto bilo mi je slabo jer većinom smo radili vježbe snage,a kasnije na moj zahtjev uveli i kružne treninge.
I meni to sve djeluje previše i nema mi neke logike pa sam se i javio na forum.
Rećeno mi je da moram povečati unos da bi mi se metabolizam ubrzao.Povečanog unosa UH nije bilo.

I ja tragam za normalnim jelovnikom kojeg mogu usvojiti.
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Travanj 2018 at 02:56
Hrust, mislim slično kao i gymka, a koncentracija 4 mjerice proteina oko treninga je besmislena, bolje je rasporediti po cijelom danu, tako će i bolje stimulirati sintezu proteina. Drugo, pojma nemam kako si se hranio prije, i kolika je ovo promjena u tvojoj prehrani od kad si počeo raditi sa trenerom. Slatko, šećere i slične prazne kalorije osim cijelog voća i ostalih složenih ugljikohidrata izbjegavaj što više, ako si ljubitelj i kruha možeš neki bolji-kvalitetniji ukomponirati u svoj deficit. I meni su danas doneli 5-6 vrsta torti, jedva sam ih zamolio da to vrate jer sad ne jedem slatko, izgubio sam 5Kg u 2 tjedna, a još trebam cca 4 za slijedeća 2 tjedna, uz minimalan gubitak mišićne mase, mjerim sa multifrekventnim BIA analizatorom svaka 4 dana. Za kontrolu hrane i potrebe, BMR tj RMR a i TDEE, nemoj se držati raznih formula i izračuna, možeš samo krenuti od njih pa promijeniti kalorije ukoliko ne ide u dobrom smjeru. Izračuni tj interindividualne razlike griješe i preko 30%, čak i kod ljudi iste životne dobi i razdiobe lean mass - fat mass. A da ti je netko za opisani režim prehrane rekao da povećaš kako bi ubrzao metabolizam, to je glupost. Većina trenera u HR( i možda 90%) veoma malo zna o prehrani i fiziološko-biokemijskim procesima koje promjene u prehrani izazivaju, poznajem sve najbolje, pa znam dobro da ostali znaju još puno manje. Za razliku od Cele111(sory Cele ovaj put) i ne mislim da trener radi dobar posao, za tvoj cij 5 serija po 5 ponavljanja nije baš optimalan, a za 6 mjeseci si već sigurno došao do brze neurološke adaptacije mišića i snage, to će se usporiti, a ako sam dobro shvatio snaga ti u ovom času i nije cilj. Aerobni trening tj kondicija ti je potreban da bi bolje radio trening za hipertrofiju i sagorjevanje masnoća. Bolja kondicija, znači brži oporavak među serijama, veći volumen treninge za isto vrijeme, pa dolaze i bolji rezultati. Ako imaš vremena, u dane netreninga odi na sljeme i natrag, ili 3-4 sata po "dobroj" stazi, još ti i svoje cucke posudim, vjeruj - mjereno je- , tih 4 sata planinarenja sagori više kalorija nego rezistentni trening, a ako voliš prirodu još se i regeneriraš usput. Ja obično idem od šestina pa kraljičin zdenac... za cca 4-5 sati ukupno tamo i natrag, usput par puta radio sklekove i zgibove na drveću, jedna takva tura za mene je cca 2500 kalorija, i uz normalnu prehranu već sam u ogromnom deficitu. Jasno da ne treba prelaziti granice svojih mogućnosti, jer onda dolazi kontraefekt i kortizol... Za prehranu, meni osobno je najjednostavnije hrana sa niskom gustoćom kalorija, ona koja je tebi ukusna da ne bude mučenje nego zadovoljstvo. Ja osobno ujutro samo shake 2 cikle-mrkva-šumsko voće-zobene i whey hidrolizat(zobene vežu na sebe dio masnoća i idu u stolicu umjesto da se opet apsorbiraju) za ručak roastbeef sa rikulom i pola lepinje koji je sad na akciji u batak grillu a večera mi je neka juha od mesa i povrća,+ kriška kruha sa nekim ljutkastim sirom. Svaku od tih hrana volim, pa stoga uopće ni ne primjećujem da sam na dijetnom režimu, izbjegavam i orašaste pa mi je po potrebi međuobrok voće, jabuka kiwi ili naranča-mandarine-šipak. Računam da ću na cca 10 izgubljenih kilograma izgubiti cca 1.5-2% mišićne mase izgubiti, što se vrlo lako vrati vježbanjem i promjenom prehrane. Umjesto sljemena, možeš ubaciti malo brže hodanje od kuće do posla ako je udaljenost zadovoljavajuća. Jasno, zna se dogoditi da nekad ne dođem do svojih namirnica i pretjeram sa nečim drugim, ali sam onda slijedeći dan na režimu posta do popodne, i veoma pazim što ću poslije posta pojesti, prvo neki shake cikla ili zeleno povrće+whey hidr., pa onda kuhano meso ili riba sa salatom i šnita kruha. No svi smo različiti, bitno je da ti voliš tu "niskokaloričnu" hranu koju jedeš i uživaš, ja sam neki dan poslije posta uživao u ljutom tatarskom bifteku, prepečenac putar i povrće. Metabolizam držim visoko tako da svakih cca sat vremena ili kad mogu napravim par vježbica, sklekovi, iskoraci, čučanj sa skokom i slično, a doma svakih cca sat vremena 3-5 minuta sa kettlebellima. Počni od jutra prije nego što ideš na posao, a dobro je i kod kuće nastaviti. Nije uopće teško, samo treba malo discipline. Ako u dvorani imaš multifrekventni BIA, izmjeri jednom tjedno, pa se vidi u kojem smjeru ideš pa korigiraš. Koliko god je i taj BIA nesavršen, znatno je precizniji od mjerenja kaliperom za koji visceralne masnoće ne postoje. Meni bi ovo trebalo ići sporije nego tebi jer sam još i dvadeset godina stariji, ali ipak ide sasvim dobro za sad. Ako ne skinem 10kg za 4 tjedna, bit ću razočaran, uzeti tjedan pauze, i ponoviti režim 2 tjedna. Ipak je lakše stvoriti veliki deficit sa puno kretanja nego gladovanjem. Sorry ako zvuči malo smušeno, pesi me prekidaju svako malo :)
Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Travanj 2018 at 07:11
@iver

Pozdrav, nisam shvatio u kojem kontekstu si me spomenuo uopce.. :)

Nevezano za temu od Hrusta, 
Jer smo davno zakljucili da je trening, a i sami pristup daleko od onoga sto bi bilo optimalno u skladu sa njegovim ciljevima.. Ne kazem da trener ne zna sto radi, ili da je njegov princip rada pogresan.
Samo kazem da pristup NIJE adekvatno usmjeren onomu sto se zeli postic u ovoj situaciji.

Ono sto mi je poprilicno zapelo za oko jest tvoja konstatacija da ces u ukupnih 4tjedna izgubit ako sam dobro shvatio 10kg uz gubitak misicne mase 1.5-2% sto mi btw. kroz ciklus od pomno isplaniranih 15-20tj. uz progressive overload i vrhunsku prehranu, za naturalnog vjezbaca zvuci kao "science fiction". :)

Pod uslovom naravno da:
1. To nije netko tko je nekoc nosio mnogo vecu misicnu masu, i jednostavno se zapustio (propao misicnom masom), bez treninga i adekvatne prehrane.
2. Nije rijec o nekakvom apsolutno pocetniku kojem je prehrana bila katastrofalna i sa treningom se susreo nije.
3. Jer rijec o naturalnom vjezbacu.

Ako je u ovom slucaju rijec o "vracanju" stare misicne mase, i muscle memory, jos nekako ajde..
S time da ne vidim ukljucen nikakav trening hipertrofije koji bi to ukljucivao?
Kakav je plan nakon skidanja tih 10kg. da bi rezultat odrzao, jer vjerujem da sada udaras poprilicno ekstremni rezim u prehrani i treningu?

Nemoj me krivo shvatit,, ne bi me cudilo da ovo citam od nekog prosjecnog "dijetaša" ili kako vec da ga nazovem,
jer mi je ishod iz ovoga u konacnici veoma poznat, i ono s cime se susrece 99% ljudi na "fad" dijetama, ode deset kg. napravimo nevjeroj. stres na tijelo, pobrckamo hormone = vratimo izgubljeno u iduca cetiri tjedna (yo-yo).
I tako u zacarani krug s kojim se bore mnogi ljudi na dijetama.. 

Sto u konacnici uvijek vodi:
1. Vjecnim dijetama kojima nema kraja.
2. Ne postizanju odrzivih ciljeva i izgleda koji zelimo.

To je jednostavno realnost koja nas okruzuje..
Za ljude koje znam da su radili "dijete" prije deset godina (iliti oduvijek), rade ih i dan danas..
A polaziste im je uglavnom gore, ili isto kao sto je bilo prije deset ili vise godina. :)

Mene interesira na koji nacin matematicki budes kreirao prosjecni dnevni deficit od 2750kcal?
10kg sala = ~77000kcal/28dana.
I kako si dobio izracun da ces izgubit 1.5-2% misica u tom ciklusu?

Moja perspektiva skidanja 10kg u 4tj. i da li je moguce? Apsolutno jest, na ustrp necega sto nema kcal vrijednost (voda) + na ustrp necega sto ima manju kcal vrijednost od sala i ono sto gubi velika vecina ljudi jer je zapravo jednostavnije = misic + salo.

Da li je moguce skinut 10kg "masnog tkiva" u 4tj. uz savrsene uslove, ako izuzmemo gornje slucajeve (pocetnik, zapusteni stari vjezbac)? Apsolutno smatram da NE. Cisto zato sto mi to zalaze zdravi razum, matematika i naravno provodivost u praksu..

Pa me eto stvarno zanima tvoja perspektiva i sto se krije iza navedenoga..

Pozdrav svima,
i svako dobro povodom Uskrsa (svima koji slave).Thumbs Up

Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.