New Posts New Posts RSS Feed - Može nutricionisti???
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Može nutricionisti???

 Post Reply Post Reply
Author
rajko1986 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Listopad 2010
Status: Offline
Points: 12
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rajko1986 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Može nutricionisti???
    Posted: 19 Travanj 2015 at 09:03
Narode pozdrav.
želio bih ovdje postaviti svoj novi planirani režim prehrane i pozvati stručnu javnost ovog bloga da mi malo pomogne.
Naime uvijek isti problemi s kilama koje ja rješavam naravno kampanjski. Prošle godine postao sam svjestan svoje debljine i odlučio tomu stati na kraj. Koristeći radikalne promjene u prehrani i kombinirajući treninge u teretani, skinuo sam u prvom navratu od 4-7 mjeseca 26kg, a u drugom naletu u 11. mjesecu još nekih 12 kg. no naravno vraćao sam ja to gore dole i ukupan score za prošlu godinu je 30kg u minusu. Naravno zadovoljan sam ja al sam vratio opet nekih 13-14 natrag. E sad želja mi je ponovno skinuti ti 13-14 i još jedno 10 tak dodatnih. I probao sam na svoj način ali nešto se poremetilo. Tako bih je Vama ovdje sada napisao otprilike svoj plan prehrane pa da mi netko od stručne javnosti, nutricionista i ljudi koji znaju malo više o stvarnim potrebama organizma.
Inače imam 193cm visine, i 131 kg.

Plan prehrane:
doručak:
1 šnita raženog kruha iz pekača 4mm+ sbc sirni namaz i 1/2 šnite+ džem šljive bez šećera, 1 kuhano jaje, pola grejpa crvenog, i 1,2dcl kefir 0,9%mm sa suhim šljivama, zobenim pahuljicama, svježe mljevenim lan sjemenkama i malo kakaa.

međuobrok1: 1 veća banana ili kruška ili kakao
međuobrok2: Eva haringe u umaku od rajčice 160 grama konzerva ili kruška ili jabuka ili naranča, ili whey proteini ako idem u teretanu

ručak: Pureći ćevapi; kuhana pileća prsa; losos; oslić na lešo; pureći kotleti i dr. + prilog ili bez: 200gr mrkve: brokule: karfiol: prokulice itd.

međuobrok3: mandarina ili tako nešto ali samo ako me uhvati želja da nešto pojedem. (ako inem u teretanu uzimam whey u ovom obroku i jedem ga prije ručka)

večera: Eva haringe u umaku od rajčice 160 grama konzerva; pistacije cca 50gr; bademi; orasi; posni sir; krastavac ili paprika itd i pola gejpa

Svaki obrok jedem u razmacima 3-4 sata od doručka koji jedem čim se probudim.

Piće: Voda obična i mineralna, mineralna s okusom i jedan sok od crnog ribizla na dan

plan treninga:
treninzi kreću od drugog tjedna nakon početka promjene prehrane

pon.
10min traka
benc + biceps buc. 5*15
kosi b i hammer 4*15
10min traka
presa prsa i bic šip 3*15
pectoral i bic sajl 4*15
10min bike
razvl buč i sc.kl.šip 3*15
kosi trb i kontrakc.
10min traka

sri.
10min traka
T-šipka i pot. šip. S čela 5*15
lat str.opružanje s. 5*15
10min traka
vesl. I opr. Konop 4*15
lat.pr.uski i pot.sajl.s čela 4*15
10min bike
lat pr.šir i kontrakcije 4*15
kosi trb 3*
10min traka

pet.
10min traka
ektenzija i fleksija 5*15
addu i abdu 4*15
10min traka
legg press i milit. press 4*15
MDRN i rameni pot buč 3*15
10min bike
odruč. Buč. I slijeganje 4*15
povl. do brade i kontrakc. 3*15
10min traka

utorak i četvrtak odmor od teretane + 4-5 dana šetnje navečer 8-10-12km (hhh husky)+ jedan dan u vikendu vožnja biciklom bar sat vremena.

Eto uglavnom to je to. Treninzi u teretani se mogu korigirati obzirom na količinu serija ali samo u prvim super serijama ito samo u početku programa. nakom mjesec, mjesec i po treningu dodajem i druga dva dana u teretani, al o tome kasnije.

pozdrav
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Travanj 2015 at 21:50
Iako je ovdje nepopularna tema, mislim da bi ti koristila LCHF prehrana. Nešto u tvojoj standardnoj prehrani nije u redu kad se možeš tako brzo udebljati.
Back to Top
rajko1986 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Listopad 2010
Status: Offline
Points: 12
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rajko1986 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Travanj 2015 at 23:14
nije stvar prehrane šta se udebljam. Stvar je što su oči gladne. Kad donesem odluku to je takav režim na određeni rok, no nakon toga ko kad pesa pustiš s lanca. Nemoš se čovjek svega udovoljit, gladan sit samo trpam, kao lopatom. No ajde ovaj put ću pametnije, zato i idem na ovu proširenu prehranu, i još samo kad bi znao je li ista ok i da sam pokrio sve dnevne minimalne potrebe
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Travanj 2015 at 08:17
Lega, posudi par naočala od Saše Matića pa nek oči zaborave na ono što vide. Dnevne minimalne potrebe makro i mirkonutrijenata su ti najmanji problem. Pronađi dugoročno održivu prehranu, nešto od čeg se nećeš debljati i ništa bitno ti pri tome neće nedostajati. Imaš 29 godina, garancija na originalne dijelove je pri kraju, ako ne dovedeš to u red, višak kilograma može postati daleko ozbiljniji problem od estetike ili manje pokretnosti. Tlak, šećer, srce, to je tek šlag na torti metaboličkog sindroma. I to nije sve, dodaj još koji tumor ili karcinom uzrokovan debljinom i game over.

Budi zahvalan što si još uvijek zdrav i da imaš mogućnost da korigiraš tjelesnu težinu fizičkom aktivnošću. Sredi prehranu dok ne bude kasno. Kad se razboliš nećeš raditi što želiš već što smiješ.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.