New Posts New Posts RSS Feed - nabrijana
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

nabrijana

 Post Reply Post Reply
Author
fit4life View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fit4life Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: nabrijana
    Posted: 16 Kolovoz 2014 at 14:30
E ovako, evo vec 15 dan sam clan teretane i totalno sam se ufurala u to da do Bozica budem....aviJon, sto bi se reklo Visoka sam 166cm i teska 63kg... onako nisam ni zadovoljna a ni nezadovoljna svojim izgledom, no zelim zategnuti noge i podici straznjicu i naravno rijesiit se slaufica na stomaku 3-5 puta tjedno radim kruzni trening kojim postepeno radim sve dijelove tijela..i radim na steperu i orbitreku..eeee sadaa nekakvi savjeti i to ..bila bih zahvalna...btw. Novi sam clan i foruma
Back to Top
pomalo_stari View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Sijecanj 2014
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 65
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pomalo_stari Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Kolovoz 2014 at 21:10
zategnut noge i podić stražnjicu? -------------------------------------------------------> SQUAT!!!!!
?Pain is temporary. It may last a minute, or an hour, or a day, or a year, but eventually it will subside and something else will take its place. If I quit, however, it lasts forever.?
Back to Top
fit4life View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fit4life Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Kolovoz 2014 at 12:26
squat, squat, squat :D ..radim sa tegom od deset kila, ne znam kako se ti cucnjevi zovu :P uglavnom doradim ih 40-ak..i iskorak isto tako, sa dva tega od po 5 kila ....trebalp bi biti ucinka???
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Kolovoz 2014 at 08:18
Kako bi mi znali jel bi trebalo imati ako ne znaš ni kako se vježba zove LOLLOL

Ne znamo kako ćeš reagirati kao i ti..imaš 15 dana sttaža u teretani...treba ti najmanje par mjeseci da skontaš neke promjene i kako reagiraš..no milsim kao i veččina da su ti isforsirani i pretrpani treninzi i serije koje idu do beskonačnosti :P

Dali imaš nekakvoga trenera tamo?
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
fit4life View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fit4life Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Kolovoz 2014 at 14:59
Salim se ja malo znam da su potrebni mjeseci, a to sto ne znam kako se koja vjezba zove...cekaj malo, ipak 15dana treniram, a nikad prije nista nisam imam trenericu koja radi 3 puta tjedno sa mnom..ostale dane sama vjezbam i nisu iforsirani treninzi, taman su da se dobro osjecam poslije njih
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Kolovoz 2014 at 18:02
eeeee super onda...samo pazi na intezitet i ne forsiraj hit tolijo...na mobu sam pa sam malo ne sposoban za pisati hahate
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Kolovoz 2014 at 12:47
Originally posted by fit4life fit4life wrote:

squat, squat, squat :D ..radim sa tegom od deset kila, ne znam kako se ti cucnjevi zovu :P uglavnom doradim ih 40-ak..i iskorak isto tako, sa dva tega od po 5 kila ....trebalp bi biti ucinka???


Uzmi 20 kg pa probaj s tim Tongue

Previše ponavljanja - digni intenzitet rada i ubaci dobre vježbice za taj dio - razne varijante čučnjeva, iskoraka, mrtvih dizanja. Bez 200 ponavljanja svega Smile Naravno, forma prije svega. 

Vodi li te netko?
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Morrighan View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 05 Svibanj 2010
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 1020
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Morrighan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Kolovoz 2014 at 14:35
Iskreno ako ti uspes da uradis cucanj sa 10 kg i uradis ih 40 komada a pritom si nova u teretani i vezbama onda ti forma ili nacin izvodenja sigurno nisu pravilna... Pocetnici urade po 10 cucnjeva bez ikakvog opterecenja pa ih odvale noge i dupe od pecenja...Tako da preispitaj formu i mozda ipak prvo da radis bez tezina da uspostavis mind-body connection :D Iskreno 40 ponavljanja nema nikakvu poentu osim ako neces da gradis neku brutalnu izdrzljivost, a ni tad ni ne treba :D

Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Kolovoz 2014 at 15:05
Zašto misliš da je ne moguće ... nisu svi početnici isti :P Evo primjer po mom bratu vidim... ja kao početnik i pubertetlija nisam mogao 1 napraviti... moj brat ih je ispucao 20... 

Moj deadlift početak je bio 40 kg.. on 10 godina mlađi 6 puta digne 40 kila...  :P


Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
White_Insane View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 07 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1065
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote White_Insane Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Kolovoz 2014 at 00:22
ovisi od osobe do osobe, recimo evo prije 2tj. frend je počeo trenirat samnom jer bi kao htio malo se dovest u red.
nakon običnih čučnjeva bez opetrećenja, i običnog čučenja (čučni i budi u čučnju koliko god možeš njegov rekord? 25sek). znači blago rečeno nije mogao čučnut do kraja, umro je i sve ga je peklo.
moja sestra koja u životu nije mjesec dana nešto vježbala, može čučat 10+min. može u šutu sada odradit 100+ čučnjeva

tako da zašto nebi ova cura sa 10kila mogla tako nešto odradit?  ne budimo stereotipni.
možda stvarno radi nepravilno (bez videa ne možemo zaključivati).
al ako je odradila 40x pa neka drugi puta odradi opet 40x sa 5kila više. napredak će doć.
Life is a journey full of adventures !!
Back to Top
Morrighan View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 05 Svibanj 2010
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 1020
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Morrighan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Kolovoz 2014 at 00:53
Skepticna sam cisto zbog dosta iskustva sa mnogim ljudima kada je treniranje u pitanju i po posmatranju pocetnika i njihovih reakcija na trening pa cak i reakcije ljudi koji nesto treniraju na samu promenu vezbi i izbacivanja iz nekog njihovog koloseka... Takodje znam po sebi, noge treniram godinama najvise, svasta mogu da izdrze, cucnjeva i iskoraka sam izvrtela u milion varijanti, intenziteta, raznih ponavljanja, mogu svasta da izdrze (pritom sam i prirodni mezo) ali cucanj sa 10 kila vec nije mala stvar, pogotovo ako ih drzis pored glave da ti onako fino puknu ramena pocne to vec brzo da pecka, i to ne samo noge, vec dupe, donja ledja i ruke zesce rade, da ne pricam o zadnjoj lozi koja je vecini ljudi koji cak i nesto treniraju jako nerazvijena i slaba jer svi kompenzuju kvadricepsom i misicima prednjeg buta - naravno pod pravilnim izvodjenjem, ako nabacas brzinu gde ces da imas i momentum tj inerciju i ako ti je samo spustanje u cucanj brzo i nekontrolisano tako svako moze da uradi po 100 komada bilo da je pocetnik ili podmakli rekreativac. Samo zelim reci da 40 ponavljanja nema mnogo smisla osim ako ne radis na izdrzljivosti sto u principu treba samo profesionalnim sportistima i atletama, i onome ko to jos zeli ali u pogledu estetike nece mnogo napraviti, zapravo moze napraviti isto kao i nesto drugo sto oduzima dvostruko manje vremena... Nekako verujem da svako hoce rezultate za sto kraci trening, ja bih se ubila da moram da radim 40 cucnjeva pa to je ubistvo za mozak, osim ako nije varijanta evo ti minut pa uradi koliko mozes :D Ja bih pre umesto tih 40 cucnjeva ubacila neku zescu pliometriju pa da vidimo kako ce ta brojka da se prepolovi a nogice da se oblikuju za duplo manje vremena :D

Naravno ja kazem i ogradjujem se da je to moje iskustvo i ono sto sam ja primetila kod ljudi i treniranja, ne kazem da je to tacno, samo licno mislim da je broj ljudi koji imaju takav misicni kapacitet na pocetku treniranja daaaaleko u manjini i da su pre izuzetci nego pravila, pogotovo zene koje nikad nista nisu trenirale i jednostavno nemaju prirodnu snagu, muskulaturu ni hormone na njihovoj strani...I da nijednoj pocetnici nije potrebno da radi 40 ponavljanja bilo koje vezbe :D
Back to Top
White_Insane View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 07 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1065
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote White_Insane Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Kolovoz 2014 at 01:14
Ja te u potpunosti shvaćam, al treba imati široke obzore prema drugim ljudima.
Po sebi gledam najviše, recimo pošto sam flexibilan, radim sve, od bodyweighta, yoge, olimpijskih, balansa, capoeire, udaranje vreće, tehnike kretanja, mobilnosti, heavy utezi, kettlebell....svega.

Kad mi netko kaže da ne može recimo čučnut i odmorit u čučnju par minuta su mi nepojmljive stvari.
Ili recimo imam jednu frendicu, radi snagu, ima 17god, čučne sa 100kila što ni neki dečki ne mogu. Diže utege, sve fino radi, planira na powerlifting natjecanje kroz neko vrijeme. Znači znam da je jaka.

Pitam je da napravi stoj. broj.1. strah...bez obzira što je držim.  2. neflexibilnost ramena 3. mala izdržljivost....mislim lijepo cura je jaka, al po meni nije dovoljno?

Ja gledam više onako "funkcijski" ako imaš xy kila, možeš dignut xy kila, izgledaš kao sa naslovnice, a ne možeš full squatat ili napraviti stoj, čemu ti služi tijelo? za pomaknut taj uteg i biti oku ugodan? ....takvo tijelo iako je oku lijepo, meni je ružno jer je nefunkcionalno i raspalao bi se izvan svojih savršenih rutina. Al dobro to je moja filozofija hehe
Life is a journey full of adventures !!
Back to Top
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Kolovoz 2014 at 10:49
Originally posted by White_Insane White_Insane wrote:

ovisi od osobe do osobe, recimo evo prije 2tj. frend je počeo trenirat samnom jer bi kao htio malo se dovest u red.
nakon običnih čučnjeva bez opetrećenja, i običnog čučenja (čučni i budi u čučnju koliko god možeš njegov rekord? 25sek). znači blago rečeno nije mogao čučnut do kraja, umro je i sve ga je peklo.
moja sestra koja u životu nije mjesec dana nešto vježbala, može čučat 10+min. može u šutu sada odradit 100+ čučnjeva

nisam valjda samo ja skuzila da zenama prirodnije lezi cucanj? da su u cucnju cesto jace od muskih i da mogu cucnuti dublje?(pricam o prvoj fazi, kad se tek krece). tu su jos fleksibilniji zenski kukovi i svasta nesto. ipak, ja ne bi savjetovala tovarenje prevelike kilaze dok se ne nauci tehnika dobro.

osobno, jako volim cucnjeve i tos ve varijante, uvijek su mi dobro isli, za razliku od npr sklekova, o zgibovima da ne pricam. dakle, tipicno sve za zenski spol (nije pravilo ali je cesto). moj suprug sklekove radi bez problema, ali nema sanse da cucne kak treba, ja obrnuto.


Edited by bejb - 28 Kolovoz 2014 at 10:52
Back to Top
White_Insane View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 07 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1065
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote White_Insane Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Kolovoz 2014 at 11:42
muško-žensko ima veze
nisam na to ciljao, ciljao sam na to što je on totalno zakržljao i zapustio se, jer kad ti muško dođe na trening a sa poda ne može fizički podignut dve bučice od 15kila znaš koliko je sati.
Life is a journey full of adventures !!
Back to Top
fit4life View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fit4life Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Kolovoz 2014 at 23:27
uuu sta ste vi svasta napisali :) uglavnom, kaze meni moja trenerica da sam cudo..s obzirom da prije nisam trenirala da sam dosta izdrzljiva..i SVE, ponavljam SVE, radim sto je pravilnije moguce..uvijek me netko nadgleda..dobro, nisam ja sada vama tu napisala svoj cijeli trening, i ovih 40 cucnjeva, ne znam ni ja, ali cudo sam :D hvala vam sto mi dajete motivaciju, bar neki...mislila sam da sam totalni antitalent za bilo kakav fizicki napor, ali ocigledno nisam
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Kolovoz 2014 at 08:17
Čudo moje svaka čast :))) Samo pimplaj te utege! :) I ako imaš trenericu ona treba znati što trebaš što en za svoju genetiku.
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.