New Posts New Posts RSS Feed - Neki savjet za nas jadnike bez štitnjače
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Neki savjet za nas jadnike bez štitnjače

 Post Reply Post Reply
Author
Radioatkivna View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Veljaca 2015
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Radioatkivna Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Neki savjet za nas jadnike bez štitnjače
    Posted: 17 Veljaca 2015 at 14:39
I tako... Eto me tu jer želim malo mijenjati svoj izgled, kojim sam bila zadovoljna do prije 2 godine - do operacije štitnjače. Od tada sam sa 66 kg došla na 73. S visinom 162 (ja mislim, možda je centimetar-dva viša). Prvu godinu sam to krivila na dozu hormona koje uzimam, pa rekoh dok se to ne regulira na dovoljno visoku razinu možda ću se i debljati. Nakon dvije godine, jasno mi je da nije baš sve isto s nadomjestkom i prije, kada su hormoni djelovali i na adrenalin, bar u stresu, kad bi stres pojeo nešto kalorija. Valjda. Sad više ne osjećam uzbuđenje ni u po život opasnim situacijama LOL

Anyway. Vidim da ljudi ovdje pišu što jedu, ja kuham jednom dnevno, obično neki komad mesa (piletina, svinjetina, teletina) + neki prilog od povrća ili rižu/tjesteninu, otprilike tu rižu ili tjesteninu jedem 2-3 puta tjedno, ne u pretjeranim količinama. Ujutro pojedem jogurt i ponekad uzmem neko pecivo na putu. U zadnje vrijeme mijenjam to pecivo ujutro samim posnim sirom i onom purećom šunkom, netko mi je to savjetovao, bez efekta. Kuham onda oko 5-6 poslijepodne, do tada ne stignem ništa jesti. Kruh ne kupujem. Slatko ne jedem, čak ni šećer u kavi. Porok mi je smoki, pojedem jedno pakiranje tog sranja dnevno, ali eto, nešto moram. 

Navečer... kako što. Jabuku, opet taj posni sir, jogurt, što stignem. Alkohol pijem možda jednom mjesečno, ako i to.

Za teretanu jednostavno nemam vremena, razmišljam o nekoj outdoor aktivnosti, ali ne znam što krenuti, trčanje po kvartu mi ne djeluje kao nešto što bih ja radila.

Ima tko nekakav savjet, što činim krivo, što biste vi profesionalci počeli raditi, što mijenjali?

Unaprijed hvala :)
Back to Top
ToniST View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 23 Ožujak 2015
Location: Split
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ToniST Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Ožujak 2015 at 12:46
Prvo trebas ici izvaditi krv i provjerit dali je sve u redu,hormoni se mogu urediti i nekakvim suplementima ili ih se regulirati da dosu na pravi level, ako to bude u redu, ti nemas nikakvih briga sto se tice treniranja i kilaze, malo si osjetljivina na spore ugljikohidrate i lakse ti se primaju nego drugima, ali zato imas brze ugljikohidrate za izgurati dan, i ako sa dovoljno proteina zavrsis dan u deficitu kilaza ce padati : ) veoma jednostavno
Back to Top
inzenjerka1 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 85
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote inzenjerka1 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Ožujak 2015 at 13:59
Originally posted by ToniST ToniST wrote:

Prvo trebas ici izvaditi krv i provjerit dali je sve u redu,hormoni se mogu urediti i nekakvim suplementima ili ih se regulirati da dosu na pravi level, ako to bude u redu, ti nemas nikakvih briga sto se tice treniranja i kilaze, malo si osjetljivina na spore ugljikohidrate i lakse ti se primaju nego drugima, ali zato imas brze ugljikohidrate za izgurati dan, i ako sa dovoljno proteina zavrsis dan u deficitu kilaza ce padati : ) veoma jednostavno

Joj, bojim se da nije baš tako jednostavno kada je štitnjača u igri. Vrlo često problem sa štitnjačom uključuje i problem s nadbubrežnim žljezdama i/ili hipofizom. Imaš na FB grupu za ljude s problemima sa štitnjačom. Tamo je vrlo detaljno objašnjeno koji suplementi, lijekovi koji su alternativa Euthyrox-u i slično. Debljanje radi štitnjače je ozbiljan stvar. I sama se borim s time, nisam još našla neko "magično" rješenje niti rješenje koje zahtjeva samo uzimanje terapije.
Back to Top
jasminko View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Studeni 2014
Status: Offline
Points: 16
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jasminko Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Ožujak 2015 at 18:33
Ja se ispricavam sto ovako upadam u temu! :) nije stitnjaca u pitanju, ali su hormoni i to spolni, imam visak estrogena i testosterona zbog kojeg sam se naglo udebljala, sve je povezano s pcos-om. Ono sto me zanima dali cu se kad krenem uzimati terapiju, jos udebljati? zdravo se hranim, treniram svaki dan i mucim se da skinem kile koje zbog neravnoteze hormona ne mogu.
Back to Top
trip-to-fit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2014
Location: gym
Status: Offline
Points: 128
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote trip-to-fit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Ožujak 2015 at 19:04
hormoni će ti se vratiti u normalu kad kreneš s uzimanjem lijekova, pa ako je skupljanje kg povezano s neravnotežom hormona onda bi se zapravo trebali gubiti
Don't complain about things you're not willing to work hard to change.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.