New Posts New Posts RSS Feed - nova cura treba pomoć
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

nova cura treba pomoć

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
teach View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Travanj 2014
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote teach Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: nova cura treba pomoć
    Posted: 13 Travanj 2014 at 17:03
bok svima.
čitam vas već duže, al eto sad se odlučila i registrirat jer trebam pomoć.

dakle:
180 cm, 88kg, 23 godine

krenula u teretanu početkom 3 mj, 4/5 puta tjedno, promijenila prehranu, izbacila sve šta ima veze s bijelim brašnom, običnim uljem, itd, samo povrče, voće, 5 obroka dnevno...
ali čini mi se da to još nekak nema učinka. znam znam, 15 dana nije ništa, al opet bar i kilu

da ne duljim. treba mi mala pomoć oko prehrane i vježbi koje da izvodim u teretani - dal da radim kružne treninge ili da odvojim leg day, ruke, trbuh, bla bla...

tenkjuuu :)
Back to Top
mia005 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Travanj 2014
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mia005 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Travanj 2014 at 17:27
Ja sam daleko od profi da ti odgovorim, sigurna sam da ce ti neko drugi dati vise savjete, ali reci cu ti sta znam :D

Kolko voda pijes dnevno? Pokusaj da pijes bar 3 litra.

Ako zelis da topis masne naslage treba vise da posvetis vremena na kardio trening. U teretanu prvo radi vezbe snage i nakon toga najmanje 40 minuta kardio.

Sta se tice ishrane, nije dovoljno da samo izbacis neke namirnice, nego i da znas koliko kalorija unosis.
Izbegavaj crveno meso, vise jedi piletina i ribu (tuna, sardine, oslic).



Edited by mia005 - 13 Travanj 2014 at 17:28
Back to Top
teach View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Travanj 2014
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote teach Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Travanj 2014 at 17:35
hvala na savjetu :)

skinula sam s interneta jeliovnike od 1300/1500/1700 kalorija i pratim koliko mogu pošto sam početnik u svemu tome.
pijem puno vode, možda ne 3 litre ali 2 sigurno.

u teretani počinjem preskakanjem užeta ili orbitrek bar 15ak min pa vježbe snage. znam nekad i između ubaciti 5 min kardio, i obavezno na kraju treninga tako da sam po sat i pol tamo. baziram se na kardiu jer da, želim se prvo otopit pa onda gradit mišiće ali ne nabildat se :)
Sweat if fat crying!
Back to Top
mia005 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Travanj 2014
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mia005 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Travanj 2014 at 17:42
Kardio trening moras da radis najmanje 40 minuta bez prestanka, jer tek nakon 30 minuta pocinjes da topis maste...

Mozes spustiti aplikacija MyFitnessPal, unosis sve sto jedes, unosis koliko vremena si koji trening radila,...mn je dobro, bas pomaze kad zelis da smrsas.
Isto ima opcija da uneses visina/tezina, godine i pol, koliko kg zelis da imas i izracuna ti koliko kalorija trebas da unosis dnevno da bi to postigla.
Back to Top
teach View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Travanj 2014
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote teach Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Travanj 2014 at 17:46
evo bas skinula :) hvala ti na odgovoru!
Sweat if fat crying!
Back to Top
Irija View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 29 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 527
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Irija Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Travanj 2014 at 18:08
Izračunat BMR, TDEE i od TDEE oduzet 500kcal (kalkulator http://www.dijeta.net/BMR-TDEE.htm)

Mislim da se to već 1000 puta ponovilo na ovom forumu, ali eto opet.

Dođi tu s konkretnom brojkom kalorija koje trebaš jesti i zaboravi život na 1300/1500 kcal.
Složi si jelovnike u skladu s tom brojkom.
Pročitaj teme po forumu, zaviri u temu s dnevnim/tjednim jelovnicima.
Gledaj da u svakom obroku imaš proteine, kompleksne ugljikohidrate i zdrave masnoće.
Jedi što više proteina - bijelo meso, posni sir, jaja, riba, zatim što više kompleksnih UH - zobene, heljda, amaranth, proso, kvinoja i sve tome slično, zatim int./smeđa riža, int. kruh i proizvode od int./raženog brašna... Zatim uvedi i zdrave masnoće - masl.,laneno, bučino ulje, orašasti plodovi. Povrća jedi neograničeno (zelenog lisnatog)

U teretani se baziraj na treningu snage bar 3xtjedno neki full body( po mom mišljenju najbolje, a sad ti možeš full body raditi kružno ili kako god ti odgovara, malo proguglaj). Nećeš se nabildati, bez brige. Ako ikako uspiješ - javi kako to ide jer se ja evo mučim već godinama, a i mnogi na ovom forumu
Kardio radi eventualno nakon treninga snage u vidu brzog hodanja/orbija/bicikla, a i na dane bez treninga se kreći što više - hodaj, skači, trči, idi svuda pješke itd...
Nakon treninga obavezno jedi.
Nije ni čudo da ti nejdu kile kad premalo jedeš i onda se još ubijaš u silnom kardiju...
Back to Top
teach View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Travanj 2014
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote teach Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Travanj 2014 at 18:25
Irija, hvala puno na savjetu!

izračunala sam sve i po TDEE bi trebala unositi 2065 kalorija dnevno
za jelovnike ću pogledati po forumu onda po tim kriterijima.
Sweat if fat crying!
Back to Top
Irija View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 29 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 527
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Irija Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Travanj 2014 at 18:39
Pa to je već realnija brojka.
Ali ako si do sad jela 1300/1500 nemoj samo naglo skočiti na 2000kcal. Probaj postepeno svaki dan dodati po 100-150kcal gore.
Onda kad ti se to stabilizira, kreni sa oko 2000kcal - pa lako s vremenom smanjiš kad zašteka.
Ja sam 175cm/76-77kg i jedem 1800-1900kcal i mršavim.
Polako, ali sigurno...
I neka te ne deprimira vaga previše.
Probaj se slikati sad na početku i onda opet za nekih mjesec dana.
To ti je puno bolji pokazatelj promjena od vage
Back to Top
teach View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Travanj 2014
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote teach Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Travanj 2014 at 18:42
ma iskreno mislim da ni nisam bila na 1300/1500 jer nisam tolko pazila i vagala sve. al probat cu sad naci neke jelovnike koji pašu pa ćemo vidjeti.
znam da nejde sve odjednom, bolje mi je lagano pa da se vide rezultati nego da se sve vrati za dva mjeseca.

puno hvala na savjetima
Sweat if fat crying!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Travanj 2014 at 11:37
Originally posted by teach teach wrote:

Irija, hvala puno na savjetu!

izračunala sam sve i po TDEE bi trebala unositi 2065 kalorija dnevno
za jelovnike ću pogledati po forumu onda po tim kriterijima.



Nebi ne :)

teach, meni se čini da jedeš malo premalo :) UH-i i masti izletili, povrće i proteini ostali...nećeš dugo tako niti biš smjela. Ima i dobrih uh-a i dobrih masti, samo treba znat sve dobro posložiti.


Može primjer par dana jelovnika, po mogućnosti zaredom? I kako si jela prije ovog režima?


I zaboravi ovaj gore navedeni minimum od 40 min kardia na kraju treninga - odradi što bolji trening (full body, osnovne vježbe), sredi prehranu i jednostavno se kreći što više kroz dan...i kardio od 10 min (čak i bez toga ako je trening dobro posložen i intezivniji) će donijeti benefite ako je sve drugo ok.






"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
teach View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Travanj 2014
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote teach Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Travanj 2014 at 11:55
od kad sam počela ić u teretanu, znači početak 3 mj sam počela mijenjat i prehranu. prije sam jela sve i svašta, čega god je bilo, puno kruha, svinjetine, tijesto svako malo, slatkiši...

a moj jelovnik od prije par dana:
Petak:
D - proteinske palačinke (2 jaja, zobene u vodi), svježe voće (pola banane, 3 jagode), svježe iscjeđen sok od naranče
M - integralni krekeri (jedan i pol)
R - faširanci od 250g mljevene piletine, pečeni na masnom papiru u pečnici, zelena salata
M - shake nakon treninga (jagode, banana, mlijeko)
V - intgralna pizza (domaće tijesto od crnog brašna, pureća šunka, sir gauda, paradajz)

Subota:
D - Jogurt 0,5mm, bademi, 2 žlice zobenih, sušena banana, suncokretove sjemenke, šnita integralnog tosta, namaz abc i šnita pureće šunke
M - kava bez šećera
R - tortilje (domaće integralne tortilje od crnog brašna i vode, pureće mljeveno, grah, kuruza, paprika) dvije sam pojela
M - još jedna tortilja nakon treninga
V - svježe voće

Nedjelja:
D - Jogurt 0,5mm, bademi, 2 žlice zobenih, sušena banana, suncokretove sjemenke
R - teletina krmić, pečeni krumpir, zelena salata, šnita kruha sa sjemenkama
M - kava
V - 2 kuhana jaja, grillana hrenovka, kiseli krastavci, šnita kruha
i voće prije spavanja (banane, jagode, jabuke sa žličicom meda)
Sweat if fat crying!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Travanj 2014 at 13:13
Ajde i nije samo povrće i voće u igri kako si napisala na početku, dapače ono povrće koje bih htjela vidjeti baš i ne vidim ;)

Prvo - kava, krekeri, voće...nisu obroci ;)

Dalje.....pokušaj povećati unos kvalitetnih proteina (više piletine/puretine, ali i drugog mesa, što više lean, jaja pogotovo, o ribici da ne govorim, a i posni nebi sjeo loše)....Ribica + neko povrće te žlica maslinovog ulja (ako već riba nije masnija - losos, sardine...) ti je super večera, kakvo voće :)

Isto tako, poradi na što većem unosu zelenog lisnatog povrća (za ručak i večeru pogotovo). Voće i med pogotovo prije spavanja zamijeni nekim izvorom proteina, eventualno sa nešto orašastih.


Možda ipak na kraju priče uneseš previše energije, pogotovo nakon treninga, ako nije dovoljno intezivan, pa je i to razlog što se kilaža baš i ne mijenja previše. Ali i uzmi u obzir da ti se i kompozicija tijela mijenja sa treningom tako da i kilaža može neko vrijeme stajat na mjestu što ne znači da se ništa ne dešava. Vodi se metrom, ogledalom i odjećom koja bi trebala stajati bolje ;)






Edited by Gym_girl - 14 Travanj 2014 at 13:14
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
teach View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Travanj 2014
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote teach Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Travanj 2014 at 14:04
A nisam nikad bila luda za povrcem haha, tako da jedem vecinom zelenu salatu, matovilac i paprike ali onda toga pojedem na kile haha.

Sad sam nakupovala svega i svacega, od ribe i mesa pa cemo vidjeti :)

Ugl, hvala ti puno na savjetima :)
Back to Top
korg View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2014
Location: tuzla
Status: Offline
Points: 29
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote korg Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Travanj 2014 at 17:38
odgovorit cu ti ja koji sam smrsavio  24kg 111kg---> 87kg 185cm
u pocetku dijete i tih vjezbi,NAJVAZNIJE TI JE DA NE ODUSTAJES, prvi mjesec mozda smrsavis jedva 1kg al nemoj da te to sputava, vjeruj mi , kad promijenis ishranu jednostavno rezultati MORAJU DOCI . ja sam bio kao bure... evo sad sam recimo  normalan .... takodje bolje ti je vise vjezbaj i nemoj previse izbacivati UH, ja sam pretjerano izbacio UH i zeznuo sam se... a slabo sam vjezbao ... takodje moj savjet ti je da u toku dijete, uzmes neke tablete sa vitaminima, duovit npr...
Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Travanj 2014 at 17:59
Po meni ti te tablete nisu potrebne ako jedes dosta povrca i voca...

Samo se drzi pravilne prehrane, ne trebas izbaciti UH vec secere tj. slatko. Ostalo mozes makar ja ne jedem navecer UH...ti se samo drzi okvirno da jedes kalorijski koliko ti treba pa tome prilagodi unos UH

I nedaj se, svi prolazimo ili smo prosli kroz ovo. Moze se, vjezbanjem i adekvatnom prehranom.
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Travanj 2014 at 18:19
Originally posted by mia005 mia005 wrote:

Kardio trening moras da radis najmanje 40 minuta bez prestanka, jer tek nakon 30 minuta pocinjes da topis maste...



? samo nemoj reći da si to čitala na dijeta.hr ili na net.hr molim te.... odakle ti takva informacija?
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.