New Posts New Posts RSS Feed - Nova fit cura ;)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Nova fit cura ;)

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
New_me View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 30 Lipanj 2018
Status: Offline
Points: 12
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote New_me Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Nova fit cura ;)
    Posted: 30 Lipanj 2018 at 16:39
Pozdrav svima,

Čitam vas već neko vrijeme, pa eto da se i malo predstavim i postavim par pitanja :)
Naime, ja sam se u zadnjih 7 mjeseci počela intenzivnije baviti sobom. Počela sam doma trenirati 5 puta tjedno po principu bodyweighta. Prehranu sam malo promijenila, uglavnom sam izbacila slatko (ne potpuno, jer me tu i tamo ulovi kriza), od mesa jedem puretinu i piletinu, dosta jedem jaja i svježeg sira, zobene kaše s voćem. Pratim unos kalorija preko aplikacije MyfitnessPal i unos mi se uglavnom kreće oko 1700 kalorija dnevno. Tako sam uspjela od 57 kg past sa 50 kg. (Visoka sam 160) Ono sta je moj problem sad, sta ne želim da dodem do toga da izgledam ispijeno. Želim se izgradit, napravit da sve to izgleda utrgnutije i čvrsto..da izgledam jako i kao da pucam od zdravlja. A ne da izgledam kao da sam bolesna :)

Što preporučujete, povećati kalorijski unos, koliko kojih nutrijenata, promijeniti trening, sta, kako???
Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Lipanj 2018 at 21:33
Bok,

prije svega dobroodosla!
Pa da pita, sto ti je uopce cilj?
To je poprilicno skinutih kila (na kilazu koju si imala..)

Kako trenutno izgledas i da li si zadovoljna postignutim?

Iz svega opisanoga, bez videnih slika, ja mislim da se ne moras bojat podizanja kcal, jedino ako i dalje bas nije ostalo mnogo masnog tkiva i to zelis dovesti u red..

Kako ti izgleda trening tocno?
Kada pricamo o kalorijama i pitas za makronutrijente, kakva je njihov trenutni raspored?
Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
New_me View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 30 Lipanj 2018
Status: Offline
Points: 12
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote New_me Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Lipanj 2018 at 22:08
Pa cilj su mi mišići, lijepo izgrađeno tijelo, ništa pretjerano. Jako sam zadovoljna s postignutim, al me strah da sad ne pretjeram u svemu tome, da ne dobijem izgled "kost i koža' Jer već su me poznanici počeli špotat da sam jako smršavila, a ja se baš dobro osjećam sad.
Ostalo je još malo masnog tkiva na bokovima, al to me ne zabrinjava toliko i nebi zbog toga išla u smanjenje kcal.
Trening su uglavnom razne varijacije plankova, čučnjevi, iskoraci, trbušnjaci. Uglavnom 5-6 vježbi po 30-60 sec u 4-5 serija.
Šta se tiče makronutrijenata..evo npr. danas je omjer bio 40% (166g) ugljikohidrati, 30% (57g) masti i 30% (117g) proteina.

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Srpanj 2018 at 18:57
Originally posted by New_me New_me wrote:

Pa cilj su mi mišići, lijepo izgrađeno tijelo, ništa pretjerano. Jako sam zadovoljna s postignutim, al me strah da sad ne pretjeram u svemu tome, da ne dobijem izgled "kost i koža' Jer već su me poznanici počeli špotat da sam jako smršavila, a ja se baš dobro osjećam sad.


Dobrodošla Smile

Vezano za ovo boldano, moraš znat dobro razlučit kada su ti komentari okoline stvar njihove percepcije i ukusa ili zbilja komentari koji drže vodu i daju neki signal. Ja sam imala taj drugi slučaj, kad nisam kužila da je okolina stvarno u pravu i da sam pretjerala sa mršavljenjem. Ono što je bio pokazatelj toga je moje stanje u tijelu i glavi (štekanje menstrualnog ciklusa, manjak energije, opsesija hranom, konstantna glad...), a bome sam se osvijestila i kad sam vidjela svoje slike di su mi ruke bile ko grančice.

Ti se osjećaš ok koliko vidim? Nisi gladna, imaš energije, nemaš neke veće krize sa hranom i sve je ok sa zdravljem?

Što se pretjerivanja tiče vjerujem da nema straha po ovome režimu kojeg si navela i ako se trenutno osjećaš dobro. Bilo bi dobro vidjeti i malo detaljnije kako jedeš ali ovako u globalu izgleda ok. Ako želiš malo poraditi na mišićnoj masi, čvrstoći itd, onda malo razmisli kakve biš promjene mogla uvesti u trening (a vjerojatno i u prehranu). Možda malo više opterećenja kroz neke podesive bučice, ili neke druge varijante da uvedeš više intenziteta i stimulusa na tijelo.




Edited by Gym_girl - 01 Srpanj 2018 at 19:02
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
New_me View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 30 Lipanj 2018
Status: Offline
Points: 12
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote New_me Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Srpanj 2018 at 20:30
Sa zdravljem je sve ok, i baš se spremam malo napraviti i krvnu sliku da vidim da nije došlo do nekog poremećaja, jer sam oduvijek imala super krv. A to sta se tiče komentara drugih, mužu sam rekla da mi da signal ako zaista dode do toga da pretjerujem. Ja se osjećam super u svojoj koži, imam energije, bez problema odradim dan uz 2 djeteta. Ono što sam skuzila od kad pratim unos,je to da mi ne pašu dani kad imam veći unos proteina a manje ugljikohidrata, tad mi probava nekako ubrzano radi i onako se gladnjikavo osjećam. Vikendima si dam oduška i ne pazim toliko, iako ako mi se zna dogodit da pretjeram sa slatkim to mi uopće više ne sjeda dobro, osjećam se tromo, usporeno i teško. Prije nisam imala tih problema kad bi se natukla slatkog :)
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Srpanj 2018 at 17:59

Pa kad je muž tu nema brige Thumbs Up

Meni se nekako čini da je trenutno sve kako treba kod tebe, da si našla svoj režim i prehrane i treninga koji te drži u formi, a da se osjećaš super. Sad se samo možeš malo igrati intenzitetom treninga, nekim novim vježbama, principima treninga i omjerima makronutrijenata kad poželiš promjenu. Al što se brige od pretjerivanja tiče, mislim da nisi još blizu toga Smile


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Srpanj 2018 at 18:03
Originally posted by New_me New_me wrote:

Vikendima si dam oduška i ne pazim toliko, iako ako mi se zna dogodit da pretjeram sa slatkim to mi uopće više ne sjeda dobro, osjećam se tromo, usporeno i teško. Prije nisam imala tih problema kad bi se natukla slatkog :)

Možda zato što nisi znala kako se super osjećaš kad jedeš dobro Wink

A tijelo se brzo nekako odvikne od svega toga, naučiš se na kvalitetne namirnice i tu poletnost i energiju koju daju. Iako, da sad opet kreneš sa slatkim i pretrpiš taj početni neugodni period, vratio bi se polako i taj osjećaj bezbrižnosti Big smile Al nemoj, cool je imat taj feeling da tijelo hraniš na pravi način, bolje da tako reagira na ono što mu škodi - lakše se odreć tako :)
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
New_me View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 30 Lipanj 2018
Status: Offline
Points: 12
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote New_me Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Srpanj 2018 at 20:38
Evo ovo je moj danasnju jelovnik, pa dajte sugestije ako se da sta popravit
Kava, crna s malo mlijeka i šećera. Banana - pa onda trening
Nakon treninga 2 dcl protein cokolada-banana od vindije (kakvo vam je mišljenje o ovom prozvodu)
Doručak - zobena kasa s breskvom, borovnicama i malo dukatos jogurta
Međuobrok - šaka lješnjaka
Ručak - rizoto s tikvicama i purecim zabatakom
Međuobrok - lubenica
Večera - pecivo s bučnim sjemenkama, abc sitni namaz, dimljeni losos i pomidori

Najveći mi je problem s večerom, pošto zaista nemam ni volje a baš ni vremena kuhati si nešto za večeru. Jel imate kakve prijedloge?
Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Srpanj 2018 at 10:28
Originally posted by New_me New_me wrote:

Evo ovo je moj danasnju jelovnik, pa dajte sugestije ako se da sta popravit
Kava, crna s malo mlijeka i šećera. Banana - pa onda trening
Nakon treninga 2 dcl protein cokolada-banana od vindije (kakvo vam je mišljenje o ovom prozvodu)
Doručak - zobena kasa s breskvom, borovnicama i malo dukatos jogurta
Međuobrok - šaka lješnjaka
Ručak - rizoto s tikvicama i purecim zabatakom
Međuobrok - lubenica
Večera - pecivo s bučnim sjemenkama, abc sitni namaz, dimljeni losos i pomidori

Najveći mi je problem s večerom, pošto zaista nemam ni volje a baš ni vremena kuhati si nešto za večeru. Jel imate kakve prijedloge?

Secer bespotreban, zamjeni u potpunosti steviom ili natrenom..Smile

Nakon treninga - ne lose, iako vjerujem da bi ti cijenovno, ali i po kvaliteti bilo koji whey protein bila bolja investicija i opcija.

Dorucak -  po meni, eventualno fali malo proteina..

Meduobrok - super

Rucak - super

Meduobrok - super

Vecera - oke.. ma bi ja ugh vise bazirao u jutarnjim satima, odnosno oko treninga. 

Za veceru, nekakvu laganu salatu sa tunom, purecim/pilecim u ovitku, ili posni sir sa povrcem..
Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Srpanj 2018 at 14:25
Originally posted by New_me New_me wrote:


Najveći mi je problem s večerom, pošto zaista nemam ni volje a baš ni vremena kuhati si nešto za večeru. Jel imate kakve prijedloge?


Kod mene su ti za neku brzinsku večeru u igri:
- ostaci od ručka :) (uvijek neko meso ili riba)
- jaja
- neka konzervica (tuna, haringa, skuša)
- svježi sir
- pureća šunka
- dimljeni losos

Za prilog - neko povrće, salate i raženi krekeri.

I vrtiš...unedogled


A što se tvog jelovnika tiče, ja tu vidim prostora za još malo proteina (ovisno o količinama hrane, pogotovo večere) pa biš mogla probati s tim ako osjetiš stagnaciju. Prvenstveno bih i ja ovo čok.mlijeko zamijenila wheyem :)

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
New_me View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 30 Lipanj 2018
Status: Offline
Points: 12
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote New_me Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Srpanj 2018 at 21:04
Dakle ako sam dobro shvatila, ugljikohidrata bi trebalo biti više u jutarnjim satima, a proteina u večernjim? Kolko bi ja uopće trebala unositi proteina na dnevnoj bazi?
Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Srpanj 2018 at 23:08
Originally posted by New_me New_me wrote:

Dakle ako sam dobro shvatila, ugljikohidrata bi trebalo biti više u jutarnjim satima, a proteina u večernjim? Kolko bi ja uopće trebala unositi proteina na dnevnoj bazi?

Pa da, ja bih radije te ugljice iz vecere koristio oko treninga, cisto radi potencijalno boljih "performansi" i iskoristivosti istih..

Sa aspekta samog debljanja/mrsavljenja tu i nece imati neke prevelike razlike, jer znamo da kalorije ovise o tome hocemo li se debljati ili mrsaviti.. 

Sto se tice proteinskog unosa, ciljaj cirka 2grama po kilogramu tezine u ukupnom unosu dnevnom i mirna si..Smile
Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
New_me View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 30 Lipanj 2018
Status: Offline
Points: 12
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote New_me Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Srpanj 2018 at 18:25
Današnji jelovnik:
Kava s malo mlijeka - bez šećera..i nije tako gadno, hehe
Trening, nakon treninga protein 2 dcl banana/čokolada vindija.. Šta se tiče wheya, kakav to ima okus, jel slično ovom od vindije? Uglavnom su to veća pakiranja pa me strah uzet a da mi se neće svidjeti
Nakon tuširanja sam bila baš gladna pa sam prije posla na brzinu pojela 2 rižina krekera s humus namazom
Na poslu doručak - homemade granola s dukatos jogurtom i breskva
Međuobrok - šaka lješnjaka
Ručak - 2 manja oslića s batatom, mrkvom i lukom (peceno u pećini u foliji s maslinovim uljem)
Međuobrok - sladoled kornet vanilija ;)
Večera - 1 manji oslić, salata sa slanutkom i rajčicom (sve ostaci u frizideru)

Vjerojatno ima i ovdje mjesta za promjene, pogotovo sta se ovog sladoleda tiče ;) al recimo da nakon vaših savjeta malo vise razmišljam o hrani
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Srpanj 2018 at 17:42

Sviđa mi se ovo zadnje što si rekla, jer u tome i je poanta ;) Da postaneš svjesnija izbora koje radiš, a mjesta za promjene uvijek ima kod svih, jer ne samo da mijenjamo svoje ciljeve već nam se i tijelo mijenja.

Što se wheya tiče, imaš okusa bezbroj :) Ali obične čokolade znaju bit dosta dobre. Uzmeš 1 kg pa sa ostatkom radiš palačinke i kolačiće ako ti se ne svidi ovako piti ga Big smile Imaš i od 500g od nekih proizvođača...

Bilo bi dobro da znaš nekog ko uzima pa samo probaš mjericu.

I ne brini za sladoled, koliko sam skužila ionako sad nisi u nekoj fazi mršavljenja, a čak i da jesi može se tako nešto uklopiti u dnevni meni ;)

S vremenom razmisli i da ovaj dukatos jogurt zamijeniš svježim sirom, wheyem radi proteina....ili pak i običnim jogurtom (prvenstveno radi manje masnoća pa time i manje kcal, ako ti bude trebao deficit).


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
New_me View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 30 Lipanj 2018
Status: Offline
Points: 12
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote New_me Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Srpanj 2018 at 20:54
Obično jedem skyr jogurt, jel to ok? Ove sam ukrala djeci u nedostatku mog jogurta.. 😂😂
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Srpanj 2018 at 22:39

Može :)
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.