New Posts New Posts RSS Feed - Nova/stara ja :D
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Nova/stara ja :D

 Post Reply Post Reply
Author
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Nova/stara ja :D
    Posted: 27 Listopad 2016 at 10:31
Lijep pozdrav svima koliko god vas ima
Andddd Im back :) Ne znam točno odakle krenuti s obzirom da me nije bilo 2 godine, pa najbolje ispočetka ukratko:
1. nastavila se baviti bodybuildingom ali prestala voditi grupne i individualne na neko vrijeme jer sam bila preumorna pa su moji treninzi patili (što nisam više htjela dopustat)
2. upisala KIF i trenutno na 2. god smjera fitness
3. ljetos otišla u ZG i radila u 3 fitnessa te upoznala divne ljude iz svijeta bodybuildinga koji su mi otvorili oči i potakli ma na daljni rad na sebi
4. u sred rada u zg pala mi ideja o natjecanju u bb
5. istovremeno rokala po deadliftovima i čučnjevima pa me zamjetila nekolicina powerliftera pa se na kraju priključila u PL klub
6. smišljala što ću pa se odlučila: natjecanje u powerliftingu sad u 12mj,a na proljeće pozornica
7. o privatnom životu ne bi jer nemate tolko vremena da čitate :D
i tako.. šta ima novo kod vas ?
Sve vas volim i drago mi je da ćemo se opet družiti . Za pitanja i pomoć sam dostupna i u inbox
Sportski pozdrav svima


Edited by avangarde - 27 Listopad 2016 at 11:07
cookies are for pussies
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Listopad 2016 at 14:27

Da te pozdravim i ovdje draga moja...

Opa, pa ti si se opasno uhvatila posla    Svaka čast! Sounds like a good plan ;)


Koliko je DL?
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Listopad 2016 at 15:08

nisam znala za šta da se odlučim- PL ili BB pa izabrala oboje
DLic trenutno 130, čucanj 100, bench losih 55 smrdala rame davnih dana pa ga uvijek osjetim+ nisam radila na snazi bencha jer nisam mislila da cu zavrsit ovdje gdje sam sad
ti? u kojem filmu si? liftaš pretpostavljam i dalje sve po starom bar što se tiče treninga i hrane?
cookies are for pussies
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Listopad 2016 at 04:49
ohooo, pozdrav crvenkapica :)
Da ne pametujem previše, pored puno bedastoća, sam nekad rekao i da nije svaka vježba za svakoga. Rame je najklompleksniji zglob što i sama znaš, ali ono što ni treneri baš ne znaju, je ogromna razlika vektora opterećenja kod raznih ljudi i položaja... Npr kut glave humerusa u odnosu na vertikalnu os varira od cca 12x do cca 150 stupnjeva, a i horizontalna torzija je različita, pa ima bezbroj kombinacija, i npr kod bencha su velike razlike na pritisak kapsule, a da još nismo ni spomenuli vezivna tkiva. Kako imaš pametne ljude oko sebe, vjerojatno ste probali sa raznim položajima ramena raditi BP, nećeš time naravno postići maksimum, ali kako ljudsko tijelo pametno i efikasno može dijeliti opterećenje tj prenositi i na ostale dijelove zglobno-mišićnog tkiva, nešto možeš povećati rezultat-- tu nove spoznaje o fasciji tj njenoj sposobnosti kontrakcije dosta mijenjaju i rasvjetljavaju sliku, zgodna mi je bila teorija da smo sve bliži spoznaji da ljudsko tijele nema npr 620 mišića, nego jedan mišić podijeljen u 620 džepova fascije. Ako je stara povreda u pitanju, nadam se da ste uspjeli detektirati dali je u pitanju tvrdo ili meko tkivo, znaš i sama da je pristup različit. A za BB napredovanja, tu bar za grudi ima toliko vježbi da BP nije ni potreban, ali to već isto znaš :) Sretno i uspješno dalje, ali čuvaj se. Upravo mi se kolega sprema na operaciju kuka, zbog 15 godina teškog dedlifta ili možda čučnja i svaki korak mu je bolan, pa napreduj polako i uživaj u tome što tvojem tijelu paše.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Listopad 2016 at 09:18

avangarde, fino to izgleda, i više od finog

Ja sam zadnjih pola godine u filmu računovodstva, i u svim nekim drugim filmovima osim u onima u kojima bi trebala biti :) Uzela sam si malo potrebne pauze da se složim pa odradim koji trening tu i tamo, a ostalo doma :) Jedino što je prehrana stabilna (mada sa mrvu više opuštanja) iii...napokon upisah za nutricionista (bolje rečeno savjetnika za prehranu) pa...krećemo :) Ostalo će se posložiti putem...

Tebi palac gore i jedva čekam rezultate ;)



"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Listopad 2016 at 09:24
Originally posted by iver iver wrote:

Upravo mi se kolega sprema na operaciju kuka, zbog 15 godina teškog dedlifta ili možda čučnja i svaki korak mu je bolan, pa napreduj polako i uživaj u tome što tvojem tijelu paše.


A kako da znamo što nas čeka...

Možeš se jedino maksimalno pripazit, ne radit gluposti, pokušat slušat tijelo odnosno osvijestit njegove znakove ..drugo je sve rizik kao i sve ostalo...

Teško je strastima reći da stanu :) Uostalom, ne znači nekad da ono što tijelu paše sada neće rezultirati nekim problemom kasnije...

Je li kolega ustrajao s tim težinama bez obzira na smetnje i bolove? Ili se jednostavno sve raspalo takoreć preko noći?
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Listopad 2016 at 11:52
Gymka, veoma često se ipak može predvidjeti i znati, no trebaju godine iskustva i poznavanje anatomije i funkcionalsti zglobno koštanog tkiva, u tom području se u zadnje vrijeme mnogo objasnilo, moram reći da sam u zadnjih par godina više naučio nego u prethodnih trideset, usprkos tome što sada već sigurno dosta teže učim, godine rade...
   Koliko god svi znamo da je vrhunski sport štetan, kroz susrete sa stotinama ljudi koji su i prije 30 godina osvajali svjetske ili olimpijske medalje, tvrdim da u nadobudnom fitness i crossfit svijetu ima debelo više trajnih oštećenja, i to u znatno kraćem roku.
   Kolega nije bedast, jedan je od najobrazovanijih fitness trenera u HR, pa je smanjio opterećenja, ali ulogu su igrale i krive liječničke dijagnoze, čak i operacije. Teško je i modernim uređajime egzaktno ustanoviti neka dubinska oštećenje zgloba.
   Ovo što si rekla "Teško je strastima reći da stanu :)" protumačeno na pravi način, je nažalost istina i veliki problem. Zaista je često da kod ljudi u fitnessu vidim veću strast nego kod vrhunskih sportaša koji treniraju od djetinjstva tj preko 10-15 godina i razvijaju sve nužne adaptacije kroz faze razvoja. Onda se pojavi odrasla već formirana osoba, i počne se ubijati da za dvije godine dostigne prethodnu skupinu. To je nemoguće, čak i genetskim sretnicima, možda 1 na xx tisuća, karikiram. Ali to je već problem i psihologije i hrpe drugih stvari, i marketinga i gluposti trenera, itd... A i ponavljam: nije svaka vježba za svakoga, a postoje i hrpe varijanti izvođenja, nema jednog pravila za sve ni u tome, pričali smo već o tome. Nekad sam se i sam pridržavao "biblije" ta vježba se radi samo tako i tako, samo to je pravilno. Naravno da je to neistina, nismo svi isti, samo postoje smjernice koje bi netko razuman trebao primijeniti na pravi način. Puno toga se danas bolje razumije, mada se nekad nasmijem kad čujem da se i neki sveučilišni profesori drže starih pravila. Pozdrav, i dobro učenje za savjetnika :)
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Listopad 2016 at 13:57
Originally posted by iver iver wrote:

Gymka, veoma često se ipak može predvidjeti i znati, no trebaju godine iskustva i poznavanje anatomije i funkcionalsti zglobno koštanog tkiva, u tom području se u zadnje vrijeme mnogo objasnilo, moram reći da sam u zadnjih par godina više naučio nego u prethodnih trideset, usprkos tome što sada već sigurno dosta teže učim, godine rade...



Veoma često, no ne uvijek :) a realno, malen broj prosječnih vježbača je upoznat sa tome o čemu pišeš....pa i onima koji jesu može se dogoditi (kao i kolegi koji nije bedast :)) kriva liječnička dijagnoza i štošta još na što se nije računalo...

Naravno...prvo znanje pa onda sreća, šta bude bude... :)




Originally posted by iver iver wrote:



    tvrdim da u nadobudnom fitness i crossfit svijetu ima debelo više trajnih oštećenja, i to u znatno kraćem roku.


..brže, bolje, jače.... :) Svi ti stari sportaši živjeli su u jednom sporijem, mirnijem svijetu...žalim za tim.


Originally posted by iver iver wrote:


      A i ponavljam: nije svaka vježba za svakoga, a postoje i hrpe varijanti izvođenja, nema jednog pravila za sve ni u tome, pričali smo već o tome. Nekad sam se i sam pridržavao "biblije" ta vježba se radi samo tako i tako, samo to je pravilno. Naravno da je to neistina, nismo svi isti, samo postoje smjernice koje bi netko razuman trebao primijeniti na pravi način. Puno toga se danas bolje razumije, mada se nekad nasmijem kad čujem da se i neki sveučilišni profesori drže starih pravila. Pozdrav, i dobro učenje za savjetnika :)



Tako je, i ja poludim raspravljati s nekim ko ne odustaje od suprotnog mišljenja. Samo je jedna tehnika izvođenja vježbe jer tako netko radi i tako negdje piše...ako je "čučanj" kralj vježbi, onda ga svi mogu i moraju raditi zar ne....

Baš bi o tom čučnju i bilo zanimljivo raspravljati, samo ovo nije tema za to... :)

Hvala! Bit će nešto i od mene valjda




Edited by Gym_girl - 31 Listopad 2016 at 14:05
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Listopad 2016 at 21:46
Originally posted by iver iver wrote:

ohooo, pozdrav crvenkapica :)
Da ne pametujem previše, pored puno bedastoća, sam nekad rekao i da nije svaka vježba za svakoga. Rame je najklompleksniji zglob što i sama znaš, ali ono što ni treneri baš ne znaju, je ogromna razlika vektora opterećenja kod raznih ljudi i položaja... Npr kut glave humerusa u odnosu na vertikalnu os varira od cca 12x do cca 150 stupnjeva, a i horizontalna torzija je različita, pa ima bezbroj kombinacija, i npr kod bencha su velike razlike na pritisak kapsule, a da još nismo ni spomenuli vezivna tkiva. Kako imaš pametne ljude oko sebe, vjerojatno ste probali sa raznim položajima ramena raditi BP, nećeš time naravno postići maksimum, ali kako ljudsko tijelo pametno i efikasno može dijeliti opterećenje tj prenositi i na ostale dijelove zglobno-mišićnog tkiva, nešto možeš povećati rezultat-- tu nove spoznaje o fasciji tj njenoj sposobnosti kontrakcije dosta mijenjaju i rasvjetljavaju sliku, zgodna mi je bila teorija da smo sve bliži spoznaji da ljudsko tijele nema npr 620 mišića, nego jedan mišić podijeljen u 620 džepova fascije. Ako je stara povreda u pitanju, nadam se da ste uspjeli detektirati dali je u pitanju tvrdo ili meko tkivo, znaš i sama da je pristup različit. A za BB napredovanja, tu bar za grudi ima toliko vježbi da BP nije ni potreban, ali to već isto znaš :) Sretno i uspješno dalje, ali čuvaj se. Upravo mi se kolega sprema na operaciju kuka, zbog 15 godina teškog dedlifta ili možda čučnja i svaki korak mu je bolan, pa napreduj polako i uživaj u tome što tvojem tijelu paše.



Ma nažalost tek prekosutra idem trenirat s pravim ljudima jer sam dosad trenirala sama. Evo neki dan 4 dana nakon ovog debakla s 55kg sam naravno kao luđakinja išćitavala literaturu o BP, u sub sam digla 60icu 3puta i skužila glavnu grešku, a to je da nisam uopće lopatice ukopavala u klupu pa mi je rame naravno povuklo prošli put. A to je problem jer kako sam trenirala sve ove godine za hipertrofiju i nisam dizala velike kilaze nisam nikad ni razmisljala o tehnici BP. Fizio mi je rekao da mi se upalila tetiva ali da mi je glavni problem što ne dišem dobro, ne koristim seratus i skraćen mi je desni dio trapeza..ugl treba me popravit :D sad ću od ovog mjeseca na DNS pa ću se valjda poboljšat, a i počinjem radit s dizačima od ovog tjedna tako da se nadam boljim rezultatima do natjecanja
i da iverrrrr :)

Edited by avangarde - 31 Listopad 2016 at 21:47
cookies are for pussies
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Listopad 2016 at 21:53
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:


avangarde, fino to izgleda, i više od finog

Ja sam zadnjih pola godine u filmu računovodstva, i u svim nekim drugim filmovima osim u onima u kojima bi trebala biti :) Uzela sam si malo potrebne pauze da se složim pa odradim koji trening tu i tamo, a ostalo doma :) Jedino što je prehrana stabilna (mada sa mrvu više opuštanja) iii...napokon upisah za nutricionista (bolje rečeno savjetnika za prehranu) pa...krećemo :) Ostalo će se posložiti putem...

Tebi palac gore i jedva čekam rezultate ;)





a malo sam bila pala u glavi nakon toga bencha pa onda DL ovaj tjedan na jedvite jade 120..ali u subotu sam ajde poboljsala benc i malo porazgovarala sa sobom u vezi natjecanja pa sam vratila motivaciju teško je trenkat sam i bez stalnog spotera tako da sad jedva čekam da vidim što ću napravit s dizačima , još je 6 tj na raspolaganju pa ćemo vidjet :)

za nutricionisa odličnoooooo, jedva čekam da podijeliš znanja
Kontam da ću doći do Rijeke na zimu pa da se ispričamo [<:o)]
cookies are for pussies
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.