New Posts New Posts RSS Feed - Novi debeljuco :)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Novi debeljuco :)

 Post Reply Post Reply
Author
Nikolaus View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2015
Location: BiH
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Nikolaus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Novi debeljuco :)
    Posted: 02 Kolovoz 2015 at 20:22
Pozdrav svima! 

Nikolaus, 19 godina, živim u BiH. Ovoga listopada idem na fakultet, tako da bih želio tijelo koliko-toliko dovesti u red. U osnovnoj školi nisam imao problem s kilažom, odmah poslije nastave igralo bi se nogometa cijeli dan. Srednja škola je promijenila stvari, više se učilo, a manje kretalo. Općenito sam čvršće građe, visok cca. 186 cm, 94 kg. Nisam baš debeljuco u pravom smislu riječi, premda mi smeta vidjeti na sebi podbradak i salo na stomaku. Odmah da napišem da ne žudim za mišićavim tijelom, sve što želim je imati ravan stomak i hraniti se zdravo. Često igratm nogomet s ekipom, volim trčati. Što je nekomu teretana i bodybuilding, meni je trčanje. Volio bih biti u kondiciji, a možda nekad istrčati i (polu)maraton. Iz trenutne perspektive to je daleka budućnost, ali sam zaista voljan dati svoj maksimum. Kao što to obično bude, od sutra se planiram ranije buditi (nema smisla trčati ujutro ako se budim u pola 12 :D) i trčati nekih 45 minuta. Isto tako i navečer, a to bih radio nekoliko dana u tjednu. Vas bih iskreno molio za pomoć oko prehrane, što jesti za doručak, što i koliko jesti navečer... Pročitao sam masu članaka na tu temu, ali se uvijek može naći nešto drugo, nigdje nemam mišljenje baš iz prve ruke. 
Eto, nadam se da sam rekao sve što sam imao. :)
Back to Top
NiksaV View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 30 Studeni 2013
Location: Dubrovnik
Status: Offline
Points: 205
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote NiksaV Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Kolovoz 2015 at 21:35
Pozdrav i dobrodošao na forum :)
Želim ti uspjeh u tvom cilju,donio si pozitivnu odluku i to je dobra stvar :)
Evo da ti ja pomognem koliko god mogu pa ću se potrudit da ti objasnim i napišem što ja znam.
Pa evo da krenem:
1.Što se tiče trčanja,ako ćeš trčati na prazan želudac onda radi LI(Light Intensity) cardio.Većina ljudi koliko sam ja čitao govore da je najbolje brzi hod za ujutro na tašte ali možeš i raditi cardio znači lagano trčanje,brzo hodanje mi se nekako čini dosadno pa onda bi ti ja savjetovao da radis lagani jogging do 60 min ujutro.Ujutro kad radis cardio na tašte lagani jogging,ujutro su razine glikogena u mišićima niske te ako radis cardio kako sam ti napisao onda tijelo kao energiju koristi masnoće iz tijela,a ako bih recimo ujutro radio trening s utezima onda pošto je razina glikogena u mišićima niska onda kad bih radio trening s utezima glikogen bi se koristio kao energija te bih nakon potrošenog glikogena iz mišića tijelo počelo koristit mišiće kao energiju.Nadam se da si skužio a ako nisi slobono pitaj pa ću ti objasnit :) Malo sam se raspisao oko ovog ali kako imam i ja isti cillj-smršavit onda se educiram sto se tiče mršavljenja pa ti tu mogu pomoći koliko znam.

2.Što se tiče prehrane moras jesti puno bjelančevina(Proteina P) te moras jeti ugljikohidrate(UH) te naravno masti(M)
Napisati ću ti popis namirnica koje sadrže ove stvari
Proteini:Jaja,Riba,Piletina,Puretina,Ostalo nemasno meso,Posni sir,Pureća šunka,Whey...
Što se tiče konzumacije ugljikohidrata trebas konzumirat složene odnosno kompleksne ugljikohidrate kao što su:
Ugljikohidrati:Krumpir,Riža,Tjestenina,Integralni kruh,Zobene pahuljice...
Jednostavni šećeri se nalaze u svim grickalicama kao što su čips i ostale grickalice tako da mislim da si razumio razliku :)
Masti:Orašasti plodovi(Bademi,Orasi,Lješnjaci),Maslinovo ulje...
Što se tiče masti njih uneseš neprimjetno,recimo ako prigaš piletinu na malo margarina tu isto uneses masti a u manjim kolicinama iz ostalih namirnica tako da uspiješ to pokriti.

Najbitnije ti je unostiti dovoljno proteina,ugljikohidrate unosis u zavisnosti od dnevne aktivnosti.

Što se tiče doručka većina ljudi koji se bave sportom pojedu zobene pahuljice s mlijeko,jogurtom,vodom i u to mozed dodati bananu ii neko drugo voce dodatno pojeti uz to.Ako su ti zobene pahuljice neugodne za pojesti po okusu ja osobno ubacim u njih žlicu kakaoa i onda bude fino.

Navečer isto tako normalno jedeš u umjerenim količinama i kombiniras P+UH a prije spavanja ti je najbolje pojesti posnog sira zbog sprog otpuštanja kazeina te je tvoje tijelo opskrbljeno nocu a ako nemas posni onda ujutro pojedi doručak i to je to.

Malo sam se raspisao nadam se da sam ti pomogao,nastojao sam ti jednostavno objasnit a ako nesto nisi razumio samo pitaj :)
Back to Top
Nikolaus View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2015
Location: BiH
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Nikolaus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Kolovoz 2015 at 23:51
@NiksaV, super post. Sve mi je jasno, nemam nikakvih pitanja na ovo što si napisao. Nema puno mudrosti: fizička aktivnost i promjena prehrane. Vremenom bi stvari trebale biti dosta bolje. Dakle, ujutro lagano trčanje 45-60 minuta (ipak mi je sutra prvi dan Big smile), a navečer nešto brže na isti vremenski period. 
Back to Top
NiksaV View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 30 Studeni 2013
Location: Dubrovnik
Status: Offline
Points: 205
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote NiksaV Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Kolovoz 2015 at 00:07
Ajde bas mi je drago da sam ti uspio pomoći :)
Moj savjet ti je da ako ti je sutra prvi dan ne radiš odmah 45+ minuta.Ako ces me poslušati bolje ti je sutra odradi 30-25 min pa vidi kako se osjećaš,ako vidiš da imas kondicije i da ti je to malo onda povećaj jos iduci dan.Ispocetka ti nevalja forsirati bolje je polako, ali sigurno i pametno.Nemoj trčati isti dan 2 puta jer ti je to previše i tijelo se ne stigne odmoriti od prošlog treninga.Ja bih ti jos savjetovao da ubacis malo i bodyweight vježbe čisto kako bi to onda sačinili jednu kompaktnu cjelinu.

Sretno ;) ali ako ti treba jos nekakva pomoc ili pitanje slobodno pitaj ;)
Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Kolovoz 2015 at 00:17
Sve što ću ja reći je - cikliranje ugljikohidrata i težinski trening u teretani uz trčanje, pošto ga voliš cca. 3x tjedno
Back to Top
Nikolaus View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2015
Location: BiH
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Nikolaus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Kolovoz 2015 at 15:00
Može, u početku ću samo jednom dnevno. Thumbs Up

@r4mbo, hvala, uzet ću i to u obzir. Smile
Back to Top
MarkoLFC View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 05 Kolovoz 2015
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote MarkoLFC Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Kolovoz 2015 at 09:13
Pozdrav, meni je puno pomogao proteinski kruh iz panpeka, u 100g ima 5g UH-a i ako se ne varam 15ak g proteina. Za dorucak napravis sedvic sa tim kruhom, ali umjesto namaza koristi posni sir (milbona iz lidla je super), sunka, sir i to je to. Za rucak nekakvo mesona naglo bez ulja i puno salate. Vecera : posni sir zalij sa jogurtom, stavi sjemenke lana i sezam ili cega god imas i u to dodaj neko voce, breskva je najfinija jedino sto mora biti malo meksa. Jako fino, a dosta zdravo. ;)

Sretno!
Back to Top
MarkoLFC View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 05 Kolovoz 2015
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote MarkoLFC Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Kolovoz 2015 at 09:14
Skini app na mob spartanski sistem i ostale aplikacije od tog korisnika, stvarno dobri treninzi ;)

Back to Top
Nikolaus View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2015
Location: BiH
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Nikolaus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Kolovoz 2015 at 10:13
@MarkoLFC, hvala. Baš sam sinoć večerao što si napisao i baš mi se svidjelo. Godi mi promjena prehrane. Smile
Back to Top
Nikolaus View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2015
Location: BiH
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Nikolaus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Kolovoz 2015 at 23:35
Što je ovako pametno jesi ujutro prije trčanja, recimo nekih pola sata prije? Čitao sam da nije baš dobro 'na prazan stomak'... 

Edited by Nikolaus - 26 Kolovoz 2015 at 23:36
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.