New Posts New Posts RSS Feed - Novi sam
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Novi sam

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
forrest View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Travanj 2014
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote forrest Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Novi sam
    Posted: 25 Travanj 2014 at 09:51
Pozdrav svima. U potrazi za nekim rješenjima problema, naišao sam na ovaj forum i čini mi se interesantan. 32 proljeća, sjedilački posao i kile idu samo gore. Imam 178 i 89 kg. Sad sam došao u fazu u kojoj ne mogu ni potrčati da ne krepam poslije. Tražim, otkud krenuti. Osjećam se ko u nekom začaranom krugu. Ne mogu vježbati jer sam malo predebeo, a ne mogu smršaviti ako ne vježbam. Ili? Nadam se nekom paetmon rješenju i savjetu ovdje na forumu, jer ovako više neću... pozdrav
Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Travanj 2014 at 10:03
Dobrodosao

Izracunaj si BMR i TDEE, samo upisi te pojmove u google. To ce ti trebati da mozes izracunati koliko jedes, unos kalorija postepeno smanjuj od TDEE-a, a vazno je nikad jesti ispod BMR-a zbog toga jer bi se metabolizam mogao usporiti.

Sokove i slatke gluposti izbaciti iz prehrane, a povecati unos hrane bogate proteinima (posni sir, pileca/pureca prsa, bjelanjci, riba - prvenstveno plava itd.) imati 5 obroka i u svakom se truditi imati proteine, a i puno povrca je potrebno.

Mislim da mozes itekako napraviti cudo od sebe, samo uz volju i trud i cilj pred sobom sve se moze!

Kakvom se fizickom aktivnoscu mozes baviti i kako sad otprilike izgleda jelovnik?
Back to Top
forrest View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Travanj 2014
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote forrest Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Travanj 2014 at 10:33
Hvala.
A jelovnik je banana. Ujutro na posao, popijem kavu i to mi je uglavnom doručak :(. Oko 12-13 ručam nešto tipa varivo, neko meso + krumpir, saft + makaroni, ono klasika neka domaća. Onda ništa do 17-18 kada dođem doma i onda opet jedem isto što i za ručak. E sad je uglavnom problem što nešto pojedem i oko 20. uglavnom gluposti. Tu i tamo se natjeram na doručak tipa posni + pileća prsa, ali mi to za par dana dosadi i onda opet ništa osim kave. Fizička aktivnost je skoro pa nula. Imam gdje trčati ali koljena su mi totalno u banani i bole me ko pas. Mogu vježbati doma, imam sve programe tipa T25, P90X ali za par dana sam gotov od upale mišića i onda odustanem. Orbitrek imam, ali mi isto dosta trpe koljena (imao sam problema s koljenima). Uglavnom, kada krenem sa nekom ok prehranom i fizičkom aktivnošću, (bicikl recimo) mogu skinuti par kg bez problema. Problem je što nakon cca tjedan dana krenem po starom. Posao, stres i zaboravim jesti, pa jedem gluposti tipa pizza... 

Edited by forrest - 25 Travanj 2014 at 10:37
Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Travanj 2014 at 10:43
Heh, zelis li uspjeti moras si reci "dosta je, krecem zdravim zivotom"

Ja imam 17 godina, za vas sam jos klinac. Ako sam ja mogao krenuti i drzati se programa i skinuti vec 15kg te nastavljam dalje tim putem s puno zara i volje zasto i ti tako ne bi mogao?

Kava ujutro je nula, ujutro je najvaznije jesti. Integralni kruh, sunka, jaje, rajcica, ima li sta bolje ujutro pojesti? Eventualno zobene su nesto bolje


Nije ovo nikakva teska matematika, samo si treba postaviti cilj i polako ici prema njemu...

Problemi s koljenima? Bicikla je odlicna solucija onda, ali naravno i vjezbe s utezima. Upale misica? U pocetku raditi s manjom kilazom i manje ponavljanja, kasnije kako se dobiva snaga postepeno napredovati i to je to.

Sretno
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Travanj 2014 at 13:29
Originally posted by forrest forrest wrote:

Pozdrav svima. U potrazi za nekim rješenjima problema, naišao sam na ovaj forum i čini mi se interesantan. 32 proljeća, sjedilački posao i kile idu samo gore. Imam 178 i 89 kg. Sad sam došao u fazu u kojoj ne mogu ni potrčati da ne krepam poslije. Tražim, otkud krenuti. Osjećam se ko u nekom začaranom krugu. Ne mogu vježbati jer sam malo predebeo, a ne mogu smršaviti ako ne vježbam. Ili? Nadam se nekom paetmon rješenju i savjetu ovdje na forumu, jer ovako više neću... pozdrav


pozdrav i dobrodošao. Što se tiče vježbanja, prvo bi trebao kreniti s nekim lagnanim kardiom, tipa brza šetnja naveče pola sata pa povecavas postepeno. Kad za mjesec, dva to savladas onda mozes kreniti s utezima ili za sto se vec odlucis. Samo setanje i mjenjanje prehrane na pocetku ce dati odlicne rezlutate, narocito ako nisi prije nista vjezbao i lose se hranio. Bilo bi dobro da napises bar 2,3 jelovnika, sta, kako pa da mozemo ispravljat.
Pozzz i sretno
cookies are for pussies
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Travanj 2014 at 13:31
Originally posted by forrest forrest wrote:

Uglavnom, kada krenem sa nekom ok prehranom i fizičkom aktivnošću, (bicikl recimo) mogu skinuti par kg bez problema. Problem je što nakon cca tjedan dana krenem po starom. Posao, stres i zaboravim jesti, pa jedem gluposti tipa pizza... 



eh, a s ovim je teško pomoći ako nisi sam u glavi odlučio šta želiš. Probaj par mjeseci staviti sebe na prvo mjesto, napravi si plan i drzi se njega. Bez plana, kako hrane tako i vjezbanja ces lutati i zato se dogodi ovo sto navodis..nosi hranu na posao, pripremi je vecer prije tako neces doci u situaciju da moras u pekaru. Sve je u ustrajnosti i dosljednosti
cookies are for pussies
Back to Top
forrest View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Travanj 2014
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote forrest Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Srpanj 2014 at 16:27
pozdrav svima. evo nakon dugo planiranja, ja sam krenuo. ono što sam prvo uveo je redoviti obroci. jučer mi je dan izgledao ovako

doručak: 
2 dcl Vitaktiv jogurt
10dkg borovnica
5 dkg zobene/žitne/kukuruzni muesli
5 dkg PIK-ove nemasne šunke

ručak
10 dkg ocijeđene tune
10 dkg crnog kruha
20 dkg kiselih krastavaca

večera
10 dkg posnog sira
5 dkg crnog kruha
15 dkg zelene salate

između sam pojeo marelicu i jabuku.

danas:

doručak
2 dcl Vitaktiv jogurt
1 jabuka
5 dkg zobene/žitne/kukuruzni muesli

ručak
20 dkg pileći file pečen na malo masnoće
10 dkg šampinjona uz to
15 dkg cikle
10 dkg crnog kruha

uz to + 1 jabuka i cca 2 l vode.

kako vam se čini? da li je to otprilike u redu ili ako nije, kojim smjerom krenuti, što promjeniti?

hvala, lp

Back to Top
drillbit View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 16 Srpanj 2014
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote drillbit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Srpanj 2014 at 16:10
pozdrav!danas sam se registrirao a vidim ekipa je ovdje super. mogu ti dati par savjeta. inače ja sam visok 196 sada 105 106 kg što je dobra kilaža, ali sam u jednom periodu dosegao i 122 (strašno-nemoš nać hlače ni majicu)
ne znam kakav si tip osobe ali prema ovome što si napisao vidim da baš nisi sportski tip ali to se da promijeniti. ovo kažem jer si i sam rekao da odustaneš nakon upale mišića. zapravo upala mišića je dobra stvar. tvojih 89 na 178 je samo 11 kg viška gledaj na to da nije 20 ili 25 kg viška :) ovo mi je isto upalo u oko ''Ne mogu vježbati jer sam malo predebeo''. nisi rekao imam ženu petero djece ne stignem. čini mi se da stigneš barem svaki dan odvojiti sat-sat i pol za vježbanje. uzmi u obzir dolazak i odlazak na igralište, teretanu. e sad bitno je što jedeš. jelovnik neću komentirati jer se ne bavim time i nije mi bitno. suplemente ne znam jer ne koristim. znam samo za što je protein kojeg nikada nisam uzeo.prvo se ujutro natjeraj na dobar doručak (jaja, kruh s maslacem, može i masti i kruha, neki pršut šunku i slično) s vremenom ćeš vidjeti dal ti trebaju 2 jaja 3 ili 5 i tako redom. kavu možeš ali nemoj previše (općenito znamo da nije dobro). između doručka i ručka si uzmi voće ili orašaste plodove. sada nakon posla dođeš kući bilo bi dobro da pojedeš nešto malo npr. ja znam samo bananu ili dvije dosta vode i odem u teretanu na trening ili trčanje. nakon toga slobodno jedem ne previše i meso i posni sir samo ne jedem tjesteninu rižu krumpir. ovo je sve moj stil prehrane koji varira jer ne pazim na prehranu baš (nekad pazim nekad ne što mislim da je u redu). ugl pečem na svinjskoj masti na ulju ne..mažem kruh sa puno maslaca. uz sve jedem povrća dosta i pijem dosta vode.
druga stvar nakon prehrane je trening. bole te koljena to je i meni bilo tako. postoji ti na netu DDP yoga. upiši skini pogledaj statičke vježbe za jačanje tijela. odlične su slično sam ja radio na karateu. također imaš i motivacijski video jednog vojnog veterana kad to pogledaš mislim da ćeš shvatiti sve :) pokušaj još raditi sklekove. uske polaganim tempom, vježbe za core. dobra vježba ti je iskorak i u tom položaju što duže ostati. bolit će koljena ali nakon dva dana će manje. pokušaj se kretati što više (hodanje na posao s posla. u teretanu možeš i odmah danas krenuti i pitati za nekog trenera. možda je skuplje ali će ti pokazati pravilno izvođenje vježbi. uhvati se bugarske vreće ili girje i kile idu dole a mišići gore. uhvati se željeznih sprava. bench, mrtvo dizanje, pokušaj zgibove raditi. uz sve to trebaš volju i motivaciju a to sigurno imaš. nemoj imati stav ali ja volim jesti i meni se baš to sad jede. ako ne pojedeš sada komad torte ili ne odeš na par pivi s dečkima što će se dogoditi? ništa. za par mj ćeš možda piti bolje pivo i jesti bolju tortu. pusti druge što pričaju. stvari se okrenu. za par godina ćeš izgledati odlično i osjećati se vitalno dok će netko tvojih godina imati osjećaj kao da je u 50-tim. bitno je da si stvoriš naviku vježbanja (3-4 puta tjedno). nije teško sve se da organizirati. dan traje 24 sata. 1 sat je 4%. dosta toga ima i dosta informacija ćeš dobiti. samo sve ovisi što ti treba. ovo je moj stil. možda je i dobar u nekim segmentima možda i nije. meni odgovara. razvij si nešto svoje i radi po tome. sretno! nije teško a zabavno je
Back to Top
forrest View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Travanj 2014
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote forrest Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Rujan 2014 at 15:16
jel ima tko volje prokomentirati ovo

doručak: 
2 dcl Vitaktiv jogurt
10dkg borovnica
5 dkg zobene/žitne/kukuruzni muesli
5 dkg PIK-ove nemasne šunke

ručak
10 dkg ocijeđene tune
10 dkg crnog kruha
20 dkg kiselih krastavaca

večera
10 dkg posnog sira
5 dkg crnog kruha
15 dkg zelene salate

između sam pojeo marelicu i jabuku.

danas:

doručak
2 dcl Vitaktiv jogurt
1 jabuka
5 dkg zobene/žitne/kukuruzni muesli

ručak
20 dkg pileći file pečen na malo masnoće
10 dkg šampinjona uz to
15 dkg cikle
10 dkg crnog kruha

uz to + 1 jabuka i cca 2 l vode.

kako vam se čini? da li je to otprilike u redu ili ako nije, kojim smjerom krenuti, što promjeniti?

hvala, lp
Back to Top
forrest View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Travanj 2014
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote forrest Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Rujan 2014 at 15:22
inače, to je prema ovome http://blog.dnevnik.hr/minus40kg/2011/12/1629710594/dijabeticka-dijeta-kbd-1300-kcal.2.html

kako vam se čini? meni se čini da je uravnoteženo, ima svega...
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Rujan 2014 at 17:50
Moj prvi dojam je anoreksija. Neda mi se sad zbrajat, no ako tu ima 1000kCal, puno je. Odokativno, i da se ne baviš fizičkom aktivnošću BMR ti je vjerojatno 2000kCal, uz adekvatan trening TDEE 2500-3000kCal, što znači da bi trebao žderat u prosjeku 2000kCal dnevno, ili ako podijeliš na 3 dijela, 600-700kCal po obroku.

Doručak ~ 600Kcal
3x125g sardina u umaku od rajčice (270g ocijeđene mase) ~ 500kCal
1 velika jabuka ~ 100kCal

Ručak ~ 700-750kCal
200g piletine/puretine/svinjetine prženo na maslacu ~ 200-250kCal
250g šampinjona prženo na maslacu ~ 60kCal
250g salate (crveno ili žuto povrće) ~ 60kCal
30g maslaca (za pripremu mesa i šampinjona) ~ 250kCal
1 velika jabuka ~ 100kCal

Večera ~ 600kCal
3x125g sardina u umaku od rajčice (270g ocijeđene mase) ~ 500kCal
20g crne čokolade 85% ~ 120kCal

Smrdit ćeš na ribu, no nema što da ti fali za mršavljenje i nećeš biti gladan.
Back to Top
never-give-up View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2014
Location: Dalmacija
Status: Offline
Points: 464
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote never-give-up Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Rujan 2014 at 18:57
Užasno malo hrane
Back to Top
forrest View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Travanj 2014
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote forrest Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Rujan 2014 at 21:05
ok, jasno. ovo je 1300 kcal. podebljat ću na 1800 kolko mi je i BMR. TDEE mi je 2200. uz nekih pola sata hodanja, kile bi trebale ići prema dolje, zar ne?
Back to Top
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Rujan 2014 at 21:57
slazem se da je malo. ja na mrsavljenju jedem vise a zensko sam. pojacaj unos.
Back to Top
Didii View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 164
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Didii Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Rujan 2014 at 22:12
Pozdrav svima i od mene :)
I ja sam takodjer novi clan. Nakon dugog dvoumljenja da li da krenem ili ne, odlucila sam se za DA :D
S obzirom da radim u trgovini, gdje je bas prometno, tesko mi je uravnoteziti ishranu, tj, da uspijem imati 5-6 obroka na dan (zdravih, naravno), pa sam sinoc uspila sastaviti neku listu. Ako nekome od vas iskusnih nije tesko, voljela bih komentar na moj danasnji meni.. :)

7:30 zobene s mlijekom
10:30 5o grama sira gaude
13:30 jedna punjena paprika s pilecim mesom i rizom
----cardio vjezbe sat vremena----
16:30 omlet od 3 bjeljanka i jednog zumanceta, sa biljnim sirom i malkice dimljenog pileceg file
(odlucila sam se za jaja, jer znam da je potrebno nakon vjezbi dosta proteina)
19:30 paradajz salata s nemasnom pavlakom
21:00 casa nemasnog jogurta.

Na mobitelu sam morala naviti 6 alarma, za svaki navedeni obrok, bas radi toga, da ne bih zaboravila neki od obroka :D

I glavno da napomenem, visoka sam negdje oko 162, i imam 60 kg, znam da to nisu neke kile, ali zeljela bih da vidim kako je to sa 57 kg na moju visinu, jer sam uvijek bila malo bucmasta..Jednostavno zelim da malo zategnem tijelo, da dobijem koji misic na butinama i da skinem "slauf" ;D
Back to Top
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Rujan 2014 at 08:57
ovako, da napisem sto ja mislim :)
biljni sir je da prostis sranje, em je okus ocajan em je sastav najgori ikad. stavi obican sir, goudi koju jedes prijepodne nista en fali.
nakon treninga pojedi proteine, ali ubaci i ugljikohidrate slobodno.
ova paradajz salata navecer mi je nekako slaba, i kakva je to nemasna pavlaka? mozda da radije probas ubaciti u nju dva kuhana jaja, ili malo mesa, ili tune i grcki jogurt? da bude malo 'kompletnija'?
inace, sretno!
btw, i da - ovi bjelanjci me muce.. obzirom da ti kalorijski unos stvarno nije veliki, ne vidim potrebu da izbacujes zutanjke (mene srce boli kad netko to radi jer su zutanjci puni minerala i zdravih masti), jedi normalna cijela jajaSmile


Edited by bejb - 16 Rujan 2014 at 09:02
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.