New Posts New Posts RSS Feed - Novi sam-pomozite
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Novi sam-pomozite

 Post Reply Post Reply
Author
Pikolo View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Svibanj 2015
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pikolo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Novi sam-pomozite
    Posted: 21 Svibanj 2015 at 18:59
Pozdrav svima. Planiram krenuti u teretanu, ponovo nakon par godina.

Zanima me sta mislite da li da si narucim gainer ili proteine? Znam da cete reci nista ne treba za pocetak samo vjezba i raznolika prehrana, ali ovo mi je najjeftinije.

Takoder kako da uzimam prasak koji vec narucim? Tj kada

Imace sam visok 190cm, 90kg
Opseg trbuha 94, opseg kukova 108

Zelim raditi na definiciji misica i malo mase ne bi bilo lose

Hvala
Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Svibanj 2015 at 20:30
O prehrani i treningu sve ovisi od pojedinca do pojednica, pa tako ti najbolje znaš koji ti je cilj.

Ukoliko želiš definiciju, a nabaciti snage i nešto mišića, trebao bi znati da su mišići ti koji troše energiju koju unosimo prehranom stoga ja bih ti preporučio 2 kardio treninga tjedno, i to ovako: 1 HIIT trening 20 minuta i 1 kardio niskog intenziteta da puls nikako ne prelazi 140 u trajanju od 45 min.

Ostale dane bih ti preporučio da radiš velike mišićne skupine i glavne vježbe, a to su bench press, čučanj i mrtvo dizanje, obavezno prouči dobro tehniku za sve tri i radi s malim težinama dok dobro tehniku ne naučiš, naravno možeš ubacivati i manje mišićne grupe, dapače ne treba ih zapostaviti.

A sad što se prehrane tiče, najbolje da ti izvor energije kad su treninzi najjači, a to znači kad radiš prsa, leđa ili noge u te dane jedeš više UH nego inače u kombinaciji sa proteinima, a u dane kad radiš kardio treninge najbolje bi bilo da energija koju unosiš bude iz masti i proteina.

Ovo ti je moj prijedlog pa ga ti možeš, a i ne moraš prihvatiti.

Lijep pozdrav
Back to Top
Pikolo View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Svibanj 2015
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pikolo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Svibanj 2015 at 21:10
Koliko se sjecam, nemam neka dobra iskustva sa HIIT kardiom, previse sam gubio na tezini

Sad mozda je do prehrane
Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Svibanj 2015 at 22:59
Nemas sta puno izgubiti za tih 20 minuta, svakako mozes raditi kardio tako da radis kruzno sklekove, military, naskok na klupicu, swing s girjom i slicno...

Sto se prehrane tice, ne znam ja kakav je tvoj metabolizam tako da to sam trebas ustvrditi u hraniti se u skladu s time se hraniti...
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.