New Posts New Posts RSS Feed - operacija hernije(bruha)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

operacija hernije(bruha)

 Post Reply Post Reply
Author
BOBO_ZG View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Listopad 2014
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote BOBO_ZG Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: operacija hernije(bruha)
    Posted: 17 Listopad 2014 at 14:29
Poštovani,

zamolio bih vas informaciju vezano za oporavak nakon operacije hernije(bruha).Naime prije mjesec i pol dana sam kod doktora saznao za to pa bi trebao idući tjedan na operaciju.Kada mogu krenuti nazad u teretanu i ako netko tko je možda imao slično iskustvo da mi napiše na koji način je krenuo ponovno vježbati nakon operacije i kojim tempom.
Hvala unaprijed na odgovoru.
Back to Top
BOBO_ZG View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Listopad 2014
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote BOBO_ZG Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Listopad 2014 at 10:42
Zar nema nikoga sa sličnim iskustvom?!
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Listopad 2014 at 13:27
Ova tema je preseljena u podforum - Zdravlje.

Bobo, jedina prava preporuka je da se dobro posavjetuješ s liječnikom. Ne oporavljaju se svi jednako, stoga ovdje bilo kakvi savjeti bi mogli ići na štetu tebe.

Pitaj liječnika i prati njegove upute.
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
ariel30 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Kolovoz 2013
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ariel30 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Ožujak 2015 at 12:45
Pozdrav.

Jako sam neaktivan član i sramota me ali šta se može...Više čitam nego što pišem, ne stignem, osim kad me ovako muči nešto :)

Operirala sam preponsku kilu prije 7 tjedana. Oporavak ide svojim tijekom, sve super, ne boli, ne smeta. Znam da je povratak vježbanju individualan, ali me zanima ako je netko imao ovakvu operaciju od vas, kad je počeo s treninzima? Liječnik mi je rekao da mogu slobodno nakon mjesec dana vježbati ali nisam se još osjećala spremnom, strah je više psihičke prirode ''Šta ako...?'' ...planirala sam početi uskoro, za 2 tjedna možda, osjećam da mogu. Ono čega me strah je istezanje, čučanj, nagli pokreti. Muž od prijateljice je inače operirao preponsku s obje strane u razmaku od godine dana (to i ja očekujem, rečeno mi je da sam ''krhka'' u tom dijelu), počeo je s treninzima nakon 15 dana. Kaže da ga i dan danas zna zaboliti i da osjeća rez prilikom promjene vremena...

Kad ste počeli? Kad vam je vaš liječnik rekao da smijete? Buni me to što neki kažu nakon mjesec a drugi nakon pola godine, neki čak nakon godinu dana. Ne mislim odmah dizati 30 kg, nego početi kardio, vožnju biciklom i tako to.

Mišljenja i iskustva?
And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.
Back to Top
bugili View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bugili Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Ožujak 2015 at 19:39
ja sam imao tu operaciju prije godinu i po,i to dupli bruh(jedan do drugoga).Treniranju sam se vratio vec nakon 14 dana sa laganim tempom(trcanje,ruke tj vjezbe koje manje opterecuju mjesto gdje ste operisali).Normalan trening kao prije sam imao nakon 6 sedmica.Lijecnik koji me je operisao trenira u istom fitnes klubu tako da .Naravno da je svaki oporavak individualan ali ako se slusa samo lijecnik on da bi bio siguran reci ce 2 mjeseca pauze pa lagano bla bla bla.Ja sam prije 4-5 godina imao stalne upale misica nogu i svaki put lijecnik kaze 8 sedmica pauze i ........da to znam i ja kad ne treniras neces imati upalu,ali ako uzimas redovito magnezijum,vodu ,zagrijavanje,napor,istezanje NEMA UPALA....Eh to sam morao sam otkriti citajuci forume.pozzzz
Back to Top
BOBO_ZG View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Listopad 2014
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote BOBO_ZG Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Travanj 2015 at 13:09
Bugili hvala ti na odgovoru...ja sam operiran 02.03...meni je doktor rekao nakon dva mjeseca da se mogu vratiti treningu.Pošto isto imam psihološku blokadu kao i Areil30 krenuti ću lagano sa povratkom treninga.Odlučio sam prvi mjesec isključivo ići na plivanje a nakon toga lagano krenuti sa utezima.Stim da ću krenuti sa laganim težinama.Jednostavno ne želim da mi se ponovi operacija iako mi je doktor rekao da postoji velika mogućnost da i sa druge strane dobijem preponski bruh.U najmanju ruku to je dosta deprimirajuće i stvara neku dodatnu blokadu jer stvarno mi se neda više pod nož.Ono što mene zanima dali bi samim vježbama gdje dosta radi preponski dio mogao suzbiti novu operaciju te da li mi je to pametno s obzirom da sam na desnom djelu prepone imao operaciju pa da mi nedaj bože pukne ta f**king mrežica.

Unaprijed hvala na odgovoru:=)))
Back to Top
waleeedijaz View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Ožujak 2016
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote waleeedijaz Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2016 at 08:09
obo, jedina prava preporuka je da se dobro posavjetuješ s liječnikom. Ne oporavljaju se svi jednako, stoga ovdje bilo kakvi savjeti bi mogli ići na štetu tebe.
waleeed
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.