New Posts New Posts RSS Feed - Ovisnost o slatkome
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Ovisnost o slatkome

 Post Reply Post Reply
Author
Ketona View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Prosinac 2015
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ketona Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Ovisnost o slatkome
    Posted: 17 Travanj 2016 at 22:59
Bok! Zovem se Ivona, imam 20 godina, 72kg, a visoka sam 168cm. Idem u teretanu 3-4x tjedno već 8 mjeseci, ali zbog obveza na fakultetu, to mi je jedina aktivnost u životu. Međutim, veći problem je moj odnos s hranom, točnije poremećaj u prehrani. Ovisnica sam o slatkome i kolikogod pokušavala izbaciti slatko iz prehrane, nikada to nisam uspjela. Izdržim 3-4 dana bez čokolade,sladoleda i junk food-a, ali onda 5. dan se prežderem (čokolada, sladoled, keksi, čips - i to u ogromnim količinama, npr. u 15 min mogu pojest pola kg sladoleda kao od šale). I tako u krug zadnjih pet godina i što je najgore, svaki put završim s više kg nego što sam imala na početku "mršavljenja".
Stvarno bih željela živjeti fitness životom i hraniti se zdravo, međutim nije toliko jednostavno kao što izgleda odreći se nečega o čemu si ovisan (točnije, binge eating disorder).
Ako netko zna izlaz iz začaranoga kruga, bila bih sretna čuti i njegovo/vaše mišljenje i savjet
Back to Top
musicgirl View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 83
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote musicgirl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Travanj 2016 at 21:50
Možda da pokušaš sa zdravijim varijantama slastica?
Na ovom portalu imaš puuuuno recepata i nije ih teško za napravit. Sigurna sam da ćeš naći nešto za sebe. Thumbs Up
Naravno da nećeš samo to jesti, al možeš to uvrstiti u prehranu i time izbjeći krize. Wink 


Edited by musicgirl - 23 Travanj 2016 at 21:54
Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Travanj 2016 at 23:05
Nemoj izbaciti to iz prehrane, 100g sladoleda bi ti trebalo zadovoljiti zelju za time, a gotovo nista ne utjecati na krajnji rezultat. Kasnije kad te ponesu rezultati i jos veca zelja za napretkom onda ces vidjeti sama i donijeti odluku da izbacis slatko u potpunosti.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Travanj 2016 at 12:59

Nekako sumnjam da će zdrave varijante pomoći...mogle bi i još više pogoršati stvar.

Za mene je to klasičan all or nothing pristup, a to uglavnom ne ispadne na dobro.

Musicgirl, jel ti što znači 100g sladoleda? Hoću reći, je li problem kod tebe u tome što misliš da će ti to naškoditi ili to što ne možeš stati na tome?

Koliko uh jedeš dnevno?




"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
musicgirl View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 83
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote musicgirl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Travanj 2016 at 13:50
Gym_girl, 100g sladoleda mi znači povremeni užitak u ljetnim danima. Nije mi problem stati nakon 1 kuglice.
Ne znam točno koliko uh dnevno jedem, jer zasad ne važem hranu i ne brojim kalorije. Smile

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Svibanj 2016 at 15:21
Za UH te pitam zato što njihov manjak zna uzrokovat čestu i pretjeranu želju za slatkim. Razmisli o tome Wink

Ako ti nije problem stati na kuglici, onda si taj gušt i sve ostale u manjoj mjeri jednostavno priušti kad ti dođe gušt, ne čekaj da se toliko zaželiš svega da podemoniš. Aktiviraj se što više, većinu obroka jedi kvalitetno pa ti takve slastice tu i tamo neće napraviti problem. Jedino ako je trening slab?

I ja se častim pa se uredno održavam Tongue Ali trening je heavy....


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Ketona View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Prosinac 2015
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ketona Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Svibanj 2016 at 21:43
A koliko bi otprilike UH/kg težine bilo dobro unositi dnevno (u danima bez treninga)?
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Svibanj 2016 at 09:11

Nijedan kalkulator ili formula neće to izračunati dovoljno precizno jer previše faktora ulazi u tu priču. Najbolje je proizvoljno odrediti jedan broj (prema nekom iskustvu sa unosom UH-a, većina nas tu znamo di smo otprilike) i ravnati se po tome...korigirati na dolje ili gore ovisno o rezultatima. Nije svejedno kako osoba reagira na UH, a ni koliko aktivnosti ima tokom tog dana odmora od treninga....netko taj dan šviće svud uokolo pa se potroši i više nego na treningu..a netko taj dan prosjedi ili preleži pa mu ne treba previše.

Jednostavni udri neki broj i vidi...ako recimo u dane treninga unosiš po 4-6g/kg, probaj smanjit na pola pa vidi...potrebe za UH su zbilja različite kod ljudi..
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
lucijaprsa12 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Rujan 2015
Status: Offline
Points: 84
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lucijaprsa12 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Studeni 2016 at 19:38
meni je ovo pomoglo, svaki dan pojedi jednu čokoladicu ili nešto sitno od slatkoga, ali da na kraju dana to ne prelazi kalorije koje trebas unijeti i svakog tjedna si taj slatkis uskracuj za dan i na kraju ces doci na to da uzmes jednom u dva tjedna ili cak dulje da ne uzmes
Back to Top
NiksaV View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 30 Studeni 2013
Location: Dubrovnik
Status: Offline
Points: 205
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote NiksaV Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Studeni 2016 at 22:18
Mozda cu zvucati bezobrazno,ali sve ti se svodi na to koliko jako nesto zelis.Meni se potpuno isto prije događalo kao i tebi,pazio bih 4 dana i 5 se prežderao i nadoknadio sve ali sve ti se svodi koliko jako to želiš.Iz svog primjera govorim da jednom kad vidis rezultate postanes ovisan o napretku i onda nema tih briga.Govorim iz svog primjera od kada vidim sebe koliko sam napredovao sad mi je u glavi ogromna želja i cilj i želja i glad za napretkom tako da o stvarima koji me sputavaju na mom cilju i ne razmišljam.Naravno da mozes jednom tjedno cheat meal i to ti neće naškoditit dapače obratno ali sve je pitanje koliko jako to želiš. :)
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.