New Posts New Posts RSS Feed - Paleo ishrana
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Paleo ishrana

 Post Reply Post Reply Page  123 9>
Author
Gabrijel7 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2011
Location: Karlovac
Status: Offline
Points: 262
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabrijel7 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Paleo ishrana
    Posted: 04 Kolovoz 2015 at 19:23
Pozdrav


dali ima netko od clanova da prakticira Paleo ishranu?
na Paleo sam zadnja dva mjeseca, pa me zanimaju iskustva drugih...

kako npr. izgleda vas jelovnik obzirom na treninge, dali uzimate neke suplemente i sl.
Back to Top
Gabrijel7 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2011
Location: Karlovac
Status: Offline
Points: 262
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabrijel7 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Rujan 2015 at 12:03
Vidim da vas bas i nesto nema...

Malo sam si dao truda pa sam slikao neke svoje obroke, pa cu stavit neke slike, pomalo opisivati kako to sve funkcionira kod mene.

Iako pijem neke suplemente, cilj mi je jesti sto manje tog smeca i potpuno izbaciti suplemente jer i sami cilj Paleo ishrane je jesti sto prirodnije. Najveci problem mi je bio sta piti poslije treninga a da nije neki prah. Neki autori Paleo ishrane rade ustupke pa je dozvoljeno piti Whey (meni osobno ne odgovaraju mlijecni proizvodi pa tako i sirutka). Jedini izbor u tom slucaju je bio ili jajcani protein ili protein konoplje. Ponekad pijem konopljin protein ali sam nasao jednu dobru opciju kako uopce ne piti suplemente a da bude dobar Recovery drink nakon treninga, a po Paleo principima.

Sastojci:
1. sirova jaja-cijela (btino da su domaca, od kokosi koja slobodno pasu, da nema straha od salmonele)
2. biljno mlijeko (bademom, kokosovo, ljesnjakovo - mogu se napraviti kod kuce)
3. namaz od kikirikija/badema (takoder se mogu napraviti kod kuce)
4. malo domaceg meda
5. kokosovog ulja (u momoslucaju je domace maslinovo ulje)
6. po zelji malo praha vanilije ili pravog kakaa

Back to Top
Gabrijel7 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2011
Location: Karlovac
Status: Offline
Points: 262
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabrijel7 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Rujan 2015 at 12:15
Inace najcesce vjezbam ujutro, i to na prazan zeludac. Ujutro cim se dignem popijem toplu nezasladenu limunadu, a prije treninga caj (zeleni, ili ponekad termojetic caj od Herbalife).Medutim, jedan od mojih najdrazih i cestih dorucaka je domaci spek i domaca jaja..jednostavno i brzo

Back to Top
Gabrijel7 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2011
Location: Karlovac
Status: Offline
Points: 262
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabrijel7 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Rujan 2015 at 12:35
Ovako izgleda jedan moj ručak



Juha od brokule, pecena svinjska rebra s pecenim povrcem (ovdje ima i batata - posto je on dopusten jesti) i salata.

Za salate koristim domace maslinovo ulje a za pecenje, przenje i slicne stvari domacu svinjsku mast
Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Rujan 2015 at 22:13
Joj predivno

Ja ne mogu bez zitarica, izdrzim par dana i onda mi prekipi...
Back to Top
Gabrijel7 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2011
Location: Karlovac
Status: Offline
Points: 262
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabrijel7 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Listopad 2015 at 08:55
Originally posted by r4mb0 r4mb0 wrote:

Joj predivno

Ja ne mogu bez zitarica, izdrzim par dana i onda mi prekipi...


A znas kako se kaze: svaki pocetak je tezak hehe

upocetku je naravno malo tesko ali moze se covjek naviknuti, pogotovo sad kad se moze naci hrpa jela (recepata) kako napravit gotovo sve vrste jela samo bez zitarica.

ja se osobno za sad drzim ipak neke jednostavnosti. raznorazna peciva, kruh, kolaci i ostale slastice (naravno po paleo principima) za sada radim jos minimalno.
Back to Top
Gabrijel7 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2011
Location: Karlovac
Status: Offline
Points: 262
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabrijel7 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Listopad 2015 at 09:15
da nastavim sa jelima

opet nesto jednoatavno: povrce dinstano na svinjskoj masti, odrezak od tune i juha od karfiola i brokule

Back to Top
jablanka View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Srpanj 2015
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jablanka Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Listopad 2015 at 20:11
svaka čast na slikama :D
hranim se po lchfu, ali me paleo jako zanima i baš je dobro vidjeti da ima ljudi koji treniraju, a ne hrane se onako klasično :)
Back to Top
Gabrijel7 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2011
Location: Karlovac
Status: Offline
Points: 262
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabrijel7 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Listopad 2015 at 22:44
Originally posted by jablanka jablanka wrote:

svaka čast na slikama :D
hranim se po lchfu, ali me paleo jako zanima i baš je dobro vidjeti da ima ljudi koji treniraju, a ne hrane se onako klasično :)


LCHF ti je u principu skoro isto kao i Paleo. Postoje neke male razlike. U LCHF se moze jesti mlijecno dok u Paleo ne. Kod Palea je moguce jesti nesto vise voca i td. Najbitnije je da su namirnice domace, da nema zitarica, mahunarki, preradene hrane i td.

Nekad sam se i ja hranio klasicno... pa sam jedno vrijeme bio i vegan ali odlucio sam preci na paleo i shvatio sam da se puno bolje osjecam kad ne unosim zitarice, mahunarke tj. opcenito UH iz tih namirnica.

Back to Top
Gabrijel7 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2011
Location: Karlovac
Status: Offline
Points: 262
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabrijel7 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Listopad 2015 at 08:06
Da nastavim dalje...

Losos u kubanskom umaku



Back to Top
Gabrijel7 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2011
Location: Karlovac
Status: Offline
Points: 262
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabrijel7 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Listopad 2015 at 08:11
Jos jedno vrlo jednostavno jelo

peceno povrce i batat + piletina + domaca majoneza
salata: paradajz + konopljine sjemenke

Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Listopad 2015 at 17:08
Koje ulje koristiš za majonezu? Maslinovo?
Back to Top
Gabrijel7 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2011
Location: Karlovac
Status: Offline
Points: 262
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabrijel7 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Listopad 2015 at 20:15
Originally posted by Goranchero Goranchero wrote:

Koje ulje koristiš za majonezu? Maslinovo?


da, maslinovo ali ne djevicansko... par puta sam radio sa domacim al mi nije ispalo dobro. jos trazim neki dobar nacin kako sa pravim domacim uljem napraviti

Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Listopad 2015 at 06:35
Proguglaj si visoko oleinsko suncokretovo ulje, nije s paleo liste, no profil masnih kiselina je odličan. U svakom slučaju treba neko mononezasićeno ulje. Možda bi lješnjak ili makadamija bili zanimljive kombinacije.
Back to Top
Gabrijel7 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2011
Location: Karlovac
Status: Offline
Points: 262
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabrijel7 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Listopad 2015 at 12:07
Originally posted by Goranchero Goranchero wrote:

Proguglaj si visoko oleinsko suncokretovo ulje, nije s paleo liste, no profil masnih kiselina je odličan. U svakom slučaju treba neko mononezasićeno ulje. Možda bi lješnjak ili makadamija bili zanimljive kombinacije.


budem probao svakako. iako imam neki osjecaj da sva te djevicanska ulja, tj. ta koja nisu dodatno preradena su pregusta pa je teze napraviti majonezu.

ali misljenja sam da je majoneza i sa ovim obicnim sunokretovim uljem (bar za nekog tko ju ne jede precesto) daleko zdravija jer nema nikakvih konzervanasa, aditiva i slicnih gluposti
Back to Top
Gabrijel7 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2011
Location: Karlovac
Status: Offline
Points: 262
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabrijel7 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Listopad 2015 at 12:35
jos jedno jako brzo napravljeno jelo.
povrce je napravljeno u velikoj kolicini i onda je po porcijama (plasticne case od 3 dcl) zamrznuto. tako da mi je to jako prakticno kad treba nesto brzo napraviti. a meso poput pilecih prsa je peceno za par minuta

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 9>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.