New Posts New Posts RSS Feed - Pitanjce
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pitanjce

 Post Reply Post Reply Page  123 5>
Author
Bathory View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Lipanj 2014
Status: Offline
Points: 57
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bathory Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Pitanjce
    Posted: 01 Rujan 2014 at 15:34
Imam jedno pitanje u vezi uzimanja proteina. Puno ljudi mi je reklo da bi bilo dobro da si kupim whey ili nešto drugo,slično tome. A pošto je moj cilj mršavljenje ( u pitanju je 10 kg),nisam sigurna da li da ih uzimam ili ne? Dečki iz teretane mi kažu kako je to suuuuper,kako od toga dobivaju kile...a ja ne želim kile XD I eto pošto mi oni ništa konkretno ne mogu reći u vezi toga...jer je njihov cilj očito da budu što veći,a moj da budem manja...ne znaju mi ništa reći o tome samo kažu to je super uzmi to XD A ja nisam baš informirana,pa eto da mi vi malo pomognete,da li ih je poželjno uzimati kada je u pitanju mršavljenje ? Ima li kakvih savjeta,iskustva?
Dobroga konja ljudi jasu,pa tako i dobrog covjeka!
Back to Top
White_Insane View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 07 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1065
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote White_Insane Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Rujan 2014 at 15:56
Prije kretanja uzimanja ikakvog praška. Daj ti meni reci jel imaš sređenu prehranu?
Napiši jelovnik od 3 dana unazad ili unaprijed. Da vidimo koliko je to količinski itd.
Tebi kao početniku je dovoljno sredit prehranu i držat se krute hrane neko vrijeme, a onda ako zapne mijenjat prehranu i baš ako želiš ubaciti i proteinski prašak, al to nije toliko bitno sada.

Čekamo odgovor :)
Life is a journey full of adventures !!
Back to Top
Bathory View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Lipanj 2014
Status: Offline
Points: 57
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bathory Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Rujan 2014 at 16:14
Ovako sam jela zadnjih par dana :
D:1 jaje,1 bjelanjak,100 g posnog i mala rajčica
R:salata,šnita raženog kruha
V:80 g tune i 2 manje rajčice

Drugi dan
D:50 g zobenih,žličica lanenih
R:100 g posnog i jabuka
V:salata

Treći dan
D:šaka mrkve,žlica posnog i 1 jaje
R:100 g pilećih prsa i jedna velika rajčica
V:Banana i velika žlica posnog

Tako su mi zadnja 3 dana izgledala,iako ne jedem baš uredno inače. Imam epizode prejedanja,veliki problem. No u principu se ovako hranim.
Dobroga konja ljudi jasu,pa tako i dobrog covjeka!
Back to Top
never-give-up View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2014
Location: Dalmacija
Status: Offline
Points: 464
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote never-give-up Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Rujan 2014 at 16:25
Jooooooj kako preživiš s toliko malo hrane. Ja s 50kg pojedem pet puta više. Povećaj te obroke pod hitno
Back to Top
Bathory View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Lipanj 2014
Status: Offline
Points: 57
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bathory Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Rujan 2014 at 16:41
Znam da je malo,jer sam jako gladna. Ali nemogu drugačije mršavit...jer mi se metabolizam jako poremetio od prejedanja i gladovanja.
Dobroga konja ljudi jasu,pa tako i dobrog covjeka!
Back to Top
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Rujan 2014 at 17:11
Uhvatila sam te na blogu :)

Bez brige, neces se udebljati ako jedes vise, znaci moguce je mrsavjeti i ne biti izgladnjela. Pokusaj izracunati minimalne kalorijske potrebe za dan. Meni pomaže doista.
Back to Top
Bathory View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Lipanj 2014
Status: Offline
Points: 57
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bathory Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Rujan 2014 at 17:24
A izuračunala sam si BMR koji iznosi 1440...ali čisto sumnjam da je zapravo toliko,s obzirom na to šta sam sve napravila svom tijelu. Mislim da je brojka u biti puno manja.
Dobroga konja ljudi jasu,pa tako i dobrog covjeka!
Back to Top
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Rujan 2014 at 17:33
BMR je količina koju tijelo potroši samo za pumpanje krvi i slično, pa čak i da čitav dan ne ustaneš iz kreveta. Tako, da think againSmile Neće te udebljati tih 1440 kalorija sigurno, krivo misliš.
Naravno, važan element (i najteži ) je strpljenje.


Back to Top
Bathory View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Lipanj 2014
Status: Offline
Points: 57
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bathory Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Rujan 2014 at 17:39
Ok,znači uzimanje proteina za sad mogu zaboravit...i počet jest više,i trenirat više. Krećem
Dobroga konja ljudi jasu,pa tako i dobrog covjeka!
Back to Top
White_Insane View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 07 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1065
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote White_Insane Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Rujan 2014 at 17:41
D:1 jaje,1 bjelanjak,100 g posnog i mala rajčica +jedno jaje
R:salata,šnita raženog kruha ubacit mesa-ribe
V:80 g tune i 2 manje rajčice ovo mozes i duplu dozu
fali barem jedan međuobrok

Drugi dan
D:50 g zobenih,žličica lanenih (uz zob i lan, opet fali proteina...)
R:100 g posnog i jabuka posni može i duplo....i to čak dva puta na dan
V:salata ovo nije obrok nisi na farmi :D
fali barem jedan međuobrok

Treći dan
D:šaka mrkve,žlica posnog i 1 jaje može i 2 jaja
R:100 g pilećih prsa i jedna velika rajčica dupla doza piletine
V:Banana i velika žlica posnog opet posni, al ok voliš ga, al neka to bude bar 150g po obroku a ne žlica...
fali barem jedan međuobrok

Life is a journey full of adventures !!
Back to Top
Bathory View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Lipanj 2014
Status: Offline
Points: 57
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bathory Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Rujan 2014 at 17:52
Wow,puno hrane..malo me to plaši ( ne da neću moć pojest,dapače )nego da neću mršavit tako. Al ok, ti znaš bolje nego ja. Onda ću pojačat obroke. A međuobrok? Šta da jedem?
Dobroga konja ljudi jasu,pa tako i dobrog covjeka!
Back to Top
never-give-up View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2014
Location: Dalmacija
Status: Offline
Points: 464
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote never-give-up Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Rujan 2014 at 17:56
za međuobrok možeš neku voćku u kombinaciji sa orašastim plodovima, jogurtom, posnim..
rajčicu ili neko drugo povrće s nekim izvorom proteina.. imaš izbora :)
Back to Top
Bathory View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Lipanj 2014
Status: Offline
Points: 57
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bathory Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Rujan 2014 at 17:58
Hvala!
Dobroga konja ljudi jasu,pa tako i dobrog covjeka!
Back to Top
White_Insane View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 07 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1065
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote White_Insane Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Rujan 2014 at 18:09
Za međuobrok, ja osobno: 250g svježeg, ili 100g edamera i sličnog tvrdog sira plus šaka orašastih, a ako nisu orašasti onda voćka bilo koja količinski veličina šake.
tebi je vjerojatno dosta 150g ili 50-70 nekog krutog.


Edited by White_Insane - 01 Rujan 2014 at 18:09
Life is a journey full of adventures !!
Back to Top
Bathory View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Lipanj 2014
Status: Offline
Points: 57
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bathory Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Rujan 2014 at 19:40
E,to volim...kad mi lijepo napišeš u gramima :D
Onda ću tako napravit,hvala :)
Dobroga konja ljudi jasu,pa tako i dobrog covjeka!
Back to Top
White_Insane View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 07 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1065
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote White_Insane Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Rujan 2014 at 23:32
provaj pa javi :D
Life is a journey full of adventures !!
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 5>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.