New Posts New Posts RSS Feed - Plan prehrane za masu
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Plan prehrane za masu

 Post Reply Post Reply
Author
Skums View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Srpanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 43
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Skums Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Plan prehrane za masu
    Posted: 29 Kolovoz 2014 at 12:36
Ovako izgleda moj plan prehrane na dane kad treniram:

7.00   70g zobenih+1 mjerica Wheya+1 banana
10.00 1 nektarina ili neko slično voče
11.00 100g pilećih prsa+70g riže/tijesta/kaše ili graha/krumpira
14.00 100g pilećih prsa+70g riže/tijesta/kaše ili graha/krumpira
17.00 sendvič s delux purečom šunkom i integralnim tostom+1 nemasni jogurt+10g BCAA
18.00 GYM
19.00 70g glukoze+1 mjerica Wheya
22.00 šaka kikirikija+1 mjerica caseina ili 200g posnog sira

Ukupno ispada nekih 2400 kalorija, 170g P, 330g UH i 50g M.
Inače ne mogu puno jesti i ovo mi je too much. Prije sam unosio više UH-a pa sam dobivao dosta na salu.
Imam oko 78kg, 180cm i 30 godina.

Na dane bez treninga bi smanjio UH i povećao M.

Cilj mi je dobivati barem 1kg na mjesec. Ali prvenstveno čiste mase jer imam neki čudan tip tijela. Lako nabirem salo (čak i kad pazim kaj i koliko jedem), a jako teško mišiće.

Svaki komentar i prijedlog je dobro došao.

Pozdrav
...under a pale gray sky,
we shall arise.
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Kolovoz 2014 at 13:16
Kako ti treniraš? I što treniraš? Program? Koliko često?

Ja bi sa ovim jelovnikom doživio katabolizam i to žešći LOL
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Skums View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Srpanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 43
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Skums Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Kolovoz 2014 at 13:27
A čuj, ja ti kažem iz iskustva. Dvije godine se tovim s hranom, ali rezultat je do sada bio loš. Dobivao sam pretežno na salu, a ne na mišičnoj masi. Sad sam malo smanjio proteine (do 2g/kg) dok sam prije išao na 3g.
Vježbam 4 puta tjedno.
PON: prsa/biceps
UT: noge
ČET: ramena/triceps
PET: leđa

Trening mi traje do sat vremena s pauzama od 60-90 sekundi između serija (ovisi o opterećenju). Mijenjam program svaka 3-4 tjedna. Ubacujem opadajuće serije, negativna ponavljanja, super serije...

Po tebi, koji dio u prehrani da pojačam?
...under a pale gray sky,
we shall arise.
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Kolovoz 2014 at 13:52
Po meni možda pre često mjenjaš treninge... tijelo treba vremena da nešto adaptira... odradi program malo duže... uključi više složenijih vježbi... ubaci koji karido ako si skloniji dobijanju sala...ne tovari se hranom...2 godine ne znači ništa ako loše izvodiš vježbe i programe...

Meni je ovo malo..no ako ti drži ovo suficit...onda dobro ostavi se ovoga...


Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Skums View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Srpanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 43
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Skums Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Kolovoz 2014 at 14:18
U biti sve vježbe koje radim su sa slobodnim utezima. Samo bučice i šipke. A od vježbi radim mrtvo, čučanj, potiske s bučicama i td.
Nije da mijenjam program prečesto, nego svaka 3-4 tjedna ubacim neku šok rutinu u trajanju tjedan dana. pa onda opet poslje na isto.
I meni se čini da je preslabi suficit. Ispada da bi trebao unositi barem 2900kalorija na dane treninga. A jednostavno ne mogu toliko jesti. Barem na BB approved hrane, sa junkom nije problem nabaciti i više. Big smile
Jer prije sam znao jesti i kad sam bio sit, tj. na silu sam jeo, ali očito sam zbog toga dobivao salo.
...under a pale gray sky,
we shall arise.
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Kolovoz 2014 at 14:22
Normlano da je moguče :) Tijelo treba slušati... probaj kalorije ubaciti pomoću mlijeka,ulja... sjemenki... itd itd

Imaš i suplimente za uzeti koje sadrže kalorije... ako ti je tako lakše :)

Gledaj zvučat će okrutno ali to je istina... nismo svi stvoreni sa genetikom BB-a koliko god mi to htjeli ali nismo... netko se mora debelo potruditi dok drugi ne mora o tome ni razmišljati... tako ti je to u životu... najviše inače težimo za nečime što nemamo a želimo :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Skums View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Srpanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 43
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Skums Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Kolovoz 2014 at 14:42
Hehe, nije okrutno, nego tako je. Baš to, treba slušati svoje tijelo i prema tome raditi prepravke. Dobro je krenuti od nekih osnovnih smjernica, ali ne treba ih se držati ko pijan plota (to sam ja radio jedno vrijeme). Jer svako je na svoj način građen. Recimo frend ima ful dobru genetiku i on se razvijao bez problema, a radili smo skoro pa sve isto. Angry

A što se mene tiče, budem iz tjedna u tjedan povečavao kalorije pa ćemo vidjeti. Inače izbjegavam obroke koji sadrže UH i M. Jer nekako sam dobio dojam da upravo zbog te kombinacije se stvara najviše sala.
...under a pale gray sky,
we shall arise.
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Kolovoz 2014 at 14:52
U kombinaciji M i UH misliš? Moguće... no ne treba izbjegavati te namirnice.. nego ih kombinirati u pravo vrijeme... kao sve namirnice no to sa vremenom otrkiješ kada ideš polako... 

Eto Npr ja ... baš gledam ništa ja bolje nisam se zamastio i izgradio sa 130 g proteina i sada sa 200g proteina... Govorim o kompletnim proteinima...  Tj masu mogu zbilaj graditi kako mi se prdne... samo što bolje namirnice to mi bolje tijelo se gradi i reagira...

Dok ostala hrana me totalno uspavljuje i baš osjećam da ne valja mi .. kao što su kolači... i premasna jela.. kao što zna se pizza ispeći u tavi... i onda kada se to upije ufff baš mi ne sjeda...

Dok sa ovih 5000 kalorija treniram... usput štijem bašću pomažem braći da odvježbaju... treba imati snage i asistirati haha .... pa cura... pa ovo ono :) I eto ti kvalitetna hrana.. i energije do bola snage na bacanje :D

Baka još ne može vjerovati da sam joj preštijo nešto u 15 minuta inače što oni štju satima haha... Mind muscle i to je to :PP

Probaj tako pa vidi..nešto će upaliti ...igraj se sa ponavljanjima...

Eto recimo... meni ruke na 6-12 ponavljanja sotje.. jedva se miče cm na ruci... prije tjedan skoro 2  sam počeo raditi po 20-25 ponavljanja dobio sam cm ne vjerovatno..samo trebaš konstantno kopati i kopati..
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Skums View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Srpanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 43
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Skums Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Kolovoz 2014 at 15:02
E to sam mislio, dakle izbjegavam M+UH u jednom obroku. Večinom su to obroci P+UH ili P+M. Jer kad se nakrkam hrane koja je P+M+UH u jednom obroku, onda mi je u stomaku ko da sam ciglu pojeo. Wacko

Ovo što si naveo za ruke, to je upravo to da nismo svi isti. Netko će dobivati na masi sa manjim brojem ponavljanja, a većim opterećenjem.

Ništa, vidjet ćemo kako će se ovo odvijati.

Hvala i pozdrav

...under a pale gray sky,
we shall arise.
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Kolovoz 2014 at 15:09
Nemaš problema! Sretno pa javi nam! :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
White_Insane View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 07 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1065
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote White_Insane Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Kolovoz 2014 at 16:26
u 10 sati i obrok iza treninga ubaci još 150-250 svježeg sira

meso piletinu digni na 200-250,
ekvivalentno tome 200g crvenog ili 300g ribe
više krute hrane, manje whey-a

Life is a journey full of adventures !!
Back to Top
hogusbogus View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote hogusbogus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Studeni 2014 at 23:23
POzz ljudi da ne otvaram novu temu pa evo ovdje cu napisati, valjda sam pogodio podforum !.. Imam 99 kg i 190 cm, idem vec par godina u teretanu ali nisam obracao paznju na prehranu pa sa mse sad odlucio malo vise posvetiti tome. treniram 3 puta tjedno.. pon-sri-pet i htio bih nabaciti jos misicne mase.. sam sam si probao sastaviti prehranu pa me zanima misljenje iskusnijih jel to stima ! 

1. 5 cijelih jaja, 100 g posnog, integralni, mlijeko 3 dcl 3,9 mm

2.( prije treninga) 2 banane, musli 100 g ???

3. ( poslije treninga) 30 g wheya, 250 g purecih prsa, 100 g rize, 100 g tjestenina.

4. 250 g peceni krumpir, 100 g posni, integralni kruh

5. 200 g pureca prsa, 100 g riža, jabuka

6. Posni, integralni kruh, jabuka.

To bi bilo to sad me zanima jel trebam sta promjeniti, izbaciti, ubaciti i ostalo. Nadam se da ce te imati razumijevanja, tnx ljudi !
Back to Top
never-give-up View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2014
Location: Dalmacija
Status: Offline
Points: 464
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote never-give-up Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Studeni 2014 at 07:34
Meni odmah upadaju ove musli, koje bi trebao zamjeniti zobenima :)
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Studeni 2014 at 11:31
ok se to sve čini, sto se tice musli, mozes zamjeniti zobenima, ali ako ti se bas bas jedu musli jedi musle, nece masa nist bit bolja ili gora od toga. Mene zanima dal mislis ovako svaki dan ili? savjetujem ti da preracunas koliko je ovo kcal, koliko P; M i UH, onda da preračunaš svoje dnevne potrebe cca pa se po tome ravnaš. Ovisno o metabolizmu i aktivnostima možeš ići od +300 do + 500 kcal više od održavanja. Kad budeš izračunao nećeš morati stalno jedno te isto jesti nego samo gledaš da si u suficitu
pozz
cookies are for pussies
Back to Top
hogusbogus View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote hogusbogus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Studeni 2014 at 23:38
Oke ovako..izracunao sam si da kroz ovih 6 obroka dnevno unesem priblizno oko 4100 g kcal ( što je više od održavanja nekih 600 g) , 290 g proteina( kasnije cu si rasporediti da ih po obroku bude max 50 g ), 550 g uh ( jos cu ih nadopuniti)  i masti negdje oko 80 g.. Zanima me sad kako sa ugljikohidratima, navodno bi mi trebalo dnevno oko 700 grama, jel i njih povecavam unos ili samo kalorija ? hvala :) 

ovo bi mi bila prehrana u dane treninga, a u dane izmedju budem jos vidio kako i sta :)
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.