New Posts New Posts RSS Feed - Plocice trbuh cure
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Plocice trbuh cure

 Post Reply Post Reply
Author
Lilorichie View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lilorichie Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Plocice trbuh cure
    Posted: 20 Kolovoz 2014 at 09:01
Pozdrav ljudi!
Ovako da se predstavim,studentica sam,22god 165cm/55kg,ne treniram nista,ali namjeravam sa pocetkom nove ak.god.upisati ili neki fitness program ili teretanu
Prirodno sam misicavije grade (i poprilicno sitne i "uske" grade pa i unatoc ovoj kilazi od 55kg izgledam "popunjeno")zbog genetike,ali isto tako zbog genetike se debljam gotovo iskljucivo u podrucju trbuha
Neznam tocno koliki mi je opseg struka,ali mogu vam rec da na njemu doslovno ima 4 sake sala,dok na nogama nemogu niti jedan cm sala naci,nadam se da vam to objasnjava moju situaciju :)
Moje pitanje je kako si posloziti jelovnik ,koje namirnice koristiti kako bi uspjela skinuti to salo sa trbuha (i radi estetskih i zdravstvenih razloga),je da je preambiciozno,ali htjela bih sljedece godine u ovo doba imati plocice na trbuhu,dakle niski b.f. I spremna sam jako raditi na tome :)
Inace imam i problema sa sporim metabolizmom/probavom (usporeni rad crijeva) pa uz to salo,trbuh mi se zna toliko napuhati da doslovno izgledam kao da sam pred porodajem :D
Prehrana mi nije nesto organizirana po satnici i to me smeta,radim vec par dana na tome da imam kontinuirani bioritam,spavanje i budenje u isto vrijeme itd.
Ne volim jesti meso,cipseve i ostale grickalice
Povrce,sireve i jaja volim (od voca jedino jabuke mandarine i povremeno banane)
Pijem vodu i kavu (obicnu crnu bez secera,zasladivaca i mlijeka posto mlijeko ne volim),sokove i nescafe ne
Grijeh su mi cokolada i peciva sa sirom
Ta peciva stvarno rijetko jedem,a cokoladu tek ako se ne uspijem iskontrolirati :)
U zadnje vrijeme dosta citam po fitness i teretana forimoma o prehrani,ali nemogu naci nikakav (vegetarijanski) jednostavniji meni za slijedit,a i iz iskustva mogu reci da sw dosta lako debljam,narocito na povecani unos Uh i zasada sjedilacki nacin zivota
Bila bi vrlo zahvalna kada bi me netko usmjerio kako poraditi na tom problemu trbuha i kako da ispunim svoj cilj sa plocicama,spremna sam se 100% posvetiti tome (:feelingdetermined:) :)
Ako sam nesto zaboravila,slobodno pitajte,pozdrav! :)
Back to Top
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Kolovoz 2014 at 09:23
Bok. I ja sam relativni neznalica ali moram pitati kako stojis s ribom? Mozda bi ti vise takve hrane bas odgovaralo.
Back to Top
Lilorichie View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lilorichie Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Kolovoz 2014 at 09:35
Pa jedem je gotovo nikad :/ (posto ni neznam kuhat nesto pretjerano)
Riba iz ribarnice? Kako se cijene krecu?
Back to Top
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Kolovoz 2014 at 09:56
Cuj i ja sam ti lijencina za ribu jer mrzim cistiti ali sigurno znam da u svako doba godine ima povoljnih riba tipa srdelice i slicno.. pune su omege 3. Ne treba ih frigati.. nekoliko puta sam ih pripremala pecene u foliji ili cak kuhane i odlicne su a cijena definitivno isplativa.
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Kolovoz 2014 at 10:46
Ja bih rekao da su ti jedini problem peciva sa sirom, pogotovo ako imaš problema s probavom i napuhivanjem. Možda bi bilo dobro da si nađeš neku zdraviju alternativu. Možda ti to i utječe i na mjesto gdje se najviše debljaš, oko struka, jer loša probava vodi hormonalnoj neravnoteži a ona je vjerojatno veći krivac loše distribucije masnog tkiva, daleko više od genetike. S 55kg nemaš ti ni grama viška, samo se to možda treba malo redistribuirati, da se osjećaš bolje.

Probaj srediti prehranu da se u svakom trenutku osjećaš dobro, bez probavnih problema, napuhivanja i ostalog. I budeš vidila da stvari same od sebe budu krenile u pravom smjeru.

I za kraj... obline, obline, a ne pločice.Tongue
Back to Top
White_Insane View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 07 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1065
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote White_Insane Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Kolovoz 2014 at 15:20
Ja bi rekao da se debljaš oko područja trbuha zbog sjedilačkog načina života, pretpostavit ću da jedeš više riže i tjestenine a moguće da dnevno pojedeš i nešto kruha? ....već si sama rekla da pecivo jako rijetko.
Ako ti je usporen metabolizam, e pa ubrzaj ga, inače yogurt(laktoza) pospješuje rad crijeva, zatim tu imaš još (ono što nisi nabrojala a trebala bi ubaciti i jest..po meni barem, nisam ja stručnjak hehe) zobene pahuljice, lanene sjemenke, orašasti plodovi. Sve ovo potiče probavu.

Isto tako genetički ćeš vidit kojem tipu pripadaš ako se 2-3mj držiš neke prehrane i plana treninga i sami rezultati će ti reć što si. Ako imaš sala na trbuhu onda ga imaš i na nogama, al ne znaš ti to ustanovit, daj slike da mi to provjerimo :P

Otkuda krenut? Pa kreni sa nečim laganim, što ti je raspoloživo? Imaš mjesta doma? Imaš neki fitness prostor (teretana + prostor za funkcionalni trening)? Imaš neko igralište u blizini? Imaš nešto opreme doma?
Life is a journey full of adventures !!
Back to Top
Lilorichie View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lilorichie Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Kolovoz 2014 at 16:38
Kako stavljam sliku?
Zasad trening nije problem,samo se treba upisati :D
Imam cca 200m teretanu od sebe i kraj faksa je jedan fitness centar,ali kaonsto rekoh to upisujem tek sa pocetkom nastave (sad su rokovi ipak,pa je svaka minuta bitna za ucenje :( )
Naravno da pojedem i nesto kruha,rize i tjestenine,ali to vecinom kad dodem doma obitelji,sama si ne radim (nekada jesam,al to je bilo prvo sto sam izbacila iz prehrane)
Jela sam prije cesto iz menzi i nezdravog pa sam izbacivanjem takvih jela i skinula zasad 5kg
Zasada sam smislila ovakav jelovnik (najbitnije mi je to da je fiksno,vjerujem da su akumulaciji masti puno pridonijeli i vremenski i kolicinski neregulirani obroci,neredovito i premalo spavanja,jedenje u 1uj jer se uci do 5 itd)
Dorucak: zobene+lanene+mlijeko/jogurt
Rucak: kuhana jaja/kuhano ledo povrce/neko "normalno" mamino jelo
Vecera: posni sir
Da li je to za prvu ruku oke?
Na sto jos moram pripaziti?
P.s. Planiram i ici pjeske na faks (jedan smjer cca 30min/4 tram.stanice)
Mada to govorim svake godine,ali ovaj put idem definitivno (muzika na novom mobu ce me pokrenut) ;)

Edited by Lilorichie - 20 Kolovoz 2014 at 16:49
Back to Top
White_Insane View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 07 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1065
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote White_Insane Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Kolovoz 2014 at 20:19
Uf uf uf, po ovom što si napisala, draga moja ti si na 1000kcal dnevno, nije ni čudo da se mučiš sa skidanjem zadnjim komadićima masti i usporenim metabolizmom....
Znači obrok 1= fali proteina
obrok 2 = ok al fali količina vjerojatno
obrok 3 = tu ima nešto masti i proteina (koliko tog sira pojedeš)

e sad da u obrok 1 ubaciš 2kuhana ili čak 3 kuhana jaja ++
da u obrok 3 (ručak) ubaciš ribe ++ i da ti je 5ti obrok kao i ručak ++
da u obroku 2 i 4 pojedeš bar 150-200g svježeg/posnog ili nekog tvrdog sira itd. plus voćka i šaka orašastih plodova
to bi već bilo super. Izgleda količinski puno, ali samo tako će ti metabolizam proradit, jer ovo što si napisala....pre pre pre pre premalo toga jedeš, lupila su u neki plafon i naravno da ne idu kile dolje, jer treba počet više jest (kvalitetnije i češće) da se taj metabolizam pokrene i počne trošit višak.

evo ako vježbanje nije problem, ono što inače preporučim curama:
odi na youtube, kucaj zwow 01 (ima ih do broja 60), počni od broja 1 (zapisuj si vremena i ostalo što se traži po videima jer je svaki workout drukčiji), odradi svaki dan jedan novi broj (po redoslijedu ili nasumično), ima tamo par workouta koji su samo 10-15min (preporučujem 5-10min zagrijavanja pa onda odrađivanje i 2 puta tog 10minutnog treninga sa 3min pauze između njega + 5-10min cooldown) da nebi došlo do neke ozljede i naravno ovisno o tome koliko energije imaš, dal ti je teško ili nije itd.

Volio bi da isprobaš već sutra zwow 1 (samo vlastito tijelo), traje trening koliko znam 30min (taman između odmora od učenja da malo probudiš tijelo i da vidiš kako ti ide), pa javiš što je bilo teško, što je bilo lako itd. (ima naprednih vježbi tamo naravno, al odradiš koliko možeš, kao što je čučanj na jednoj nozi, odradiš ili sa dve noge duplo, ili se samo što sporije spustiš a digneš s obje noge i sl. uvijek postoje varijacije na temu da ne preskačeš vježbu i slično).

Dovoljno za start? :)
Life is a journey full of adventures !!
Back to Top
Lilorichie View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lilorichie Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Kolovoz 2014 at 21:47
Krivo si me skuzio,jos ne jedem ovako kako sam gore napisala nego namjeravam,al budem te odmah poslusala i promijenila jelovnik ;)
Pitanje: posto sam se doslovno izgladnjivala zadnjih par mjeseci sa jabukama i kuhanim povrcem (neke dane sam znala doslovno pojest 1-3 jabuke) ali sam cak i mrsavila, zar nece ovo sad biti kontraproduktivno? Taj povecani unos hrane,a i kalorija?
Razumijem princip sa ugljikohidratoma i proteinima,ali onda ustvari to povisenje unosa kalorija moram nadonadit povecanom aktivnosti,a nakon sto i ubrzammmetabolizam vjezbanjem i redovitijom prehranom morat cu konstantno povecavat vjezbanje,kaj ne? Mislim ako mi je funkcioniralo ovo,a i nisam se osjecala lose na tim jabukama..
Al znam da nemogu dozivotno tako jeat,svjesna sam toga


Edited by Lilorichie - 20 Kolovoz 2014 at 21:50
Back to Top
White_Insane View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 07 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1065
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote White_Insane Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Kolovoz 2014 at 23:28
Planirala ti ili ne, premalo kalorija, premalo proteina, premalo svega.
Čuj radila si praktički detox dijetu, naravno to svima dobro dođe tu i tamo al to ne možeš do krajnosti raditi.
Želiš li te pločice, sportsko tijelo, treba više jest, naravno da nećeš se sada ubiti od hrane svaki dan, možeš ti i svaki treći dan pojest junk, al da tijekom dana kompenziraš sa ostalim obrocima.
Isto tako naravno da ćeš nakon mjesec dana, izvagat, izmjerit, poslikat se i vidit dal ima promjena, ja sam xy puna osjetio na sebi i na ostalima kojima sam vodio nešto razliku od samo jedne kile gore ili dolje, al na papiru i na slici to izgleda kao 5kila totalne redistribucije mišića i slično.
Zato mjesec dana barem jest kako spada (u skladu sa tvojim bazalnim metabolizmom i koliko ti treba na tvoju visinu-težinu kalorija dnevno, al i to je otprilike uvijek možeš otić 200 gore dolje ne mora biti sve u gram niti u kaloriju pošto to vrši samo preveliki stres i opterećenje u samom početku, to za par mjeseci kad pohvataš ostale stvai).
Što se tiče treninga, probaj ovo što sam ti napisao pa vidi kako ti je prošao trening, da znaš na kojem si trenutno nivou i da znaš koliko će taj tvoj trening moć uopće sebi ni primjenit.

Samo polako. Imaš vremena za razmišljanje i pripreme, bitno je samo kad tad krenut i ne stat :)
Life is a journey full of adventures !!
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Kolovoz 2014 at 08:20
Poslušaj kako ti je white napisao....

Ja sam želio samo još dodati da je tijelo stvoreno da bude funkcnionalno... noge su stvorene da se kreću... tijelo svaki dan se bori da preživi..bori se sa lošim stanicama... i treba podršku i snagu kroz hranu i vodu.... 

Ono što radiš sa 3 jabuke i šakom povrća je vrlo loša potpora za tijelo... i ono ubrzo će početi gubiti svaku bitku jer će biti prisiljeno uzimati "dijelove tijela" da te spasi.... a što kada nestanu resursi i ti zadnji?

Kao što je rekao white za kilogram koliko može ti značiti ... samo ako ga upotrijebiš ostale stvari... kroz hranu i vježbanje da dođe do toga....

To što ti osjećaš to su lažne misli sigurnosti da dobro radiš... i ideš dobrim putem da omršaviš poznajem dobro taakav osjećaj...zato ti ovo i pišem da ne radiš...to nije dobar osjećaj i nećeš dobiti pločice od 3 jabuka.... nego kosti sa kojima ćeš moći honorarno raditi na satu biologije u školi....

Trbuh se obija sa striktnim radom...i kvalitetnom žderačinom ;)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.