New Posts New Posts RSS Feed - Pogodite tko se vraca!
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pogodite tko se vraca!

 Post Reply Post Reply
Author
Reminiscence View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Kolovoz 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 88
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Reminiscence Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Pogodite tko se vraca!
    Posted: 16 Rujan 2014 at 19:53
Lijep pozdrav svim novim i starim fitovcima.
Nakon dugog perioda isprobavanja raznih dijeta odlucila sam se vratiti ovamo. Razlog je jednostavan, vise ne zelim samo smrsaviti nego promijeniti zivotne navike koje su me i "bacile" u ove probleme sa kilama.
Pa da se ponovno predstavim.
Imam 25 godina, visoka sam 160cm i imam 80ak kila (neznam tocno al nije ni bitno).
Zbog jako lose financijske situacije mucim muku sa nabavkom odiredenih namirnica, obaveze mi ostavljaju vrlo sitan vremenski okvir u koji mogu ugurati vjezbanje. Ipak, to nisu razlozi da se ne pokrenem. Sto se tice vjezbi, krenula sam sa Jillian jer tih 30ak minuta shreda mogu ubaciti u raspored, a dok perem zube ujutro udaram cucnjeve iz onog nekog izazova. To mi je za pocetak ok. Prehrana je vec veci problem, ali sam ju za pocetak bazirala na povrce jer toga imam u vrtu. Mesa rijetko kad imam u kuci pa pokusavam proteine unositi kroz jaja. Voce ne volim, a povremeno si za meduobrok uzmem saku orasastih plodova.
Toliko za pocetak, pokrenula se jesam i to je za sad najvaznije. ;)
“I'm selfish,impatient and a little insecure.I make mistakes,I am out of control and at times hard to handle.But if you can't handle me at my worst,then you sure as hell don't deserve me at my best."
Back to Top
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Rujan 2014 at 22:08
Bok, u slicnoj smo situaciji, i jednako smo odlucile - this time, kompletna promjena navika i zauvijek :)
Podrzavam povrce, divno je sto ga imas u vrtu, vjeruj da je to velika usreda. Sto se tice jaja - slicne smo, ja ne kupujem meso svaki dan, i veliki sam fan jaja, najvise zato sto nisu skupa i brzo su gotova.
osim povrca i jaja ima dosta toga sto nije skupo - sezonsko voce, zobene pahuljice, svjezi sir (za zadnja dva preporucam Lidl). Plus uvijek se na akcijama nadje ponesto pa malo pronjuskaj.
Pokusaj jedino uloziti u kvalitetna ulja, dakle, margarin, suncokretovo, biljno i bucino van, uvedi maslinovo, kokosovo ako mozes, a ne moras bjezati ni od maslaca ni masti (ali to po zelji)
probaj sto vise izbjegavati proizvode koji u sebi imaju 'hidrogenizirana biljna ulja' i slicno smece.
Jednom-dvaput jtedno pojedi si nesto 'za gust'. ja sam sama sebi rekla da je ovo zivotni korak pa mi tako nema smisla uskracivati si namirnice 100%.
Genralno, od zdrave hrane si odaberi ono sto volis, ja nisam pristalica prisile na ista. ako vise volis piletinu nego ribu - jedi piletinu, ako vise volis kruske nego jabuke, ne moras silom gutati jabuke, shvacas sta hocu reci :)
E da, izracunaj si BMR, i nikad nemoj jesti manje od njega.
Aktivnost - tu isto nisam pobornik prisile, bar ne u prvoj fazi. radi sto volis i sto ti se najvise radi, i sto ti je najlakse i najvise zabavno. tu mora biti i nekih vjezbi snage, ne moras ici u teretanu, ovi youtube programi su ok. generalno gledaj da odradis tri jaca treninga tjedno (onako da se posteno oznojis i da cak imas poneku upalicu), ostatak vremena radi nesto umjereno (nekakav kardio). s time da je zapravo dobro da kardio radis 'na sitno' kad god mozes, znaci proseci do ducana koji je dalje, odi nekam bez auta, odi u grad pjesice umjesto busom i slicno, odi u teretanu pjeske, znaci hvataj prilike kad god mozes. to stalno kretanje malo pomalo dosta znaci ako nista onda za psihu , ja osjecam enormne pomake na bolje na svom raspolozenju. Smile
ako zelis trenirati vise od 3x tjedno (kao ja zadnji tjedan, naprosto me puklo), onda treniraj vise, ali pazi da se odmaras kako treba.

meni osobno najbolje funkcionira ako si sve pojednostavim i maks prilagodim sebi, dakle, ne kompliciram, ne drzim se necijih tudjih strogih programa koji bi me vise mucili nego uveseljavali. nadji svoj put :)

Ja brojim po minus 4 cm - grudi, struk, bokovi u mjesec i pol i idem dalje :)
Drzim fige i idemo skupa! Clap


Edited by bejb - 16 Rujan 2014 at 22:13
Back to Top
JonyBravo View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Rujan 2014
Location: Rijeka
Status: Offline
Points: 25
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote JonyBravo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Rujan 2014 at 22:39
Samo naprijed!!!
Back to Top
eXpertise View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Rujan 2012
Status: Offline
Points: 200
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote eXpertise Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Rujan 2014 at 23:43
Dobro došla ;)
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Rujan 2014 at 08:21
Originally posted by Reminiscence Reminiscence wrote:

Lijep pozdrav svim novim i starim fitovcima.
Nakon dugog perioda isprobavanja raznih dijeta odlucila sam se vratiti ovamo. Razlog je jednostavan, vise ne zelim samo smrsaviti nego promijeniti zivotne navike koje su me i "bacile" u ove probleme sa kilama.
Pa da se ponovno predstavim.
Imam 25 godina, visoka sam 160cm i imam 80ak kila (neznam tocno al nije ni bitno).
Zbog jako lose financijske situacije mucim muku sa nabavkom odiredenih namirnica, obaveze mi ostavljaju vrlo sitan vremenski okvir u koji mogu ugurati vjezbanje. Ipak, to nisu razlozi da se ne pokrenem. Sto se tice vjezbi, krenula sam sa Jillian jer tih 30ak minuta shreda mogu ubaciti u raspored, a dok perem zube ujutro udaram cucnjeve iz onog nekog izazova. To mi je za pocetak ok. Prehrana je vec veci problem, ali sam ju za pocetak bazirala na povrce jer toga imam u vrtu. Mesa rijetko kad imam u kuci pa pokusavam proteine unositi kroz jaja. Voce ne volim, a povremeno si za meduobrok uzmem saku orasastih plodova.
Toliko za pocetak, pokrenula se jesam i to je za sad najvaznije. ;)

Pozdrav opet! :)))) 

Pa jel imaš neku planiranu prehranu? Ne brini toliko oko mesa...papaj jaja mlijeko, sireve...ribice su ti jako jeftine od toga svega....baziraj se na što više sirovu hranu :))
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Reminiscence View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Kolovoz 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 88
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Reminiscence Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Rujan 2014 at 15:15
Hvala na dobrodoslici.
Nemam neki strogo odredeni plan. Za pocetak jedem zobene za dorucak i one me zasite do rucka. Rucak je uglavnom neko povrce na milijun nacina (danas bio grah), popodne za uzinu pojedem neko voce ili saku orasastih, a veceru ili preskocim pa popijem caj ili uzmem neki sir, jaja i tako. Pravila uglavnoom znam, gledam da jedem sto manje uh, ali ih ne iskljucujem, samo pazim da su sto ranije u danu. Vjezbam ujutro jer jedino tada stignem. To ok?
“I'm selfish,impatient and a little insecure.I make mistakes,I am out of control and at times hard to handle.But if you can't handle me at my worst,then you sure as hell don't deserve me at my best."
Back to Top
never-give-up View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2014
Location: Dalmacija
Status: Offline
Points: 464
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote never-give-up Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Rujan 2014 at 16:44
Pozabavi se s jelovnikom. Ubaci međuobroke, proteina još za ručak, večeru nema razloga izbjegavati.
Šta se tiče vježbanje bitno je da vježbaš, nema veze koje doba dana..
Back to Top
Reminiscence View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Kolovoz 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 88
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Reminiscence Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Rujan 2014 at 08:39
Svi su prijedlozi usvojeni, radim na tome. I naravno da su moji decki zeljeli palacinke sinoc. Pa eto, ispekla sam ih i pojela jabuku. ;)
“I'm selfish,impatient and a little insecure.I make mistakes,I am out of control and at times hard to handle.But if you can't handle me at my worst,then you sure as hell don't deserve me at my best."
Back to Top
never-give-up View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2014
Location: Dalmacija
Status: Offline
Points: 464
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote never-give-up Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Rujan 2014 at 09:18
Pohvalno
Back to Top
Reminiscence View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Kolovoz 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 88
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Reminiscence Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Rujan 2014 at 17:55
Evo jedno kratko javljanje, kad uhvatim vremena raspisat cu se, obecajem ;)
Ide polako, nije lako ali je osjecaj toliko dobar da je to strasni.
“I'm selfish,impatient and a little insecure.I make mistakes,I am out of control and at times hard to handle.But if you can't handle me at my worst,then you sure as hell don't deserve me at my best."
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.