New Posts New Posts RSS Feed - Pokušavam smršaviti
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pokušavam smršaviti

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
krizic-kruzic View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Srpanj 2014
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote krizic-kruzic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Pokušavam smršaviti
    Posted: 24 Srpanj 2014 at 23:57
Bok svim fitnessovcima!

Imam 17 godina, visoka sam 167-168 cm i mase 78 kg. To je definitivno previše i nastojim to što više reducirati, ali mislim da nemam dovoljno znanja i dovoljno poticaja okoline ( priznajem, ni dovoljno motivacije da se počnem zdravije hraniti)

Jučer sam počela trčati prema jednom programu za trčanje, za početnike. Program nalaže da bi za 6 tjedana, vježbanjem 4x tjedo mogli otrčati 30 minuta u komadu. Svjesna sam toga da ništa ne ide brzo i lako, pa nastojim prvo steći kondiciju za daljnje stvari.

Moram napomenuti da ne nisam bavila nikakvim sportskim aktivnostima. Cijeli život sviram flautu i nastojim upisati Muzičku akademiju pa zato dosta često sviram i po nekoliko sati dnevno znam provesti pred stalkom, stojećki svirati jedno te isti program. Možda jedina pozitivna stvar je što je to zapravo jedna vrsta aerobnog treninga, jer za sviranje flaute definitivno trebam zrak (može svatko reći što god hoće, ali ja se dosta uspušem dok više sati sviram :D ).

Htjela bih doći do mase od 60 kg, ali prije svega htjela bih se bolje osjećati i imati bolju kondiciju. Svjesna sam toga da mi vjerojatno najbolje godine života prolaze u "skrivanju" trbuha, oblačenja crnih majica da se te iste masne naslage na trbuhu ne vide itd. Iskreno, mislim da bi imala i bolji ljubavni život da preuzmem kontrolu i nad tom sferom života.Naravno, htjela bih i do 6. mjeseca iduće godine skinuti sav "višak", jer u tom razdoblju imam maturalnu večer, a željela bih to razdoblje pamtiti po osjećaju samopouzdanja i fizičke snage.

Nemojte misliti da mi imam jako nisko samopouzdanje zbog "viška kilograma". U životu sam postigla jako puno toga i u glatzbenoj školi i u gimnaziji. Stekla sam dojam da me ljudi u mom malom gradu vrlo pozitivno doživljavaju, kao vrlo vrijednu i uspješnu mladu osobu. Znam da sam postigla ono što sam u školskoj i glazbenoj sferi života htjela postići, ali imam osjećaj da je ovo jedini dio života nad kojim nisam preuzela potpunu kontrolu.

Zato bih, prije fakulteta i prije maturalne večeri, htjela preuzeti kontrolu i popraviti ono što još mogu, jer mislim da bi mi onda odlazak u šoping svaki put bio puno lakši i ne bi bilo više negativnih osjećaja kad god shvatim da jedanog komada odjeće u mojoj veličini jednostavno nema.

Inače, građena sam kao jabuka, što mi je pomalo i problem jer imam velike grudi pa mi je dosta teško trčati.

Ne radim nikakve funkcionalne treninge tipa vježbe za guzu, trbuh, ruke, noge, glavu itd. jer jednostavno ne znam na koji način i koliko dugo i koliko često bih to provodila.

Prirodno sam krupnije građe, tj. po zglobu na ruci spadam u osobe krupnije građe, a sad, ne razumijem, kakve to ima veze i kako bi mi to moglo odmoći ili pomoći.

Nadam se da ćete me razumjeti i napisati što bi meni moglo prilikom tog "izazovnog puta" pomoći.

Radujem se svakom savjetu i komentaru! :D
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Srpanj 2014 at 00:12
Lijepa vizija za budućnost heh :)

Sviraš Flautu oho ja sam par puta pokušao kroz nekakvu plastičnu fućkati ali i nije baš išlo mi od ruke...onda je jednom brat mi ju cijelu uslinio..mislim da zato sam prekinio svoj "talenat" heheh šalu na stranu...

Okej.. Prvo što moramo promjeniti je sklop sklop i sklop... svijet koji doživljavaš kroz sate provodeći sviranja...trebalo bih ti biti i u daljem događanju dok normalno funkcioniraš...

Oni osjećaji..koji te podižu i daju ti sreću..a i sama kažeš da si pozitivna ..jako dobra stvar..i ne komplexiraš što je još jedna dobra stavka...neka te prate kroz progresiju koju ćeš raditi dok imaš novi zadani cilj...a to je..laički rečeno stesati se :)

Ovako kažeš nisi do  sada bila u nekim sportskim aktivnostima...imaš 17 godina... kilaža .. super odlična visina :) zaokružiti čemo na 170 heheheh 

Kažeš našla si neki progresivan trening za trčanje.. okej... no reci mi ...dali te privlači to trčanje? Postoje mnoge druge aktivnosti ..home programi na jutubu... plivanje...hodanje..bicikliranje...

Trčanje ..hm vjerovala ili ne ... no ipak ti ne bih baš preporučio pošto nisi ni imala do sada nekakve aktivnosti..jer vjerovatno nemaš tehniku a niti uvjete za trčanje... brzo hodanje bih ti bilo idealnije... jer ne znam možda se varam..ali mogla bih imati problema sa koljenima..pogotovo ako nemaš tehniku a još gore uvjete... 

Sveo bih to ako imaš mogućnosti na brzo hodanje..plivanje..ili bicikliranje...ako već ne želiš funkcionalne treninge...no ipak bih ti dodao par vježbi tipa plankova...i jačanje tog trupa...jer je iznimno važna ta stabilnost...

Flauta koliko ja znam nije velika? ne? možda se varam oprosti...ali zar ne bih bilo lijepše da ju negdje smjestiš u torbi i izađeš prošetati u prirodu i negdje tamo sjediš i sviraš....te se potom vratiš puna energije kuči? :) Jako dobra stvar za tijelo...emocije i sve...

Ako imaš discipline u ovome...što radiš..mislim da ne bih trebala imati ni u ovome drugome ;) Slikaj se to če ti biti dodatna motivacija kako budeš napredovala...baš jako želi promjenu..i radi čvrsto na tome i steći ćeš je vjeruj mi :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
raketa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Srpanj 2014
Status: Offline
Points: 27
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote raketa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Srpanj 2014 at 00:13
Bilo bi dobro da za pocetak napises kako se hraniš pa da ti netko napise što ne valja i što trebas promjeniti . Izbaci sve slatko , razlicite slatkise , sokove i slicno. Hrani se zdravo i nikako se nemoj izgladnjivati .

Odlicno da si pocela s trcanjem , pošto se nisi baš bavila sportom nemoj u početku prejako krenuti , ti planovi za trcanje nisu napravljeni za svaku osobu , pa se više orjentiraj na svoje mogucnosti i uvijek nastoj dati sve od sebe kad radiš nešto :) Odlicno da imaš viziju na dugi period

Što se tice treninga raspitaj se da li u tvom gradu postoje neke fitnes grupe pa se upiši u to , ili radi doma .

Nadam se da ce ti netko od starijih i iskusnijih clanova dati jos pokoji savjet, Isto tako imas na forumu jako puno tema o vjezbama , prehrani pa kreni sa citanjem :) I ne odustaj :)
Back to Top
Domo96 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Travanj 2013
Location: Rab
Status: Offline
Points: 187
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Domo96 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Srpanj 2014 at 00:39
Ja bi savjetovao da izracunas tdee, ( upisi na google tdee calculator) i da jedes 500 kcal manje od rezultata :)
Back to Top
clo123 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote clo123 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Rujan 2014 at 15:44
Bok :)
Evo nova sam na blogu , pa vas molim za malo pomoci jer sam lagano ocajna :/
Naime , cijeli zivot sam , recimo , jace grade haha :(
Ugl , na dijetama sam od 4-5 osnovne , do sad , a imam 21 godinu ... moje dijete i nisu dijete nego izgladnjavanja koja naravno daju rezultate ali kratkorocne , te svako i najmanje povecanje unosa kalorija rezultira naglim dobitkom kilograma :(
Molim vas za savjet za neku pravilnu prehranu , s kojom se necu udebljati nego skinuti kojih 5-6 kila , te neke vjezbe koje bi bile najucinkovitije za skidanje kilograma i ucvrscivanje tijela ... hvala vam unaprijed :D
Back to Top
never-give-up View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2014
Location: Dalmacija
Status: Offline
Points: 464
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote never-give-up Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Rujan 2014 at 16:02

Ako želiš tu biti na forumu i da svi zajedno pratimo tvoj napredak mislim da bi bilo bolje da otvoriš svoju temu u predstavljanjima i tamo detaljnije opišeš svoj nazovimo to problem, opišeš kako jedeš, koliko, kakve si kondicije i sve što misliš da bi moglo koristiti da ti ova ekipa ovdje što bolje može dati savjete Wink 

Back to Top
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Rujan 2014 at 16:43
Originally posted by krizic-kruzic krizic-kruzic wrote:


Htjela bih doći do mase od 60 kg, ali prije svega htjela bih se bolje osjećati i imati bolju kondiciju. Svjesna sam toga da mi vjerojatno najbolje godine života prolaze u "skrivanju" trbuha, oblačenja crnih majica da se te iste masne naslage na trbuhu ne vide itd. Iskreno, mislim da bi imala i bolji ljubavni život da preuzmem kontrolu i nad tom sferom života.Naravno, htjela bih i do 6. mjeseca iduće godine skinuti sav "višak", jer u tom razdoblju imam maturalnu večer, a željela bih to razdoblje pamtiti po osjećaju samopouzdanja i fizičke snage.

Nemojte misliti da mi imam jako nisko samopouzdanje zbog "viška kilograma". U životu sam postigla jako puno toga i u glatzbenoj školi i u gimnaziji. Stekla sam dojam da me ljudi u mom malom gradu vrlo pozitivno doživljavaju, kao vrlo vrijednu i uspješnu mladu osobu. Znam da sam postigla ono što sam u školskoj i glazbenoj sferi života htjela postići, ali imam osjećaj da je ovo jedini dio života nad kojim nisam preuzela potpunu kontrolu.
Baš mi se dopadaš! Smile
Želim ti svu sreću i da takvo samopouzdanje i hladnu glavicu čuvaš za svo vrijeme dijetnog režima!

Ups, sad vidim da je druga cura došla i digla temu, ispričavam se Smile


Edited by bejb - 04 Rujan 2014 at 16:44
Back to Top
krizic-kruzic View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Srpanj 2014
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote krizic-kruzic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Rujan 2014 at 16:58
Pozdrav svim fitnessovcima!
evo da objavim svoj prvi izvještaj nakon mjesec dana programa!

Moram napomenuti da sam u tom razdoblju 10 dana bila na moru i 6 dana bila na maturalcu i da u to vrijeme nisam obavljala svoj program jer nisam imala idealan teren za trčanje!
Ali moram se pohvaliti...prije 4 dana obukla sam svoje dugačke traperice koje nisam nosila od krajaa školske godine i...moram reći da su mi prevelike :-D Makar mi je kilaža ostala ista...uvijek se kazaljka vrti oko 78 kg...ali bolje je nego što je bilo! Ne vidi se razlika baš na oči, ali osjetim ja po svojoj odjeći, što mi daje snage za dalje :-)
Moj program nalaže da bi u 6 tjedana mogla pretrčati 30 min bez problema. Trenutno sam na polovici 4.tjedna i na zadnjem treningu sam trčala sveukupno 20 min, što mi je prošli put kada sam vam pisala bilo nezamislivo.
Osjećam se puno bolje i drago mi je kad uspješno prođem trening po planu. Sad jedino treba urediti prehranu...jer nisam počela paziti što jedem, to mi je ipak još uvijek preteško!

Još uvijek jedem tjesteninu, kruh, kolače, uglavnom puna sam ugljikohidrata, a jedem jako malo voća i povrća...to definitivno moram promijeniti...ali polako, nadajmo se da ćemo i tu prepreku savladati.

Sada mi definitivno trebaju savjeti kako da si isplaniram prehranu, jer sam uglavnom na tjestenini, riži, mesu, juhi, Čokolinu, kruhu i kobasicama, siru, pohanom kruhu i takvim glupostima...
Hvala svima na prijašnjim sugestijama i pohvalama! :-)
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Rujan 2014 at 00:35
Povrće voće...riba....orašasti plodovi... sirevi (domaći) Kobasica ako je domaća onda valja! ... Kruh trudi se sama ga peći ..jer ovo je iskreno sh*t iz pekare..osim ako nisi dobra sa gazdom :).... 

Dali radiš neke vježbe snage?
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
krizic-kruzic View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Srpanj 2014
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote krizic-kruzic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Rujan 2014 at 01:25
Problem je što ne jedem ribu, a sirevi i kobasice au svi domaći!
Ne radim nikakve vježbe snage...što u to spadaju? Trbušnjaci? Vježbe s bučicama i utezima?
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Rujan 2014 at 09:12
Ma to sam stavio kao primjer...za masnoće... koje ne uvrštavaš u svoj dio prehrane...a vrlo je važan :)

Pa ne bih rekao baš da su vježbe snage trbušnjaci LOL

Radi složene vježbe sa utezima ako imaš priliku....tj ako imaš gdje ...ako ne radi vježbe sa tijelom.... kao što je sklek, zgibovi, propadanja.... itd itd itd.... :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
krizic-kruzic View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Srpanj 2014
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote krizic-kruzic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Rujan 2014 at 23:39
Hvala na savjetima! :-D
Back to Top
krizic-kruzic View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Srpanj 2014
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote krizic-kruzic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Listopad 2014 at 23:00
Pozdrav svima! Htjela bih vam sada i ponovo dati povratnu informaciju o mojem "procesu"
U ovih mjesec dana uspjela sam smanjiti svoju masu na 75kg :-) uz ponoć reducirane prehrane...jedan mi je prijatelj podjelio savjete za dijetu i režim prehrane i odlučila sam ga poslušati...i moram priznati da se isplatilo! :-)
Nosim i hlače i majice za jedan konf.broj manje! Moram priznati da sam doživjela ugodan šok kada sam otišla u shopping jer su mi manje hlače savršeno stajale.
Što se tiče vježbanja sad sam malo zakazala, puno slabije trčim,jer sam završila sa 6 tjednim programom, ali sam počela sa HIIT treninzima (preporuka istog prijatelja) i koristim programe vježbi s Youtubea...kanal se zove "Christine Salus"i njezine vježbe su jako dobre da se prilično uznojim...
Sada mi samo treba potvrda..je li moguće da se jednim HIIT treningom u pola sata doista može potrošiti 500 kcal?Pomaže li to doista kod mršavljenja? Što vi mislite?
Veselim se svim mišljenjima i savjetima.
Back to Top
Ygritte View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Listopad 2014
Location: Zg
Status: Offline
Points: 21
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ygritte Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Listopad 2014 at 22:42
Naravno da HIIT trening pomaže kod mršavljenja no glavno i osnovno je prehrana. Ne kaže se uzalud da se trbušnjaci dobivaju u kuhinji. Nemoj se opterečivati sa brojem potrošenih kalorija, taj broj je individualan i ovisi o puno faktora.
Na ovoj stranici imaš puno odličnih savjeta i uputa.
Daj si truda,čitaj,uči,isprobavaj na sebi i otvorit će ti se jedan sasvim novi svijet. Sretno
Back to Top
Didii View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 164
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Didii Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Listopad 2014 at 17:06
Krizic, a mozes li podijeliti s nama taj rezim ishrane i savjete, koje si dobila od prijatelja? :D
Back to Top
Didii View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 164
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Didii Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Listopad 2014 at 17:17
btw evo malo motivacije.. :D

http://bootcamp.ba/tradicija-koja-nas-vodi-u-probleme/
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.