New Posts New Posts RSS Feed - pomoc mi je potrebna hitno! :(
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

pomoc mi je potrebna hitno! :(

 Post Reply Post Reply Page  <1 6789>
Author
 Rating: Topic Rating: 1 Votes, Average 4.00  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Veljaca 2013 at 13:03
eo prijatelju poslušao sam tvoj savjet sam reci kako ti se cini današnji jelovnik naspram kako sam bio prva dva sastavio :D 1./Dorucak - 100g zobenih + 2 dl mlijeka = 492 kCal 18,5 Proteina 67 UH

2/Medjuobrok Jabuka 200g =92 kCal 24 UH 0.6 Proteina

3/Rucak 150g B.mesa + 125g P.S+200g krumpira +50g Kruha = 609 Kcal 70 UH 52 Proteina

4/Medjuobrok Jabuka 200g =92 kCal 24 UH 0.6 Proteina

5/Vecera 125g posnog + 100g kruha + 4 bjelanjka = 525 kCal 62 Proteina 56 UH
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Veljaca 2013 at 17:54
moraš imat i šecera u sebi :D...al to bi bilo dobro iz voca ga crpiti ko što i radim..a dobro jutarnja kafa sa 2 žlice šecera me nece ubit...da morao sam povecati kalorijski unos....povecao sam ga za 300 kalorija.....pa cemo vidit kak ce napredovat sve ...ma joj prijatelju odavno su moji mišici atrofirali samo zbog mojih budalaština....e baš to ja se navikavam geldam recepte mogu ti reci 3 dana jedem posni sir ..nikada ga nisam u životu...prvi dan kad sam ga probao skoro sam otišao izbaciti u wc sve....jedva sam ga pojeo...sada sam otrkio da mi savršeno paše uz jaja i krastavce....i tražim tu neke recpte...ice to sve na dobro nadam se....hvala ti prijatelju na dobrim savjetima potrebni su mi jako....!!! :D
Back to Top
gordan72 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Lipanj 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 98
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote gordan72 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Veljaca 2013 at 15:52

Šecer treba izbjegavati .. mislim na saharozu ...

A kavu možeš zasladiti i necim poput stevije .. izbjegavaj aspartame, saharine i slicna sladila.

Što se tice zacina, mislim da tu nemaš ogranicenja .. osim soli. Štoviše, cili je dobar jer diže metabolizam, a kapsaicin kao aktivni sastojak je dobar i za druge stvari. Cimet je takodjer dobra stvar.

Ne mora zdrava prehrana nužno biti lošeg okusa .. štoviše .. kad se navikneš bude ukusna.

Kalorijski unos ti mora uvijek biti iznad bazalnog metabolizma da ti tijelo ne bi pocelo "trošiti" mišice ...

 

I ne zaboravi unositi dovoljno vode ...  



Edited by gordan72 - 22 Veljaca 2013 at 16:05
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Veljaca 2013 at 13:30
uf morat cu pogledat :D sada sam vidio neki super omlet sa posnim pa sam si napravio a bio mi pre bljutav stuko sam 2 cjela jajeta plus 3 bjelanjaka 125g posnog...i narezo krastavce....dodao prstohvat soli i cilija ...ma joj milina!!! :D
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Veljaca 2013 at 13:24
da da trebao bi racunao sam....i ja baš ovih dana unosim više kalorija sada tj poceo sam danas ...:D pogotovo 3 puta tjedno vježbam....a 6 -7 puta tjedno obavezno trbušnjaci od 15-30 minuta nekada i više....sam me jebe dosta sam išao u kafice tj svaki dan sam u njima...pa sam an kavama i cesto ih popijem....pa sam unosio previše šecera bio sam se raspitivo tu kažu da nevalja...sada sam izbaio kavu tj popijem ju samo ujutro sa 2 žlice šecera ne znam kak cu u kaficima sve je sa šecerom hahah planiram samo caj sa medom bez šecera piti ahha ludim prijatelju!!! :D ali mi je drago da sam poceo jest ovo je super dati iace pokažem kako sam prije jeo povecavam iz dana u dan kalorije dok ne dodjem do one tocke pol kile kila na tjedan kada je to držim se ..toga...cim je manjak skidanje kile....povecavat cu unos...ako previše....kila dobijam..onda cu smanjiti unos....bar UH-a :D
Back to Top
gordan72 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Lipanj 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 98
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote gordan72 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Veljaca 2013 at 12:38

Kako sam ja izracunao na temelju tvoje visine i težine tvoj bazalni metabolizam (BMR) iznosi oko 1600 kcal, a ti si u ova dva dana unio u sebe isto toliko (tj. cak i manje).

Neka me netko ispravi ako griješim, ali ti ne moraš biti u kalorijskom deficitu ... osobito ako ti je cilj nabaciti mišicnu masu .. štoviše, ali treniraš koliko kažeš, mislim da bi mogao i morao unositi više kaorija (kvalitetnih).

 

 

Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Veljaca 2013 at 11:48
imaš super dobrih recepata kako pripremiti zobene, i prefine su!
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Veljaca 2013 at 11:40
prijatelju kupio sam zobene danas haha kilu...upravu ste bili jeftinije su mislio sam da su skuplje taj musli da je to sve zobeno....ali nije baš mi je drago što ste pomogli mi hvala puno upravu ste totalno bili u 100g proizvoda ima 360kcal....12,5 bjelancevina što je duplo više od kornfleaksa 57,UH-a i 7 masti---hvala puno! jeste ko šrot ali neka prilagodit cu se hahah
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Veljaca 2013 at 15:17
racunao sam da trebam 2 g proteina po kg zato sve bacam u sa dodem do toga broja proteina...bio sam stavljao 3-4 g UH-a po kg ali pošto sam pre mršav morao sam povecati to na 4-6g po kg....okej hvala na savjetu zobene cu poceti uzimati aaa ovo 2/3 da da stavio sam a jesam glup to je 2 cjela jajeta plus 3 bjelanjka ...uf uf ma jedem kaki imam jer veliak smo porodica primanja malaznate kako je to u Hrvatskoj.....pa nemogu baš birati :D i jedem povrce mislim kiselo to nisam samo stavljao kiselo kupus neke krastavce štali je vec haha ne znam ni sam luk ukiseljen ma sve živo
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Veljaca 2013 at 15:15
racunao sam da trebam 2 g proteina po kg zato sve bacam u sa dodem do toga broja proteina...bio sam stavljao 3-4 g UH-a po kg ali pošto sam pre mršav morao sam povecati to na 4-6g po kg....okej hvala na savjetu zobene cu poceti uzimati aaa ovo 2/3 da da stavio sam a jesam glup to je 2 cjela jajeta plus 3 bjelanjka ...uf uf ma jedem kaki imam jer veliak smo porodica primanja malaznate kako je to u Hrvatskoj.....pa nemogu baš birati :D
Back to Top
Mjauk View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 184
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mjauk Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Veljaca 2013 at 15:10
Ali ne musli vec prave zobene :D
"3.Rucak -5 jaja 2/3 + 100g kruha =668 kCal 67 Proteina UH 46"
Ovo ne kontam bas?Nemoj se trpati posnim pored piletine,dovoljno je to proteina...Jel integralni hljeb?
P.S i ne dao Bog da ima koje povrce :p :D
 


Edited by Mjauk - 21 Veljaca 2013 at 15:12
Back to Top
XQ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote XQ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Veljaca 2013 at 14:29
Originally posted by mettasttaza mettasttaza wrote:

koja je razlika....zobene su skuplje dosta od cornflakes-a


Zobene sadrže proteine i nemaju šecera. Dok je ovo vecinom šecer i ništa više
"Obsessed is a word the lazy use to describe the dedicated."

"You're only young once. But if you do it right, once is enough!"
Back to Top
GOSPODIN B. View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2011
Status: Offline
Points: 123
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GOSPODIN B. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Veljaca 2013 at 14:24
Razlika postoji. Zobene imaju više vlakana i manje šecera. Tako kažu. Wink
U shumarku skrivenom, medvjeda je malih dom...
Back to Top
tinyint View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Ožujak 2009
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tinyint Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Veljaca 2013 at 14:20
ukratko - zobene - odlican izvor biljnih vlakana , škroba i proteina biljnog porijekla
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Veljaca 2013 at 13:29
dobro je prijatelju hvala na savjetu...ali ne razumijem razliku izmedju zobenih..i cornflakes-a?
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Veljaca 2013 at 13:28
Originally posted by Slavonka23 Slavonka23 wrote:


Originally posted by mettasttaza mettasttaza wrote:

koja je razlika....zobene su skuplje dosta od cornflakes-a

500g zobenih - 4,99kn


provokator
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 6789>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.