New Posts New Posts RSS Feed - Pomoc
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pomoc

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
raketa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Srpanj 2014
Status: Offline
Points: 27
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote raketa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Pomoc
    Posted: 10 Srpanj 2014 at 10:41
Pozz svima , u proteklih 9-10 mjeseci sam dobio 9-10 kg zbog studentskog nacina zivota  i lose prehrane . Sada imam nekih 94- 95 kg na 187 cm i imam  2 mjeseca slobodna za dovesti se u formu .

Kako najbrze na zdrav nacin skiniti kilograme i vratiti se u formu ? Kako ubrzati metabolizam . Koliko god sam se zapustio i dalje sam u koliko tolikoj fizickoj formi da mogu dosta trcati .

Prehranu sam totalno promjenio ( zobene pahuljice , jaja , mlijeko , piletina , posni sir , povrce i voce ) . Doma imam tegove i sandbox  .

Molio bih vas da mi savjetujete kakav cardio trening radim da sto brze se vratim u formu i koliko puta  , da mi date neke teže programe koji su najefikasniji ( da budem doslovno pregazen nakon toga , ne zanimaju me ova trcanja od sat vremena brzinom jeza )  .  Bilo kakav savjet je dobrodosao , pogotovo kako da ubrzam metabolizam .


Hvala
Back to Top
raketa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Srpanj 2014
Status: Offline
Points: 27
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote raketa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Srpanj 2014 at 15:14
Pozz, danas mi je bio 9ti uzastopni dan treninga  , u necemu grijesim pa se nadam da cu dobiti neki savjet .
Zadnjih 2-3 dana osjecam da imam sve manje energije . Da uzmem 1-2 pauze ili da promjenim nesto u prehrani .
Jutros sam se vagao i vaga je pokazala 3 - 3,5 kg manje  od prvog dana .

Evo cu opisati trening i prehranu ukratko

Ustajanje u 6  - 250 grama zobenih + 0,5 l mlijeka ili jogurta , nakon toga kava bez secera
7 sati - trening s utezima  u trajanju sat  vremena do 1h 30 min. radim s manjim tezinama sa sto manjim pauzama
nakon treninga pojedem neko voce , bananu/ jabuku  ili nesto slicno

izmedu rucka pojedem  bademe / kikiriki ( jedna šaka , ne znam koliko je to kolicinski ) // ili // 250 grama posnog

rucak -  vecinom pileci file nekih 200 g ili kuhana junetina/govedina   te kuhano povrce brokule , mrkve ,  tikvica , grasak + neka salata  rajcica , krastavci ...

nakon rucka neko voce ili orasasti plodovi

oko 7-8 sati trcanje
trcim u pocetku 20 minuta koliko god mogu izdrzati , stime da zadnjih 5 minuta idem najbrze . ( otrcim nekih 4500  metara  u prosjeku ) , nakon toga neki odmor od 10 tak minuta , pa 10X 100 metara šprintevi ( 100% snage ) s pauzama od nekih 2- 2:30 min izmedu kojih setam )

prije spavanja 5  bjelanjaka + 1-2 zutanjka // posni sir 250 grama

pijem dnevno nekih 2-3 litre zelenog caja ( da li je to previse ? ) + 1 -2 litru vode

Ovoga sam se drzao svaki dan , samo jedan dan nisam odradio trcanje . Kao što sam rekao zadnjih 2-3 dana osjecam da imam manje energije nego prvih dana , da li je to radi toga sto sam prebrzo krenio  ili neceg slicnog ? Da ubacim nekada dan pauze  ili povecam hranu ? Da ubacim neku rizu , jer jedino jedem od ugljikohidrata zobene ujutro ?!





Edited by raketa - 14 Srpanj 2014 at 15:17
Back to Top
Domo96 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Travanj 2013
Location: Rab
Status: Offline
Points: 187
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Domo96 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Srpanj 2014 at 00:12
Ja bi rekao premalo spavanja i pretreniranost!:)
Ustajanje u 6,trening,cijeli dan vamo namo pa opet trening...
Netrebaš se sad ubijat svaki dan treningom,smrsavit ces i s jednim treningom dnevno 4-5 puta tjedno...
Ovakav nacin po meni moze imati samo kontra efekt..
To je moje misljenje :)
Back to Top
raketa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Srpanj 2014
Status: Offline
Points: 27
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote raketa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Srpanj 2014 at 08:31
spavam 8-9 sati dnevno

ne bih rekao da se radi o preterinarosti ,  kod treninga imam osjecaj da mogu jos puno  no imam osjecaj da mi fali energije

da li imam premalo ugljihohidrata u prehrani ?
Back to Top
never-give-up View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2014
Location: Dalmacija
Status: Offline
Points: 464
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote never-give-up Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Srpanj 2014 at 08:38
Nemam nikakvog većeg iskustva, ali mislim da ti fali ugljikohidrata. Jedi još rižu, imaš smeđu, tjesteninu (ako ne običnu integralnu), napravi nešto od zobenih.. Imaš dosta izbora :)
Back to Top
raketa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Srpanj 2014
Status: Offline
Points: 27
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote raketa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Srpanj 2014 at 09:26
kad da to ubacim ? za rucak ?  ili nakon treninga ?


Edited by raketa - 15 Srpanj 2014 at 09:27
Back to Top
Rabitpwnage View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2014
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Rabitpwnage Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Srpanj 2014 at 10:52
Poz. Pijem kreatin već nekoliko tjedana, ali bez faze punjenja i pretjeranog unosa, samo 5g na dan, pa me zanima je li moram raditi pauzu i ako da koliko pauze mi treba, usput imam 16 god., hvala.
Back to Top
never-give-up View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2014
Location: Dalmacija
Status: Offline
Points: 464
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote never-give-up Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Srpanj 2014 at 15:06
Mislim da je u redu i nakon treninga, i za ručak.. Pa ovisi šta tebi više odgovara
ako se dosta iscrpim na treningu meni osobno odgovaraju ugljikohidrati
Back to Top
drillbit View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 16 Srpanj 2014
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote drillbit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Srpanj 2014 at 11:40
za tako intezivne treninge potrebni su ti UH. povećaj ih za vrijeme ručka ili doručka. s tim da nakon treninga s utezima što je dobro ako ideš na manje kilaže i više ponavljanja pojedeš nešto konkretno jaja, slanine kravljeg sira i kruh sa maslacem itd.  bitno je i što jedeš nakon treninga i to da je što prije. zato i nemaš snage baš. povećaj si i unos masti pogtovo jer treniraš 2 puta dnevno s trčanjima oko 7 8 navečer kad je još sparina i vruće.  nadalje jesi li prije šta trenirao i koliko? ako si bez neke podloge krenio u ovoliko treninga bolje ti je smanjiti sada. odradi svaki dan kvalitetan jedan trening uz reduciranu prehranu i doći će rezultati. također povećaj si kilažu na utezima. ujutro ubaci čučnjeve i vježbe za core.  malo još guglaj kakve sve treninge imaš i kombiniraj ih. bolje se drži vode nego zelenog čaja u tolikim količinama jer ima kofeina mada manje nego kava ali opet ti izvlači vodu koja ti treba kroz cijeli dan, ali recimo mala kava 2 sata prije trčanja je ok uz pijenje vode. pokušaj se odmoriti od utega jer tijelu treba odmor dok se odmaraš isto trošiš kalorije. 

Back to Top
raketa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Srpanj 2014
Status: Offline
Points: 27
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote raketa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Srpanj 2014 at 12:49
Originally posted by drillbit drillbit wrote:

za tako intezivne treninge potrebni su ti UH. povećaj ih za vrijeme ručka ili doručka. s tim da nakon treninga s utezima što je dobro ako ideš na manje kilaže i više ponavljanja pojedeš nešto konkretno jaja, slanine kravljeg sira i kruh sa maslacem itd.  bitno je i što jedeš nakon treninga i to da je što prije. zato i nemaš snage baš. povećaj si i unos masti pogtovo jer treniraš 2 puta dnevno s trčanjima oko 7 8 navečer kad je još sparina i vruće.  nadalje jesi li prije šta trenirao i koliko? ako si bez neke podloge krenio u ovoliko treninga bolje ti je smanjiti sada. odradi svaki dan kvalitetan jedan trening uz reduciranu prehranu i doći će rezultati. također povećaj si kilažu na utezima. ujutro ubaci čučnjeve i vježbe za core.  malo još guglaj kakve sve treninge imaš i kombiniraj ih. bolje se drži vode nego zelenog čaja u tolikim količinama jer ima kofeina mada manje nego kava ali opet ti izvlači vodu koja ti treba kroz cijeli dan, ali recimo mala kava 2 sata prije trčanja je ok uz pijenje vode. pokušaj se odmoriti od utega jer tijelu treba odmor dok se odmaraš isto trošiš kalorije. 



Pojacao sam uh, pojedem 2 banane ili bananu+ jos neko voce  poslije treninga ujutro ,//  za rucak sam dodao  smedu rizu  i poslije pojacam voce . Mislim da ujutro imam i vise nego dosta uh iz 250 g zobenih ?!

Mozes mi reci zasto da jedem maslac i slaninu nakon treninga ? ako sam napisao da mi je cilj smrsati , tj skinuti postotak masnoca i dobiti neku misicnu masu ili barem je zadrzati .... 


Mislis li da mi je pametno povecati kilaze ? Radim gotovo bez pauza ( jako kratke od 5-10 sekundi )  osim kada trebam mjenjati tezine na bucicama , napiti se i slicno . Radim s nekih 30 - 40% tezine ali nakon xxx ponavljanja izgleda kao da radim s 200% LOL  obavezno radim cucnjeve , volim improvizirati , npr ubacim cucnjeve + military (istovremeno ) ili dl + military i masu takvih slicnih kombinacija . Uglavnom radim kako mislim da mi je trenutno najbolje i cesto mjenjam stvari . Mislim ovako jos nekih 20 tak dana pa postepeno prelaziti na normalne treninge s utezima . Takoder koristim i sandbag , preporucio bih svima .

Od malih nogu sam se uvijek bavio sportom rekreativno , znaci tesko da bi proslo 2 dana da ne bih radio nesto fizicki , cesto sam isao u teretanu s pauzama .



Da upitam ostale jos sljedeca dva pitanja :
1)Sinoc sam normalno odradio trcanje , 20 min trcanja u pocetku odmor nekih 10 -15 min  + 10X 100m sprinta  i pauze 2- 2,5 minuta setanja izmedu . Kod sprinteva idem 100% , nakon toga znam po minut hvatati zrak ( valjda me razumjete sto hocu reci ), uglavnom uvijek  budem totalno pregazen nakon toga . 2  sata nakon toga sam isao mjeriti otkucaje srca i bilo je 85 , a uvijek su mi normalni otkucaji od 50 -60(u stanju mirovanja ) . Jel to normalno i koliko treba da se vrati na normalu nakon nekog treninga veceg inteziteta ?

2) Prije nego sam otisao na faks u zagreb ( 10 mj prosle godine )  sam imao 83-84 kg i jasno su mi se isticali trbusnjaci . Cijelu godinu sam se nezdravo hranio u menzi , znaci jako loša prehrana . Jedina aktivnost kojom sam se bavio je bila nogomet jednom tjedno + nekada odlazak na sljeme kojih 6-7  puta u 8-9 mjeseci Cry
Lošom prehranom i nedovoljnom fizickom aktivnoscu sam dobio tih 10 kg , sad mene zanima da li je ista od toga moglo otici u misice ? Odnosno kada se vratim na normalnu tezinu ocu li biti u istoj formi kao prije ? tj . da li sam izgubio ukupnu misicnu masu kao prije  ili sam mozda cak i nesto dobio jer je 10 kg jako puno . Valjda me razumjete sto vas zelim pitati , ako vam nije jasno pojasnit cu  SmileSmile
Back to Top
drillbit View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 16 Srpanj 2014
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote drillbit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Srpanj 2014 at 13:17
e sad sigurno bi se vodile rasprave oko tih masti prije ili poslije treninga. ja to obično konzumiram ujutro jer su to nazovimo ''dobre'' masnoće i te masnoće ćeš ti potrošiti. nije prženo u ulju i slično. naravno da sad nije dobro uzeti pola kile slanine i pržiti, ali dva komada nakon treninga te neće ubiti. dakle tu je stvar umjerenosti. pokušaj namaz od avokada napraviti prije treninga je odličan.  potrošiti ćeš te uvjetno rečeno dobre masnoće  samo da 4 sata sjediš i učiš.  istovremeno ćeš biti sit duže vrijeme.  koristiš sand bag čučnjevi mrtvo to je sve super tu ti snage najviše odlazi ali ju i dobivaš. pokušaj s dobrim doručkom i ne biti previše gladan između obroka. bar po mojoj logici smatram da sa kompleksnijim obrocima više dobivaš. i pokušaj se odmoriti. tijelo je možda u šoku previše kila u kratokm periodu i šokiranje sa previše treninga. 
Back to Top
raketa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Srpanj 2014
Status: Offline
Points: 27
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote raketa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Srpanj 2014 at 15:11
Originally posted by drillbit drillbit wrote:

e sad sigurno bi se vodile rasprave oko tih masti prije ili poslije treninga. ja to obično konzumiram ujutro jer su to nazovimo ''dobre'' masnoće i te masnoće ćeš ti potrošiti. nije prženo u ulju i slično. naravno da sad nije dobro uzeti pola kile slanine i pržiti, ali dva komada nakon treninga te neće ubiti. dakle tu je stvar umjerenosti. pokušaj namaz od avokada napraviti prije treninga je odličan.  potrošiti ćeš te uvjetno rečeno dobre masnoće  samo da 4 sata sjediš i učiš.  istovremeno ćeš biti sit duže vrijeme.  koristiš sand bag čučnjevi mrtvo to je sve super tu ti snage najviše odlazi ali ju i dobivaš. pokušaj s dobrim doručkom i ne biti previše gladan između obroka. bar po mojoj logici smatram da sa kompleksnijim obrocima više dobivaš. i pokušaj se odmoriti. tijelo je možda u šoku previše kila u kratokm periodu i šokiranje sa previše treninga. 


  Ne volim se zamarati s tim kalorijama , al ujutro 250 g zobenih to je 20 g masti , pola litre mlijea/jogurta  15 g , dnevno 50   tak grama bajama/kikirikija 25 grama , 1-2 zumanjka 10 grama  jos ako pojedem nekad neko drugo meso da nije piletina  , nakupi se sigurno  minimum 60 70  g masti  što mislim da je više nego dovoljno ? ili grijesim ?

Ujutro najvise pojedem , mislim da mi je bio problem sto sam slabo jeo nakon treninga ujutro , sad je puno bolje kad sam ubacio veci obrok . Jedino mi se tu javljala zelja za hranom . A navecer poslije trcanja  jedva imam volje da pojedem posni ili jaja koliko budem pregazen  Dead

Sand bag je odlican za više ponavljanja , razbije monotoniju s bucicama i sipkama .
Hvala na svim savjetima :)
Back to Top
drillbit View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 16 Srpanj 2014
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote drillbit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Srpanj 2014 at 16:04
mislim da i uneseš više takvih masti neće ti biti ništa baš zbog takvih treninga. pogledaj si paleo ishranu ja sam bio na tome jedno vrijeme i sad je primjenjujem. malo je problem jer nema baš uh ali ima dosta masti i proteina i shvatio sam da treninge radim bez problema. ništa mi nije falilo. to je moj režim i paše mi za tebe ne znam jer je tvoj organizam drugačiji. dobar stvar mi je što sam bio aktivniji popodne dakle nije bilo potrebe za spavanjem nakon ručka. 
bio sam u tvojoj situaciji samo ti imaš 10 kg skinuti ja sam imao 15-20. ali bez brige ne ide to tako brzo treba vremena a s ovakim režimom će i biti. bitno je da odradiš neku aktivnost i to držiš i na faksu pogotovo kad dođeš kući i neda ti se ništa jer lako je skinuti problem je održavati.
 jači doručak i nemaš želje za hranom, to je bitno i kad kreneš opet na faks.  ja sam sličnim režimom izgubio oko 5-6 kila a bilo je dobar doručak(jaja kobasica sir vrhnje, bez puno kruha) ručak iz menze(bez kruha i soka) između čokolada navečer trening poslije je bio posni ili neko meso od ručka i povrće. i tijekom dana neko voće.  onda sam se opustio počeo pit jest i slično  pa se vratilo sve na svoje :D  
probaj i navečer posni i komad piletine čak možda i više za večeru jer zapravo nastavljaš sa treningom već iduće jutro. metabolizam će se ubrzati dovoljnim obrocima i sa što više vode. dakle nema ništa preko noći. 
za trčanje trebaš vremena da uhvatiš ritam. nemoj silit tijelo. bolje dva tri dana odmori pa četvrti napravi dobar trening..
Back to Top
raketa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Srpanj 2014
Status: Offline
Points: 27
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote raketa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Srpanj 2014 at 16:11
Jutros se vagao 90.6 kg

Jucer preskocio trcanje radi upale ,upale od upale listova :D i  zulja na stopalu , pa sam odradio navecer kraci trening s utezima s nesto vecim kilazama .

Jutros trening samo s sandbagom   , navecer cu samo s utezima  , te cu tako i sutra ponoviti da odmorim malo listove pa cu onda viditi kako cu dalje .

Nemam nikakvom zeljom za hranom  od kada sam ubacio smedu rizu za rucak , idemo dalje :)


Back to Top
raketa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Srpanj 2014
Status: Offline
Points: 27
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote raketa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Srpanj 2014 at 22:48
89,4 kg Smile
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Srpanj 2014 at 00:13
Svaka čast :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.