New Posts New Posts RSS Feed - Pomoć - prehrana i vježbe
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pomoć - prehrana i vježbe

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
lina33 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Ožujak 2014
Status: Offline
Points: 15
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lina33 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Pomoć - prehrana i vježbe
    Posted: 19 Ožujak 2014 at 22:01
Bok,
tek sam se registrirala i u moru svakakvih informacija ništa ne znam kako da krenem. Tek sada vidim čitajući ovaj forum da mi je vjerovatno problem u prehrani jer ustvari ispada da jako malo jedem.
Uglavnom, imam 34g., jako sam sitna, 155cm i imam 51kg. Najbolje sam se osjećala prije trudnoće dok sam imala 48kg. Imam tanke nožice a izrazito veliki/napuhani trbuh kao da sam već u 4-5mj trudnoće. Htjela bi smršaviti koji kg i ono najvažnije dovesti trbuh u red.
Radim u uredu tj sjedim 7-8 sati. Zadnjih mjesec dana vježbam doma uz comp Jillian Michaels vježbe Six week pack.
Eh sad moja prehrana..
ujutro oko 8 pojedem neku vočku naranču/bananu ili jabuku
oko 10.30 pojedem 2 šnite kruha+pureća šunka (kruh pečem sama doma od int.brašna i pirovog brašna+sjemenke)
oko 15.30/16 ručam normalno šta je za ručak (svašta od mesa sa povrćem do sarmi, maneštri sa grahom itd)
i poslije uglavnom više ništa ne jedem eventualno neku voćku ili šaku badema ili ono najgore ponekad i neki slatkiš.
pijem samo vodu, ne pijem kavu ni nikakve instant pripravke.



E sad molila bi nekog da me savjetuje u vezi prehrane  i da li da nastavim sa ovim vježbama koje radim ili neke druge (u obzir dolazi samo vježbanje od kuće).

Puno hvala!!!!!
Back to Top
lina33 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Ožujak 2014
Status: Offline
Points: 15
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lina33 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Ožujak 2014 at 09:07
molim vas jel može netko pomoći??
ne znam kako da složim jelovnik jer bi mi ručak trebao biti oko 15.30/16
Ujutro se dižem oko 6,30/7 a jedem tek oko 8.30
evo npr plan za danas:
8,30 pojela sam čvrsti jogurt za zobenim i lanenim
mo: banana ili jabuka
11,30/12 planiram pojesti jednu fetu int.kruha (50g) + tuna iz male konzerve bez ulja
15,30/16 imamo ručak (brudet od domaćih lignji + palenta)
18 trening
poslije sam mislila malo posnog sira sa nečim. i poslije stvarno ne mogu više jesti ne budem uopće gladna a u 22 najčešće već spavam na kauču :-)))
više imam napadaje gladi u ovim jutarnjim satima

Da li je ovako ok? vidim po svim jelovnicima da se sa obrocima kreće ranije ujutro, to mi ne bio bio problem ali mi je problem jer onda  stvarno ne mogu organizirati ručak u 13 sati.

Da li bi mi preporučili neke druge vježbe? Cilj mi je skinuti 3-4 kg i učvrstiti trbuh

Hvala! Nadam se da će netko nešto odgovoriti :-))

nisam se htjela opterećivati nekim brojkama ali ipak sam izračunala BMR mi je 1270 a TDEE 1746



Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Ožujak 2014 at 10:58
Dobrodošla lina :)

Kad si rodila, nedavno ili?
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
lina33 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Ožujak 2014
Status: Offline
Points: 15
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lina33 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Ožujak 2014 at 11:17
ne, ne još prije 4 godine. Oduvijek sam bila deblja u predjelu trbuha (genetski), ali sada sam baš jako napuhana, baš imam okrugli zaobljeni trbuh ne znam kako opisat.
Odlučila sam se rješiti toga! Genetika nije na mojoj strani ali potrudit ću se!
Back to Top
feriha View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Rujan 2013
Status: Offline
Points: 187
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote feriha Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Ožujak 2014 at 11:44
Dobro došla Lina Osmijeh
nisam baš stručna oko davanja savjeta o prehrani jer i ja još učim Osmijeh
al da ti kažem vezano za te vježbe od Jillian,nije to dovoljno,pogotovo taj six pack, i ja sam to vježbala i još par njenih programa, al nekako nisam osjećala neku težinu u tom programu,iako sam bila na početku i bez imalo kondicije, malo se uspušem i eto..
Dobro da sam poslušala ovdje prave ljude i bacila se na prave treninge,iako u biti ja nemam šta skinut,nije baš lako dobit mišiće i oblikovat tjelo,tako da i tebi preporučujem da se prebaciš na bodyweight vježbe Odobriti
sretno!!!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Ožujak 2014 at 13:13
Genetika je samo potencijal, ništa drugo - sve ostalo rješavaš svojim trudom, radom i disciplinom ;)

Napadaje gladi u jutarnjim satima imaš jer najčešće staješ jesti već popodne. Da si malo rasporediš te obroke tokom dana i zadnji obrok završiš npr. oko 20h, već bi stanje bilo drukčije.

Moram reći da mi se drugi primjer jelovnika više sviđa od prvog :) Sad je pitanje - koji od ova 2 jelovnika češće prevladava? :)

Malo jedeš, a ja se pitam otkad tako malo jedeš Wink Iako ti vjerujem i ne treba tako puno, s obzirom na konstituciju, a i na način života. Morat ćeš se malo testirati da nađeš unos koji bi ti odgovarao. Ja bih ovaj tvoj drugi jelovnik ovako posložila, za početak:



8,30 čvrsti jogurt za zobenim i lanenim - ja bih tu rađe jogurt zamijenila sa 150g posnog sira. Koliko zobenih i lanenih staviš?

Što se međuobroka tiče - da pojedeš oko 8h ujutro konkretan obrok sa posnim sirom, zobenima i lanom,  ovaj međuobrok možeš preskočiti i jabuku pridružiti doručku. Inače bi ti uz tu jabuku lijepo išla šaka badema - da ti je recimo sljedeći obrok recimo oko 13-14h. Ovako ga slobodno možeš preskočiti s obzirom da tunu jedeš oko 11,30-12 pa ti se taj obrok može brojat kao međuobrok.

11,30/12  jedna feta int.kruha (50g) + tuna iz male konzerve bez ulja + salata sa žlicom maslinovog ulja
15,30/16 imamo ručak (brudet od domaćih lignji + palenta) + neko povrće/salata
18 trening
19-20h - 150g posnog sira (ili čak jogurt ako bi ti bolje išao, bolje i to nego ništa) + 20-30 badema


Puno? Smile





"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
lina33 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Ožujak 2014
Status: Offline
Points: 15
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lina33 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Ožujak 2014 at 13:53
Hvala, hvala za odgovore!

tip jelovnika br 2 je uveden od DANAS (2 dana sam čitala po forumu pa donesla neki svoj zaključak koje namirnice prevladavaju). Do sada sam jela po principu jelovnika br 1, a u nekih fazama nisam niti ništa ni jela do ručka, užas!!

U planu mi je bio jutros za doručak posni sir ali nisam ga našla u trgovini pa sam uzela čvrsti jogurt (malo mjesto, 1 trgovina, morati ću u veću nabavku posnog sira danas! :-)
Nisam mjerila zobene i lanene ali recimo otprilike 3 jušne žlice zobenih + 1 lanenih. Nije mi problem izmjeriti ako mi netko kaže preoporučenu količinu Wink

Ovo sve dalje je ok, hvala na prijedlozima, da salatu gotovu uvijek jedem uz ručak iako sam zaboravila napisat.
Jedem dosta kupusa za salatu, je to ok ili to napuhuje? Malo mi je problem na poslu npr uz ovu tunu raditi i salatu možda eventualno uz to svježi krastavac ili paprika? (rajčice ne volim).
Potruditi ću se jesti posni ili jogurt poslije treninga.

Jedino mi nije jasno ovo šta si napisala oko međuobroka.
Znači oko 8 posni+zobene+lanene + npr neka voćka?
ako sam dobro shvatila onda slijedeći obrok kako sam i planirala 11,30-12  zbog vremenskog ograničenja ručka 15,30/16

Puno hvala za sada još bi molila nekakve preporuke oko vježbanja od kuće Tongue 



Edited by lina33 - 21 Ožujak 2014 at 13:54
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Ožujak 2014 at 14:27
Imala sam i ja nekad faze nejedenja do ručka, pa pokolj frižidera kad sam došla doma Smile Dobila sam 10kg, a ne izgubila LOL


Ok, za početak pusti te 3 žlice zobenih i 1 lanenih. Kada nabaviš posni, skombiniraj ga s tim, možeš čak i koju žlicu jogurta staviti da ti bude mekše i žličicu cimeta da bude finije ;)


Tako je, ako ćeš tome pridružiti jabuku, neka ti međuobrok bude oko 12h i to nešto slično ovome što si napisala - salata od tune, mesa, jaja! Što se salate tiče, sve smiješaš doma ;) Navečer si složiš salatu od navedenih izvora proteina, dodaš salatu po želju (krastavac i paprika su super) zaliješ žlicom maslinovog, u frižider i dočeka te ujutro ;)


Pitaš za kupus - napuhuje li tebe? Big smile Ako te napuhuje i smeta ti - odaberi nešto drugo Wink

I slobodno jedi puno zelenog lisnatog povrća....špinat, blitvu, kelj, brokule...njam njam Smile


Što se vježbi tiče, imaš po netu dobrih kućnih programa koji se baziraju na raznim varijantama osnovnih vježbica - sklekova, čučnjeva, iskoraka...i drugih vježbica, sve ovisi kojim rekvizitima biš se mogla poslužiti i u kojoj si formi generalno.

Možeš li odraditi što sklekova, barem ženskih?






"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
lina33 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Ožujak 2014
Status: Offline
Points: 15
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lina33 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Ožujak 2014 at 21:35
a ne znam procjenit u kavoj sam formi vjerovatno više nisam nego jesam. Uglavnom sada vježbam tu jillian michales six pack level 2, odradim ja to do kraja i dobro se oznojim i zapušem za sada. ja bi možda čak i nastavila sa ovim vježbama još koji dan dok dođem malo u formu. Sklekova muških mogu ca 5-6 hehe
a morati ću nabaviti i neke teže utege, sada imam samo 2 po 1kg, pretpostavljam da je to možda kao da i nemam ništa :-)

evo čak sam večeras u 20h i večerala neplanirano jednu manju bijelu ribu pečenu (fratar)+zelena salata, bez kruha
sutra sam doma pa mogu ručak ubaciti ranije pa imam plan ovako:
8; posni+zobene+lanene+jabuka
mo: jabuka+bademi
13/14 ručak: teleća šnicla +malo lešo krumpira i cvjetača na pari
večera ako budem gladna salata sa lešo mesom na male kockic (kupus+zelena salata+krastavac, može i kukuruz ili grah ili to bolje ne?
ako baš i ne budem gladna onda ću jogurt ili posni

evo javite mi ako mislite da je ovako ok pa ću nastaviti i javiti se za 10-14  dana kako napredujem
Može nešto drugo ujutro za doručak ili da se baziram uglavnom na posnom sa dodacima?

Back to Top
lina33 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Ožujak 2014
Status: Offline
Points: 15
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lina33 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ožujak 2014 at 21:37
Mogu umjesto posnog zrnati sir ili bolje ne? Posni mi i nije baš najfiniji, mislim pojedem ali onako jedva gutam, a zrnati mi je super jela bi ga i čistog :-)

Kada već pišem napisati ću i današnji dan i sutrašnji plan pa ako se nekome da da malo pogleda s obzirom da sam početnik i nemam previše pojma o svemu ovome.
Danas:
8:00 150g zrnati+20g zobene+smrznuto šumsko voće ne znam u g ali recimo 2-3 žlice tog voća
11:30  salata od:  divlje šparoge + krastavac+2 kuhana cijela jaja  (žlica maslinovog+ocat, sol) + 3/4 int.peciva
16:00 130g purećih prsa + brokula sa jednim krumpirom+zelena salata (krumpir cca jer sam stavila kuhati 3 krumpira i jednu brokulu srednje veličine za nas troje)
19:00 trening modificirani Jillian Michaels six week level 2, ubacila sam 4 x 15 čučnjeva i 2 x 10 muških sklekova
20:00 1 bjelanjak sa šparogama + 2 griza kruha - ovo nije bilo u planu ali ostalo je kćerki + 100g zrnatog sa 15ak badema - ovo je bilo u planu

Sutra
8:00 isto ko danas u kombinaciji sa kruškom umjesto šumskog tj ako mi kažete da bolej posni onda ću posni
11:30  60g purećih prsa + zelena salata + 50g kruha od pira (upravo ga pečem Smile)
15:30/16  maneštrica od ječma, krumpira, mrkve i graška sa svinjskim rebrima + zelena salata. Ja neću jesti meso ali će se kuhati sve zajedno. Krumpir da ili ne ako je ječam?
18 trening ili branje šparoga neravni teren 2h + za povratak kući iskoristit za brzo hodanje ca 2km
20:00 posni ili jogurt+bademi

Navečer stvarno nisam gladna ali jedem jer je i ovako vjerovatno malo, ali s obzirom na moju visinu/težinu možda je i ok?



Edited by lina33 - 25 Ožujak 2014 at 21:53
Back to Top
lina33 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Ožujak 2014
Status: Offline
Points: 15
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lina33 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Travanj 2014 at 08:54
Pozdrav!
Evo javljam se nakon 3 tjedna. Uglavnom sam zadovoljna zbog novog režima prehrane, nešto vše od 1kg je išlo dole, nije puno ali s obzirom da mi je cilj skinuti samo 3-4 kg možda je ovo ok. Nisam se od početka mjerila u cm, struk i to pa ne znam da li je šta u cm išlo dole ali prema ogledalu čini mi se neki ipak pomak na bolje Embarrassed
Od prošlog tjedna vježbam uz focus t25.
Što se tiče prehrane mislim da još uvijek malo jedem ali navečer stvarno ne mogu jesti. Prisilim se i pojedem malo posnog (ca 100g) sa bademima ili čvrsti jogurt.

Pošto jedem posni sir i zobene svako jutro (150g) i opet posni navečer, već sam ga se nekako zaistila pa bi molila alternativne prijedloge za doručak. Moj jelovnik izgleda ovako:
8:30 150g posni+30g zobene+ neko voće, jutros npr kruška
11:30/12  2šnite kruha od pira ca 70g, sama pečem,  + puretina ili piletina + 2 lista salate+par kriški svježeg krastavca
(nekad za ovaj obrok jedem npr 2 jaja+šparoge na salatu ili salatu od tune)
16:00 ručak  trudila sam se sve ove dane jesti čim više povrća tako da sam jela blitve, brokule, kelja ili lešo krumpir za prilog + neko meso pretežito puretina ali bilo je i telećih šnicli ili inćuni + obavezno zelena salata
20:00 100g posnog+bademi

Ako neko ima vremena molila bi da odgovori na moj post u vezi doručka, zamjene za posni? Samo malo da promjenim par dana jer osjećam zasićenost posnim sirom Cry
Back to Top
teach View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Travanj 2014
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote teach Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Travanj 2014 at 21:31
ja nisam prestručna, ali znam da ima puno različitih menija za doručak, napisat cu par koje ja koristim, pa ako ti koji pase super :)

1. kajgana od dva jaja i tipa dvije žlice posnog sira ako ga ne želiš izbacit, pa ga malo zamaskira

2. proteinske palačinke - pola banane, jedno jaje, 2 žlice zobenih (nekad i 2 žlice posnog sira) sve zajedno u blender pa ispecem ko one male američke. ispadnu tipa 3,4 malo deblje. uz to neko voće tipa jagode, banane, jabuke, bilo što svježe i kava/zeleni čaj.

3. malomasni jogurt, tipa šalica ili grčki, 3 žlice zobenih, žlica suncokretovih sjemenki i tipa 10 badema sve zajedno pomješano

4. omlet - 1 jaje, malo paprike, zobene i žlica posnog sira

5. integralni tost (ili neki crni kruh), pureća/pileća šunka



Edited by teach - 13 Travanj 2014 at 21:38
Sweat if fat crying!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Travanj 2014 at 11:29

Dobre zamjene, a možeš još i napraviti neke zobene muffine (pa po želji posni sakriti u njih ;) ili ih pojesti uz jogurt/čašu mlijeka, ili si nabaviti whey pa ga isto tako iskoristiti na 100 načina :)

Ja isto volim posni skombinirati sa tunom pa napraviti namaz - dodam malo origana i time premažem kruh/krekere. Malo se izgubi ta dosada čistog posnog (znam i bez tune, samo dodati origana, to mi je zakon kombinacija). Isto tako, možeš i ubaciti malo lososa pa ga iskoristiti za sendvič (ja tu opet iskoristim malo posnog za namaz pa ga prekrijem lososom). Umjesto omleta, imaš i kuhana jaja - na salatu i/ili uz feticu kruha/neke integralne krekere. Super je i  komad piletine (u sendviču ili sa povrćem), ako ti tako nešto konkretno ide ujutro.....eto, sad imaš bar 10 varijanti ;)


Inače, super za rezultate Thumbs Up
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
lina33 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Ožujak 2014
Status: Offline
Points: 15
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lina33 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Travanj 2014 at 09:25
cure hvala za nove prijedloge!

Jučer mi je trbuh opet bio napuhan baš kao lopta. Mislila sam da ću početi zapisivati točno šta sam jela kada mi se tako jako napuše tako da mogu eventualno zaključiti zbog čega je to tako.

I da, šta mislite o raznim varivima/maneštricama?
Ja znam napraviti npr jučer (možda sam od toga bila napuhana?):
maneštrica od: ječam, krumpir, mrkva, kukuruz, mahune (nekad umjesto mahuna stavim grašak ili poriluk). Nikad ne radim zapršku nego odvojim malo pa zgusnem sa štapnim mikserom. Ako nekad ali vrlo rijetko dodavam brašna onda je to integralno brašno.  

Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Travanj 2014 at 10:01
variva jedeš bez straha koliko hoćeš jer su jako hranjiva a nema tu puno kcal, samo ubaci tu nekakvo meso u varivo i nema greške, ja sam u protekla 2 dana potukao 4-5 tanjura bosanskog lonca :P
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Travanj 2014 at 11:18
Originally posted by lina33 lina33 wrote:


I da, šta mislite o raznim varivima/maneštricama?

Ja znam napraviti npr jučer (možda sam od toga bila napuhana?):
maneštrica od: ječam, krumpir, mrkva, kukuruz, mahune (nekad umjesto mahuna stavim grašak ili poriluk). Nikad ne radim zapršku nego odvojim malo pa zgusnem sa štapnim mikserom. Ako nekad ali vrlo rijetko dodavam brašna onda je to integralno brašno.  


O da Wink

Maneštrice su super - zdrave, pun vlakana i svega dobroga. Ako ćemo pimplat - sve ovisno o tome što i koliko čega staviš da se i skupit poveća količina energije - no o tome se brini ako počneš stagnirat.

Ali da.....napuhivanje je česta posljedica.... šteta Smile


Pij više vode! :)





"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.