New Posts New Posts RSS Feed - Poseban slučaj
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Poseban slučaj

 Post Reply Post Reply
Author
movie View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Srpanj 2014
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote movie Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Poseban slučaj
    Posted: 26 Srpanj 2014 at 02:23
Pozdrav, novi sam.

Dakle, imam 23 godine, visina 175 cm i imam 110 kg.
Od malih nogu nisam pokazivao zaintresiranost za aktivnosti, više sam intelektualni tip.
Također, imam užasan apetit, oduvijek malo jedem, obrok dva dnevno, nisu niti obilni, niti me privlače... Ni slatkiši, jer jednostavno ne gajim ljubav prema hrani, kao prema knjigama.
Nemam neke pretjerane aktivnosti, student sam. Provjeravao sam i štitnjaču, sve je uredu. Jednostavno spor metabolizam, endomorf, nizak rast i debljina uz naravno mali broj obroka.
I tako godinama stagniram, te iako na vagi imam puno kilograma, po izgledu mi nitko ne bi dao baš toliko.

Prije tjedan dana upisah teretanu! Napravio sam i režim prehrane.
Stoga, objasniti ću vam kako to izgleda i potom par upita.

Idem u teretanu tri puta tjedno, vježbam na tašte, ujutro. Prvo 30 minuta cardio na bicikli, potom idem na spravu za bicepse, pa ramena, pa prsi, pa ruke, pa noge. Na svakoj spravi 3 serije po 10. Nakon toga 5-10 minuta brzog hodanja, te 10 minuta na bicikli.

Nakon toga slijedi prvi obrok, jogurt i zobene pahuljice. Potom međuobrok od voća, pa ručak većinom kuhano, bijelo meso, juhe, salate, riba. Poslijepodne drugi međuobrok - voćka i zeleni čaj (3dcl). Večera u 20:00, riba, posni sir, lubenica.

Sad slijede pitanja i bit ću zahvalan ako dobijem odgovore. :)


1. Idem li u dobrom smjeru/u čemu griješim?
2. Postoji li mogućnost preforsiranja onakvim treningom?
3. Je li preveliki šok za tijelo odjednom toliko obroka i to zdravih, da ne bi došlo do kontraefekta i dodatnog usporavanja metabolizma?
4. Kada mogu očekivati rezultate i kojim tempom?
5. U kojom fazi mogu početi koristiti proteine?
6. Vaše mišljenje o sagorijevačima masti?
7. Koji je idući korak, kada mijenjam stvari, da tijelo ne upadne u rutinu i ne počne stagnirati?
8. Koliko moram izgubiti kilograma i kada početi temeljito definirati tijelo?
9. Imam višak vode u tijelu i nogama. Kojim diureticima to izbaciti? Slabo pomaže i kava, i lubenica, i brusnica.

Hvala Vam puno unaprijed. :)
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Srpanj 2014 at 08:49
Okej nadam se da nećeš mi sada zamjeriti...ali ovo bih trebao biti primjer...da nije krivac bijeli kruh ... te ne logično konstantno napadanje na krive namirnice kao izlika da ih to deblja... 

Drago mi je tvoje svjesnosti i barem znaš gdje potiče tvoj višak kilograma :)

Okej pošto vjerujem da si intelektualan tip... vjerovatno će ti biti ovo logično što ću ti napisati....

Pazi... tvoj cilj e deficit...ako se ne varam? 

imaš 110 kg.. što bit ćemo realni  je puno... ali i tvoje tijelo tada ima veliku potrošnju....

Eh sad mi tijelu trebamo priuštiti ...haha ne priuštiti... trebamo tijelu dati do znanja da počne koristiti mast kao energiju..da ju troši...dok Proteine trebamo ostaviti na miru....

No pošto se nikako nisi bavio aktivnostima...ajmo reći imati ćeš početnički kick gdje ćeš i biti sposoban izgraditi mišiće ...a istovremenom gubiti salo....jer aktiviranjem mišića koji nikada nisu upotrebljeni...naravno da će ih prisliti na rast čak i u deficitu...

No da ne kompliciramo toliko... Ujutro zobene sa jogurtom..okej... ali neka bude to jak obrok :) da ti fino kontrolira i balansira sve potrebno u tijelo...

Voće.... to bih ti preporučio ujuro sa doručkom ili nakon treninga sa nekim proteinom :)

Jer voće je meni bezveze za međuobrok... pojesti ćeš ga i za 10 minuta opet biti gladan..što ne bih trebalo biti baš dobro... U međuobrok ubaci nešto konkretnije..ako već hoćeš da je nekakvi UH.... Iskoristi rižu kruh tjesteninu..malo kompleksnije izvore UH-a sa nekakvim jajima..piletinom mesom ribom...

A možeš i masnoće koristiti..to sve zavisi opet od čovjeka do čovjeka... pa ti vidi kako ti paše...

Poslije treninga ...aj bih ti preporučio tada voće...dex ili bilo što od brzog šećera sa proteinom nekakvim...

Večeru opet probaj svesti na što sporiju hranu koja se probavlja....kao što su masnoće i kazein....a ne mora biti striktno to...no eto to ti je moj savjet..kojeg se ja pridržavam :P 

1. Malo sam ti objasnio :D gdje su greške po meni

2.Postoji , ali 3 puta tjedno nema potrebe o takvom razmišljanju, moj ti je savjet ako već radiš fullbody... Složene vježbe za veće skupine stavi prve..kao i veće skupine za treniranje...a ne početi od ruku pa ramena :)

Izolirati ćeš previše mišiće ruku..pa složene vjebe kao bench veslanja itd ćeš biti umorniji i slabiji..gdje ti treba više snage :) Cardio bih ti preporučio da radiš par sati kasnije ili prije... ili čak u dane kada ne radiš teretanu još bolje

Jer ovo je previše i samo crpljenje tijela :) i još mali savjet..probaj nači nekoga iskusnijeg da ti pokaže malo izvođenje vježbi... pomogne kod sastavljanja treninga :)

3. Naravno da će uslijediti šok..ali ne brini se to je normalno..za tjedan dana si kao novi :)  Usporavanje u deficitu će se svakako desiti...zato i ne smiješ pre malo jesti..nego doovljan održavati deficit...gdje ćeš nakon 3-4 dana ovisi kako ti paše odraditi fazu koja se zove punjenje..

4.To ti nitko ne može reći... u početku inaače ide brzo...

5. A što je kuhana piletina? heheehe Možeš odmah ... malo se informiraj o tome..pa ćeš vidjeti koliko je smješno ovo pitanje :D Juečr me baš na igralištu djeca proganjaju sa pitanjima..kao jel koristiš Proteine heheheh

Rekoh da bodem se njima :)

6. Ne potrebno...po meni...no ako želiš izvoli :) Barem ne u početku ciklusa :P

7. Malo objasni pitanje :)

8. Teško pitanje... vjeruj mi :P Zato postojiš ti i ogledalo ..da znaš kada treba biti zadovoljan :)

9. Ne konzumiraj toliko soli.. i pij puno vode...
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
movie View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Srpanj 2014
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote movie Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Srpanj 2014 at 00:32
Hvala puno na savjetima!!

Ima li nešto za međuobrok, a da je brzo za pojesti i efikasno? I koje je vaše mišljenje o zelenom čaju?
Također, kažu da je dobro pojesti žlicu meda prije spavanja, jer dolazi do nekog procesa s gušteračom. Što vi mislite?

7. Kažu da ako uvijek radimo iste vježbe da tijelo bavikne, pa nema efekta... Svako koliko bi trebao to promijeniti?
Back to Top
never-give-up View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2014
Location: Dalmacija
Status: Offline
Points: 464
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote never-give-up Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Srpanj 2014 at 07:42
Međuobrok, možeš posni u kombinaciji s voćem, orašastim plodovima, nekim svježim povrćem...
Mislim da je zeleni čaj dobar, nikad nisam čula negativne komentare za njega
A za ostalo ne znam odgovore :)
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Srpanj 2014 at 08:13
Originally posted by movie movie wrote:

Hvala puno na savjetima!!

Ima li nešto za međuobrok, a da je brzo za pojesti i efikasno? I koje je vaše mišljenje o zelenom čaju?
Također, kažu da je dobro pojesti žlicu meda prije spavanja, jer dolazi do nekog procesa s gušteračom. Što vi mislite?

7. Kažu da ako uvijek radimo iste vježbe da tijelo bavikne, pa nema efekta... Svako koliko bi trebao to promijeniti?


Meni je iskreno glupo gledati obroke i među obroke... obrok kao obrok...ja jedem 6 normalnih obroka rasporedim si kako ću i što ću jesti :)

Evo npr ustao sam u 8...a jučer sam priredio si doručak...sve stavio u zdjelicu sobene Whey kakao banane...kada sam ustao samo sam vode sipnio i ugrijao..piletina od jučer se topi... Isto tako preko noći... Eto Sada za sat vremena priređujem hranu i onda idem trenirati..kada zavšrim trening napravim ostatak.. i imam 4 obroka sljedeća tokom dana...i cijeli dan pred sobom :) samo se treba dobro organizirati :)

Pa ovisi... Tijelo se navikava to je istina... ali ako rezultati su tu...nema potrebe za time ni da 5 godian radiš razumiješ :)


Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
movie View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Srpanj 2014
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote movie Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Srpanj 2014 at 00:16
Hvala svima na pomoći :)
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.