New Posts New Posts RSS Feed - Potrošnja kalorija
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Potrošnja kalorija

 Post Reply Post Reply
Author
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Potrošnja kalorija
    Posted: 31 Listopad 2014 at 21:58
Malo gledam razne kalkulatore i naletio sam na podatak da sjedenje potrosi oko 70 kalorija po satu,znaci da cijeli dan samo sjedim,mislim na vrijeme dok sam budan,potrosio bi nekih 900 kalorija...dodano na moj Bmr to bi bilo 2900 kao Tdee...jel se vama to cini malo previse ili?Nekako mi je cudno tolika ukupna potrosnja s obzirom da bi cijeli dan samo sjedio?
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Studeni 2014 at 14:59

Samo ti sjedi pa provjeri sam Tongue

Još se zamarate tim kalkulatorima Smile Potrošnja u ničemu, pa ni u mirovanju, nije ista kod svakoga i ovisi o nizu faktora. I nema se smisla time opterećivati. Naravno da tijelo troši i dok se ne radi ništa, to i je bazalni metabolizam Smile 

Procjene, same procjene, kao i kod kalorija. 100 kcal na nekoj deklaraciji u mom i tvom tijelu su možda sasvim nešto različito :) Gledaj što jedeš, koliko aktivnosti imaš i kako ti na sve to tijelo odgovara. Šturi brojevi će te samo zbunit i nigdje dovest.





"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Didii View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 164
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Didii Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Studeni 2014 at 18:20
Eh i ja sam upravo izgubljena u tim brojkama. Ispred sebe drzim svesku, cijelu isaranu brojkama, pokusavam izracunati koliko kalorija sam danas unijela, i ne moze nikako :( ne moze kad sve jedem "od oka" i kad pravim porcije za dorucak, kad jedem kikiriki, pijem mlijeko ili bilo sta trece, sve mi je "od oka"
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Studeni 2014 at 19:55

Možda je tako i bolje Wink U drugoj temi sam ti sve napisala, nešto ćemo sredit Smile

Pustite brojke, jedite kvalitetno i raznoliko i aktivirajte se dovoljno Smile Sve se može i od oka - ako su 2 fete kruha previše uzme se 1, ako je 50 badema extra, neka broj padne na 30-40, umjesto 2 šake pašte možda bi bila dovoljna 1....and so on... Wink 
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Studeni 2014 at 19:58
Meni nije to problem jer sve važem,samo nisam 100% siguran koliko potrošim...Nekad hodam dnevno 2,5-3h zbog raznih obaveza u gradu,nekad ne,nekad radim sa starim u garaži,nekad čistim vrtno jezero,razne stvari na kojima jedno vrijeme stojiš,pa malo hodaš,pa dižeš nešto,stežeš,bacaš,neznam koliko takve aktivnosti točno troše,a oduzimaju mi vrijeme koje bi imao za neki trening za koji bi bio sigurniji da sam nešto potrošio kalorija...
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Studeni 2014 at 20:17

Ma zamaraš se bezveze! :)) Kako ćeš to uopće točno procijeniti? :) Nismo roboti :) Sve to spada u neke dodatne aktivnosti (iako nešto može biti i prilično blisko dobrom treningu, ovisi :)) i ako već treniraš i uživaš u tome, treniraj bez obzira na to. Ako jedan dan trening moraš zamijeniti nekim takvim radom ok, nije problem. Otprilike možeš i sam procijeniti koliko će ti to intezivno biti pa prilagodi prehranu.

U svakom slučaju.....prati situaciju sa tijelom. Kog vraga će ti brojke i kako ih uopće možeš dobiti točno u broj :) Niti bi taj broj svaki put bio isti. Opusti se...treniraj, igraj se hranom, kreći okolo..s vremenom će se tijelo mijenjati prema tome kako sve to reguliraš. Ne treba ti neka velika matematika tu, samo malo osjećaja za to što ti tijelu treba i na što odgovara. Od ovih pitanja ćeš samo izludit :)






"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
NADA29 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Prosinac 2014
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote NADA29 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Prosinac 2014 at 20:47
Dobar dan ljudi sretni blagdani i sve najbolje!!!!!!!!
Imam pitanje za vas. Kupila sam si pedometar i danas mi je izmjerio da sam napravila 9663 koraka(7.2 km) i da sam potrosila 797 kcal. Setala sam 1:27 min. Ovo sa kalorijama mi puno zvuci a imam 108kg i to mi zvuci puno.
Back to Top
Anaaa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 38
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Anaaa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Prosinac 2014 at 22:32
Što više kila imaš, to više kalorija trošiš za istu stvar.

Edited by Anaaa - 27 Prosinac 2014 at 22:32
Back to Top
ZorroRi View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 16 Prosinac 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 401
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZorroRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Sijecanj 2015 at 14:09
Točnije, što više mišićne mase imaš, to više kalorije trošiš za istu stvar.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.