New Posts New Posts RSS Feed - Pozdrav/Pomoc
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pozdrav/Pomoc

 Post Reply Post Reply
Author
femalesa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Lipanj 2015
Location: Sarajevo
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote femalesa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Pozdrav/Pomoc
    Posted: 09 Lipanj 2015 at 13:34
pozdrav,

novi sam clan :D u mom vremenu smo se zvali novi kolcici :)
ne bi da duljim, bicu kratka i jasna! treba mi pomoc!

da krenem....

dugo godina sam se bavila rukometom, uvijek sam bila sportski aktivna :) kad sam prestala igrati rukomet obavezno sam vozila role, biciklo, planinarila, duge setnje. poslove po gradu, a zivim u Sarajevu, sam obavljala pjeske. uvijek sam bila u top formi. nikad nisam pazila sta jedem, nikad nisam isla u teretanu, ali sam uvijek bila u pokretu.... onda su dosle "odrasle" obaveze.... posao. setnju je zamjenilo auto, za role i biciklo nalazilo se sve manje i manje vremena... i kako to obicno biva pocela sam se debljati. na pocetku mi nije smetalo, a sada.... sada mi bas smeta. visoka sam 180 cm i imam 95 kg, osjecam se ruzno. nisam mlitava, i dalje sam jaka, imam jake i ruke i noge, samo mi je stomak u salu....
kupila sam svu opremu, patike, trenerku, ciste gace :D i dobru volju, i uclanila sam se u teretanu.
juce mi je bio prvi dan, nisam se preforsirala. vozila sam biciklo, steper i brzo sam hodala na traci. zadrzala sam se sat vremena, nisam htjela ici iz jedne krajnosti u drugu.
odlucila sam da dva dana za redom treniram pa jedan dan pauziram, s tim da mi vikend bude slobodan.


molila bi vas za pomoc, sta mi tacno savjetujete, koje vjezbe da radim i koliko vremenski.
ne zelim da idem na dijete. prestala sam jesti hljeb/kruh i slatko. ne zelim da se odricem voca, povrca...

mozda nisam bila tako kratka, ali se nadam da sam jasna...
eh da... imam 33 godine :)

unaprijed hvala :)
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Lipanj 2015 at 13:11
pozz

Dobro si odlučila da ne kreces s popularnim fitness dijetama koje su zaista nepotrebne u ovim fazama u kojoj si ti.To je zaista nepotrebno i komplicirano, uvijek ima vremena za pretjerivanje ako zatreba i kada rezultati dosegnu neku razinu gdje je to onda vec potrebno za dalje, no evo ipak vecina odluci sebi komplicirati život pa na kraju niš od svega, tako da dobro da nisi tog stava da rezultat mora biti vec sutra :)

Kako si i sama rekla i zaključila, aktivnost i korištenje tijela za ono čemu je namjenjeno je bit svega, tako da opet to uvedi u svakodnevni ritam i polako ce sve doci na svoje.......
Plan 2 dana treninga 1 dan off je super......ok je da krenes tako kako si krenula, pa kako ce se kilaza smanjivati i tvoja forma povecavati radit ces intenzivnije stvari........uz taj kardio nizeg intenziteta koji radis ukljucuj i vjezbe sange, idealno slobodnim utezima, no to bi u startu moglo biti prekomplicirano , no radi na tome, a u međuvremenu se slobodno posluži spravama, kasnije radi i bodyweight vjezbe kada ces biti u stanju izvesti ih......trenutno sigurno mozes pokusati sa box squat ili na klupicu, iskoracima u mjestu na steperu npr, uvjezbavati 1 leg DL i sl, kasnije pokusaj sklekove, inverted row i sl.............samo se drzi progresije i kontinuirano kako napredujes podizi opterecenja i intenzitet........naravno kako raste snaga , kondicija i kako padaju kile. Nije cilj ubiti se i opteretiti srce, zglobove i sve ostalo prerano , jer ova trenutna tezina je sama po sebi nekakav rizican faktor, tako da polako ali ssigurno , s uzitkom a ne osjecajem zurbe i upetljavanjem u mali milion "pravila", fitness postulata i sl......


Edited by The Phoenix - 11 Lipanj 2015 at 13:12
Back to Top
femalesa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Lipanj 2015
Location: Sarajevo
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote femalesa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Lipanj 2015 at 15:19
super, hvala na odgovoru :)
bitno je da me moje odluke drze motivisanom, sama pomisao da ne pravim greske na startu su motivirajuce :)

da se ne lazemo, poguzija sam. mislim da ne bi uspjela kada bi naglo prestala jesti odredjenu hranu. mozda bi ucinak bio brzo vidljiv ali sam sigurna da bi se kile jako brzo vratile cim bi pocela jesti po obicaju.

muz mi se pridruzio u teretani, zajedno smo jaci :D
bicu slobodna pa cu se ponovo javiti kroz koji dan sa nekim malim rezimeom :)
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Lipanj 2015 at 18:18
Originally posted by femalesa femalesa wrote:


da se ne lazemo, poguzija sam. mislim da ne bi uspjela kada bi naglo prestala jesti odredjenu hranu. mozda bi ucinak bio brzo vidljiv ali sam sigurna da bi se kile jako brzo vratile cim bi pocela jesti po obicaju.

Nista strasno, vjeruj velika vecina su iako misle da nisu. Uglavnom svi dolaze nabrijani i pokusavaju me uvjeriti da su bas oni ti koju su totalno disciplinirani, nabrijani i da ce odraditi sve i naravno zele sve sto prije. Nazalost radi se statisticki gledano o pocetnoj nabrijanosti u glavi i primislima da im nema prepreka, no kad splasne ubrzo ta nabrijanost i treba otici na trening iza posla ili ne otici na pivu te ipak zrtvovati bar 4 dana za teretanu , a kamoli jos da i prehranu i cijeli zivotni stil trebaju mjenjati vrlo brzo opada entuzijazam i krece fušanje....


Originally posted by femalesa femalesa wrote:


muz mi se pridruzio u teretani, zajedno smo jaci :D
bicu slobodna pa cu se ponovo javiti kroz koji dan sa nekim malim rezimeom :)

odlično da imas podrsku, slobodno javi kak ide


Edited by The Phoenix - 11 Lipanj 2015 at 18:18
Back to Top
femalesa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Lipanj 2015
Location: Sarajevo
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote femalesa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Lipanj 2015 at 10:04
uz standardne vjezbe na steperu, traci i biciklu uvrstila sam malo preskakanje strika i rad sa kettle ball... sad za sad ide odlicno... imam upalu misica pa sam poslije jucerasnjeg treninga popila aspitin c :)
Back to Top
never-give-up View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2014
Location: Dalmacija
Status: Offline
Points: 464
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote never-give-up Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Lipanj 2015 at 11:59
Proci ce te upale ubrzo :)
Back to Top
femalesa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Lipanj 2015
Location: Sarajevo
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote femalesa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Lipanj 2015 at 14:25
nema upale vec danima ;)
malo sam se okurazila pa sam pocela polako raditi na spravama za ledja, abdomen, ruke, noge... nije da se hvalim ali ni kettlebell mi nije strana ;)

kako dani odmicu tako mi je teretana sve draza, idem odma poslije posla i godi mi ta vrsta umora. super se osjecam.
pocela sam konzumirati kokosovo ulje, ne kuham na njemu nego ga konzumiram u svjezem obliku. zamutim ga sa nekim vocem 2 puta na dan po supenu kasiku. kazu da ubrzava metabolizam i pomaze pri mrsanju :)

lp iz sparnog Sarajeva :)
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Lipanj 2015 at 23:46
Super da napreduješ, bravo..samo drzi rutinu. Jel i dalje imas potporu muža u teretani il je on odustao Clown ?
A za kokosovo.....ne vjeruj svemu kaj se piše i servira, čim zvući predobro da bi bilo istinito budi sigurna da je laž i napuhivanje Wink. Svako malo se pojavi nova trendi čudotovrna namirnica, pa kad prestane "hype" evo odjednom nove
Back to Top
femalesa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Lipanj 2015
Location: Sarajevo
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote femalesa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Srpanj 2015 at 14:40
zajedno treniramo 4 puta sedmicno :) teretana u koju trenutno idemo ima jako lose higijenske uslove, malo smo se raspitali nasli smo tek otvorenu teretanu sa novim spravama ( ioskreno ne znam za sta pola tih sprava sluzi )
uglavnom tamo prelazimo iduce sedmice, dok ispucamo termine u ovoj teretani.

ako koga interesuje ova nova teretana, neko ko bi mi mozda obajsnio za sta sluzi koja sprava neka pogleda link ispod

http://www.avalonfitness.ba/

hvala u naprijed :D


Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.