New Posts New Posts RSS Feed - Pozdrav svima :) POTREBNA POMOC !
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pozdrav svima :) POTREBNA POMOC !

 Post Reply Post Reply
Author
MARIO:) View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Studeni 2017
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote MARIO:) Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Pozdrav svima :) POTREBNA POMOC !
    Posted: 24 Studeni 2017 at 04:38
Bok fitovci imam jedno pitanje za vas,operirao sam skoliozu prije 5 mjeseci i sada uskoro bih mogao krenuti sa tezim vjezbama za leda,posto moram izgradit i ojacat sve misice na ledima,a nisam neki strucnjak za vjezbanje zamolio bih vas za neke prijedloge kako bih mogao zapoceti. Najvazniji su mi trapez i misici oko lopatica. Hvala vam svima unaprijed.
Back to Top
marince View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 58
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marince Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Studeni 2017 at 13:00
pozdrav koliko imas godina jesi li mrsav dali primjecujes na ogledalu da je jedna strana ramena ili trapeza slabija jeli ti doktor rekao da krenes vjezbati ortoped ili fizijatar .Kao prvo trebas krenuti sa statikom i umjereno dinamikom s vecim brojem ponavljanja za pocetak za jacanje kao sto sam rece trapez zadnja ramena i srednji dio leda ako je torokalna skolioza.Za pocetak bodiweight i lagane kilaze veslanje za zadnje rame u pretklonu(neutralna kicma) veslanje na sajli lat masina(oprez ako je jedna strana jaca sto je moguce kod skolioze ne bi trebala da vise vuce od druge sve varijacije bird-dog obavezno istezanje zadnje loze i leda.Za pravilan polozaj kicme moras dosta ojacati core transversus abdomins internal oblique i ostale misice jezgre koje ne vidis na odgledalo.Plenkovi za pocetak s koljena da smanjis opterecenje na kicmu obavezno kicma neutralna sve vjezbe na pilates lopti bocni plankovi za pocetak s koljena.Otidi na youtub kanal dr joel seedman imas odlicnih vjezbi za stabilizaciju trupa koji je dosta bitan za pravilno drzanje.
Back to Top
Yousba View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 03 Studeni 2017
Location: South Bend, IN
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Yousba Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Studeni 2017 at 17:09
Ja sam također pate od skolioze i bio sam zadivljen što vježbe trebam učiniti da mi pomogne s ovim? sve je cijenjeno!
Back to Top
MARIO:) View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Studeni 2017
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote MARIO:) Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Prosinac 2017 at 18:14
Imam 18 godina visok sam oko 190 i imam 74 kg,to za vjezbanje mi je rekao profesor koji me je operirao,prof. T.Niemeyer
Back to Top
marince View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 58
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marince Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Prosinac 2017 at 18:45
Mlad si visok i mrsav sto moze dovesti do skolioze.Uglavnom ako ti jese savjet doktora vjezbanje napisao sam ti gore za pocetak lagane vjezbe uz istezanja moze i pilates sto ce ispraviti drzanje.ukratko jak core latisimus trapezius spinalni erektori drze kicmu u prqvilnom polozaju.pitaj sto te zanima
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.