New Posts New Posts RSS Feed - Pozdrav, trebam savjet :)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pozdrav, trebam savjet :)

 Post Reply Post Reply
Author
Miram View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Prosinac 2019
Location: Australia
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Miram Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Pozdrav, trebam savjet :)
    Posted: 30 Prosinac 2019 at 16:27
Pozdrav,
imam jedno pitanje koje me u zadnje vrijeme dosta muči pa se nadam da će mi neka dobra duša odgovoriti na to pitanje :) Imam 184 cm i 63 kg, što znači da sam dosta mršava. Idem na kružne treninge otprilike 3 puta tjedno, dosta pješačim i probam se u zadnje vtijeme što više hraniti zdravo, ali celulit ne ide nikamo :( imam ga na stražnjici, stražnjem dijelu nogu i oko koljena.. Kad se vidim u ogledalo padam u očaj, a imam osjećaj da bih ga mogla brzo riješiti samo kad bi znala na koji način. Unaprijed zahvaljujem na odgovoru :Đ
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Sijecanj 2020 at 00:18

Pozdrav Miram i sve najbolje!

Prije svega, koliko godina imaš?

I kada ti se pojavio celulit? Imaš li već dugo problema sa tim ili je to nešto što si nedavno primjetila?

Teško je dati odgovor na pitanje iz ovoga što si napisala. Trebalo bi vidjeti kako trening izgleda, koliko dugo uopće treniraš, kako točno jedeš itd. Iz navedenog ja mogu samo pretpostaviti da ti nedostaje mišićne mase i da jelovnik vjerojatno nije adekvatno posložen. Jedeš li dosta mliječnog? Kako stojiš sa slatkim? Pratiš li neki konkretni plan ili se samo trudiš jesti što zdravije?

Kroz puno pitanja tu još treba proći :) Ali celulit se često poprilično zna reducirati samim dobivanjem na mišićnoj masi, što znači dobar progesivan trening popraćen s malo više strukture u prehrani.

Kako taj kružni trening izgleda, koliko dugo treniraš i koliko si napredovala u vježbama od početka? Jesi li oduvijek bila mršava?

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Miram View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Prosinac 2019
Location: Australia
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Miram Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Sijecanj 2020 at 19:31
Ej, hvala ti, i tebi sve naj
Imam 24 godine, a celulit sam krenula primjećivati kad sam krenula trenirati. Sad ne znam jel ga prije nisam imala baš u tolikoj mjeri ili sam očekivala odlične rezultate odmah . Treniram otprilike pola godine, s tim da prije nisam bila baš fizički aktivna, a i prehrana mi je bila dosta loša. Treninge na koje idem su grupni treninzi koji sadržavaju vježbe snage.. nekad se koriste bučice, girje, utezi itd., ali većinom su to vježbe u kojima se koristi vlastito tijelo kao težina. Ali na početku kad sam krenula trenirat sam jela sve i svašta jer mi je bio cilj samo dobit na težini, nevažno kako. Uspjela sam i imala sam 68 kila tada, ali mi se i celulit pojavio jel. Kad sam skužila da krivo radim, odlučila sam što manje jesti bijeli kruh, tjestenine, slatko itd. Jedno 2 mjeseca se pridržavam toga. Što se tiče mliječnih roizvoda, njih i dalje jedem.. Jogurt, sir, mlijeko i to, jel
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Sijecanj 2020 at 12:23

Sorry Miram, bila sam na putu pa nisam mogla odgovoriti, nadam se da si još tu Smile

Hvala ti Star

Ključno je u ovoj tvojoj priči da si sa treninzima počela jesti sve i svašta sa ciljem povećanja težine. To često završi na taj način da se nakupi nešto masnoća jer je za optimalnu kompoziciju tijela vrlo bitna kvaliteta hrane koju jedemo, i optimalni omjer nutrijenata koji ovisi o više faktora. Lako je dobiti na težini, to je stvar energetske ravnoteže ali za ovo drugo treba malo više pripaziti ;) Sigurno ti je i apetit porastao više radi treninga tako da je sve to onda rezultiralo pojavljivanjem celulita.

Uz to, ako trening nije dovoljno intezivan i progresivan možda fali i mišićne mase pa i to dodatno doprinosi problemu. Trebalo bi vidjeti kako je točno koncipiran jelovnik i pogirati se sa makronutrijentima i kvalitetnijom hranom, a vrlo vjerojatno i malo drukčije koncipirati trening ili dodati nešto na to što već radiš. 

Za to je potreban malo individualiziraniji pristup, napamet će ti biti malo teže ili će zahtijevati nešto više vremena pa ako si zainteresirana moj mail je u potpisu Wink




"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.