New Posts New Posts RSS Feed - Pozdrav
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pozdrav

 Post Reply Post Reply
Author
reborn3-14 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Studeni 2015
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote reborn3-14 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Pozdrav
    Posted: 27 Studeni 2015 at 20:14
Bok svima.
Budući da je ovo primarno sajt koji se bavi fizičkim izgledom, ma koliko god to egoistično zvučalo, visok, odnosno nizak sam 171 cm, trenutno na 82kg te 18 godina starosti. Treniram doma mješavinu bodyweight, strongman treinga i treninga s girjom već 3 godine. Ova 2015. mi je daleko najgora jer sam se zalijenio i ispao iz forme, blago rečeno. Općenito sam snažan za svoju konstituciju jer, evo, već skoro godinu dana redovito iz jutra odradim nekoliko serija zgibova i sklekova po svojem sustavu progresije pa je to uvelike pomoglo izgradnji trupa iako nekakve prave/bolje treninge nisam radio u većem kontinuitetu.
Kako nam se bliži vrijeme prejedanja i davanja sebi lažnih obećanja, odlučio sam to ove godine preskočiti i svoje novogodišnje odluke započeti provoditi mjesec dana ranije. Cilj je uz minimalni gubitak snage izgubiti na tjelesnoj masi, prvenstveno masnom tkivu. Trening kakvog sam zamislio za provedbu, uz to svakodnevno sistematičko pumpanje pullupa i sklekova, podijelio sam zapravo na dva treninga.
Trening A: Prvi dio primarno za održaavanje snage triset Pistol-1arm pushup-KB20kg chin up, nakon toga kružni HIIT trening s bodyweight vježbama (mountain climbers, squat hold, plank, frog stand, lunges i goblet squat). Treći dio je light cardio na orbitracku.
Trening B. Strongman dio: Farmer walks prvenstveno, uz keg press, a drugi dio ponovno light cardio.
Enormni problem je prehrana zapravo. Ne jedem fast food i "nezdravu" hranu, ali mogu pojesti enormne količine hrane, a izrazito sam osjetljiv na ugljikohidrate. Spas nalazim u tome što 16h dnevno sam na postu pa uspijevam donekle regulirati tjelesnu masu. Da jedem po standardu 5 obroka dnevno bio bih debel, blago rečeno. Neki bi možda rekli da su ti obroki u tih 8 sati veći zato što sam 16h na postu, ali nije. Pokušao sam jedno vrijeme s 3 normalna obroka plus 2 međuobroka i završilo je dobivanjem 5kg u manje od 3 tjedna, a to nije bio cilj.
Cilj je do 1.2. spustiti tjelesnu masu ispod 75kg i odraditi najmanje 4 treninga tjedno uz kontrolirane porcije hrane u tih 8 sati jedenja.
Nadam se ugodnom virtualnom druženju.

Pozdrav
Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Studeni 2015 at 00:13
:D sve si lijepo rekao da izbjegneš standardna i dosadna pitanja
jedino bi te pitala što pojedeš nakon tih 16 h jer vidim da prehrana nije sređena a ukoliko misliš raditi ovako intenzivne treninge, trebala bi biti. u slučaju da trošiš cca 2500 kcal, sumnjam da toliko pojedeš u tako kratkom roku a i ako pojedeš, metabolizam ti se odavno usporio iplus nekretanje i eto ti masnog tkiva. najbitnije ti je da reguliraš prehranu i ovu količinu (enormnu) hrane koju pojedeš podijeliš u tih omraženih 4-5 obroka. dakle istu količinu samo u više navrata. nema šanse da održavaš masu radi ovog light posta već očito pojedeš određenu količinu kalorija u tom obroku. probaj istu tu količinu hrane za početak jesti u 3-4 navrata. tako ćeš unijeti istu količinu kcal ali ćeš imati cijelo vrijeme dotok energije pa će se i metabolizam vratiti u normalu, a onda postepeno povećavaj kcal i treniraj progresivno. onda lagano cikliraj te ugljikohidrate da se ipak tijelo na njih navikne pošto su oni neophodni pa čak i na fat lossu...samo naravno u manjim količinama...pa jedan dan u tjednu imaj high carb dan....ili jednostavno kreni sa pravilnom prehranom kako budeš vježbao i jeo tih 4-5 obroka da održavaš malo masu pa lagano reži ugljikohidrate. to je najbolje što mogu reći u vezi tvoje prehrane i najvažniji dio u toj priči.
trening se čini okej makar bi ja hiit trening smjestila u trening c, neki drugi dan posebno. opet velim, prehrana je najbitnija plus kako si i rekao održavanje mišićne mase treninzima snage i povremeni hiit i kardio...nema neke druge mudrosti za fat loss osim deficita u prehrani (do kojeg dolaziš postepeno kad središ metabolizam) i progresivnih treninga 3-5 puta tjedno. nadam se da sam malo pomogla i želim ti uspjeh, možeš ti puno samo nabij motivacije i ne posti :D
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
reborn3-14 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Studeni 2015
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote reborn3-14 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Studeni 2015 at 11:21
Pozdrav.
Nakon tih 16h pojedem ručak, međuobrok, večeru i obrok poslije večere (trenutno je tako). Ovisi što mi je za ručak. Kako sam, eto još samo jednu godinu hvala bogu, u srednjoj školi, nemam izbora već jesti ono što se skuhalo za taj dan, ali hrana je uvijek kvalitetna jer imamo vlastit vrt, a za svaki obrok je meso. Da, u pravu si. Problem je prehrana. Prije je to bilo puno sređenije, a sada su se neke stvari promjenile pa je bilo teško držat režim dobre prehrane, a i izgubio sam bio motivaciju. Najveći problem je psiha koja me nije baš služila po tom pitanju ove godine, ali optimistično sam uvjeren da će se to promijeniti. :)
Definitivno je od pomoći tvoj prijedlog, ali strah me raspoređivanja obroka na duži period tijekom dana i nepostenje. To je u početku bio warrior diet koji sam prilagodio sebi, a kada sam se tri tjedna pokušao vratiti na prehranu s doručkom, da je tako nazovem, nisam se iz jutra dobro osjećao, bio sam nekako tromiji, a nabio sam skoro 5kg tjelesne mase. Ali rezanje ugljikohidrata je svakako potrebno i toga sam svjesta.
Hvala još jednom :)

Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Studeni 2015 at 22:52
ma nije bed, tu smo na portalu da si pomognemo oko tih sitnih dilema. da kužim ovo za doručak, pogotovo ako se pretrpaš ugljikohidratima uglavnom ujutro brzo će te bacit u krevet. još ako si dulje vrijeme navikao na post do 16 h sigurno će trebat malo vremena da se organizam prilagodi. a i to što si dobio mase vjerojatno je rezultat jedenja uh-a ujutro na naglo kao što si rekao u prijelazu iz warrior dieta, pa te i tražilo jesti cijeli dan i više si kalorija unosio i nisi trenirao....pa kaj očekuješ hehe ja da sad prestanem vježbat mjesec dana i nastavim tamanit po 10 porcija uh-a dnevno bila bi ko mesna okruglica :D
samo polako uvedi prvo npr. 3 cijela jaja za doručak i jednu bananu, možda će te ove masnoće dulje držati sitim i neće te toliko uspavati pa onda nakon nekog vremena treniranja mjenjaj prehranu, uh-e polako smještaj kako ti pašu i kako reagiraš na njih, samo treninge pali i nema šanse da se udebljaš...pogotovo ako odokativno poromotriš što si odnosno koliko dosad jeo i to u manje porcije rasporediš tokom dana......prilagodba makronutrijenata će doći s vremenom, teško je tu pravila odrediti jer svatko ima drugačije potrebe.....sigurno će to brzo ići jer imaš podlogu i tjelesnu memoriju pa kad se ufuraš nebu ti kraja, bit će to peace of cake za tebe ovo sa prehranom
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.