New Posts New Posts RSS Feed - PoZDrav :)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

PoZDrav :)

 Post Reply Post Reply
Author
barakokul View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 44
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote barakokul Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: PoZDrav :)
    Posted: 27 Kolovoz 2014 at 18:44
Hellou iskusni fitovci Wink zanima me zasto nije dobro da se u prvi misec skine npr 5, 6 kg? Wink
Zasto je to previše? Ako bi nakon toga bila malo normalnija prehrana, tj nastavak mršavljenja ali ne tako kao u prvi misec... 
I koliko je vjezbanje uz Jillian dobro uz mršavljenje, tj ima li koristi od takvog vjezbanja? Zahvaljujem Smile i ne vičite Wink
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Kolovoz 2014 at 18:54
A gledaj... Na početku je i moguće možda prvi mjesec...mislim moguće što hoću reći stime moguće je bilo kako...

No ako imaš puno kg.... voda masti... otići će ti 5-6 kilograma sigurno... no postoji razlika u gubljenju masti i mišića... mišiće ne želiš gubiti..masti da...

70 posto čovjeka je voda... što je gubitak težine brz onda moguć... no što je veoma opasno...i ne želiš da ti se to dogodi...od katabolizma ... te razgradnje mišića atrofiranja.... no no no... ne želiš tako što...

Vrlo je jednostavno gubiti kile..no u jednom periodu je i teško...tijelo je u deficitu sporo je...voj cilj je mišiće sačuvati...te ako si novi potaknuti ga na rast...a ne na njegovo razgrađivanje...


Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
barakokul View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 44
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote barakokul Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Kolovoz 2014 at 19:07
A kako onda mršaviti a da se ne gube mišići? Mett moj najdraži pomagaj Heart Smile
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Kolovoz 2014 at 19:35
Hahaha :)  Eh mene si našao za mršaviti hehehe

Gledaj... prvo pročitaj ovaj članak ovo su osnove okej? Da znaš o čemu se radi... jer vidim da te malo koči... ovdje ti je sve detaljno objašnjeno i vrlo je pristupačno i razumljivo http://body.ba/fitness/mrsanje/najbolji-vodic-za-mrsanje/75

E sada ja volim Ovaj pristup koji nije spomenut.... Mada nemam toliko iskustva u defki jer ni ne tražim se trenutno da budem nešto izrezbaren :P a i nisam nešto zamastit puno..ima vodice dosta što mi treba koji tjedan da ju izbacim..no nebitno ja volim ovaj pristup 1000 kcal 

Evo ovako... napisati ću malo detaljnije :P nemam što raditi hahaah

Ovo je primjer gdje se radi od gospodina V.Jakšića (to sam na njegovom postu čitao...ne kažem da je on izmislio)

Evo prije nego počneš definiciju cilj je normalno povećati aktivnosti kao što i smanjiti kalorijski unos...povećati bazalni metabolizam...od prilike bih trebao gubiti pola kg tjedno..što je super...
 

Prva 3 dana unosi 1000 kcal manje nego uobičajeno što unosiš 4.dan ubaci 1000 kcal da ne dođe do naglog usporenja metabolizma....

5,6,7 dan opet skrati 1000 kcal.... te ponovno 8 dan 1000 kcal ubaci

Znači prosjek ti pada oko 750 kcal dnevno što je sasvim solidno i taman nekako....

Ako bi konstatno se krkao deficitom tijelo bi ti ga prihvatilo kao normalno kao i razlog da prestane smanjivati masti,a smanjivanjem unoosa uspravaš metaobolizam tj potršnju kalorija ...

Kontstantnim periodom bih se doveo do smanjivanje mišićne mase... i neželjeni gubitak  tjelesne mase jer mišići u mirovanju troše više nego tkiva masna...


Kako ne bih poklekao podijeli na što više obroka..ovo nije masa gdje se možeš nakrkati u 3 obroka i vozdra... mislim ako možeš svaka čast..no ja ne mogu...minimalno držao bih na 6..da stalno nešto žvaćeš i u tom deficitu...

Od Uh-a jedi sa što manjim GI jer dovodi do sporijeg porasta šećera u krvi i manje izlučivanja inzulina...

Kada bih uzimao sa većim GI npr neke kolače... šećer bih ti naglo skočio  te naglo izluči inzulin koji povuče šećer te izazove pad radne sposobnosti ..i pohrani ga u mišić ako je dovoljo iscrpljen i u potkožno masno tkivo...

Pazi na VODU jakoooooo bitna stavkaaaa.. što više pij... puno važnija na defki nego na masi
...puno pij...

Naravno povečaj unos proteina minimalno 1.5 do 2.  i to ti jeto bez neke filozofije...

Imaš i masu drugih primjera cikliranja UH-a Keto itd probaj pa vidi :)





Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Kolovoz 2014 at 19:39
Nedavno sam pročitao knjigu Eat Stop Eat od Brada Pilona,u knjizi je naveo mnoga istraživanja gdje su pacijenti(da se tako izrazim) bili izloženi dosta velikim kalorijskim deficitima na dosta dugo vrijeme i uspiješno su sačuvali svu mišićnu masu a pritom su izgubili puno sala,jedina caka je bila u tome što su vježbali sa utezima 3x tjedno...
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Kolovoz 2014 at 10:43
Možeš ti u dva tri dana skinuti 6kg, pa da ne izgubiš ni grama mišićne mase ( a ni sala). Samo se moraš smanjiti unos ugljikohidrata i soli na dan dva, malo igrati vodom, kalijem i vitaminom c, i gle čuda.

Odakle je ta tvoja Jillian? Ima fejsbuk?
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Kolovoz 2014 at 11:53
li najbolje uzeti diuretik i gotova priča....
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
White_Insane View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 07 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1065
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote White_Insane Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Kolovoz 2014 at 16:29
ja se napijem pa ležim dva dana i izgubim 7 :D
Life is a journey full of adventures !!
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Kolovoz 2014 at 16:36
Ili i ta opcija LOL
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.