New Posts New Posts RSS Feed - Početak treniranja i uzimanja wheya
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Početak treniranja i uzimanja wheya

 Post Reply Post Reply
Author
gymaholic123 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 23 Ožujak 2017
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote gymaholic123 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Početak treniranja i uzimanja wheya
    Posted: 23 Ožujak 2017 at 19:17
Pozdrav,

Imam skoro 16 godina i zanima me kako pravilno unositi whey i u kojim kolicinama.Odredio sam si dane (pon,sri,pet) kada vjezbam u teretani, ali ne znam ako imam pravilnu prehranu. Bio sam nesiguran po pitanju uzimanja proteina, no uvijek se na treninzima trudim radit kvalitetno te pogodit mišić, no sa svakidašnjom prehranom vise nema napretka. Kupio sam 100% Whey Gold Standard - 908 g(to mi se cinilo najbolje zato jer zelim dobit na masi,a u izolatu ima najvise proteina). Ako znate nešto što bi mi pomoglo u dobivanju mase(novi nacin treniranja ili neke posebne vjezbe).
Bio bih vrlo zahvalan ako bi me netko mogao uputiti u pravilan nacin ishrane i uzimanja proteina.
Mogu li svaki dan uzimati proteine,u kojoj dozi i kada?
OSOBNI PODACI:
Težina:66 kg
Visina:176 cm
PREHRANA:
10:20 marenda(pizza ili čiken)
2:45-3:00 ručak(meso,riba,juhe i jušnata jela)
Međuobrok
7:00-8:00 večera(zobene ili čokolino)
Unosim dovoljne količine vode,nisam nikad bio pretil

NADAM SE DA CE MI NETKO POMOC I UPUTIT ME U PRAVILNU PREHRANU,UNAPRIJED HVALA.
Back to Top
Warrior98 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Srpanj 2016
Location: Radoboj,Krapina
Status: Offline
Points: 198
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Warrior98 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Ožujak 2017 at 15:04
To što imaš 66 kg i što si visok 176 meni ne znači ništa. Mogu ti izračunati BMI...
Kad postavljate "planove" prehrane,stavljajte omjere makronutrijenata i kalorije. Ovako si ja mogu samo pretpostavljati koliko ti mesa pojedeš.

Pizza? Kaj je čiken? cijelo pile? chicken burger? chicken nuggetsi? medaljoni? nejasno al dorucak i veceru mijenjaj.
Tipični bodybuilding(ako ti je to cilj) plan prehrane za 5 obroka:
doručak : zobene pahuljice + mlijeko + voće  / jaja na neki način / posni sir + 1 mjerica wheya ili kombinirano svo troje ili dvoje ili kak ti vec pase

međuobrok: orašasti plodovi / voće

ručak : piletina/riba/neko drugo meso + zeleno povrće + riža/batat/krumpir il neki drugi izvor UH

međuobrok: orašasti plodovi / posni sir / voće / nesto drugo po zelji

večera : opet  neki izvor proteina tipa riba piletina itd itd zeleno povrce itd itd + riza / batat itd itd

Nemoj pratiti ovo gore od riječi do riječi.
Imaš izvore proteina: whey,riba,piletina,mlijeko,posni sir,pileća prsa,pureća prsa,govedina ...
izvori UH : riza,krumpir,batat,zob,grah,povrće svo ako bas moras kruh i tjestenina
izvori masti : maslinovo ulje,avokado,zasićene masti iz npr. jaja,svinjetine,slanine...,kokosovo ulje,sjemenke,orašasti plodovi

kombiniraj si to gore i probaj jesti vise jer mislim da jedes premalo po podatku da nikad nisi bio pretio sto vjerojatno znaci da si cijeli zivot mrsav sto znaci da si brzo sit sto znaci da ti leptin regulira taj tvoj unos hrane za tvoju tjelesnu tezinu.
Ukratko,ako vjezbas,pocni jesti.





"Exercise is the thing we must do to replicate the conditions under which our physiology was - and still is - adapted, the conditions under which we are physically normal."
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.